Reklama

Reklama

Mune - Strážce měsíce

  • Česko Mune (festivalový název) (více)
Trailer 2

Aniž by o to žádal, je malý Mune, snílek a šibal, v bájném světě jmenován strážcem Měsíce, tedy tím, kdo přináší noc a bdí nad sny. Mune ale přitahuje katastrofy a omylem umožní strážci temna, aby ukradl Slunce. S pomocí hrdého strážce Slunce Sohona a křehké Ciry se Mune vydává za neobyčejným dobrodružstvím, jež z něj učiní legendu mezi strážci! (Freeman Ent.)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (75)

ORIN 

všechny recenze uživatele

Ona ta legenda a celá mytologie je slušně postavená, na začátku přehledně odvyprávěná včetně načrtnutí jednotlivých charakterů a hlavních i dílčích zápletek. Nicméně s tím vším, co film na začátku odprezentuje, se v dalším dění pracuje dost ležérně. Hlavně v rámci zákonitostí jednotlivých překrývajících se světů. Jednou někdo zmrzne, podruhé ne. Jiný se zase ochladí, podruhé ne. Jeden do druhého světa "nemůže", druhému to nevadí, jednou se jeden druhého dotknout nemůže, podruhé ano, přičemž film to ani ono nikterak nevysvětluje. Bohužel touto četnou zmateností je Mune - Strážce měsíce srážen mezi průměrné anímáky a to zamrzí, protože jinak jde o ambiciózní a zábavný kus. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Než jsem na tento film vyrazil do kina, tak jsem si přečetl recenzi, na kterou jsem někde narazil a z té mi uvízlo v paměti, že: "hlavním důvodem, proč na Muneho jít je svět a prostředí, kde se to odehrává". No a je to vlastně pravda. Příběh je totiž velice jednoduchý, předvídatelný a musím říct, že se mých emocí příliš nedotkl, postavy mě také tak úplně neoslovili a třeba Sohona jsem po většinu filmu příliš nemusel. V hlavě mi uvízl kromě Muneho a Ciry už asi jen Splín, který byl svou povahou jako robot Marvin ze Stopařova průvodce po Galaxii. Co se mi ale opravdu hodně líbilo byl ten svět, jeho barvy, jeho nápady, jeho fyzika a logika, tohle vše mělo své kouzlo. Stejně tak všechna ta stvoření co zde žila od obrovských "chrámů" až po roztomilé "chlupaté tenisáky" a nejrůznější "křížence" (nejčistší stvoření na planetě - jehně s ptačí hlavou a parohy...). Takže místo sledování jednoduchého příběhu u kterého jsem povětšinou věděl jak to bude dál mi pozornost odbíhala na nejrůznější detaily a zákoutí této krásné planety. Také musím ocenit změnu animace když naši hrdinové vstoupili do "Říše snů" bylo to překvapivé a líbilo se mi to. Když to shrnu Mune pro mě byl po většině stránek slabší průměr, ovšem ty nápady a nádherné prostředí to u mě vytahují na mírný nadprůměr - 6,2/10 ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Som trošku smutný. Pretože tu máme animovaný s veľkým potenciálom, ktorý je ale reálne maximálne nevyužitý. Svet, v ktorom by som ochotne strávil aj viac času. V nejakej animovanej sérii, ktorá by tomu dala trošku viac logiky. Ale čo sa filmu týka, nemám pocit, že by to bolo veľmi vtipné, niektoré postavy sú celkom otravné a animácie sú pre mňa trošku mix. Na jednej strane sa mi páči, že sa kombinujú ručné animácie s počítačovými a dáva to filmu veľmi zaujímavý dizajn, no občas mám pocit, že v počítačovej animácii nevyzerajú úplne všetci okey. Okrem toho miestami neviem prečo niektoré postavy porušujú pravidlá sveta a napriek tomu sa im nič nestane. Najmä Glinn. Neustále premýšľam či by sa nemala v určitých momentoch roztopiť alebo naopak stuhnúť. A nedáva to moc zmysel. No najväčší problém filmu je pre mňa fakt, že film je podľa mňa veľmi komplikovaný a absolútne nevie ako to správne podať. A neustále len ideme od miesta k miestu a komplikuje sa to počas celého filmu, až sa v tom človek občas stráca. Aj ja a to som dospelý. Tak neviem či by sa v tom decká dokázali poriadne orientovať. Z toho titulu sa na neho díva aj veľmi ťažko a neviem mu dať moc pozitívny rating. Animácie sú pekné, fungovanie sveta zaujímavé a dokonca aj niektoré momentky filmu sú zaujímavé. Ale s nudnými postavami, komplikovaným príbehom a slabým humorom to nie je film, ktorý by som odporúčil. Čakal som viac. Hodnotenie: C- ()

juta 

všechny recenze uživatele

Mune je celkem fajnový animák, který nepotřebuje Hollywood, aby dokázal udělat něco dobrého. Grafickým zpracováním dokáže konkurovat, jen ty postavičky se mohly trochu dodělat. Asi inspirace od Picassa. :D Ale jinak chválím snahu frantíků, že i u nás na starém kontinentě se dokáže udělat dobrej animák, který má své kouzlo. ()

vteco 

všechny recenze uživatele

Francouzský Mune se představuje v krásně zpracovaném a originálním světě, který dokáže zaujmout nejednu ratolest, ale i dospělého jedince. V barevném prostředí se vypráví příběh, jenž je sice předvídatelný, ale svými mytologickými prvky dodává postavám a prostředí mnoho možností. Animace je naopak čerpána ze soudku spíše průměrného, stejně tak vtipné pasáže. Modrému hrdinovi také chybí větší prostor pro starší diváky, škoda. /55%/ (Kino - Prom.) ()

Galerie (54)

Související novinky

18. Festival francouzského filmu

18. Festival francouzského filmu

10.11.2015

18. ročník Festivalu francouzského filmu proběhne v Praze (18.-25.11.), Brně, Českých Budějovicích a Ostravě (19.-25.11.) a Hradci Králové (23.-29.11.). Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů… (více)

Reklama

Reklama