Zootropolis: Město zvířat

Zootopia

Zootropolis

Animovaný / Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Komedie / Rodinný

USA, 2016, 108 min

"Teď otevřu ty dveře a vy jí řeknete, že jste jen rozdávala pokuty za parkování, ruplo vám v bedně a že ten případ neberete." Policejní náčelník není vůl, on je buvol a vyšetřujícího králíka nebere vážně. No dobře. Já ho taky neberu vážně, ale dost jsem se pobavil se starostlivými rodiči, na povel vyjícími vlky a zejména s výtečným lenochodem Bleskem. Ten byl prostě dokonalý, i když při vzpomínce na příjemně strávený den na odboru dopravy, kdy příslušníci jeho rodiny úředně "kmitali" na plnou otáčku, mi zase až tak dokonalý nepřipadá.(20.7.2016)

Moje dětské já dneska mělo krásný den! A to díky úžasnému městu Zootropolis, které je plné roztomilých zvířat různých velikostí a povah. Tolik mě těší, že někdo dokáže vymyslet něco tak kouzelného a vyhrát si s každým sebemenším detailem. Zkrátka je to neskutečně povzbudivý film s optimistickým soundtrackem, při kterém se vám chce tančit a řvát "Já to dokáááážu!", i když ani nebudete vědět co. Takže pokud potřebujete dobít baterky a nebo aspoň na pár minut zase ochutnat to dětský nadšení, jděte do kina. 5* A co takhle natočit celý film o lenochodech? :)(3.7.2016)

Jeden z nejlepších animáků za hodně dlouhou dobu. Něco mezi zvířecím Sim City, GTA a nedystopickými Hunger Games. Spousta odkazů na jiná dílka filmové historie a hlavně spousta vtípků a gagů. Skutečně jde o nesmírně zábavný a vtipný animák, kde sice příběh není kdovíjak převratný, nicméně je jako buddy movie o nesourodé dvojici dobře napsaný a slouží spíše jako nástroj pro divákovo poznání a zkoumání fikčního světa. Totiž světa, ve kterém všechna zvířata žijí, natolik komplexního, detailního a promyšleného, až to bere dech. Byla by velká škoda se do tak vypiplaného prostředí v nějakém z budoucích pokračování nevrátit.(1.4.2016)

Tím vším, čím jsem chtěl, aby bylo Inherent Vice, je Zootopia! EDIT (3.6.2016): Už to mám za sebou 3x a jsem v pokušení nejenže si film pustit znova, ale rovnou si ho střelit do TOP10! Když to ani Michael Giacchino nepodělal svým soundtrackem, je to prostě svátek! (PS: při sledování mě zžírá touha si každý zvířátko pohladit! Jsem divnej? Ano, ano jsem, ale když ta animace je tak dokonalá....!)(23.5.2016)

Nejlepší lidskoprávní agitka, ve které mám problém akorát s tvůrčí zbabělostí ohledně zásadní morální otázky, kterou jsou stravovací návyky predátorů, protože jinak je to všech ohledech naprosto fantasticky fungující kriminálka, špičková buddy movie, dynamická akční jízda a všemožné reference (Jesse a Walter jsou absolut!) obsahující podívaná, která mi na dlouho definuje pojem ‚feel good‘.(21.5.2016)

• - V ulicích města je možné spatřit plakát filmu Velká šestka (2014), kde Hiro a Baymax podlétají most. (Draconic)

• - Všechny šelmy (savci) jsou v české dabované verzi nesprávně označovány za dravce (ptáci). (rakovnik)

• - Během celého filmu Nick Judy osloví jejím jménem jen jednou. Většinou ji oslovuje Králičice nebo Mrkvičko. (Draconic)