Reina de Corazones (TV seriál)

Drama / Romantický

USA, 2014

• fiLLthe3DD

Námět se jevil zajímavě, v rámci telenovely se povedlo i navození "mystery" atmosféry (tajemný vrah, mrtvoly se zašitými ústy) a seriál rovněž cílil i na nějakou akci (přestřelky a výbuchy), herci byli dobří a některé charaktery nebo rozuzlení opravdu stály za to (hlavní záporačka dělá hrdince ze života peklo, jelikož hrdinčin otec před lety coby nájemný vrah zabil rodiče záporačky)... Bohužel, i přes dobré aspekty zde byla řada momentů, které mne přiváděly k šílenství - 1) hlavní hrdinka byla neskutečně uřvaná, otravná, pořád jí někdo musel zachraňovat, chytře se taky moc nechovala a skoro jsem litoval Estefaniu, že jí scénář nedovolil Reinu zabít... 2) Děj, který je zpočátku zajímavý, posléze začne působit překombinovaně (amnézie, láska, tajní agenti, tajemný vrah, zrádci, špioni, těhotenství, vraždy, nevěry)... 3) Technické zpracování - u telenovel bývám většinou shovívavý, ale zde tvůrci použili digitální efekty opravdu na všechno - a zatímco u jiných (žánrově jakože "akčních") novel alespoň sem tam využili praktické efekty k odpálení např. auta nebo posraného barelu, zde jsou digi výbuchy opravdu všude... Nejvtipněji to vyznělo asi v traileru, prý „epic production" a záběr na vybuchující auto za použití efektu jak z aplikace z Google play... Jestli si něco opravdu zaslouží chválu, je to soundtrack (zakoupený od jiného vydavatele)... Toto byl zkrátka krok špatným směrem... Některým telenovelám ta překombinovanost i slušela (El Rostro de Analía, Santa Diabla), ale tam alespoň hrdinky věděly, co chtějí a šly si tvrdě za svým... Reina však umí jen plakat nebo hezky vypadat, a to jí na charakteru rozhodně nepřidá.(17.8.2017)

• - Jako úvodní znělka pro tento seriál posloužila píseň "Bailando" od Enrique Iglesiase. Můžeme si dokonce všimnout, že ve druhé úvodní znělce k seriálu jsou použity části klipu Bailando. (fiLLthe3DD)

• - Ačkoliv se děj odehrává v Las Vegas, natáčelo se převážně  v ateliérech společnosti Telemundo v Miami na Floridě. V některých scénách, které se odehrávají v cenru Las Vegas, lze dokonce rozpoznat, že se scény ve skutečnosti natáčely před zeleným plátnem. (fiLLthe3DD)