poster

FDNY - příběhy hasičů z New York City (TV film)

 • USA

  Good Job: Stories of the FDNY, A

Dokumentární

USA, 2014, 57 min

Režie:

Liz Garbus

Hrají:

Steve Buscemi

Střih:

Karen Sim

Scénografie:

Meredith Lippincott
(další profese)
 • slivamr
  *****

  Steve Buscemi pracoval v letech 1980–1984 u hasičů v New Yorku. Později se věnoval herecké kariéře. Avšak po 11. září, byť nemusel, tak sáhl po helmě a vrátil se ke svým bývalým kolegům hledat v sutinách WTC přeživší. Taky proto je u hasičského sboru dost uznávaný. Dokumentární film je zaměřen na příběhy hasičů od 70. let až po současnost.(5.7.2020)

 • Hpatrik
  ***

  Dobrý dokument, jenom není tak zajímavý jak by si u takového téma přestavoval. V podstatě jde o interview několika hasičů a hasiček doplněné o dobové záběry a fotografie. A na 11. září se dokument zaměřuje jen velmi krátce.(24.3.2015)

 • Tuzinho
  *****

  Další pohled na hasiče FDNY, tentokrát pojato jako rozhovor se starými kolegy. Padají zmíňky na historické okamžiky, nejtragičtější zásahy, ale také na funkci rodiny mezi hasiči.(10.4.2020)

 • zigíš
  *****

  Steve Buscemi -sám, řekněme hasič v záloze- vzpomíná na své začátky u sboru, zpovídá bývalé kolegy, všechno rámováno dobovými záběry na nejtragičtější požáry New Yorku , lidsky a v tom nejlepším slova smyslu US heroicky, těžko, jednoho nechá chladným ..i kdyby oheň, jako takový, nebyl hlavním hrdinou(10.3.2019)

 • Plastík
  *****

  Mě se to moc líbilo. Sice komorní, asi účelně. A proč nee? Tvrdá práce. Díky, hasiči!(10.1.2016)