• Jara.Cimrman.jr
  ****

  "To tam rozkopáváte nějakej hřbitov nebo co?" Mrtvoly nám příběh zase rozjely a i když se toho moc nezodpovědělo, tak se nám některé nitky začaly spojovat. Z toho mám radost. Jen to prapodivné dědictví mi pořád nechce dávat smysl, takže mi taky pošlete sto mega, abych nad tím mohl v klidu popřemýšlet. Jinak nemám radost z Ríši, protože ten jeho odjezd z místa činu "do porodnice" se mi moc nechce zbaštit. Na druhé straně mě pobavil lobbista Kříž se svou definicí problému debilů - když přijdou k penězům, tak je začnou rozhazovat. To je přesné. Ale kam potom patří mladý doktorant?(2.2.2018)

 • otík
  ***

  Mezidíl, ve kterém o moc nejde. Na začátku dílu jsou nalezeny všechny pohřešované osoby (3) různě zavražděné se zelenými prsteny. Následně pokračuje pátrání, ve kterém nejsme na konci dílu ani o chlup blíž vyřešení. Lobista Kříž narazí v hotelu na vychytralého a samolibého "hrdinu", který po něm chce peníze a doveze Kříže ke zjištění, že jeho peníze jsou u sousedky. Vrah Křížova otce se vytrácí ze scény. Průměrný díl, který není nikterak napínavý, ale přesto buduje slušnou atmosféru a podhoubí pro další díly.(5.8.2018)

 • ForGump
  **

  To natahování na sedm dílů se nemile podepisuje na záživnosti, jednak scénář a dialogy nejsou ničím, coby mělo potenciál vyplnit tento rozsah (také pan Hudský není Štěpán Hulík), ta rozvětvenost děje a velká hromada postav není dobře a po dnešním díle nabývám dojmu, že se tady někdo nechal inspirovat Mamonem, ale třeba je to jen bezdůvodné podezření. Také typologicky se někteří, především hlavní, představitelé nedají brát vážně, např. Vilhelmová nebo Donutil, který hraje šéfa "Nehnubrvou" nepřesvědčivě, že to vyznívá až parodicky. 40%(3.4.2017)

 • PSyk
  ****

  U L1 jsem si byl jistý po 4. epizodě že to bude fungovat, tady si nejsem zatím úplně jistý - - - určité nebezpečí, že to autoři tentokrát trochu odflákli tu je, ... ale malé. Věřím, že se dočkáme ohromující pointy, popř. sekvence point, které dají zapomenout na zdánlivě hluchá místa a nelogičnosti na straně pachatelů - - - např. tři mrtvoly ke snadnému objevení. Vsadím botky, že způsob jejich usmrcení - stětí, udušení a vykrvácení má nějaké pozadí.(3.4.2017)

 • stration
  ****

  Vono když je to jenom jednou týdně, tak člověk má těžký problémy se v tom zorientovat. Postav je stále kupa a odboček tolik, že mám fakt co dělat, abych pochopil chování a motivace všech zúčastněných. Začíná se nám ovšem klubat tajemná linka s prsteny, což je hroooozně dobře. Proč ale dcerka jednoho ze zabitých říkala, že prsten si pamatuje, když ho táta nosil, když ležel ve vitríně v muzeu (teda ten prsten)? Třeba je jich víc. No, uvidíme.(5.4.2017)

 • - Natáčelo se v Brně, zámku Hoštice, zřícenině hradu Templštejn, Kuřimi. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace