Psychologická studie duševní rozkolísanosti, v níž se postupně ocitá populární spíkr z rozhlasu. Rozmanité problémy, s nimiž se dotyčný redaktor setkává v rámci svého nočního pořadu, svědčí o složitosti moderních mezilidských vztahů. Muž sice dokáže pomoci druhým, ale na úkor své rodiny a osobního života. (Festival nad řekou)

radektejkal

Noční tíseň či noční můra či mol (ten je fyzicky vidět v jednom obraze). Dejme tomu mol (je také jen na tři písmena jako v polštině) - hmyz, kterého se bojíme, že nám sežere nejenom veškerou konfekci v šatníku, ale i šaty, které máme na sobě, a my budeme nazí nejen vzhledem k ostatním, ale i sami k sobě (jak se také stalo jedné z žen). Tomasz Zygadło si vystavěl logicky uzavřený příběh, a také ho dobře zfilmoval. Nervové zhroucení moderátora "linky důvěry", který se snaží pomoci jiným, i když ví, že nedokáže pomoct ani sám sobě. Nervové zhroucení, které prodělává krok za krokem, končí hůř, než by se dalo čekat: končí harmonií u "rodinného stolu", Jan už ale není skutečný, je už jen obrazem, loutkou, obklopen těmi, které dosud vodil na provázku. ()