Maku ga agaru

• Japonsko 幕が上がる (více)

Tsuki

Viděno 30.3.2015 v kině HUMAX CINEMA, Ikebukuro, Tokio. Pětice hlavních představitelek tohoto filmu jsou členky dívčí skupiny Momoiro Clover Z, což byl podle mého názoru hlavní tahák filmu. Osobně však nejsem přímo jejich fanouškem a do kina mě táhla spíš samotná tématika filmu - snaha uspět s divadlení hrou vytvořenou v rámci středoškolského divadleního klubu. Sama vím, jak Japonci berou za školních let tyto "bukacu" (školní kluby) vážně a kolik úsilí a času dokáží těmto mimoškolním (nebo spíše mimostudijním) aktivitám věnovat. Což bylo ostatně ukázáno i v tomto filmu, společně s myšlenkou, že když se člověk do něčeho pořádně dá, může uspět a může zároveň objevit novou součást sebe sama, o které dříve netušil. To všechno je moc hezké, téma se mi víc než zamlouvalo, ovšem zpracování mě vlastně nijak neuchvátilo. Nevím, zda to bylo výkonem holek z Momoiro Clover Z, ale zkrátka mě celý film v podstatě zanechal chladnou a téměř okamžitě po odchodu z kina jsem ho pustila z hlavy. Což je špatně. Předpokládala jsem, že na mě tento film zanechá alespoň nějaký pocit, nějaký silnější dojem, ale trochu mě to zklamalo. Spíše průměr, který skutečně ocení snad pouze fanoušci této pětice zpěvaček/idolek. ~(3,0)~ ()

Tyckin

Tsuki to vystihla velmi dobře. Snímek má asi šanci oslovit zejména příznivce divadla jež je dominantním tématem, nicméně pojednává i o přátelství, vnitřních pocitech děvčat, avšak celkově nenabízí příliš působivé zpracování (ač pár silných momentů se zde najde), snad i toho zkoušení je příliš mnoho na úkor výraznějšího děje. Ta děvčata mi nic neříkala, takové dívčí skupiny jdou naprosto mimo mne, ale jsem chlap, takže sledovat roztomilé mladé dívky mi nijak nevadilo a i díky tomu celkový dojem není vysloveně španý, jen jsem to trochu prozíval. 65% ()