Psychologické drama odehrávající se v malém provinčním divadle, do kterého přijíždí režisér z Varšavy nastudovat inscenaci Wyspiańského hry Osvobození. Svou práci ale odbývá, což je v rozporu s ambicemi mladého herce Krzysztofa, který chce odvést co nejlepší práci. (Festival nad řekou)

JayZak

Líbilo se mi, že z toho byl opravdu cítit ten morální neklid, divák mohl s hlavními postavami prožívat vztek a bezmocnost. Také se mi líbí jak Agnieszka pracuje s postavami, na každé vedlejší postavě záleží, a i když se na plátně objeví jen na několik sekund, tak má svůj jasný smysl; každá z nich jakoby měla svoje vlastní pozadí. ()

M.Macho

Skvostná terapie pro skupinu "co našinec, to umělec", která by se jim měla denně promítat. Nadšení proti přiznání si, že člověk v řiti působí - natož se v ní sám ocitá. Studie zápasu vnímavého talenta s patologiemi provincionálního divadla, jež ho dokonale zlomí. Tolik rozkošné absurdní situace se třepotají v hereckých šatnách vyhaslých matadorů a div - plných závisti a malosti. Film za 4. Mírou ztotožnění - za 10. ()