Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

brasek

Séria01: Na môj vkus veľmi slušné. Mysteriózna kriminálka, ktorá hraje prvú ligu a nie je veľa vecí čo by sa jej dalo vyčítať. Ovšem niektoré udalosti v príbehu prebehnú veľmi rýchlo, ale to je vec vkusu a dejová línia nie je zaťažená možným balastom. ()

v.indruchova

Na české poměry to není vůbec špatné. To hraní je někdy takové prkené. Cítíte někdy, že je to hrané a nevtáhne vás to tam na to místo.Ale jinak celkově dobře zmáklé. Nejzajímavější postavou byl pan Langmajer. Prostředí brna a okolí se mi zamlouvalo. Jistě doporučím.-hodnocená první i druhá série. 2. mi možná přijde i lepší. Někteří herci jsou těžce nekoukatelné tváře. ()

Muf911

Po první sérii dávám absolutní plnou nálož 5*. Seriál na nejvyšší světové úrovni. Plný úžasných vymakanych detailů (skvělá scéna s knězem, který neporušil zpovědní tajemství a přece pomůže policii, nebo s nalezenou Madonnou pod kostelem). Seriál s napínavým dějem, mysteriózní, akční, občas vtipný. ()

Franki69

Od prvního dílu do pátýho je to skvěle vystavěná kriminálka, nemající v Česku (s čestnou výjimkou Pustiny nebo Metanolu) obdoby. Pak přijde díl šest a nakonec SEDM…a kvalita jde prudce dolů. Ale to už nás seriál, dosti prošpikovaný katolickou mystikou, natolik chytil a pokročil v ději, že prostě – zoceleni řadou vyloženě blbých českých dílek, které jsme také viděli - chceme vidět konec. Tak jak tedy? Než se začne příběh „kombinovat na třetí“ (díly 6. a 7.) tak od prvních minut 1. dílu začne přehledně vrstvená kriminálka s opravdu mnoha, kteří to nepřežijou. Zabít nějakou figuru, to pan režisér opravdu nemá Strach (haha). K hereckému obsazení nemám výhrady, velmi dobře se mi koukalo na hlavního vyšetřovatele Langmajera /Remeše. Nevadí ani „mezipříběhy“, nemyslím že byly navíc, naopak dokreslily vhodně vedlejší zápletky, které také zasloužily být vyřešeny. A všudypřítomný svět kostelů, farářů, katolických mystérií a pobožností také nevadí. Není ale nouze i o vyloženě WTF momenty (z policejní praxe) a taky s postavou hlavního záporáka se casting rozhodně nevytáhl. A pak přijde finální, sedmej díl. Přinese do děje všechny možné dorfy a ereby (však si počkejte..) a budete ho muset vidět alespoň 2x, pokud budete mít sílu a chuť. Soustředěná režie tady vyletěla jak vozejk z horské dráhy a neovladatelně se řítí přes stále „nová zjištění“ a rádobytwisty k rozuzlení, které je nakonec bombastické asi jako oblastní výstava králíků v Radonicích u Kadaně. Takže dvakrát… proto, že krimi ztratí tempo a začnete se nejspíš nudit a ztrácet pozornost. Nicméně příběh je uzavřený odhalením původce všeho zla a bodová nálož je tu – pěkných 70%, s tím, že 60% berou epizody 1. až 5. a do konečného počtu bodíky za to, že ve finále nebylo třeba latinsky zaříkávat zjevující se pekelné mocnosti v trapném CGI a povolávat policii na pomoc exorcistu. Však u pana režiséra je to o Strach (opět haha). ()

Mr.Jenda

Nejlepší seriál Jiřího Stracha. Perfektní spojení detektivky s mystikou a náboženstvím. Langmajer skvěle ztvárnil majora Remeše, který je dobrým kriminalistou, ne však manželem a otcem... Velice se mi líbila i postranní dějová linka, která se propojí s hlavními postavami až na samém závěru a napomůže rozuzlení. Seriál vřele doporučuji. ()

fooggyy7

Je krásné že produkce začlenila seriál do katolického jihomoravského buranova. Lidi si na náboženství alespoň udělají názor. Hlavně na Vatikán a na ty divnousy a zloděje rozseté po kostelích celého světa. Po natáčení samozřejmě museli všechny ty kostely znovu vysvětit vodou z PET lahve - jemně perlivou ()

KLFPIM

Bez strachu zkus vyznat lásku milence / Bez strachu začni hanět vladaře / Bez strachu žij uvnitř klecí šílence / Bez duše skončíš nebo bez tváře. ()

maara666

Mysteriózní zápletka mě moc nebere. "Slovenská strela" je tam zatím jen divně naroubovaná a Donutil se na náčelníka nehodí. Největší trapas byl, jak slušňáci a drsňáci vyšetřovatelé sjeli kluka za focení mrtvoly. Největší slabinu vidím zatím ve scénáři, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet;) ()

Zofinka2

Docela jsem se těšila na tento seriál, protože tam hraje můj oblíbený Langmajer. Bohužel mi tam v prvním díle vůbec nesedla Zuzana Kanócz a odradilo mě na to dál koukat. Připadá mi, že se tam moc nehodí. Koukám na další díl a trošku se Zuzana aklimatizovala, tak snad to bude lepší. ()

lu1

Viděla jsem tři díly a za mě co díl to bod nahoru. Dokonce už i Langoš na chvíli opustil svoji pózu věčně přinasraného depresáka (už to bylo nudné) a i přes drobné logické nedostatky a některé omyly v obsazení rolí (M.Donutil) hodnotím zatím veskrze kladně. Kameru mimořádně kladně! ()

A.MacGyver

Mazec!!! Kam se se*e Temný případ. Zatím jsem viděl tři epizody a pokud to takto půjde dál, je to český detektivní seriál všech dob!!! ()

Kleofáš

Dojem celkem dobrý, jen je spousta věcí dost dopředu domyslitelných, ale stejně člověka baví na to koukat. Zábavné jsou chyby, které by se fakt stávat neměly. Třeba první díl - nalezení Karase. Majer s Langmajerem šlapou osm set metrů pěšky, protože jiná cesta do lomu nevede, a filozofují, proč se někdo s tělem tahal. Dojdou na místo a ejhle, ona tam parkuje policejní octavie. ()

Sabres

Jak už zde bylo napsáno: skvělé herecké obsazení,zajímavý děj,dobrá hudba. Další dobrá česká detektivka. Po shlédnutí šestého dílu přihazuji do plných!!!! ()

PSyk

Po 5. dílu. Snad to nepokazí konec, snad to nepokazí konec, snad to nepokazí konec... Po 6. dílu. Už jsem klidný, po šestém dílu je seriál v takovém stavu, že už ho nic pokazit nemůže... ()

DanielDall

Na české poměry lepší průměr. Zápletka by snad šla, ale to zpracování? Pokud vezmeme jako etalon pro thriller třeba severský BROEN(Most) tak je to slabé. ()

martinexa

Konečně seriál, který není shit. Moc jsem si to užila. Ten konec byl pro mě parádní. Kéž by takových seriálů bylo víc nebo aspoň se to tomuhle blížilo. ()

Eweak

Už dlouho se mi nestalo (jestli vůbec), abych nějaký český seriál doslova hltala a po skončení jednoho dílu se nemohla dočkat dílu dalšího. Režiséru Strachovi se povedlo postupně budovat napětí. Nechybělo ani několik momentů překvapení. Tomu všemu vévodila sympatická herecká sestava v čele s Jiřím Langmajerem a Stanislavem Majerem. Pravda, několik nelogičností v ději by se našlo. Pár scén bylo na můj vkus možná až příliš efektních a "amerických". Všechny chybky ale tvůrcům odpouštím. Kéž by se v tom našem českém televizním rybníčku objevilo více podobně kvalitních seriálů. ()

Lukkyn

Hodně slušná práce od čtéčka, Stracha a většiny herců. Spousty překvapení, místy solidně napínavé, jede si to svojí cestou , nehledá inspiraci v Las Vegas, ani v Andělovi. Strach opravdu umí tyhle témata šikovně a zajímavě zpracovat. Je vidět , že i češi umí přitvrdit a je to dobře. Pro žánr temného thrilleru to je prostě potřeba i trošku šokovat. Strach umí ty ošklivé věci šikovně dávkovat. Nepůsobí to lacině a ani přehnaně. Scénář byl poměrně komplikovaný a tak je nutné dávat pozor a spojovat si informace dohromady. Já jsem velice spokojen a opět zopakuji , že čt se v poslední době se seriály daří a je to dobře.(smutnou výjimkou je Rudy) Kam se na tohle hrabou komerční tv s jejich ordinacemi , cestami domů a podobnými chujovinami. ()

micud

Za mě naprůměr takže hodnotím vysoko, trošku takovej uondanej konec, ale jinak dobří herci, napětí, zajímavé zápletky, dobrá hudba, prostě pan režisér Strach to má zmáknutý a ještě si v závěru zahrál. ()