V kožešině

(festivalový název)

Útoky aktivistů, kteří prolézají ploty a medializují bezútěšný stav zvířat chovaných v klecích, kožešinový průmysl neohrožují. Ví, jak je odrazit. Změna taktiky přichází s Frankem, psychologem rozhodnutým infiltrovat systém. Pomocí skryté kamery a svých videodeníků obnažuje nebezpečně nakažlivou realitu „přirozené" indiference ke krutosti vůči zvířatům na úkor zisku. (MFDF Ji.hlava)

whack

Odvážny investigatívny dokument, prináša tajne natočené zábery z viacerých nórskych kožušinových fariem a približuje ako funguje obchodovanie s kožušinami a kožuchmi. Stojím si za tým, že získavanie takýchto ilegálnych záberov je jediná cesta ako ukázať svetu realitu, pretože štátne veterinárne návštevy sú stupídnou fraškou, keďže sú ohlásené aj niekoľko týždňov vopred a farma to tam má čas zatiaľ vyleštiť. Ilegálne vnikanie na farmy je dôležitým krokom k zastaveniu tohto priemyslu, dôkazom je Česko, kde by zákaz v snemovni neprešiel, keby neziskovka OBRAZ nezverejnila zábery z českých fariem. ()

coscarelli

Nechcem pisat komentáre, súdiť, hodnotiť,lebo od toho tu je niekto iný,ale toto som zhliadol..a pytam sa preco sa toto deje? Koho toto nezlomí, je sračka bez emocii,empatie, a sladkbolny blabol putujuci po dnesnych rozjebanych cestach, bez ciela, smeru, a vlastneho rozhodovania! Krvny obeh La Mans.. Absurd? A? ()

Za zvířaty do kina Atlas

Za zvířaty do kina Atlas

30.10.2016

Druhý ročník dokumentárního filmového festivalu Zvířata jsou taky lidi nabídne v pražském kině Atlas celkem 12 projekcí ve čtyřech festivalových dnech. Tématem přehlídky, která proběhne od 10. do 13.… (více)