FDNY - příběhy hasičů z New York City (TV film)

Good Job: Stories of the FDNY, A

Dokumentární

USA, 2014, 57 min

Liz Garbus

Steve Buscemi

Karen Sim

Scénografie:

Meredith Lippincott

Steve Buscemi pracoval v letech 1980–1984 u hasičů v New Yorku. Později se věnoval herecké kariéře. Avšak po 11. září, byť nemusel, tak sáhl po helmě a vrátil se ke svým bývalým kolegům hledat v sutinách WTC přeživší. Taky proto je u hasičského sboru dost uznávaný. Dokumentární film je zaměřen na příběhy hasičů od 70. let až po současnost.(5.7.2020)

Dobrý dokument, jenom není tak zajímavý jak by si u takového téma přestavoval. V podstatě jde o interview několika hasičů a hasiček doplněné o dobové záběry a fotografie. A na 11. září se dokument zaměřuje jen velmi krátce.(24.3.2015)

Další pohled na hasiče FDNY, tentokrát pojato jako rozhovor se starými kolegy. Padají zmíňky na historické okamžiky, nejtragičtější zásahy, ale také na funkci rodiny mezi hasiči.(10.4.2020)

Steve Buscemi -sám, řekněme hasič v záloze- vzpomíná na své začátky u sboru, zpovídá bývalé kolegy, všechno rámováno dobovými záběry na nejtragičtější požáry New Yorku , lidsky a v tom nejlepším slova smyslu US heroicky, těžko, jednoho nechá chladným ..i kdyby oheň, jako takový, nebyl hlavním hrdinou(10.3.2019)

Mě se to moc líbilo. Sice komorní, asi účelně. A proč nee? Tvrdá práce. Díky, hasiči!(10.1.2016)