Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

Recenze uživatele Autogram k tomuto seriálu (22)

Epizoda 1 (2015) (S01E01)

Neobyčajne trýznivá vražda, neobyčajný prípad a nečakaný koniec úvodnej časti. K profesionálne pôsobiacemu českému tímu prichádza ako posila sebavedomá vyšetrovateľka zo Slovenska. Dobrý rozbeh seriálu, len aby mal zvyšok trochu lepší spád deja. –––– Vrah má prachy, nechodí do práce a má čas vymejšlet takovýdle kraviny. ()

Epizoda 2 (2015) (S01E02)

Druhý diel mi nedal žiadne odpovede, iba samé nové otázky. Trochu by to chcelo sa do prípadu nielen ďalej zamotávať, ale trochu aj vymotávať. ()

Epizoda 3 (2015) (S01E03)

V tomto dieli už ide do tuhého. Nové postavy nie sú na škodu, nové fakty a objavy vytvorili napínavú atmosféru a opäť sa teším na ďalší diel. ()

Epizoda 4 (2015) (S01E04)

Tak sa naši detektívovia aj k niečomu dopracovali. Šikovný hacker si nedá pozor a má problém, technológie pracujú pre neho, aj proti nemu. Každý moment má v tomto dieli svoj význam, prináša prekvapenia a ešte aj obyčajná jazda sanitky je vysoko adrenalínová. –––– Chcete po něm, aby prozradil zpovědní tajemství. To mi trochu připomína kauzu Jana Nepomuckého. ()

Epizoda 5 (2015) (S01E05)

Možno trochu dlhší úvod, ale potom nasleduje výborný spád až do nečakaného záveru epizódy. Našťastie obsahy pri krimi žánri nečítam, tak prekvapenie som mal dokonalé. Už sa mi dokonca načrtlo niekoľko možných vrahov, ale v jednom prípade som sa určite pomýlil. ()

Epizoda 6 (2015) (S01E06)

Znovu adrenalín pri vchádzaní do stredovekého domu hrôzy alebo avatarovské prebudenie, tieto momenty zabodovali. Trochu menej už osobné trampoty policajtov, ale nakoniec to malo svoj význam. Záver ako vždy s prekvapením, a diel opäť takmer siaha na päť hviezd. ()

Epizoda 7 (2015) (S01E07)

Je dokonané. Rozuzlenie trochu rozpačité, ale správne šialené, ako sa na takúto sériu patrí. O happy-ende sa hovoriť nedá. Ale možno je to šialené viac, ako by bolo vhodné, a preto nakoniec plný počet nedám. ()

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Mám z toho dosť veľkú hlavu. Toľko rôznych príbehov a zápletiek v jednom dieli seriálu som ešte nezažil. Obdivujem, ako to chcú za sedem dielov zvládnuť pospájať a vysvetliť, nie je to len Labyrint, ale poriadne bludisko. A postupom času sa to ešte znásobovalo. Na začiatku bola len jedna obeť vraždy, inak jedna z najfajnovejších vôbec, a na konci korupčno-mafiánsko-historicko-akčný thriller. –––– Já neříkám, že to tak nebylo. Jenom jsem zvyklej o všem pochybovat. Už se mi to párkrát vyplatilo. –––– Robert, hodnej kluk. Ona s ním trošku vorala. Spíš víc než trošku. –––– Tyvole, tak teď budeme za zlý oba. ()

Epizoda 2 (2017) (S02E02)

Kříž nie je Kříž, to ma stále trochu mätie, ale zvyšok sa mi už vyjasňuje. Hlavne, keď rôzne veci vyšetrovatelia pravidelne zopakujú a na svoje by si mohli prísť aj ti, čo začnú pozerať od druhého dielu. Vyšetrovanie bude dlhé a zložité, zatiaľ je to celkom bez mysterióznych prvkov, pribudli len dvaja čističi na mercedese. Skvelý bol ten pohľad z balkóna na neboráka neverného manžela, ktorý nás prednedávnom poučoval na ČT o úskaliach internetu, to sa mi s ním vždy spojí. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Ďaleko sme sa vo vyšetrovaní neposunuli, ale vieme, aká je dôležitosť posunutého šutra. Trochu veľa času sa venovalo nepodstatnému príbehu výletu dvoch faganov, čo vyzerali, že chceli Vytrhnúť veľrybe stoličku, ale zvrtlo sa to takmer do Kruhu. Akoby malo byť tých sedem dielov príliš veľa na to hlavné, čo nám chcú v príbehu povedať. ()

Epizoda 4 (2017) (S02E04)

Konečne to začína nadobúdať aj iný ako kriminálny rozmer, to mysteriózno s päťsto rokov starými prsteňmi vyzerá sľubne. Začína sa to správne prepájať a to prídu ešte tri epizódy. –––– Tyvole, hezká bunda. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Neskúseny chlapec chce svojich stodvadsať melónov (uložených v Rajfke) rozfofrovať, ale nevie ako. Tak si na to vezme zlatokopku, ktorá si našla jeho, naviac novinársku hyenu, jednoducho ideálny prípad. Podobných skvostov sa našlo viac, hlavne priateľské posedenie v kuchyni s peňaženkou mi spôsobilo výbuch smiechu. Inak sa okrem kopenia pochybných situácií a náhod trochu rozjasnieva nad rytierskym rádom. –––– Tak jak se rozhodnete? Zapomenete na tento rozhovor, vrátíte se domů a budete žít život úspěšného podnikatele, nebo budete pokračovat v poslání vašeho otce, dědečka a jejich předků? ()

Epizoda 6 (2017) (S02E06)

Konečne polícia niečo robí. Občas dobre, občas zle, ale čo už keď má (asi) medzi sebou škodnú. A presunuli sme sa aspoň na chvíľu do stredoveku v podobe pravého stredovekého lovu koristi. Študent, bývalý prekladateľ, sa do víru udalostí stále poriadne nezapojil a ostáva mu už len záverečná epizóda, zatiaľ len predvádza svoju pribrzdenosť. –––– Zaplatíme mu. Tím získáme čas. A pak si ho najdeme. ()

Epizoda 7 (2017) (S02E07)

Je mi jasné, že nemohli nič prezradiť skôr, a už vôbec nie to podstatné. Keby takto vyzerali všetky diely, bolo by to takmer dokonalé. Takmer, až na Vilhelmovú s pištoľou v ľavej ruke. Nie všetko je dokonané, škoda, že sa do toho viac neobula tá historička, jej vysvetlenia mohli byť niečo ako Trojan v prvej sérii. Ale záver má aj pekne našliapnuté na sériu tretiu. –––– Pokud je to tak, tak jediná osoba, která připadá do úvahy, je král. ()

Série 3 (2018) (S03)

Tretia séria ma vôbec nesklamala, počas šiestich epizód sa rozohrávala výborná tajomná atmosféra. Až na tú siedmu, ktorá bola akoby naviac a chcem si z nej pamätať len záverečné definitívne odhalenie. A teda bolo čo odhaľovať pri tom množstve postáv a zápletiek, z ktorých niektoré viedli len do slepej uličky. ()

Epizoda 1 (2018) (S03E01)

Strach to má už v mene, že tvorí hororové kriminálky. Táto séria úspešne pokračuje v tradícii predchádzajúcich a hneď na začiatku ponúkne ešte strašnejšie zamordovanie človeka. Na vyváranie atmosféry sa použije všetka energia a tak jej zostáva trochu menej na príbeh, ale aj tak je to veľmi pozerateľné. ()

Epizoda 2 (2018) (S03E02)

Dosť dobre sa to rozbieha, máme odhalený keď nie motív, tak aspoň kľúč výberu obetí a šťastlivci sa musia mať na pozore. –––– Proč by někdo zabíjel lidi, kteří přežili svou smrt? ()

Epizoda 3 (2018) (S03E03)

Scenárista nám už ponúka jedného riadneho chlapa ako adepta na pacháteľa brutálnych vrážd, ale dá sa predpokladať, že to bude falošná stopa pre diváka, aj keď je asi jasné, čo majú s manželkou na rováši. Vyšetrovatelia nevedia ani to, čo my, a tak aspoň pátrajú po ľuďoch, ktorí v minulosti unikli nezvratnému osudu. Myslím, že do obsahu sa nejakým nedopatrením dostali aj udalosti štvrtej epizódy. ()

Epizoda 4 (2018) (S03E04)

Udalosti plynú trochu pomalšie oproti predchádzajúcim dielom a až na konci sa to s novými postavami rozbehne a hneď aj skončí. Starý pán Valenta sa nezdal, ale mal nakoniec celkom dobrý nápad, a čo s ním sa dozvieme až nabudúce. Ale prečo vrah nahráva tie divné zvuky, odkiaľ sa vlastne berú a čo s nimi má policajt? ()

Epizoda 5 (2018) (S03E05)

Dosť silná epizóda. Asi každému vynahradí čakanie na udalosti, ktoré pohnú príbehom a vyšetrovaním. ()