Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka Nicka Wilda. (Falcon)

HonzaCZ

Docela v pohodě. Dal bych 4*, ale prostě mě iritují všudypřítomné multikulti, toleranční, socialistické a další s mým smýšlením nekompatibilní myšlenky či narážky. ()

Rooseman

Na svůj žánr velmi povedené. Originální, propracované, zábavné. Hlavně zápletka byla velmi dobře promyšlená, což je polovina úspěchu filmu. Grafika taky super, pár hláškám se člověk zasměje. Za mě jednoznačně čtyři hvězdy, pohodová záležitost. ()

Petule3

Jo, Zootropolis je fajn. Spojit králíka s liškou mi přišlo jako super nápad, navíc město plné těch nejrůznějších druhů zvířat v čele s lenochody na úřadě. To byla jednoznačně ta nejvtipnější scéna ze všech! Krásně animované, roztomilé. ()

ostravak30

Musím se přiznat, že jsem o tomhle filmu jen vzdáleně slyšel, věděl jsem, že má kvalitní hodnocení, ale obrázek jsem si udělal až dnes sám. Já se přiznám, že od podobných animáků čekám hlavně to, že se budu bavit. A to tenhle splňuje. Sice jsem se nepopadal za břicho, ale nasmál jsem se. Tvůrci využili spousty nabídek, které tenhle film nabízel. Tedy přirovnání v mnohém k člověku, nebo různé další narážky. Moc se mi líbila i hudba a když vezmu docela zajímavý příběh s překvapivou pointou, dávám téměř maximální hodnocení. Nedávám maximu, to jsem dal Shrekovi a Době ledové a tyhle dva filmy jsou přece jen kapánek výš. ()

XXXXXXXX

Přestavte si, že by se upravila lidové rčení a říkalo by se třeba: (U)Mazaný jako od oleje; slon v rouše policejním; pomalý jako úředník; starosta, král města či obce. No dobře, je to asi stejně reálné, jako že mi za 3 minuty na zahrádce přistane létající talíř a vyskáčou z něj zelení mužíčci! Pohodová oddechovka na víkendové odpoledne. A teď mě omluvte, na zahradě jsem právě viděl zelené světlo kuželovitého tvaru... Dodatek z policejní zprávy ke zmizelé osobě číslo 02:Na pozemku podezřelého nenalezena po pohřešovaném ani stopa, jediným dalším živým organismem je po čtyřech se pohybující cosi, co jen metá výkaly a vrčí. Policejní lékař potvrdil, že jde zřejmě o jakýsi poddruh Canis humus familieris. Pátrání stále probíhá... ()

jayman

Veľká spokojnosť. K prvoplánovo roztomilým animovaným postavičkám, ktoré fungujú vždy, dostávame navyše príjemný humor a prekvapivo trefný presah. Nepočítajúc popkultúrne a filmové referencie. Funguje to. ()

PlayEasy

Opravdu skvělý nápad perfektně převedený na plátno. Má to vtip, jiskru, šmrnc, tunu nezapomenutelných scén, detektivní prvky (a to my rádi), dokonale pohodového lišáka a nakonec i lenochoda Bleska.... Co víc si divák může přát? ;) 100% ()

Petra321

Animovaný film poukazujúci na fakt, že keď chce niekto niečo dosiahnuť a robí pre to všetko, tak to aj dosiahne. Hlavnú postavu Judy som si obľúbila hneď na začiatku a Nicka takisto. Páčili sa mi niektoré hlášky, ako napríklad: ,,Život nie je kreslený muzikál, v ktorom si zaspievate pesničku a všetky sny sa vám razom splnia." Páči sa mi dej aj rozuzlenie príbehu. Je tam naozaj množstvo napínavých, dramatických, ale aj zábavných scénok. ()

MartinTerran

Vtipné, pravdivé a trefné. Řekl bych, že je zde vše co se od animáku dá čekat, vtipné narážky na popkulturu, rychlost úřadů, nějaké to drama, přátelství a samozřejmě i morální poselství. Příběh není nijak originální, zato je poutavý, pro mě částečně předvídavý, ale i tak mě dokázal ke konci překvapit. Za mě jednoznačně plus a nejlepší animák za posledních pár let. Hodnocení: 85/100. ()

geo311

Bohužel se to nedá srovnat s animovanými špičkami. Buď už John Lasseter není co býval, nebo neměl nad tímto filmem plnou kontrolu. Duchaplnost např. Ratatouille byla nahrazena složitostí příběhu, takže nejmenší diváci jsou odkázáni jen na roztomilost postav a situační humor. Jako u spousty filmů druhé polovině dochází dech a promyšlená propracovanost. Když srovnáte začátek a konec, jako by se jednalo o dva různé filmy. Z technického hlediska je to ale perfektní a koukat se na to dá.... slabé 3 hvězdy a zbytečná, rádoby filozofická rozmluva do duše diváků na konci mě neobměkčila ()

Gamekeeper77

Regulérní detektivka se slušnou akcí, nepředvídatelnou zápletkou s příběhem plným zvratů a fakt milým castingem. Netrapně a nenuceně vtipný. Animáky mě už moc neberou, ale tohle bylo vážně příjemný. 85%. ()

borohub

Ke shlédnutí tohoto filmu mě přesvědčila jedna scéna, kterou mi pouštěl jeden kamarád - konkrétně scéna z dopravního inspektorátu, kde pracovali lenochodi, tato scéna mi přišla velmi vtipná a povedená, tak jsem doufal, že podobným směrem se bude ubírat celý film. Bohužel jsem byl zklamaný, toto byla asi jediná vtipná scéna co v celém filmu byla. Jinak se jedná o takový průměrný animák s trošku komplikovanějším dějem, po druhé to už asi vidět nemusím.. 55% ()

Pete

Svižná zábava pro děti i dospělé, a pěkně vymyšlený svět zvířecí utopie se spoustou drobných legrácek a paralel se světem lidí. Klidně se na to podívám někdy za čas ještě jednou, což je pocit, který u 90% animáků nemám. ()

Kimkong

Svět zvířat, kde by si všichni měli být rovni. Přesto plný předsudků. Slabí zajdové? Prolhané lišky? Pomalí lenochodové? S tímto pozadím je zde hlavní linka o plnění snů stát se tím co daná osoba chce. A detektivní pátrání. Pracuje se zde s různou velikostí zvířat a tedy i jejich schopnostmi. Slušná hudba i animace. ()

helrohir

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o ďalší z rady zábavných a prostoduchých animákov o zvieratkách, avšak "Zootropolis" zachádza oveľa ďalej. Je to jedinečný animák s výborným príbehom plným kultúrnych odkazov, kopou skvelých nápadov a dokonca aj s určitým sociálnym presahom. Myslím si, že "Zootropolis má dostatočne vybalansovaný príbeh, ktorý určite pobaví mladších divákov, ale dokáže zaujať aj dospelé publikum. Český dabing je vynikajúci. 80%. ()

Daertelon

Sice je v tom strašně cítit celkem klišoidní a kýčovitá zrovnopravňující agitka, ale i tak je to dost dobré. Je to zajímavé, zábavné, vtipné, napínavé, překvapivé. Má to všechno, co dobrý příběh pro děcka má mít. Jen bychom k tomu měli dětem dodávat komentář, že ne všichni mohou být čímkoliv, takhle svět nefunguje, a až to jednou zjistí, mohl by to být nepříjemný náraz. 85% ()

JosefTomas

Animovaný film, který si užijí výhradně odrostlejší členové rodiny a jejich tatínkové. Absolutně nechápu, koho napadlo do rodinného žánru přimíchat i žánr krimi, ale byla to velmi rozumná volba. Sice se malé děti budou u tohoto filmu nudit (či dokonce chvílemi bát), ale zbytek si to užije se vší parádou. A jak už mě tvůrci bavili Raubířem Ralfem, či Na vlásku, tak i tady jsem se bavil stejně, ne-li lépe. Jen málo kteří tvůrci dokáží namixovat takovýto skvělý mix zábavy, ponaučení a hlavně akce. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté