Styria

Angels of Darkness

Angel of Darkness

Fantasy / Horor / Mysteriózní

USA / Maďarsko, 2014, 98 min

Vítězství formy nad obsahem. Upírsko-čarodějnický příběh divné dívky a její ještě ´divnější kamarádky tu sice byl, ale mě připadal upozaděn výbornou temnou, místy až gotickou atmosférou. A v tomto případě byl upozaděn až příliš. Notabene se film docela vleče, takže i když si ona temnota zaslouží absolutní hodnoty, tak se časem okouká. Herecky docel fajn, přičemž všem dominuje talentovaná Eleanor Tomlinson. Styria do určité míry potěší, ale z mého pohledu se jedná o promarněnou příležitost. 50%(2.3.2015)

Komorní drama zasazené do kulis rozpadajícího se zámku kdesi na samotě, který má být zbourán. Místy velice hezký vizuál doprovázený atmosferickou hudbou - les, mlha, noční koupání, motýlí tanec, silueta stavby a příchod noci. Škoda, že upíří téma nebylo využito naplno. I samotné dívčí hrátky jsou krotké oproti původní předloze. Navíc nejednoznačnost Carmilly dává možnost, že se jedná jen o temnou stranu Lary. Až v samotném závěru dojde na akci, smrt, krev a plameny. Lehce snové, příjemně plynoucí, avšak snadno zapomenutelné. Joy Division, Jesus and Mary Chain, Austra, The Pink Pearl Dragon.(2.5.2018)

• regentor

Vážení přátelé ano.Nastalo nové pojetí filmového vyprávění .Duo Mauricio Chernovetzky, Mark Devendorf nám nabizí neotřelý pohled na evropský zeměpis, legendy či chcete-li mýty jako rovněž na sociologickou studii společnosti..patrně té v které sami tihle pánové vyrostli, ale pojďme od začátku.Britský historik,též trochu hysterik, usiluje léta navštívit Madársko aby zde v nějaké zapadlé štaci , bývalém lázeňském městě mohl restaurovat malby na zdi.Společnost mu dělá jeho dcera která sice není hysterická ale zato je cákla jinak aneb sebepoškozování sebe sama je zřejmě víc inn než tetování.Průšvih začíná hned na čáře,máme rok 1986 a stále stojí "Železná opona" potrhlý vědátor nemá pro dceru vízum tak musí obětovat pár doláčů ale to je ten menší průšvih, ten větší je když divák užasle v Maďarsku zjistí, že Styria tedy Štýrsko je v Maďarsku.Naši hrdinové dorazí až na zámek-ruinu kde je čeká paní správcová co nic nespravuje a místní "vajda" tedy kmotr v koženém kabátě a demoliční četa zdejších nefachčenků se kterými kmotr mluví rusky...Slabší povahy by už tyto bláboly a stupidyty dua Mauricio Chernovetzky a Mark Devendorf odradily ale já jsem se přinutil, přiznám byla to obrovská dřina to dokoukat ale "povedlo se" . V místě našeho dobrodružství se udržuje jakási legenda o upírech-neupírech-čarodějnicích-přízracích. Jakýsi takový přelud-nepřelud zdrhne z volhy našemu vajdovi-kmotrovi a šine si to za naší mladou sebepoškozovačkou se kterou stráví noc na kamenech, jestli byly Petrovy to netuším stejně jako celý filmový štáb co je vlastně co. Vajda však má charizma a tak přelud sleduje a ve sklepení objeví a s chutí by ho ošukal, přízrak však pro to nemá žádné pochopení a tak se střepem z láhve podřízne! V oblasti zhysterčí a zemře několik panen (už se asi na tu filmařskou hrůzu taky nemohly dívat) potrhlý profesor z toho omdlí a jeho dcera je ve velkém pokušení se zase někam říznout. Nebojte happy end se blíží. Vajda dokmotruje, trocha očistného ohně na hrobech nebohých panen a náš profesor se probouzí . Malby ať vezme čert-upír-vampýr-čarodějnice nebo přízrak ani Halászlé mu domorodci nedali tak ať si ty malby nabouchají do trenek on má splněno.Mít 1000 USD tak někde u Bruntálu natočíme v pěti lidech podstatně kvalitnější biják. Kamera rozostřená, kulisy fádní, herecké výkony no...to bych byl hodně vulgární,scénář prostoduchý až hrůza a režijní kvality zůstaly asi někde jinde než ve Štýrsku, vlastně v Maďarsku/Stýria. Jako ukázka filmové magořiny a důkaz o tom , že podobný škvár umí sesmolit i nástěnkář v ČKD je to snad i poučné, jinak skutečná žumpa.(18.1.2017)

Fotrík s dcérou sa presťahujú na starý zámok do malého maďarského mestečka, kde si začnú v okolí všímať podozrivé úmrtia. Dcérenka sa navyše spriatelí s neznámym dievčaťom na úteku, ktoré u nich ukryje a nebezpečenstvo na seba nenechá dlho čakať. Hmmm, nebolo to zlé, no vyšlo to tak pol na pol. Z jednej časti sa to môže pokojne hlásiť do zabehnutej a nezaujímavej „Twilight“ vlny novodobých, teen upírčin a z časti druhej to sympaticky pokukuje inými smermi; štýlovo gotickými, vážnejšími a temnejšími. Natočené obstojne, maďarské hradné prostredie fungovalo tiež celkom fajn, hudba príjemná, artové momenty ozvláštnili občasný nevýrazný dojem a záver bol príjemne pôsobivý, takže to celé skončilo lepšie než to začínalo.(25.2.2015)

• vodkasesemte

"The night in my veins" takovej jozkošnej snímek - When the dark queen rises you will tremble with fright for the fooolish kings folly shall be paid for tonight - SCREAMS - ELECTRICITY CRACKLING - Má trochu pohled Valentinový z RE - Má hrozně debilní sestřih. Vubec jí to nesluší. Vypadá jako transka Zagorová po plastice - One cannot let the devil take root in those lovely creature - They need firm hand. Protected - CHUCKLES - Hard working man need stress relief - When you throw caution to the wind, there are concequences - TOOLS RATLING - Hush now - I brought you a present to make up for my cruelty - WHISPERS - Guest always drink first - There are only two types of men, fools and beasts - Those who dont resist learn to live with the misery for the rest of their broken lives - COUGHS - BOTH: Mmm - SHRIEKS - GASPS - This is so unreal - EXHALES - WATER DRIPPING - Every 100 yrs new virgin are needed to replenish - You have screwed at least one boy, right? Then you are safe - Karnsteins - The villagers tried to kill them, but they missed one and shes still down there - Relax, its no feeding time, prej! - Tastes best when its given by lovers - Pls, dont be like that - WHISTLING - BUBBLING - MUMBLING - DOOR CLOSING - They are ridiculous. Why do they obsess with death? - Shes damned better off than them - VIOLIN PLAYING - The Vampyr rises and tries in every possible way to drive their loved ones to suicide. For the one who takes their own life is lost for eternity and longs for company in the Land of the Shadows - 1861 - GUNSHOT - BLEATING - CAR APPROACHING - CAR HORN HONKS - TIRES SCREECHING - Suffering from depression - Social anxiety - Self-injurious behavior - Undiagnosted post-partum depression - Attempted homicide - Committed suicide - Hezký písmo - SOBS - Tvl, tomu čurákovi nesvítí ani světlo - BELLS TOLLING - Communists dont believe in God, so they closed most of the churches (to bylo cílem potlačit lid ve všech směrech, to samé ted čeká naši společnost, která se ofšem vzdala Boha svobodně) - Butterflies starts as digusting worms - Lesbická láska, no skvělý - GASPS - WIND HOWLING - V Madarsku mají zvláštní zvyk odsekávat lopatou mrtvolám hlavy - A pak je spalovat - FLIES BUZZING - BANGING ON DOOR - DOORKNOB RATLING - Co to je, hon na čarodějnice? - Proč je radši nešukaj? - LARA PANTING - Rotting husk - SHAKILY - FOOTSTEPS - They are jealous of our beauty, of our world - If we are together, nothing can hurt us - There is shinning plce between this rotten walls - That man will také what is sacred in you - One eyed shepard - To je hostina!(15.10.2017)

• - Natáčelo se v maďarských městech Budapešť, Aszód a Tura.