"To tam rozkopáváte nějakej hřbitov nebo co?" Mrtvoly nám příběh zase rozjely a i když se toho moc nezodpovědělo, tak se nám některé nitky začaly spojovat. Z toho mám radost. Jen to prapodivné dědictví mi pořád nechce dávat smysl, takže mi taky pošlete sto mega, abych nad tím mohl v klidu popřemýšlet. Jinak nemám radost z Ríši, protože ten jeho odjezd z místa činu "do porodnice" se mi moc nechce zbaštit. Na druhé straně mě pobavil lobbista Kříž se svou definicí problému debilů - když přijdou k penězům, tak je začnou rozhazovat. To je přesné. Ale kam potom patří mladý doktorant?(2.2.2018)

Vono když je to jenom jednou týdně, tak člověk má těžký problémy se v tom zorientovat. Postav je stále kupa a odboček tolik, že mám fakt co dělat, abych pochopil chování a motivace všech zúčastněných. Začíná se nám ovšem klubat tajemná linka s prsteny, což je hroooozně dobře. Proč ale dcerka jednoho ze zabitých říkala, že prsten si pamatuje, když ho táta nosil, když ležel ve vitríně v muzeu (teda ten prsten)? Třeba je jich víc. No, uvidíme.(5.4.2017)

Tím, že se tady proplétá víc dějových linií, v nichž se něco málo začíná konečně dít a u nichž dochází k zajímavým náznakům propletených vztahů, o nichž nemusí ani zúčastnění sami tušit, dokonce mám pocit, že tvůrci se snaží vrhnout podezření na jednoho z policajtů, zda v tom není zapleten, tak je tento díl o hodně zajímavější než ty předchozí, kde se děj ani odhalení nikam neposouvaly. Ale co je opravdu scenáristicky vycucané z prstu, tak to je zlom v příběhu lobisty. Ahá, tak on na něho majitel motelu udělá bububu, a lobista se ani nehne z pokoje? A jinak v motelu nikdo jiný nebydlí, ani tam nejezdí, takže majitel může jezdit do města a čekat tam celý den před barákem? Chápu, že při vidině snadno vydělaných peněz, ale stejně mi to celé přijde za vlasy přitažené. Jinak samozřejmě jde stále o průběžná hodnocení průběžných mnoha dílů, kdy bude záležet na pointě (případných pointách), protože první série na tomto zcela zkrachovala a všechny ty zajímavé a tajemné náznaky smetla pod koberec jedním výbuchem a pointou jak ze šestákového krváku. Mimochodem, proč v této sérii už není dcera majora Remeše?(10.4.2017)

Mezidíl, ve kterém o moc nejde. Na začátku dílu jsou nalezeny všechny pohřešované osoby (3) různě zavražděné se zelenými prsteny. Následně pokračuje pátrání, ve kterém nejsme na konci dílu ani o chlup blíž vyřešení. Lobista Kříž narazí v hotelu na vychytralého a samolibého "hrdinu", který po něm chce peníze a doveze Kříže ke zjištění, že jeho peníze jsou u sousedky. Vrah Křížova otce se vytrácí ze scény. Průměrný díl, který není nikterak napínavý, ale přesto buduje slušnou atmosféru a podhoubí pro další díly.(5.8.2018)

U L1 jsem si byl jistý po 4. epizodě že to bude fungovat, tady si nejsem zatím úplně jistý - - - určité nebezpečí, že to autoři tentokrát trochu odflákli tu je, ... ale malé. Věřím, že se dočkáme ohromující pointy, popř. sekvence point, které dají zapomenout na zdánlivě hluchá místa a nelogičnosti na straně pachatelů - - - např. tři mrtvoly ke snadnému objevení. Vsadím botky, že způsob jejich usmrcení - stětí, udušení a vykrvácení má nějaké pozadí.(3.4.2017)

• - Natáčelo se v Brně, zámku Hoštice, zřícenině hradu Templštejn, Kuřimi. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)