Gangland Undercover (TV seriál)

Životopisný / Krimi / Drama

Kanada / USA, 2015 - 2016, 10 h 5 min (Minutáž: 42–46 min)

Komentáře uživatele NUbijec k tomuto TV seriálu

Po Sons of Anarchy velké zklamání. Postavy v minisérii vás v podstatě nezajímaly, krátké zápletky nebavily a celkové to celé bylo mnohem nudnější. I přesto jsem zkouknul všech šest dílů v očekávání nějakého většího zvratu nebo alespoň vývoje, ale nic. To že děj byl velmi zkratkovitý se při rozsahu minisérie dalo čekat, ale i přesto by mohl obsahovat několik zajímavějších zápletek. Pokud je SoA cíleně vystavěn na skvělém Charlie Hunnamovi, který seriál opravdu táhne, zde je hlavní hrdina obyčejnej vocas. Nejhorší ze všeho je jeho neschopnost jakéhokoli herectví, což se prokazuje zejména pokud má někdy lhát, což se stává často. Obecně lži a systém krytí je obrovské zklamání, protože takovýto člověk by neinfiltroval ani jehovisty. Od první chvíle, kdy rozjede lži je každému soudnému jedinci jasné, že by ho kdokoli odhalil během pár okamžiků. Nechápu koho napadlo nechat člověka, který chce infiltrovat zločineckou organizaci lhát o svém pobytu ve vězení, ve kterém nějakou chvíli pobyla většina jejích členů???. A když už přišli na řadu členové gangu, je to vlastně další smutná písnička. Prezident je nemastný neslaný šéfík, který si chce hlavně nahrabat pro sebe, zástupce s hlavním mechanikem jsou starý zapřísáhlí motorkáři, které si člověk dokáže oblíbit. Sergeant-at-Arms je celkem slušnej a to je asi tak všechno, zbytek gangu není nijak představen, proto je snadný novou postavu velmi rychle posouvat v kariérním žebříčku výš. A to i přesto, že nikdy nic pořádnýho neudělal, pořád se jenom vymlouvá a lže, akorát, že to nikdy nikomu nepřijde tak divný, aby si alespoň něco ověřili. Zkrátka, použít Harley a koženou vestu neznamená úspěch. Zde je hlavní problém ve scénáristovi a hlavním hrdinovi, absolutně pohřbený nápad a ukázka nedomyšleného a odbytého pokusu o strhující minisérii. Někde jsem zahlédl, že by se mohli objevit i další série, za mě leda s jiným hrdinou a tvůrčím týmem. Jo a pokud je pravda, že to je podle skutečného příběhu, tak to buď zfušovali a nebo jsou ti motorkáři vážně na hranici demence, a potom dobře jim tak.(24.12.2015)