Labyrint (TV seriál)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Česko, 2015 - 2018, 20 h 24 min (Minutáž: 21x58 min)

Jiří Strach

Petr Hudský

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec, Pavel Batěk, Anna Kameníková, Radek Holub, Lukáš Hlavica, Kateřina Janečková, Miroslav Táborský, Lenka Vlasáková, Andrea Daňková, Jan Maršál, Aleš Putík, Tomáš Slezák, Jiří Hána, Radomír Švec, Martin Sláma, Jakub Janotík, Ivan Béla Vojtek, Klára Apolenářová, Josef Hervert, Pavla Ptáčková-Vitázková, Martin Engel, Jiří Miroslav Valůšek, Petr Bláha, Iveta Austová, Jakub Zedníček, Simona Zmrzlá, Karel Mišurec, Petra Jungmanová, Dagmar Kopečková, Petra Tenorová, Jana Hubinská, Tomáš Turek, Markéta Sedláčková, Lenka Krobotová, Martina Zábranská, Hana Briešťanská, Veronika Schönová, Zuzana Neuwirtová, Tomáš Sýkora, Aleš Slanina, Dominik Teleky, Ondřej Kraus, Jiří Strach, Diana Velčická, Pavel Novotný, Rostislav Gajdoš, Michal Isteník, Václav Liška, Radim Novák, Marek Holý, Eva Kratochvílová, Dalibor Čermák, Michal Bumbálek, Michael Beran, Michal Režný, Tomáš Stopa, Miroslav Kumbala, Martin Ondrášek, Josef Kundera, Jiří Štrébl, Michaela Rykrová, Jiří Wohanka, Jan Hrušínský, Otmar Brancuzský, Hana Holišová, Ivana Hloužková, Petr Tlustý, Gregor Bauer, Tomáš Sagher, Roman Blumaier, Josef Jurásek, Zdeněk Kývala, Oldřich Navrátil, Vojtěch Kotek, Hanuš Bor, Kryštof Mucha, Martin Zahálka, Eva Vrbková, Jiří Racek, Václav Helšus, Jan Vondráček, Ján Gallovič, Matej Landl, Martin Tlapák, Milan Němec, Ivan Vojtek, Dalibor Černák, Petr Drozda, Viktor Preiss, Tatiana Vilhelmová, Jan Hájek, Pavel Kříž, Jiří Dvořák, Alois Švehlík, Martin Myšička, Jan Meduna, Barbora Munzarová, Adam Vacula, Martin Donutil, Aneta Vrzalová, Regina Rázlová, Saša Rašilov nejml., Zdeněk Dvořák, Miroslav Etzler, Iveta Jiřičková, Jana Stryková, Dalibor Buš, Tomáš Masopust, Gabriela Štefanová, Antonín Hausknecht, Zora Valchařová-Poulová, Kateřina Jebavá, Monika Maláčová, Sara Venclovská, Petr Tejmar, Tereza Kašparová, Martin Siničák, Patrik Bořecký, Viktor Skála, Oldřich Vlach, Jiří Pecha, Marie Málková, Eva Ventrubová, Magdalena Tkačíková, Brian Caspe, Jiří Štěpnička, Robert Jašków, Alena Mihulová, Filip Antonio, Ondřej Biravský, Jan Šťastný, Ján Jackuliak, Matyáš Svoboda, Igor Ondříček, Marek Němec, Zdena Herfortová, Ondřej Kokorský, Vladimír Krátký, Dana Pešková, Jaroslav Matějka, Jan Apolenář, Miroslav Kumhala, Jakub Gottwald, Jana Štvrtecká, Marián Chalány, Václav Hanzl, Barbora Jánová, Lukáš Matěj, Denisa Nesvačilová, Petr Stach, David Švehlík, Pavel Řezníček, Jitka Čvančarová, Marek Taclík, Barbora Srncová, Veronika Freimanová, Marek Pospíchal, Marek Příkazký, Luděk Randár, Mariana Franclová, Veronika Žilková, Pavel Doucek, Marie Ludvíková, Vladimír Hauser, Stanislav Zindulka, Rostislav Marek, Zdeněk Velen, Erika Kubálková, Růžena Dvořáková, Vladimír Kratina, Ljuba Krbová, Robert Hájek, Matyáš Valenta, Leoš Žižka, Ondřej Kavan, Zdeněk Dušek, Otakar Brousek ml., Andrea Horská, Ivana Valešová, Šárka Býčková, Romana Kvapiková-Julinová, Pavel Novák, František Mitáš, Tereza Grygarová-Groszmannová, Zdeněk Dryšl, Alexandr Postler ml., Tereza Vítů, Kryštof Rímský, Karel Zima, Lukáš Adam, Václav Šanda, Petr Vršek, Pavel Rímský, Simona Postlerová, Miroslav Vladyka, Pavlína Mourková, Dagmar Křížová, Michaela Doubravová, Petr Varga, Petr Halíček, Radim Kalvoda, Martin Kavan

Komentáře uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto TV seriálu

"Buď dostaneš metál nebo tě zavřou." Labyrint mi voní mysterióznem, ale při pohybu v něm to trošku ztrácí na zábavě. Není to zkrátka vystavěné tak, jak by to mohlo být a za mě je to trošku promarněný potenciál. Přesto se v Labyrintu motám celkem rád a klidně ho komukoli doporučím ke zhlédnutí. Jen ten náčelník Oliva je nejslabším velitelem kriminálky, jakého jsem za poslední léta viděl a taky mi trochu vadí, když jsou obvodní oddělení plná vyšetřujících strážmistrů, tedy policistů před dokončením základního kurzu. Nicméně to jsou jen detaily a na napínavosti případů to nic nemění.(18.10.2016)

"Vrah má prachy, nechodí do práce a má čas vymejšlet takovýdle kraviny." Mě tedy bavilo sledovat běhání po stopách vraždícího náboženského fanatika i hledání souvislostí, ale nechce se mi uvěřit tomu, co všechno pachatel dokázal. On totiž unášel, intrikoval, vraždil, provokoval penězi, stylizoval mrtvoly, všechny odposlouchával, podminovával objekty, cestoval, kupoval pozemky, hloubil štoly, přesměrovával internetové přenosy, studoval obrazy Hieronyma Bosche a ve volných chvílích se ještě stihl pomodlit. Copak o to, ono to bylo poměrně zábavné, ale závěrečná proměna Remeše z psychicky vyrovnaného vyšetřovatele v kombinaci Drsného Harryho a Zorra mstitele mi prostě moc nesedla.(18.10.2016)

"Oni si od ní chvíli určitě rádi odpočinou a my se posereme." Tak nám na úvod slovenská vyšetřovatelka Hrónská předvedla své turbomotory a převálcovala rozvážnou brněnskou kriminálku. To se mi líbilo a taky mě bavilo, jak se nám případ pěkně rozvětvuje z lesa přes panelák, kostel až po soudní síň. Trochu mi tedy nesedí, že kriminalisté nevyndali nýbrž uřezali kůl, na kterém visel Karas a taky to, že ohraničili páskou a jedním obvoďákem hektary lesa, ale celkově mě ten rozjezd federální kriminálky dost bavil.(13.10.2016)

"Jestli se rozhodl trestat hříšníky, tak moc lidí nezbyde." Tak jednoznačným vítězem druhé epizody je pro mě pan Kovář. On mi připomněl, co bych dělal, kdyby se mi dcera nevrátila domů a policie by mé oznámení odzívla. Na druhou stranu mne zklamalo, že se tornádo Hrónská přizpůsobilo pomalému tempu brněnských kriminalistů a už není tím příjemným narušitelem poklidu vyšetřování. Jinak jsem však napnutý a těším se, až se odhalí to, co slyší farář, podivné posílání mincí i obsah bezpečnostní schránky.(13.10.2016)

"Všechno jsem to říkal tomu sadistickýmu kreténovi, ale on mě vůbec neposlouchal." Tak tentokrát taťka Kovář ty hrátky s kladívkem a rukou podezřelého trošku přehnal a už z toho bylo víc než jen pouhé bububu v rámci zákona. Jinak jsem poznal boty pachatele a jeho registrační značku, což mi připomíná, že jsem jako divák neustále o krok před vyšetřovateli a musím znuděně čekat, až jim dojde to, co já už dávno vím. Jinak souhlasím s tvrzením, že Hieronymus Bosch užíval "dobrej matroš", protože jeho Poslední soud určitě není jediným dílem, kvůli kterému bych mu doporučil návštěvu psychiatra.(14.10.2016)

"Oni zatkli farára? Ty kokos." Tak svádění k vyzrazení zpovědního tajemství mě pobavilo, i když bych si dovolil upozornit na to, že si vážený pan advokát spletl § 386 s § 368 trestního zákoníku, ale to se může stát i v ateistických rodinách. Dále mne pobavilo tvrzení, že Klíma dělal tajnou administrativu pro vládu, že chudák obvoďák byl nucen přijmout oznámení o trestném činu obtěžování penězi a nejvíc se mi líbily ty klamavé transporty zraněných. O hodně horší to bylo se zatýkáním hromady Sanderových známých, neboť se přitom učebnicově porušoval trestní řád, ale co na tom, když to vypadalo tak efektně, že?(14.10.2016)

"Láska je někdy slepá. - V tomhle případě i hluchá, němá, tělesně postižená a úplně pitomá." Po stopě Kovářova spermatu se vydali kriminalisté po obou stranách hranic, ale žádná velká zábava to tentokrát nebyla. Zaujal mě snad jen snaživý strážmistr Souček, oprátka v kleci a samozřejmě brilantní zakončení návštěvy církevních hodnostářů u Madonny. Na druhou stranu jsem byl nečekaně zavalen množstvím rodinných problémů policistů i podezřelých, takže doufám, že to bude mít nějaký smysl a že to nebyla jen vata, aby to bylo delší.(14.10.2016)

"Takže další čtyři mrtví a k tomu pohřešovanej biskup. Víte, jak vypadáme?" A to ještě náčelník Oliva neví o všech mrtvých a unesených. Ale vyšetřování konečně začíná někam směřovat a kdyby ho nerušily Remešovy rodinné trampoty, tak by to bylo lepší. Ještě spokojenější bych byl, kdyby policisté nezákonně nevykopávali dveře a alespoň někdy by postupovali podle trestního řádu. Pak by možná nemusely padat zoufalé návrhy řešení - "Sebereme je všechny a já se pak tomu druhýmu rád omluvím."(18.10.2016)

• Epizoda 7 (S01E07) (epizoda) (2015)

"Ty, vole. Ty jsi vyhrožoval ženský s rakovinou? - Trošku." Remešova "drsná" sólojízda na hranici trapnosti začala řvaním na nemocnou důchodkyni, pokračovala hodem právníkem do dálky, vloupáním do domu či ohrožováním střelnou zbraní. Mně tento americký styl vyšetřování k české kriminálce vůbec neseděl, což nakonec přebilo i skutečnost, že se vyšetřování uzavřelo poměrně logickým způsobem. Ovšem způsob šetření GIBSu tomu zase nasadil takovou korunu, že by Remešovi prošlo i to, kdyby postřílel všechny pachatele, podezřelé i náhodně procházející klauny. To bylo opravdové utrpení a nedůstojné zakončení této série.(18.10.2016)

"Takže závěr případu je: Král je mrtev. Ať žije král?" 2. série je postavena základech, které mě měly bavit. Jedná se totiž o exkurzi do českých dějin, do které je zatažen i europoslanec, Vatikán či švédské velvyslanectví. To je námět. Jenže mrtvoly se nekontrolovaně hromadí, vyšetřovatelé spolehlivě tápou, spousta "důležitých" postav má jen minimální význam a ti "tajemní" vlastníci prstenů rozhodně nevypadají jako ti, kteří dokáží každého zavraždit, podplatit nebo ochránit. Já tedy nikoho nechráním, ale kdybych to někdy dělal, tak mu nedám miliony a nenechám ho ze sebe udělat terč bank, novinářek a nevlastních otců. To se prostě dělá jinak.(6.2.2018)

"Zmlátili ji, znásilnili, uškrtili, dali do igelitovýho pytle, zatížili kamenama a šup s ní do přehrady." Tak takhle to začalo a mně to chutnalo. Rozjíždí se to totiž hodně zeširoka, ve hře je spousta zdánlivě nesouvisejících příběhů a já jen doufám, že to do sebe na konci krásně zapadne. Pokud se tak nestane, tak to bude škoda, protože tohle mě navnadilo.(31.1.2018)

"Jakej důvod bys měl odklízet mrtvolu, kterou jsi nezabil?" První epizoda to vzala hodně zeširoka a druhá v tom pokračuje. Poldové tápou, já samozřejmě s nimi a ač některé souvislosti začínám tušit, tak k propojení jednotlivých nitek mám hodně daleko. Nicméně mě to zajímá, poprava mě zaujala, vražda Kříže staršího zase překvapila a převtělení vyšetřovatelů vražd v pátrače zase zaskočilo. Nicméně švédský velvyslanec je jim k dispozici a já se těším na to, co bude dál.(2.2.2018)

"Chci mít něco. Cokoliv, ale fakta. Něco, o co se můžeme opřít. Aspoň jednou nohou." Tak opírat se stále není o co a už by to něco chtělo. Možná to rozjede kopáčský výkon důchodců na konci epizody, ale zatím se to nějak nehýbe. Proto jsem se tentokrát zaměřil na policejní práci a musím ocenit spor o kompetence s ÚOOZ, protože to, jak si každý volal svému šéfovi, byl naprosto přesný obraz dnešní reality. Jinak mě pobavil způsob, kterým lobbista vyfotil vraha a ač si nechci hrát na nějakého moralistu, tak tvrďák Ríša u mě svým románkem dost klesnul.(2.2.2018)

"To tam rozkopáváte nějakej hřbitov nebo co?" Mrtvoly nám příběh zase rozjely a i když se toho moc nezodpovědělo, tak se nám některé nitky začaly spojovat. Z toho mám radost. Jen to prapodivné dědictví mi pořád nechce dávat smysl, takže mi taky pošlete sto mega, abych nad tím mohl v klidu popřemýšlet. Jinak nemám radost z Ríši, protože ten jeho odjezd z místa činu "do porodnice" se mi moc nechce zbaštit. Na druhé straně mě pobavil lobbista Kříž se svou definicí problému debilů - když přijdou k penězům, tak je začnou rozhazovat. To je přesné. Ale kam potom patří mladý doktorant?(2.2.2018)

• Epizoda 5 (S02E05) (epizoda) (2017)

"Už jsem Vám to říkal jednou. Možná by bylo lepší o některých věcech nahlas nemluvit. Zvlášť o těch, které se týkají Vašeho majetku." Ale vysvětlujte tohle truhlíkovi, který se inteligencí v noci až odkopává, čerstvě získané finance vyhazuje oknem a nechá se namotat od novinářské nány. Jinak byla tato epizoda slabá, hodně se věnovala zbytečným postavám a jediná solidní scéna byla u sousedky starého Kříže v bytě. Jsem prostě zklamán, protože dle mého chabého úsudku právě nastal čas, aby to celé někam směřovalo.(5.2.2018)

"U Vás se ubytuje úplně cizí člověk. Řekne Vám, abyste s ním šel něco vyzvednout, ani Vám neřekne co, a Vy na to: Jo prima. Vezmete brokovnici a jdete." Výslech recepčního Hroudy byl asi nejlepší. Zmatkující rytíři mě totiž moc nebavili, evidentně ulhaný Ríša by si už zasloužil nějaké to odhalení, policejní kontakty JUDr. Kobzy mě zaujaly, postřeleného lobbisty je mi skoro až líto a dle velitele Olivy všechno udělal magor, kterému jeblo. To si říká o povýšení. Jen se nám to pořád nějak nerozmotává.(5.2.2018)

"Proč bych se přiznával k něčemu, co jsem neudělal?" Ríšův závěrečný výslech byl vynikající, útěk mumie Václava III. taky stál za to a taky se to celé rozmotalo, takže bych měl být spokojen. Jenže já zase tak úplně nejsem, protože nic tak zásadně nečekaného jsem se nedozvěděl, rytíři v "dresech" působili poněkud směšným dojmem a konec předposledního Přemyslovce snad ani nikdo nemohl myslet vážně.(6.2.2018)