Killdozer (TV film)

Horor / Sci-Fi

USA, 1974, 74 min

Jerry London

Gil Melle

He, věru opravdu zajímavý nápad (myšlenka) s tím meteoritem a s přenosem mimozemských bakterií na stroj (buldozer), nikdo dodnes pořádně neví, co by případně takový přenos bakterií z cizí planety na naší, bez patřičné karantény udělal..Zpět ale k filmu, jak už jsem nastínil, legační látka (kdy zdrojem byla, původně klasická novela od Theodora Sturgeona), scény napětí mohly býti přeci jen o trochu více děsivější, líbilo se mi však do závěrečné hašteření v souboji dvou těžkých strojů, něco ve stylu Transformers, nebo ještě předtím, úplná bezmocnost-dezorientace, třech zbývajících dělníků, kdy nevěděli z jaké strany stroj přijede a zaútočí:-) Film ve stylu kdo z koho, zvítězí burácející zabijácký zdroj, popoháněný inteligentními mimozemskými vlivy, či zdravý intelekt dělníků. Nižší výrobní náklady, zábavná jednoduchost, strohé speciální efekty a podivné zvuky v rámci televizní produkce to ještě ušlo. Komentář zde jako 4-tý v pořadí. Podobné filmy: Duel, Car, Válka světů nebo Christine..(29.10.2009)

Už v úvodu jsem věděl,že buď se budu nudit a nebo alespoň slušně bavit. Vyhrála ta druhá možnost. Meteorit je kus kamene,který zasvítí modře a nakazí buldozer. Chvílemi mi to připadalo jako Kingova Christine,dělníci jako pořádni chlapi by se měli chovat podle toho,ale oni se chovají jako blbci,krásný příklad nelogického chování postav.(20.8.2009)

1) představte si normální slasher, ve kterém chlápek v masce postupně vyvražďuje skupinku lidí 2) místo toho chlápka dosaďte buldozer... kdyby existoval pořad o dementním chování postav v horrorech, skupinka dělníků z Killdozera by byla hned v prvním díle...(19.7.2009)

Povídku mám a je skvělá. Nečekal jsem žádný zázrak a taky jsem ho nedostal. Ale to neva. Stále je to slušný tv filmík.(23.5.2017)

• choze

"OK, BABY. DESTROY!" Tyhlety meteority. Zlověstně modře žhnoucí vesmírné smetí, které dělá v lepším případě z Čestmírů létající Čestmíry a v horším z buldozerů killdozery. Jak už geniální, béčkově barvitý název napovídá, žádný druhý DUEL nečekejte. KILLDOZER totiž nesází na psychologii ani na budování napětí (o promakané režii a technické stránce nemluvě), ale ani na akci. Sice nechybí většina výživných akčních scének, které si od filmu o vraždícím buldozeru slibujete - buldozer demoluje, přejíždí lidi i s auty, spouští na ně laviny kamení, utká se s lidmi ovládaným lanovým bagrem, hrdinové se ho neuspěšně pokusí vyhodit do povětří... jenže jsou všechny velmi nezáživně natočené a jeden se tak neubrání pocitu, že se tu hlavně kecá, kecá a kecá a že kdyby se postavy chovaly aspoň trochu racionálně a logicky, vydalo by to celé sotva na půl hodiny. Jediná karta se kterou KILLDOZER hraje, je jeho čirá, pomrkávajícím nadhledem nezkažená béčkovost (haleluja!), která na vás bliká předními světly a hrozí vám dvoumetrovou radlicí, co s ní před chvílí smetla jedinou vysílačku na ostrově. Ano, ve výsledku je to uondaná nuda (která v mnohém připomene Carpenterovu VĚC - úvodní záběr, skupina mužů odříznutých od světa a konfrotovaných s mimozemským zlem), ale pořád lepší než české televizní filmy. Doporučuju spravit si chuť VZPOUROU STROJů, kde zabíjejí automaty na Coca-Colu a parní válce se projíždějí po dětech. Jinak ukázku z komiksu najdete zde - http://the-isb.blogspot.com/2006/05/mind-bending-horror.html ) a bez zajímavosti není ani tento skutečný případ z roku 2004 - http://en.wikipedia.org/wiki/Marvin_Heemeyer . Počítačová hra pak zde - http://planettom.home.mindspring.com/killdozer/ :)(2.3.2009)

• - Ve stejném roce, kdy vznikl film, byla povídka adaptována i do komiksu Gerrym Conwayem a Dickem Ayersem. Komiks se objevil v šestém čísle řady Worlds of Unknown vydavatelství Marvel. (choze)

• - Film vyprodukovala stejná televizní produkční společnost, která dělala i Spielbergův Duel. (choze)

• - Film vznikl podle stejnojmenné povídky amerického sci-fi autora Theodore Sturgeona, poprvé otištěné roku 1944 v magazínu Astounding. (choze)