Zootropolis: Město zvířat

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

Dle očekávání moc fajn animák, hlavně díky ústředním postavám, animaci, hromadě nápadů a společenskému podobenství/poselství. Bránici mi to sice nervalo (ani lenochodi, ani narážka na BREAKING BAD), ale naopak jsem docenil pár příjemně temných momentů (scény šikany, Judy vs Nick v muzeu), taky honička myší mikročtvrtí byla dobrá. A po mnoha letech (poprvé od Rebeky z Letohrátek) mám zase jednou crush na animované zvířátko (Judy).(20.6.2016)

Velmi dobrý animák, ale stejnak si nechám jednu hvězdu do rezervy. Lenochodi jsou OP! :)(30.11.2018)

Animák s poselstvím, že pokud si chcete splnit sen, jděte si za ním, a je jedno, jestli jste zajíček, vlk, veverka, plešoun, tlusťoch, mentálně retardovaný nebo černoch. Dečka to pobaví, protože tam jsou zvířátka, a každý má rád zvířátka. Soundtrack není špatný, animace je hezká. A sem tam nějaký ten humor, hlavně na dopravním inspektorátu, kde pracují lenochodi. Zootropolis je utopistické město, kde masožravci a býložravci žijí pospolu v míru a blahobytu. Jen by mě zajímalo, co tam ti masožravci jedí? Zeleninu pozřít nemohou, ostatní zvířátka taky ne, to by už nemohli žít vedle sebe v jednom městě. Nejedí oni lidi? Nemají třeba masokombináty, kde místo krav, zabíjejí lidi a pak je prodávají třeba tygrům jako klobásy? To v tomhle filmu asi neukáží. Ale je to zajímavá teorie.(9.12.2018)

Když si člověk odmyslí tu neoliberální sluníčkářskou propagandu, kde se i silnější musí stydět za to, co přirozeně je, protože je to podle nově vyprojektovaného společensko-politického řádu nekorektní a nezbyde mu, než se nechat ovládat i trapným králíkem, tak to byl velmi dobře zvládnutý animovaný film. Bylo to vtipné, akční, místy i dospělé a i kriminální zápletka ušla. Děti teď již asi chápou, že i malý ustrašený zmrdeček může vyjebat s největšími predátory této planety, pokud za ním systém stojí.(13.12.2018)

Animovaný film poukazujúci na fakt, že keď chce niekto niečo dosiahnuť a robí pre to všetko, tak to aj dosiahne. Hlavnú postavu Judy som si obľúbila hneď na začiatku a Nicka takisto. Páčili sa mi niektoré hlášky, ako napríklad: ,,Život nie je kreslený muzikál, v ktorom si zaspievate pesničku a všetky sny sa vám razom splnia." Páči sa mi dej aj rozuzlenie príbehu. Je tam naozaj množstvo napínavých, dramatických, ale aj zábavných scénok.(26.1.2019)

• mirodevil

Jako really??? Nuda... Nuda... Nuda... Pro děti do 6 let... 20%(12.2.2019)

Konečně po dlouhé době nějaký animáč, který mě oslovil. Super příběh, nádherná animace, Prostě boží.(22.3.2019)

Animáky miluju. I ty tuctový (většinu), kterých je všude plno, ale to není případ Zootropolis. Originální, skvěle animované, velmi dobrá zápletka, vtipné a navíc poučné (orientace na diskriminaci je více než zřejmá). Prostě skvělé. Navíc scéna s "kmotrem" mě absolutně odrovnala. Králičice s Lišákem skvěle fungují a celkově působí film dobrým dojmem. Nic jiného než 5/5 u mě nepřipadá v úvahu.(30.3.2019)

Skvělý animák, na který se určitě podívám znova a znova a znova :)(29.4.2019)

• Phoenix1

Neomarxistická propaganda.(29.6.2019)