Maku ga agaru

(neoficiální název)

Drama / Komedie

Japonsko, 2015, 119 min

Kóhei Kijasu

Viděno 30.3.2015 v kině HUMAX CINEMA, Ikebukuro, Tokio. Pětice hlavních představitelek tohoto filmu jsou členky dívčí skupiny Momoiro Clover Z, což byl podle mého názoru hlavní tahák filmu. Osobně však nejsem přímo jejich fanouškem a do kina mě táhla spíš samotná tématika filmu - snaha uspět s divadlení hrou vytvořenou v rámci středoškolského divadleního klubu. Sama vím, jak Japonci berou za školních let tyto "bukacu" (školní kluby) vážně a kolik úsilí a času dokáží těmto mimoškolním (nebo spíše mimostudijním) aktivitám věnovat. Což bylo ostatně ukázáno i v tomto filmu, společně s myšlenkou, že když se člověk do něčeho pořádně dá, může uspět a může zároveň objevit novou součást sebe sama, o které dříve netušil. To všechno je moc hezké, téma se mi víc než zamlouvalo, ovšem zpracování mě vlastně nijak neuchvátilo. Nevím, zda to bylo výkonem holek z Momoiro Clover Z, ale zkrátka mě celý film v podstatě zanechal chladnou a téměř okamžitě po odchodu z kina jsem ho pustila z hlavy. Což je špatně. Předpokládala jsem, že na mě tento film zanechá alespoň nějaký pocit, nějaký silnější dojem, ale trochu mě to zklamalo. Spíše průměr, který skutečně ocení snad pouze fanoušci této pětice zpěvaček/idolek. ~(3,0)~(21.4.2015)