Labyrint (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2015 - 2018, 20 h 24 min (Minutáž: 21x58 min)

Jiří Strach

Petr Hudský

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec, Pavel Batěk, Anna Kameníková, Radek Holub, Lukáš Hlavica, Kateřina Janečková, Miroslav Táborský, Lenka Vlasáková, Andrea Daňková, Jan Maršál, Aleš Putík, Tomáš Slezák, Jiří Hána, Radomír Švec, Martin Sláma, Jakub Janotík, Ivan Béla Vojtek, Klára Apolenářová, Josef Hervert, Pavla Ptáčková-Vitázková, Martin Engel, Jiří Miroslav Valůšek, Petr Bláha, Iveta Austová, Jakub Zedníček, Simona Zmrzlá, Karel Mišurec, Petra Jungmanová, Dagmar Kopečková, Petra Tenorová, Jana Hubinská, Tomáš Turek, Markéta Sedláčková, Lenka Krobotová, Martina Zábranská, Hana Briešťanská, Veronika Schönová, Zuzana Neuwirtová, Tomáš Sýkora, Aleš Slanina, Dominik Teleky, Ondřej Kraus, Jiří Strach, Diana Velčická, Pavel Novotný, Rostislav Gajdoš, Michal Isteník, Václav Liška, Radim Novák, Marek Holý, Eva Kratochvílová, Dalibor Čermák, Michal Bumbálek, Michael Beran, Michal Režný, Tomáš Stopa, Miroslav Kumbala, Martin Ondrášek, Josef Kundera, Jiří Štrébl, Michaela Rykrová, Jiří Wohanka, Jan Hrušínský, Otmar Brancuzský, Hana Holišová, Ivana Hloužková, Petr Tlustý, Gregor Bauer, Tomáš Sagher, Roman Blumaier, Josef Jurásek, Zdeněk Kývala, Oldřich Navrátil, Vojtěch Kotek, Hanuš Bor, Kryštof Mucha, Martin Zahálka, Eva Vrbková, Jiří Racek, Václav Helšus, Jan Vondráček, Ján Gallovič, Matej Landl, Martin Tlapák, Milan Němec, Ivan Vojtek, Dalibor Černák, Petr Drozda, Viktor Preiss, Tatiana Vilhelmová, Jan Hájek, Pavel Kříž, Jiří Dvořák, Alois Švehlík, Martin Myšička, Jan Meduna, Barbora Munzarová, Adam Vacula, Martin Donutil, Aneta Vrzalová, Regina Rázlová, Saša Rašilov nejml., Zdeněk Dvořák, Miroslav Etzler, Iveta Jiřičková, Jana Stryková, Dalibor Buš, Tomáš Masopust, Gabriela Štefanová, Antonín Hausknecht, Zora Valchařová-Poulová, Kateřina Jebavá, Monika Maláčová, Sara Venclovská, Petr Tejmar, Tereza Kašparová, Martin Siničák, Patrik Bořecký, Viktor Skála, Oldřich Vlach, Jiří Pecha, Marie Málková, Eva Ventrubová, Magdalena Tkačíková, Brian Caspe, Jiří Štěpnička, Robert Jašków, Alena Mihulová, Filip Antonio, Ondřej Biravský, Jan Šťastný, Ján Jackuliak, Matyáš Svoboda, Igor Ondříček, Marek Němec, Zdena Herfortová, Ondřej Kokorský, Vladimír Krátký, Dana Pešková, Jaroslav Matějka, Jan Apolenář, Miroslav Kumhala, Jakub Gottwald, Jana Štvrtecká, Marián Chalány, Václav Hanzl, Barbora Jánová, Lukáš Matěj, Denisa Nesvačilová, Petr Stach, David Švehlík, Pavel Řezníček, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Barbora Srncová, Veronika Freimanová, Marek Pospíchal, Marek Příkazký, Luděk Randár, Mariana Franclová, Veronika Žilková, Pavel Doucek, Marie Ludvíková, Vladimír Hauser, Stanislav Zindulka, Rostislav Marek, Zdeněk Velen, Erika Kubálková, Růžena Dvořáková, Vladimír Kratina, Ljuba Krbová, Robert Hájek, Matyáš Valenta, Leoš Žižka, Ondřej Kavan, Zdeněk Dušek, Otakar Brousek ml., Andrea Horská, Ivana Valešová, Šárka Býčková, Romana Kvapiková-Julinová, Pavel Novák, František Mitáš, Tereza Grygarová-Groszmannová, Zdeněk Dryšl, Alexandr Postler ml., Tereza Vítů, Kryštof Rímský, Karel Zima, Lukáš Adam, Václav Šanda, Petr Vršek, Pavel Rímský, Simona Postlerová, Miroslav Vladyka, Pavlína Mourková, Dagmar Křížová, Michaela Doubravová, Petr Varga, Petr Halíček, Radim Kalvoda, Martin Kavan

Komentáře uživatele rakovnik k tomuto TV seriálu

Jiří Strach umí točit skvělá díla. Také tento seriál se mu velice povedl, ale...v obrovském množství postav jsem se poněkud ztrácel a po čtyřech dílech a pokračujícím vývoji jsem si říkal, že závěr musí být opravdu bombastický, aby nebyl směšný. Líbila se mi filmová hudba, včetně moderních hitů, umná režie i celkem sympatické obsazení a bohatá výprava. Nicméně poslední díl zazdil snažení tvůrců o českou temnou mysteriózní krimi, protože u finále jsem se pouze trpce smál. Rozhodně se jedná o nadprůměrné dílo, ale směs "Sedm", "Smrt on-line", "Cely" a kdo ví ještě čeho, v podstatě nepřináší nic nového. Za 6 dílů skoro 5 hvězdiček (přešlapy kriminalistů beru jako úlitbu ději), za finále o dost méně, celkem 3,5*. PS: Nemám rád rádoby "ostré" holky, Tamaře tato póza prostě nejde uvěřit.(12.10.2015)

Na začátek musím konstatovat, že komentuji až při druhém zhlédnutí, navíc po zhlédnutí druhé série. I přes vše, co si pamatuji - a je toho pohříchu málo - zůstanu snad neovlivněn prvotními dojmy. Rozjezd seriálu vypadá nadějně, příběh je pěkně zamotaný a závěr dílu nepotěšil žádného z diváků. Až na ráznou policistku od našich východních sousedů (nějak tyto typy žen nemusím, až na Kláru Melíškovou), jeví se mi také obsazení povedené. Na další díl se těším.(1.5.2017)

Série se skládá z tolika dějových linek, že jsem se zhusta ztrácel. Autoři si to uvědomovali, neboť na začátku každého díu nám připomněli souhrn předchozích událostí. Bohužel, hlavní dějová linie byla nejvíce v pozadí, navíc s koncem, který mě opět nenadchl. Bavil jsem se, ale žádný zázrak se nekonal.(24.4.2017)

Po včerejší "Spravedlnosti" další očekávaná premiéra. Tentokrát v rukou mého oblíbeného režiséra, byť se jedná o pokračování série, která mě neohromila. I tak jsem se těšil, nicméně včerejší "Spravedlnost" byla ve všech ohledech lepší. Ztrácel jsem se ve velkém množství postav, počtu dějových linek, charisma kriminalistů zatím pokulhává za dobrým dojmem z lumpů a PP je moc až okatý. Nejvíce jsem ale postrádal mysteriózno, které bylo zatím příliš odbyté. Propletenec případů se ale jeví být zajímavým, tak uvidíme, kam nás tvůrci pozvou dále.(13.3.2017)

Než jsem se po týdnu začal orientovat ve složitém propletenci vztahů, už byl skoro konec dílu. Zatímco události kolem studenta či lobbisty mi přišly poutavé, policejní vyšetřování jsou spíše tou nudnější částí. Kam vedou prsteny? Že by k mystériu? A kdo poradil panu režisérovi a kameramanovi, že zoomování vylepší dojem z obrazu? To a mnohé další se třeba dozvíme v dalších dílech.(20.3.2017)

Tempo se rozvolnilo, policisté nemají nic moc co dělat, zato dědkové v lese díky nezbedům pohnuli s kamenem. Tvůrci skládají střípky dohromady velice pomalu a ještě do nich klepou, takže je jich více, takže doufám, že se jim v rukách nerozsypou úplně. Oldřich Vlach je velice příjemným zpestřením jinak ne příliš sympatického obsazení.(27.3.2017)

Dnešní díl mě konečně bavil, přestože je děj neskutečně zamotaný, některé postavy se ztratily, aby se další objevily. Krom zábavné roviny s lobbistou a jeho nečekaným pomocníkem, se k mé spokojenosti více rozjela rovina mysteriózní.(3.4.2017)

Na jednu stranu se nám příběh pomalu skládá, jinde se střípky rozsypaly více. K tomu se nám v tomto dílu začaly kupit chyby a náhody, až se obávám, aby se autorům složitý kaleidoskop podařilo pootočit do uspokojivého obrazce.(10.4.2017)

Příběh lobbisty Kříže mě baví, i když už jsem zapomněl, jakou roli hraje v celé skládance. Je dobře, že se nám konečně dost velký díl chobotnice rozjasnil, ale na poslední díl toho stále zbývá asi až moc.(17.4.2017)

Šifra mistra Leonarda hadr. Konec trapný, všechno trapné? Nadšený jsem nebyl, pořádný šokující a dechberoucí závěr se dnes nekonal. Je zvláštní, že nám v obsahu ČT prozradí, že konec nám toho prozradil stále málo, ovšem toho jsem se po minulém dílu obával. Příběh se sice autorům nerozsypal v rukou, vše do sebe zapadlo, ale s pachutí nepovedené pointy.(24.4.2017)

Zřejmě poučeni z předchozích sérií, vytvořil autorský tým parádní mysteriózní detektivku. Postav sice bylo opět velké množství, ale protože měly v příběhu celkem smysl, dalo se v nich orientovat. Motiv pachatele byl také uspokojivý. Navíc byl neznámý až do konce, jeho odhalení bylo překvapující. V posledním dílu sice neudrželi autoři napětí, protože bylo jasné, kdo se nepotká a co se nestane. Navíc děj trochu natahovali, pro mě nesmyslně ve světle toho, co vše nám potřebovali sdělit. Nakonec ale bylo vše vysvětleno. Jiří Strach již oznámil konec Labyrintu (čtvrtá série údajně nebude, tedy pokud diváci nezaplaví vrátnici televize dopisy tak, že nebude možno projít), tak jen doufám, že jeho jiný další počin bude stejně kvalitní.(16.10.2018)

První hodina série mi rychle utekla. Temný úvod, děsivá vražda, venkovské prostředí, mnoho opravdu podivných postav. Některé věci sice stojí minimálně za pozdvižené obočí, tak doufám, že se příběh nezvrtne ve frašku. Protože minimálně v situaci syna zavražděného tvůrci dle mého příliš brzy odhalili karty.(3.9.2018)

Příběh se komplikuje, tajemství spíše přibývá a souvislosti lze spatřovat téměř všude. Někde jsme se posunuli, jinde vůbec. Kromě napětí se objevuje naštěstí i humor. Zatím jsem spokojený.(10.9.2018)

Temno se nám stále nerozjasňuje, naopak přibývá otazníků. Naštěstí ubývá podezřelých. Útěk byl nehorázně zpackaný (od autorů). Těším se na další díl, ovšem s výhradou. Obávám se, aby pachatel nebyl "jen" pomatenec. Snad do sebe vše hezky zapadne.(17.9.2018)

Posledně jsem měl radost, že postav ubylo, dnes naopak mnohé přibyly a s nimi další roviny příběhu. Slovy šéfa kriminalistů jsme stále na stejném místě. V tomto díle bylo méně akce i napětí, ale maličko se rozjasňují vztahy v hlavní linii případu. Bohužel k pachateli jsme se neposunuli a pokládám si otázku, jak moc jsou důležité pro jeho odhalení všichni lidé, zjevující se v ději. Tři a půl.(24.9.2018)

Mnohá místa epizody byla neskutečně napínavá. Případ se ale vyvíjí pomaličku, i když alespoň co se týká Adama, vztahy se vyjasňují. Tedy, pokud mě scénárista nevyvede z omylu. Naštěstí nové postavy již nepřibyly. Zato ty co zůstávají, se chovají opravdu podivně. Těším se na další díl této složité skládanky.(1.10.2018)

Hutný díl, kdy byly snad odhaleny karty, příběhy se propojily a vše do sebe celkem pěkně zapadá. Trochu se bojím toho, co nám zbylo na poslední hodinu seriálu. Donutil byl dnes zábavný. Boží mlýny silně zapracovaly, byť nám dnes tvůrci celý díl nutili, že Bůh neexistuje.(11.10.2018)

Měl jsem výhrady z natahování závěrečné části, protože na to, kolik nám tvůrci potřebovali sdělit informací, objevilo se několik hluchých míst. Nakonec ale vše do sebe uspokojivě zapadlo. Opět mě pobavil Miroslav Donutil a zajímavé použití zvonu.(15.10.2018)