Legenda o Kolovratovi (festivalový název)

Legenda o Kolovratě

Легенда о Коловрате

Kolovrat

Коловрат

Furious

Fantasy

Rusko, 2017, 117 min

Vizuálna stránka bola naozaj krásna, aj keď farebne to bolo trochu prehnané. Jemné nedostatky vo výprave, hlavne pri stvárnení Mongolov, by sa tiež dali prepáčiť. Škoda, že samotný hrdinský príbeh nedýchal väčšou epikou, no na druhú stranu ani som sa nejak výrazne nenudil. Lepší priemer. 65/100(22.4.2018)

• honajz

Jako vizuál je skutečně úžasný - sníh, led, vypulírovaná příroda, trikaři se museli vyřádit, to zas ano... Jenže nejdřív jsem myslel, že sleduji 50x a stále poprvé, potom nějakou telenovelu, pak cosi cestopisného, chvílemi mi to připomínalo parodii, hlavní hrdina se furt drsně tvářil, ale nic nedělal, ale jo, zhruba po hodině se začalo i bojovat - po rusku, lstí, ale sem tam dojde i na full contact, ale pořád to nemělo šmrnc, zajímavost, i ty souboje jsou takové nijaké. A nechápal jsem, že při jejich chytrosti nejdou nejdřív nějak šikovně sejmout chána, a byl by klid. Nu a jinak bych opakoval, co řekli jiní, zvláště alchac ve svém zcela dokonalém komentáři.(26.10.2019)

Chatrná 300ukou inšpirovaná ruská rozprávka. Videl som od nich ďaleko lepšie filmy. Štylizáciu tomu uprieť nemožno, ale priznám sa, že som to napriek slušnému trojhviezdičkovému hodnoteniu viac odtrpel a neodporúčam pozerať takým, ktorí nemajú s ruskou produkciou žiadne skúsenosti, vtedy to môže byť riadny "náraz".(10.8.2019)

Pěkné Ruské Velko Fantasy, které rozhodně neurazí. Příběhově mě to sice příliš nevtáhlo, ale jakmile se začne rubat, tak jsem byl spokojen. Krvavé cákance stříkají, bitvy jsou slušně natočené, především Finále či scéna s medvěděm to považuji za Highlight filmu. Takže spokojenost, ale na vyšší hodnocení mi přece jen něco málo chybělo. 65%(30.3.2018)

Takto nejak mala vypadať 300vka, aby nebola protofašistická a povrchne cool, o to viac ak si uvedomujeme, že Peržania boli snáď najliberálnejší hegemón predrímskeho obdobia a Tatári sa správali akoby naozaj boli z Tartaru. Za mňa plný kotol, a hoci sa odpisovalo kde to len išlo (námatkovo 300, Red Cliff, Game of thrones) Šurchoveckij to spravil tak, že to vôbec oči nebolí. 10/10 No a teraz chcem takto spravené aj to Čudské jazero s vykúpaním Teutónov.(13.8.2018)