poster

Killdozer (TV film)

Horor / Sci-Fi

USA, 1974, 74 min

Režie:

Jerry London

Hudba:

Gil Melle
(další profese)
 • Karlos80
  ***

  He, věru opravdu zajímavý nápad (myšlenka) s tím meteoritem a s přenosem mimozemských bakterií na stroj (buldozer), nikdo dodnes pořádně neví, co by případně takový přenos bakterií z cizí planety na naší, bez patřičné karantény udělal..Zpět ale k filmu, jak už jsem nastínil, legační látka (kdy zdrojem byla, původně klasická novela od Theodora Sturgeona), scény napětí mohly býti přeci jen o trochu více děsivější, líbilo se mi však do závěrečné hašteření v souboji dvou těžkých strojů, něco ve stylu Transformers, nebo ještě předtím, úplná bezmocnost-dezorientace, třech zbývajících dělníků, kdy nevěděli z jaké strany stroj přijede a zaútočí:-) Film ve stylu kdo z koho, zvítězí burácející zabijácký zdroj, popoháněný inteligentními mimozemskými vlivy, či zdravý intelekt dělníků. Nižší výrobní náklady, zábavná jednoduchost, strohé speciální efekty a podivné zvuky v rámci televizní produkce to ještě ušlo. Komentář zde jako 4-tý v pořadí. Podobné filmy: Duel, Car, Válka světů nebo Christine..(29.10.2009)

 • LION-MR.T
  ***

  Už v úvodu jsem věděl,že buď se budu nudit a nebo alespoň slušně bavit. Vyhrála ta druhá možnost. Meteorit je kus kamene,který zasvítí modře a nakazí buldozer. Chvílemi mi to připadalo jako Kingova Christine,dělníci jako pořádni chlapi by se měli chovat podle toho,ale oni se chovají jako blbci,krásný příklad nelogického chování postav.(20.8.2009)

 • Jindros
  *****

  1) představte si normální slasher, ve kterém chlápek v masce postupně vyvražďuje skupinku lidí 2) místo toho chlápka dosaďte buldozer... kdyby existoval pořad o dementním chování postav v horrorech, skupinka dělníků z Killdozera by byla hned v prvním díle...(19.7.2009)

 • PKD
  ***

  Povídku mám a je skvělá. Nečekal jsem žádný zázrak a taky jsem ho nedostal. Ale to neva. Stále je to slušný tv filmík.(23.5.2017)

 • choze
  *

  "OK, BABY. DESTROY!" Tyhlety meteority. Zlověstně modře žhnoucí vesmírné smetí, které dělá v lepším případě z Čestmírů létající Čestmíry a v horším z buldozerů killdozery. Jak už geniální, béčkově barvitý název napovídá, žádný druhý DUEL nečekejte. KILLDOZER totiž nesází na psychologii ani na budování napětí (o promakané režii a technické stránce nemluvě), ale ani na akci. Sice nechybí většina výživných akčních scének, které si od filmu o vraždícím buldozeru slibujete - buldozer demoluje, přejíždí lidi i s auty, spouští na ně laviny kamení, utká se s lidmi ovládaným lanovým bagrem, hrdinové se ho neuspěšně pokusí vyhodit do povětří... jenže jsou všechny velmi nezáživně natočené a jeden se tak neubrání pocitu, že se tu hlavně kecá, kecá a kecá a že kdyby se postavy chovaly aspoň trochu racionálně a logicky, vydalo by to celé sotva na půl hodiny. Jediná karta se kterou KILLDOZER hraje, je jeho čirá, pomrkávajícím nadhledem nezkažená béčkovost (haleluja!), která na vás bliká předními světly a hrozí vám dvoumetrovou radlicí, co s ní před chvílí smetla jedinou vysílačku na ostrově. Ano, ve výsledku je to uondaná nuda (která v mnohém připomene Carpenterovu VĚC - úvodní záběr, skupina mužů odříznutých od světa a konfrotovaných s mimozemským zlem), ale pořád lepší než české televizní filmy. Doporučuju spravit si chuť VZPOUROU STROJů, kde zabíjejí automaty na Coca-Colu a parní válce se projíždějí po dětech. Jinak ukázku z komiksu najdete zde - http://the-isb.blogspot.com/2006/05/mind-bending-horror.html ) a bez zajímavosti není ani tento skutečný případ z roku 2004 - http://en.wikipedia.org/wiki/Marvin_Heemeyer . Počítačová hra pak zde - http://planettom.home.mindspring.com/killdozer/ :)(2.3.2009)

 • - Ve stejném roce, kdy vznikl film, byla povídka adaptována i do komiksu Gerrym Conwayem a Dickem Ayersem. Komiks se objevil v šestém čísle řady Worlds of Unknown vydavatelství Marvel. (choze)

 • - Film vyprodukovala stejná televizní produkční společnost, která dělala i Spielbergův Duel. (choze)

 • - Film vznikl podle stejnojmenné povídky amerického sci-fi autora Theodore Sturgeona, poprvé otištěné roku 1944 v magazínu Astounding. (choze)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace