Kdo ví, jaká tajemství se skrývají za zdmi světově nejimpozantnějších hradů, zámků a panských sídel? V Záhadách hradů budou diváci pozváni na návštěvu těchto neuvěřitelných příbytků a uslyší pozoruhodné, podivné a bizarní historky lidí, kteří zde kdysi žili. Během cesty se dostaneme do New Yorku a navštívíme Bannermanův hrad, místo napínavého příběhu chamtivosti a zrady, zastavíme se na hradě Bran v Transylvánii, kde legenda o krvežíznivém hraběti inspirovala jeden z nejděsivějších literárních příběhů, a navštívíme zbytky Nottinghamského hradu, jehož slavný hrdina inspiruje i dnešní generace. (Travel Channel)

honajz

Poněkud nesourodá směska šesti zhruba sedmiminutových medailonku různých nejen hradů, ale i zámků, a dokonce větších vil. Nejzajímavější jsou díly, související s historií, intrikami, slavnými osobnostmi legendárními i skutečnými, horší je to pak třeba s dvorskými ženskými rozepřemi na francouzských hradech, a zcela nezajímavé mi přišly moderní americké budovy, které se do série hodí jako pěst na oko. Díky krátké stopáži jednotlivých medailonků je však pořad svižný, řekne souhrn nejzajímavějších informací bez zbytečného balastu kolem, k tomu jsou inscenované scény. ()