Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při pátrací akci v lese najdou dva důchodci lidské tělo. Při následném prohledávání okolí policisté zjistí, že si vrah místo nevybral náhodně. Mezitím na policii přichází fotografie neznámého muže, který je podle přiložených indícií do případu zapleten. Kriminalista Richard Franěk (J. Hájek) v něm poznává svého bývalého kolegu z Ostravy. Lobbista Karel Kříž (J. Dvořák) na útěku spadne do spárů sadistického vyděrače. Nebezpečná situace mu ale paradoxně pomůže přijít na stopu zmizelé tašce. Matyáš Vitold (S. Rašilov) je zoufalý a rozhodne se přes televizní obrazovku slíbit za jakoukoli informaci o otci vysokou odměnu. (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

stration 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vono když je to jenom jednou týdně, tak člověk má těžký problémy se v tom zorientovat. Postav je stále kupa a odboček tolik, že mám fakt co dělat, abych pochopil chování a motivace všech zúčastněných. Začíná se nám ovšem klubat tajemná linka s prsteny, což je hroooozně dobře. Proč ale dcerka jednoho ze zabitých říkala, že prsten si pamatuje, když ho táta nosil, když ležel ve vitríně v muzeu (teda ten prsten)? Třeba je jich víc. No, uvidíme. ()

ForGump 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To natahování na sedm dílů se nemile podepisuje na záživnosti, jednak scénář a dialogy nejsou ničím, coby mělo potenciál vyplnit tento rozsah (také pan Hudský není Štěpán Hulík), ta rozvětvenost děje a velká hromada postav není dobře a po dnešním díle nabývám dojmu, že se tady někdo nechal inspirovat Mamonem, ale třeba je to jen bezdůvodné podezření. Také typologicky se někteří, především hlavní, představitelé nedají brát vážně, např. Vilhelmová nebo Donutil, který hraje šéfa "Nehnubrvou" nepřesvědčivě, že to vyznívá až parodicky. 40% ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"To tam rozkopáváte nějakej hřbitov nebo co?" Mrtvoly nám příběh zase rozjely a i když se toho moc nezodpovědělo, tak se nám některé nitky začaly spojovat. Z toho mám radost. Jen to prapodivné dědictví mi pořád nechce dávat smysl, takže mi taky pošlete sto mega, abych nad tím mohl v klidu popřemýšlet. Jinak nemám radost z Ríši, protože ten jeho odjezd z místa činu "do porodnice" se mi moc nechce zbaštit. Na druhé straně mě pobavil lobbista Kříž se svou definicí problému debilů - když přijdou k penězům, tak je začnou rozhazovat. To je přesné. Ale kam potom patří mladý doktorant? ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mezidíl, ve kterém o moc nejde. Na začátku dílu jsou nalezeny všechny pohřešované osoby (3) různě zavražděné se zelenými prsteny. Následně pokračuje pátrání, ve kterém nejsme na konci dílu ani o chlup blíž vyřešení. Lobista Kříž narazí v hotelu na vychytralého a samolibého "hrdinu", který po něm chce peníze a doveze Kříže ke zjištění, že jeho peníze jsou u sousedky. Vrah Křížova otce se vytrácí ze scény. Průměrný díl, který není nikterak napínavý, ale přesto buduje slušnou atmosféru a podhoubí pro další díly. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tím, že se tady proplétá víc dějových linií, v nichž se něco málo začíná konečně dít a u nichž dochází k zajímavým náznakům propletených vztahů, o nichž nemusí ani zúčastnění sami tušit, dokonce mám pocit, že tvůrci se snaží vrhnout podezření na jednoho z policajtů, zda v tom není zapleten, tak je tento díl o hodně zajímavější než ty předchozí, kde se děj ani odhalení nikam neposouvaly. Ale co je opravdu scenáristicky vycucané z prstu, tak to je zlom v příběhu lobisty. Ahá, tak on na něho majitel motelu udělá bububu, a lobista se ani nehne z pokoje? A jinak v motelu nikdo jiný nebydlí, ani tam nejezdí, takže majitel může jezdit do města a čekat tam celý den před barákem? Chápu, že při vidině snadno vydělaných peněz, ale stejně mi to celé přijde za vlasy přitažené. Jinak samozřejmě jde stále o průběžná hodnocení průběžných mnoha dílů, kdy bude záležet na pointě (případných pointách), protože první série na tomto zcela zkrachovala a všechny ty zajímavé a tajemné náznaky smetla pod koberec jedním výbuchem a pointou jak ze šestákového krváku. Mimochodem, proč v této sérii už není dcera majora Remeše? ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v Brně, zámku Hoštice, zřícenině hradu Templštejn, Kuřimi. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama