• honajz

Neodbytný pocit deja vu - bez překvapení. Jo, záběry z dronu, noc, využití světel, dokonalé. Ale co děj? Policisté se zaseknou na několik dní na jediné stopě - sousedovi - i když jim to neštymuje, místo přepadení ohledají až co nejpozději. Pak je zde neznámý blázen, podivná náboženská fanatička, která se nechá (s pomocí manžela) dobrovolně zavřít na psychinu, a opět je zde neznámý vrah a únosce, který má vlastní zámek k soukromým potřebám - taky bych si prosím jeden hrad půjčil, i když bych tam jen drtil překlady. Herci vypadají, jako že je to nebaví, a i když moravská vesnice je nasnímána dokonale, prostě tomu chybí šmrnc, nápad, překvapení, vše jede ve vyježděných kolejích. Navíc někteří herci neumějí mluvit, šumlují neskuitečně, a u některých hereckých výkonů by je i amatérský herec přehrál. Potěšil mne Švehlík (a naštve mne, jestli v tom všem má prsty), a vlastně i Rampepurda, i když jsem ji málem nepoznal.(3.9.2018)

• pop.z.pop

takže :/ kdy se už konečně naučí čeští zvukaři svoji práci? kdy se konečně naučí čeští herci mluvit? osvětlovači, kamera taky velká tragedie :/ scénář? to je fakt jako nutné dělat ze všech policajtů zabržděné lopaty? a nešlo by tam mít ještě asi o milion postav víc? přece jenom toho chaosu je tam dost, ale ještě větší zmatek a neuspořádanost by to vystřelila do vyšších dimenzí :/ no a Strach? ten teda umí rozhodně líp režírovat :/ tady to vypadá, že se k tomu postavil jak k víkendovému melouchu :/(3.9.2018)

• mh.mail

Prozatím nebudu hodnotit, u seriálů s navazujícím dějem to má stejně smysl až po posledním dílu. Komentář ale napíšu. Podle očekávání se vynořili hejteři. Jednak českých kriminálek a české tvorby vůbec, jednak režiséra Stracha a jednak Ondřeje Brzobohatého. Nechápu tu adoraci severských detektivek a hanění českých. Viděl jsem například islandský "V pasti", který tu má 84%, a jediný výraznější rozdíl jsem viděl v reáliích, holt islandská příroda je přece jenom atmosferičtější. Příběh sám byl jinak rozvleklý a výsledné rozřešení bylo spíš zklamáním. Podobně nedávný australský "Případ Kettering". Co bych prvnímu dílu třetí řady Labyrintu vytknul, je opakování určitých motivů z předchozích řad, především věznění obětí v opuštěném hradu v klecích, to je opravdu až příliš podobné sérii první. Jinak příběh se teprve rozvíjí, nitky zápletek mají zatím nutně rozbíhavou tendenci, být tomu jinak, bylo by to špatně. Uvidíme, zda se autoři vyvarují některých chyb z druhé řady - např. zbytečně moc postav a minipříběhů, které měly pouze okrajovou funkci a sloužily spíš jako výplňová vata, aby se naplnila stopáž sedmi dílů. Zatím nejsem nespokojen a jsem zvědav, jak se to bude dále vyvíjet.(4.9.2018)

Tak nám začla třetí řada. Opět mystika spojená s kriminálním případem či případy. Nechápu lidi, co se diví že tu je náboženství, které u nás vymírá, proč tu jsou symboly či symbilika, proč tu je tajemno, proč je tu rozřezaný člověk apd. Už vˇubec nechápu lidi, co se snaží tento seriál srovnávat s Případy 1. oddělení apd. Jedná se úplně o jiný žánr. Někdo zase píše, už zase vězení a mříže a kápě. To je jako by se v kroiminálce divili, už zase vězení, už zase mrtvola, už zase pistol. Navíc se jedná uplně o jiné sklepení, úplně jiný hrad atd... Je to prostě jiné. A že tu je podobnost s předchozími seriemi. Ano je, je to pokračování, ale jiný případ. To je stejné, jako se někomu mˇuže zdát schématičnost u Roberta Langdona a jeho případy od Dana Browna. Navíc v tomto seriálu je tu každý případe tedy serie pojata jinak. Jinak zdá se, že scénaristé se poučili z předchozí řady a zatím série je přehkednější než druhá serie. Uvidíme, kde se to vyvine. Zatim paráda.(5.9.2018)

• regentor

Přeplácané, nevěrohodné a klišoidní. Těžko říct, jaké jsou touhy a očekávání českého diváctva. To, co nám servíruje Jiří Strach (už poněkolikáté) je silně mimo realitu.Zbohatlík vlastnící svůj temný hrad, no budiž ale už jsme to viděli dříve, třeba v minulé sérii..Neschopní policajti kteří se evidentně honí za špatnou kostí, tohle už známe rovněž.Ovšem snaha šokovat diváka nebere mezí a tak tady máme mord jak z Texaského masakru.V našich končinách silně přitažené za vlasy .Samozřejmě se objeví několik bizarních postaviček ,snad jako oživení fádnosti seriálového přednesu pana režiséra.Maskovaný zabiják číhá evidentně na další oběti, uvidíme s čím přijde dál , třeba nějaké veřejné rozčtvrcení mezi autobusem a tramvají v Brně.Jsme na startu a tak se necháme překvapit s čím tvůrcí dorazí v dalších dílech, žádnou zvýšenou mrazivost a hlavně kvalitu nečekám ,spíš sledování různých dějových liníí které to celé naředí v selanku aby se z závěru střetly a zcvrkly v banální finále.(4.9.2018)

• - Paní Stolařová je po pokusu o sebevraždu podřezáním žil hospitalizována ve 12. patře Fakultní nemocnice Brno. Ačkoliv sešívání ran řeší chirurgické kliniky a ve 12. patře FN Brno se nachází Neurologická klinika. (velkyvezir)

• - Natáčení probíhalo v Brně – mj. Park Lužánky, Fakultní nemocnice v Bohunicích a v obci Deblín. [Zdroj: brno.rozhlas.cz] (majky19)

• - Psychiatrická léčebna Medlánky v reálu neexistuje. Byla vytvořena z nemocnice v Tišnově. (klukluka)