poster

Král Honza (TV film)

Pohádka

Československo, 1975, 47 min

 • otík
  **

  Černobílá kulisová pohádka plná písniček o Honzovi, který se vydal do království uhádnout princezniny hádanky, a tak ji získat za manželku. Jenže královský dvůr je plný intrikánů a na Honzu nečeká nic jednoduchého. Pohádka je to poměrně potrhlá, místy divná až hloupá. Z televizních archivních pohádek rozhodně ta horší. Hudba: Josef Kolín(17.12.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Roztomilá klasická pohádka s půvabnou princeznou a sympatickým Honzou. Tradiční křiví rádcové nezklamali. Přes sympatie k Honzovi trochu zamrzelo, že Honzu nehrál mladý Vydra, když už se tam mihl, nikdy jsem ho neviděla vedle jeho ženy zamlada.(27.11.2017)

 • rakovnik
  **

  Z mého pohledu dospělého člověka je tato pohádka dosti bídná. Ani by mi tolik nevadily jednoduché malované kulisy, ale Honza a snad skoro všichni se chovali hloupě, úkoly byly ubohé a herecký potenciál až na Josefa Kemra promrhaný. Třeba se malým dětem líbí.(23.9.2017)

 • Dagoussek
  *

  Na jedno shlédnutí a pro zasmání, jaké dříve byly pohádky. Pěkné písničky a hádanky.(24.9.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace