První hodina série mi rychle utekla. Temný úvod, děsivá vražda, venkovské prostředí, mnoho opravdu podivných postav. Některé věci sice stojí minimálně za pozdvižené obočí, tak doufám, že se příběh nezvrtne ve frašku. Protože minimálně v situaci syna zavražděného tvůrci dle mého příliš brzy odhalili karty.(3.9.2018)

Tak nám začla třetí řada. Opět mystika spojená s kriminálním případem či případy. Nechápu lidi, co se diví že tu je náboženství, které u nás vymírá, proč tu jsou symboly či symbilika, proč tu je tajemno, proč je tu rozřezaný člověk apd. Už vˇubec nechápu lidi, co se snaží tento seriál srovnávat s Případy 1. oddělení apd. Jedná se úplně o jiný žánr. Někdo zase píše, už zase vězení a mříže a kápě. To je jako by se v kroiminálce divili, už zase vězení, už zase mrtvola, už zase pistol. Navíc se jedná uplně o jiné sklepení, úplně jiný hrad atd... Je to prostě jiné. A že tu je podobnost s předchozími seriemi. Ano je, je to pokračování, ale jiný případ. To je stejné, jako se někomu mˇuže zdát schématičnost u Roberta Langdona a jeho případy od Dana Browna. Navíc v tomto seriálu je tu každý případe tedy serie pojata jinak. Jinak zdá se, že scénaristé se poučili z předchozí řady a zatím série je přehkednější než druhá serie. Uvidíme, kde se to vyvine. Zatim paráda.(5.9.2018)

• regentor

Přeplácané, nevěrohodné a klišoidní. Těžko říct, jaké jsou touhy a očekávání českého diváctva. To, co nám servíruje Jiří Strach (už poněkolikáté) je silně mimo realitu.Zbohatlík vlastnící svůj temný hrad, no budiž ale už jsme to viděli dříve, třeba v minulé sérii..Neschopní policajti kteří se evidentně honí za špatnou kostí, tohle už známe rovněž.Ovšem snaha šokovat diváka nebere mezí a tak tady máme mord jak z Texaského masakru.V našich končinách silně přitažené za vlasy .Samozřejmě se objeví několik bizarních postaviček ,snad jako oživení fádnosti seriálového přednesu pana režiséra.Maskovaný zabiják číhá evidentně na další oběti, uvidíme s čím přijde dál , třeba nějaké veřejné rozčtvrcení mezi autobusem a tramvají v Brně.Jsme na startu a tak se necháme překvapit s čím tvůrcí dorazí v dalších dílech, žádnou zvýšenou mrazivost a hlavně kvalitu nečekám ,spíš sledování různých dějových liníí které to celé naředí v selanku aby se z závěru střetly a zcvrkly v banální finále.(4.9.2018)

• mh.mail

Prozatím nebudu hodnotit, u seriálů s navazujícím dějem to má stejně smysl až po posledním dílu. Komentář ale napíšu. Podle očekávání se vynořili hejteři. Jednak českých kriminálek a české tvorby vůbec, jednak režiséra Stracha a jednak Ondřeje Brzobohatého. Nechápu tu adoraci severských detektivek a hanění českých. Viděl jsem například islandský "V pasti", který tu má 84%, a jediný výraznější rozdíl jsem viděl v reáliích, holt islandská příroda je přece jenom atmosferičtější. Příběh sám byl jinak rozvleklý a výsledné rozřešení bylo spíš zklamáním. Podobně nedávný australský "Případ Kettering". Co bych prvnímu dílu třetí řady Labyrintu vytknul, je opakování určitých motivů z předchozích řad, především věznění obětí v opuštěném hradu v klecích, to je opravdu až příliš podobné sérii první. Jinak příběh se teprve rozvíjí, nitky zápletek mají zatím nutně rozbíhavou tendenci, být tomu jinak, bylo by to špatně. Uvidíme, zda se autoři vyvarují některých chyb z druhé řady - např. zbytečně moc postav a minipříběhů, které měly pouze okrajovou funkci a sloužily spíš jako výplňová vata, aby se naplnila stopáž sedmi dílů. Zatím nejsem nespokojen a jsem zvědav, jak se to bude dále vyvíjet.(4.9.2018)

• vnimatkrasu

Pořád je problém, jak děsivě vážně se Labyrint bere. A jak dokáže namíchat snad všechny klišé ze severskejch detektivek do jedný koncentrovaný hodiny. Petr Stach je dobrá posila a oceňuju i Davida Švehlíka v netradiční roli. Jenomže záporáci v maskách, vězení v kobce a masakr motorovou pilou je koktejl daleko za hranou čehokoliv, co jsem ochoten hltat. Sorry.(3.9.2018)

• - Paní Stolařová je po pokusu o sebevraždu podřezáním žil hospitalizována ve 12. patře Fakultní nemocnice Brno. Ačkoliv sešívání ran řeší chirurgické kliniky a ve 12. patře FN Brno se nachází Neurologická klinika. (velkyvezir)

• - Natáčení probíhalo v Brně – mj. Park Lužánky, Fakultní nemocnice v Bohunicích a v obci Deblín. [Zdroj: brno.rozhlas.cz] (majky19)

• - Psychiatrická léčebna Medlánky v reálu neexistuje. Byla vytvořena z nemocnice v Tišnově. (klukluka)