• marti
  ***

  Veľmi vtipné dielo o rozdieloch medzi snom a realitou černošských hercov. Natočiť to beloch, tak by to bola existenciálna dráma o zmysle života :-), takto je to sarkastická paródia na to ako vníma černoch pohľad belochov na černochov (vo filmovom priemysle).(19.9.2010)

 • Tony.cs
  ****

  Polovážný film, který dokáže dobře bruslit mezi komedií a sebekritikou, aniž by ztratil dech. No ke konci trošku možná. Ale parodování je super a vtipy nejsou tak ostré, abyste se nad nimi pozastavili.(5.6.2012)

 • Slartibarkfast
  **

  Bobby Taylor je černoch, který se snaží stát hercem. Když po něm však chtějí, aby černocha zahrál, je kupodivu proti! Tato neobyčejná nízkorozpočtová komedie, kterou si Robert Townsend sám napsal, zrežíroval a zahrál, je jistým satirickým pohledem na Hollywood a tamní náhled na černochy. Názornou ukázkou je "herecká škola pro negry", kde vyučují bílí, a kde můžete skvěle vyšperkovat svou roli sluhy, pasáka, otroka či gangstera. Jediné, čeho se tedy snaží film dosáhnout, je jasné heslo: "Černoši jsou také dobří herci a dokáží zahrát jakoukoli roli". To je ovšem zaobaleno do vtipné slupky, která sestává z několika mini vsuvek, které malinko ruší celkový děj, který sice nestojí za moc, ale divák si tak nějak chce udělat celkovou představu. Morální odkaz je tedy jasně patrný a zbytek už je jen vata. 45%(20.2.2015)

 • Terter
  ****

  Hodně dobrý snímek o černošském herci, který se snaží prosadit v továrně na sny. Je zajímavé sledovat, jakým způsobem film reflektuje černošské stereotypy v masové produkci (patrné je to zejména ve scéně s hereckou školou, kde běloši učí černochy, jak hrát správně černochy). Jediný zápor tohoto filmu spočívá v přehnaném moralizování v závěru, ale ani to nedokáže zazdít kladný dojem ze zbytku filmu s několika zvláště povedenými momenty (hodnocení filmů, konkurz apod.).(4.6.2007)

 • T2

  Rozpočet $100,000Tržby USA $5,228,617Tržby Celosvetovo $-(10.7.2009)