Milostné příběhy

Historie milosne

Milostné príbehy

Romantický / Komedie / Psychologický

Polsko, 1997, 87 min

Jerzy Stuhr hraje čtyři role v magickém a skoro alegorickém filmu o nejrůznějších podobách lásky. Kdo se zachová jako zbabělec, jde nemilosrdně dolů. Opravdu hodně na mě tenhle snímek zapůsobil...(11.9.2002)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(20.1.2006)

LFŠ 2008... Kamaráti, čo to videli minulý rok ma od toho odrádzali, no ja som sa nedal a dobre som urobil. Hoci som pred filmom zmýšľal tak, že si idem pospať trošku, nestalo sa tak, vydržal som celý film a hoci nebol perfektný, bol prinajmenšom zaujímavý. A, prepáčte Poliaci, ale na hláškach tipu "Puch z ruže (v titulkoch "Vůně růže"), či "Ja šukám svoju dcerku" som sa takmer váľal pod sedačkou :-D.(1.8.2008)

Jerzy Stuhr se tady skutečně vyřádil a mohl uplatnit široký herecký rejstřík. Čtyři postavy, čtyři příběhy, čtaři podoby lásky, někdy se hlavní hrdina rozhodne do toho jít naplno a někdy ho přemůže vlastní strach. Mým favoritem byl příběh o manželském páru pohybujícího se na hraně zákona, Manželka vždycky poznala, kdy je ta nejvhodnější chvíle zařvat: Kocham cię! Za nejgeniálnější ovšem považuji úvodní a závěrečnou scénu, které filmu dávají ten směr(23.3.2013)

*34. LFŠ 2008*(3.8.2008)