Legenda o Kolovratovi (festivalový název)

Legenda o Kolovratě

Легенда о Коловрате

Kolovrat

Коловрат

Furious

Fantasy

Rusko, 2017, 117 min

Vizuálna stránka bola naozaj krásna, aj keď farebne to bolo trochu prehnané. Jemné nedostatky vo výprave, hlavne pri stvárnení Mongolov, by sa tiež dali prepáčiť. Škoda, že samotný hrdinský príbeh nedýchal väčšou epikou, no na druhú stranu ani som sa nejak výrazne nenudil. Lepší priemer. 65/100(22.4.2018)

Já ty ruský velkofilmy prostě můžu. Částečně historický film s prvky fantasy z Ruska lze přirovnat k Spartským 300. A povedlo se. Dobře sestavení hlavní hrdinové, parádní vizuál a né zas tak zlá výprava. Nechybělo moc k naprosto epickému filmu. Pravej ruskej nacionalismus či patriotismus, tak jak má být.(9.8.2018)

Gerojská báchorka o tom, jak jeden bohatýr s dvaceti poskoky a amnézií zatápí Batúovi a celé Zlaté hordě. Srovnání s Třístovkou není vůbec od věci, ale ruku na srdce, Leonidas a spol. byli proti Kolovratovi žabaři. Alespoň podle tohoto podání. Občas jsem se neubránil smíchu, když jsem viděl, co tam Ivani provádějí. Stejně tak člověk musel kroutit hlavou nad neschopností Mongolů. No ale je to zase krásně rusky patetické, výpravě taky nemám co vytknout a bitkování s krvavými cákanci mělo něco do sebe, byť těch zpomalených záběrů bylo zase až moc. Žádná hitparáda to není, ale na jedno kouknutí je to vyhovující. 60%(22.3.2018)

Hezký film s zajímavým námětem - ruskou středověkou legendou o hrdinovi Kolovratovi (možná příbuznému českým Kolowratům - napůl vtip). Pokud je to legenda, tak je to jako fantasy pěkně zpracováno. Herecký slušně obsazeno, scénář ucházející, kostýmy výborné, bojové scény kvalitní a Rjazaň zobrazena půvabně.(3.12.2018)

Pěkné Ruské Velko Fantasy, které rozhodně neurazí. Příběhově mě to sice příliš nevtáhlo, ale jakmile se začne rubat, tak jsem byl spokojen. Krvavé cákance stříkají, bitvy jsou slušně natočené, především Finále či scéna s medvěděm to považuji za Highlight filmu. Takže spokojenost, ale na vyšší hodnocení mi přece jen něco málo chybělo. 65%(30.3.2018)