poster

Než jsem tě poznala

 • USA

  Me Before You

 • Slovensko

  Predtým, ako som ťa poznala

 • Austrálie

  Me Before You

 • Velká Británie

  Me Before You

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (602)

 • Malarkey
  ****

  Moc hezká, pozitivně laděná a sympatická romantická citovka, která musí potěšit nejenom ženský, ale i chlapy. Přitom Emilia Clarke mi ze začátku dost vadila, jak se před kamerou strašně ksichtila. Postupem času jsem ale pochopil, že to její pitvoření je záměr a strašně jsem si jí oblíbil. Normálně jí kvůli tomuhle filmu začnu říkat Jim Carrey v sukni, protože to, co předváděla s obočím nemá u jiných hereček obdoby. Byla fakt skvělá. No a Sam Claflin je taky moc fajn, přestože celý jeho herecký výkon předvádí na kolečkovém křesle. Ono to ale kupodivu stačí k tomu, aby Vám film vlil do Vašeho psyché vlnu pozitivních, melancholických, ale i smutných emocí. Prostě to, co jste očekávali, než jste se na tenhle film vydali.(27.10.2016)

 • T2
  ****

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $56,245,075Tržby Celosvetovo $207,945,075Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,993,798Tržby za predaj DVD v USA $6,356,775║ sčasti tématický smutné, ale má to príjemnú hravú "romantickú" iskru, prirodzenú nenútenú odľahčenosť, vďaka roztomilej Emilie Clarke ale hlavne je to osviežujúce /80%/(17.9.2016)

 • Fr
  ****

  ,,JSTE TO JEDINÉ, KVŮLI ČEMU SE BUDÍM"...“ /// Nedotknutelní z rudý (myšleno červený) knihovny. Trhlá (a romantická) Daenerys zjišťuje, že i když jsme v medicíně zase o kus dál, poškozenou míchu vyléčit nelze. Film stojí na tom, že si maj osoby co říct a (asi nejvíc) na její bezprostřednosti. Jsem z ní trochu na větvi, páč mi k ní ta „hloupoučce roztomilá“ poloha úplně neštymuje. (kurva že vím, že je to kus ženský, vo tom žádná, ale vždyť vona ve volných chvílích likviduje Terminátory!…). Beru to jako pohádku, ve který chudá (a upřímná) dívka zachraňuje svýho prince. A jak víme, to lze jedině láskou (a taky prachama, ale vona je fakt chudá!). Navíc se vám naskytne skvělá příležitost si zabulet. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsala Jojo Moyes, číst nebudu. 2.) Jsem na světě kvůli těm, co mě potřebujou. 3.) Jsem zákazníkem Dignitas. 4.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.10.2016)

 • Viktooorka
  *****

  Krásný příběh o dvou rozdílných lidech, které spojí osud. Svým způsobem to není ani romantický film, ani drama ale z velké části komedie. Musíte se pořád usmívat, minimálně té bláznivé pestrobarevně oblečené Louis, kterou si musí každý zamilovat. Z velké části, až na ten šatník, bych chtěla být jako ona. Zábavná, stále v dobré náladě a přes všechny nástrahy života, vždy optimistka :) Bohužel přes to vše, film z Vás dostane i opačné emoce. Ještě teď cítím tu její bezmoc a smutek a jeho rozhodnutí, které mu nikdo nemůže mít za zlé. Nemůžu si pomoc, ale ta dvojka k sobě krásně ladila, a ač podobné téma už člověk několikrát viděl, stejně mě to vzalo za srdce a stále doufám v „šťastně žili až do teď :) “ Pořídím si určitě knihu a film zařadím mezi oblíbené :)(21.9.2016)

 • tron
  ***

  „Varujem vás. Ak budete zasa predvádzať niečo z Mojej ľavej nohy, nechám vás tu napospas všetkým vašim bývalým.“ Napriek zaliečavosti a prílišnej romantičnosti/pozlátkovosti sa mi to páčilo. Ale 80% tomu nedám, sorry. Rozkošná Emilia Clarke mohla byť veľmi rýchlo otravnou a neznesiteľnou, ale našťastie to uhrala a je „iba“ roztomilou. Takisto Sam Claflin je dobrý. Hoci je to troška dlhé, mnohé scény mohli byť vystrihnuté a ku koncu to dosť výrazne stráca dych, má to veľa silných momentov, vrátane záveru. Takisto dialógy a hlášky sú väčšinou zábavné („Šťastie, že ste ten štítok nemali na boxerkách.“). Je tam humor i dojatie a ako celok to proste funguje. Bavilo ma to viac, než Nedotknuteľní. A rád som po dlhom čase znova videl Nevillea Longbottoma :-)(30.11.2017)

 • emma53
  *****

  Ále co, musela jsem......když mám hodnotit srdcem, tak srdcem hodnotím a nebudu to rozebírat........zatím.....(8.7.2016)

 • H34D
  **

  Základním problémem tohoto filmu je, že až příliš hodně připomíná Nedotknutelné, kteří jsou po všech stránkách lepším filmem. Než jsem tě poznala je patetický kousek z červené knihovny, v jěhož centru je pohledný bohatýr a naivní selka, která svými přehnaně emocionálními grimasami a otravným entusiasmem dožene svého prince k sebevraždě... Tedy, neberte mě doslova. Zkrátka příběh působí uměle, takhle život nevypadá, zmiňovaní Nedotknutelní jsou mnohoem hravější a přesto mají reálné základy, něčeho takového se tady nedočkáte. 4/10(12.9.2016)

 • Dadel
  ****

  Docela fajn korejská romantická komedie bez Korejců, Pachelbelův kánon included.(7.8.2016)

 • Zíza
  ****

  Sice to škobrtá, ale krásně se to usmívá a umí to rozplakat. Kupodivu to nebylo tak povrchní, jak jsem si myslela, že bude. Úplně všechny postavy se snažily ve filmu žít, jak nejlépe dokážou, jak nejlépe to jde (i když to třeba v jednom případě mohlo znamenat smrt). Dobře se na to koukalo, poměrně pěkně to odsýpalo, hudba, protože byla tak známá a povědomá, se líbila. Nikdo nebyl přehnaný do karikatury. Obyčejný příběh o lásce a o tom, že je fajn žít, pokud můžete žít. 75 %.(23.8.2016)

 • TeeAge
  ****

  Film, ktorý vďaka svôjmu námetu mohol skončiť katastrofálne. Ale opak bol prekvapivou pravdou. Vďaka citlivému a presnému herectvu zúčastnených to dopadlo nadpriemerne, ajkeď v niektorých sekvenciách sa ľahúčko prehrávalo, i tak je Me Before You film, ktorý nezapadne prachom, úplne podobne, ako ani kniha. Ideálny kus k večeri so sviečkami. 80%(1.10.2016)

 • Kaka
  ****

  Fantastická vztahovka. Není to tak komplexní a osudové, jako třeba rok staré Age of Adeline, ale Emilia Clarke hraje snad nejsympatičtější trubku pod sluncem a to vůbec není k zahození. Emocionální nálož par excellence. Neřešit zda je to OK ze života nebo není, just enjoy the show. A jelikož jsme v době, kdy všechny žánry musí být superchytré a superfundované, idealně koncepčně převratné, či alespoň inovativní, tak tahle svěží oldschool romantika působí trochu jak zjevení z jiného světa. A v ničem v podstatě inovativní není, je jen skvěle vybroušená a natočena s péčí a citem.(15.8.2016)

 • Sarkastic
  *****

  Americká „romanťárna“ navíc ještě s takovým tématem? Nakonec jsem přece jen dal na místní hodnocení a reference oblíbenců. Předně, americky to opravdu nepůsobí. Prostředí Walesu, plno rodilých Britů, nádherná britská angličtina…to vše k mé potěše. Navíc, Lou si musíte hned oblíbit i navzdory tomu (či právě proto) jak příšerně se obléká (vím, řada divaček bude přesně opačného názoru). Pak s ní divák absolvuje pohovor, následuje první setkání s Willem (též sympaťákem)...a jeden se musí pořád smát. Humoru pak sice ubude, ale i tak vám po většinu času zůstane úsměv na tváři. I přes to, že se zvážní a místy je to romantika jak trám. Jakože směrem k závěru jsem byl řádně dojatý. A nutno dodat, že jde asi o nejlepší „žánrovku“ za poslední dobu. Ne snad proto, že by byla nějak super originální či objevná, prostě v ní jen funguje vše přesně tak, jak má. Objektivně to je asi spíš na 4*, ale já tu hvězdu navíc rád přiklepnu. „Jen mě něco škrábe za krkem.“ - „Aha. Cedulka. Máme nůžky?“ - „Nevím. Obvykle si sám nebalím.“(13.1.2017)

 • castor
  ****

  Už Stuck in Love nebylo pro cyniky, hodně se líbil i procítěný kousek Now is Good, stejně jako na humor výrazně ostřejší 50/50. Hvězdy nám nepřály pak do tohohle umírajícího subžánru zapadly stejně dokonale. A konečně Než jsem tě poznala si chce taky urvat svých pár minut slávy. Stejně jako vitální Julia Roberts před mnoha lety získala možnost dělat ošetřovatelku v jisté prachaté rodině a víme, jak to s nemocným, ale pořád sympatickým pacientem dopadlo, tady jdeme podobnou cestou. Louise přišla o práci, Will zase čeká, jaká stará ženská po přechodu se ujme péče o něj. Po nehodě upoutaný na invalidní vozík je totiž absolutně odkázaný na pomoc druhých, temperamentní Louise mu zpočátku možná nesedne, ale znáte to.. Oba hlavní aktéři se nechovají jak trubky, jsou přirození, čemuž hodně pomáhají i tvůrci, kteří s romantickými šablonami pracují poměrně umně. Seriál Hra o trůny jde mimo mě, ale Emilii Clarke podobnou „vyzrálejší“ roli přeju. Je naprosto přirozená, s drsným šatníkem plným netušených kombinací a kouzelně pozvedávajícím obočím. Scénář drží pohromadě, režie je solidní a diváctvo bude vyjma cyniků velmi spokojené. Já byl.(12.7.2016)

 • Hild
  *****

  Tohle mi velmi sedlo. "Feel good movie" s jasně daným poselstvím. Dva lidé, jeden miloval život a vždy se řídil heslem žít ho naplno, ale po jedné nehodě mu nezůstalo vůbec nic. Ona má naopak všechno, mládí, krásu, svobodu, ale neumí život žít. Jo jo, klišé jak hrom, ale film je perfektně vyvážený a dokáže diváka zasáhnout na tom správném místě. Nechybí výborný britský humor a přirozená dávka romantiky, v žádném případě se nejedná o prvoplánové ždímání slz. Ta pátá hvězda je za hlavní hrdinku, kterou divák musí milovat od první sekundy. Takto má zkrátka vypadat dobrý romantický film.(30.6.2016)

 • tahit
  ****

  Nijak objevné, ale ryze příjemné osvěžení na pěkný letní večer, kde možná ukápne i slzička. I když se skutečným životem, no nevím, nevím…(29.7.2016)

 • Xmilden
  **

  Ukázka zrůdného vkusu dnešního diváka. Přiznám že romantika nepatří zrovna k mnou vyhledávaným žánrům. Na druhou stranu jsem ale již úspěšně absolvoval nejeden kus, který mě dokonale uzemnil, jmenuji třeba vynikající Pravidla moštárny nebo za poslední dobu zajímavou a tematicky mírně podobnou Teorii všeho. Kupříkladu ta má dokonce horší hodnocení než tahleta blbost. Pokud se někdo cítí naměko z uměle vycucaných scén ke konci filmu, kdy herci nezvládlají prodat ty nejjednodušší emoce a za pomocí replik, které jim do úst vložil scénarista, který má city na úrovni samotářského dřevorubce. Tak přesně takového diváka je mi moc líto. Protože já osobně tento kousek vidím velmi bídně. Rosamunda Pilcher by chrochtala nadšením kdyby se jí povedlo tohle veledílo, ale pro diváka, který nebyl zasažen tak zásadními kousky jakými jsou Esmeralda nebo Divoký anděl, se jedná o dvě hodně těžce ztrávené hodiny. Nic na tom nezmění fakt, že jsem na to koukal pod dohledem tuze sličné dívky, která po většinu stopáže nevěřícně kroutila hlavou nad tím jestli tohle myslel někdo vážně. 40%(5.9.2016)

 • Davies182
  **

  Tak tohle slaďoulinký mávání kapesníčkama ze mě sůl nedostalo. Jak se mám nekriticky dívat na herečku, která svým šíleným přehráváním dělá z hl. ženské role nenáviděnou pipinu? Je mi u zadku, že měla Emilia šklebení a dětinskou naivitu ve scénáři, když mi z její křečovitý mimiky cuká v zaťaté pěsti. Plakání na povel tentokrát nevyšlo, do kvalitních cukrkandlovejch dramedy to má tááákhle daleko. Zpátky na draky.(21.10.2016)

 • Wacoslav1
  *

  Než jsem tě poznala na myšku jsem si klikala. Emilka se nemylka, už má lásku debilka.10%(15.12.2016)

 • Spiker01
  ****

  Zatímco se všichni modlí, aby nevznikl americký remake Intouchables, určitou náhražku jsme dostali hezky po anglicku. Tedy teď bych křivdil knize, kterou jsem samozřejmě nečetl a ani to neplánuji a možná právě proto jsem si i celkem užil film. Po poměrně nuzném začátku a ubezpečení ve fakt, že koukám na tu nejromantičtější limonádu bez absolutně žádného reálného základu jsem přistoupil na režijní hru jinak sterilních romantických dramat podle knižní předlohy a své tomu napomohla i Emilia Clarke, která je místy roztomilá a místy nebetyčně otravná. Ale jo, v rámci určitých mantinelů řemeslně poměrně zručná jednohubka na sobotní rande, navíc poměrně snesitelná...7/10(15.8.2016)

 • cheyene
  *****

  Byť romantické filmy právě nevyhledávám, podobně laděné snímky (Love Story, Stuck in Love, Now is Good či Hvězdy nám nepřály) si čas od času patřičně a s chutí vychutnám. Někdy je po všech těch cynických, drsných či triky našlápnutých dílech příjemné zahledět se do příběhů ze života, které nám ukazují na zranitelnost člověka, lidskou křehkost a smrtelnost, sílu citů a vzájemného sbližování. Než jsem tě poznala je velmi poutavý a emotivní film, který se umí diváka dotknout a přinutí jej přemýšlet nad hodnotami, které často v průběhu denního shonu a vytížení pozapomíná, často i skrze malicherné důvody. Obrovskou poklonu a pochvalu zaslouží Emilia Clarke, kterou si každý, kdo si počin natočený na základě úspěšného románu Jojo Moyes pustí, musí oblíbit již po pár minutách. Vyzvihnul bych také kombinování jemného humoru s vážnými a smutnými momenty, což nedělá z Než jsem tě poznala lacinou ždímačku slz a citů.(7.8.2016)

 • Shakers
  ****

  Taká ta klasická romanťárna, pri ktorej sa spotrebuje veľa kapesníkov, ale bavilo ma to. Predovšetkým postavy majú čím zaujať. Dialógy majú celkom šťavu a herecké obsadenie sa tiež dosť podarilo (hlavne roztomilá Emmilia Clarke). Pripočítajte si k tomu vtipne momenty, veselú či smutnú hudbu a mate celkom pohodový filmík. 85% - 4*(11.10.2016)

 • playboxguest
  ***

  Po mnoha stránkách dobrý film, jemuž nahrává hlavně sympatické herecké obsazení, hovořící mnou na poslech milovaným britským přízvukem. Díky tomu z filmu většinu stopáže vyzařuje odpočinková, pozitivní nálada, která mi dost připomínala atmosféricky podobně laděný feel-good-movie Albatros (nehledě na to, že i postava Emilie Clarke mi připomínala postavu Felicity Jones v Albatrosu). Jenže to trvá možná 70 minut. Zbývající půlhodinka je totálně klišovitá, city vydírající, tuctovka, která posílá kvality filmu do plevele, nebo alespoň do kopru. A to se těžko odpouští, ikdyž nepopírám, že bych se klidně mrkla znovu, ikdyž tentokrát už s lehkým skepticismem.(15.7.2016)

 • LiVentura
  ***

  Je to pořád dokola kol.. nic nového! A ta ksichtící se hrdinka mi lezla na nervy... :-((3.10.2016)

 • Aky
  ****

  Nestydatě přímočarý tahák emocí na známé platformě nevyléčitelné nemoci a lásky. Nad kýč jej povyšují zejména herecké výkony dvou hlavních představitelů.(11.12.2016)

 • Rosaviva
  *****

  O tenhle film jsem se začala zajímat od okamžiku, kdy jsem zjistila obsazení a těšila jsem se. A můžu říct, že mě to vůbec nezklamalo, naopak mě příjemně překvapilo, jak to bylo dobré. Není to žádná ždímačka slz, film ubíhá naprosto přirozeně, herci jsou sympatičtí a ty role jim věříte. Soundtrack taky úžasný a Emilia Clarke byla navíc v hlavní roli naprosto úžasná. Jeden z mála romantických filmů, který stojí za shlédnutí a na který během deseti minut nezapomenete. 5*(2.7.2016)

 • liskam
  ****

  Nedotknutelní z ženského pohledu. Jemnější a plné emocí u kterých se budete usmívat ale rozhodně né smát.(29.5.2017)

 • HoneyBunny
  ***

  Na Emilku Clarke a Sama Claflina se pěkně kouká a na první pohled je tohle fajn romanťárna s ubrečeným koncem a povznášejícím poselstvím, že i z britské nanicovaté maloměšťačky se může stát díky lásce francouzsky šprechtící dáma potulující se sama Paříží. Pak si ale uvědomím, jak málo sexuálního napětí ve filmu je - padnou snad jenom tři cudné polibky jako v pohádce. A téma eutanázie tu nebylo pojato úplně povedeně - protiargument tu vlastně padne jen v jedné scéně od vedlejší postavy. Hlavně je tu tohle téma jenom kvůli vytřískání melodramatu a slziček, což funguje, ale představuju si, jak se na film dívá někdo na vozíčku a říká si: "To je teda super, že mi tu tenhle film říká, že život v paralýze je na h*vno - a ani výstavní prsa Emilky Clarkové na tom nic nezmění. Dík." *spoiler* Já osobně bych radši viděla konec (ne happy end), kde se oba hlavní hrdinové musí vypořádat s životem, kdy jeden z nich je paralyzovaný.(21.7.2016)

 • Sonnery
  ****

  Díky skvělýmu hereckýmu obsazení mi došlo teprve až když jsem byl na cestě z kina, že to byla píčovina.(10.7.2016)

 • lamps
  ****

  Hezké. Oproti nedotknutelným Nedotknutelným trochu moc přeslazené a americky infantilní, s jednoznačným průběhem a závěrem přizpůsobeným populárnímu romantickému trendu (kdy už se tvůrci konečně oprostí od potřeby "prohlubovat" emocionálně působivé chvilky rádoby dojemnými songy), ale jinak strašně milý a sympatický film o tom, že druhým je potřeba pomáhat, i když si o to nahlas neřeknou. Pocitově vyvážené, od příjemného humoru a ironie až k depresi plynoucí z bezvýchodné životní situace, vyjma posledních minut plynule odvyprávěné a celkově povzbuzující - především díky božské Emilii Clarke, z níž se klube charakterní osobnost schopná rozzářit pouhou přítomností a úsměvem každou scénu.... Rachel McAdams tímto dostala vážného (ale vítaného) konkurenta :-) 80%(1.8.2016)

 • misterz
  *****

  Je veľmi ťažké natočiť romantickú drámu s námetom lásky medzi opatrovateľkou a ťažko chorým (príp. umierajúcim) bez pátosu a účelovej, trápnej sentimentality. Myslím, že v tomto prípade sa to podarilo takmer dokonale. Veci okolo tejto smutnej situácie vyplynuli akosi prirodzene a s veľkou dávkou emócií. Veľkou mierou sa o to zaslúžili aj obaja herci, hlavne Emilia Clarke svoju postavu zahrala s takou gráciou, že nešlo proste od nej odtrhnúť oči. Poviem vám, takú milú osôbku by som chcel spoznať, nielen krásna, ale hlavne so srdcom tak veľkým ako vráta od stodoly. To dievča by dokázalo roztopiť aj toho najväčšieho necitu, nešlo ju nemilovať. No a to, že tu hrali dvaja herci z Hier o tróny je len vítaný bonus. Smutné, no zároveň krásne.(9.8.2016)

 • Vodnářka
  **

  Naprosto zbytečný film bez jediné dobré myšlenky, který se vás snaží násilně nacpat na hranu emocí, bez toho, aby měly smysl nebo byly jakkoliv podloženy příběhem. Nerozumím, proč vlastně někdo něco takového chce a proč se na to někdo má dívat. Nadsázku ani lehkost, na kterou každý upozorňuje tam opravdu nevidím. Oceňuji každopádně welšskou přírodu, kameru a stylový hadry Emilie Clarke.(26.9.2016)

 • boshke
  ***

  No žádná sláva to tedy nebyla. A když jsem následně zjistil, že Louise hrála dračice z blbé GoT, tak to dojmu z filmu také moc nepřidalo. Takové nemastné, neslané... 60%(14.2.2017)

 • LoLaa
  ****

  Příběh Louise a Willa mě dostal už při přečtení knihy od Jojo Moyes. Má očekávání byla obrovská a věřím, že nebýt jich a té skvělé předlohy, možná bych hodnotila plným počtem hvězdiček. Skutečnost je ale o poznání jiná - rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi. Oba hlavní herce jsem znala už z jejich minulých rolí (Daenerys z GoT a Finnicka z HG), o to víc jsem se těšila a o to víc jsem byla v případě Emilie zklamaná. Tato role ji podle mého názoru vůbec nesedla a při každé scéně na mě působila uměle a přehrávaně (zvedání obočí, artikulace, umělé úsměvy,...) Sam ale naštěstí tuto malou katastrofu vyvážil, přesně takhle jsem si představovala i Willa v knize. Ale i přesto, že na mě romantika zrovna nesálala a neprobrečela jsem balíček kapesníčků (ty jsem si vyčerpala už při závěrečných kapitolách knihy), hodnotím film lehce nadprůměrně a chápu vysoké hodnocení těch, kteří dokonalou předlohu nečetli a nebyli nuceni porovnávat..(12.7.2016)

 • Sinecod
  **

  Knížku jsem četla a překvapivě se mi líbila, mám zrovna období upindaných cajdáků. Film mě ale dost štval. Sam Claflin strašně divně mluví a Emilia Clarke byla tak plná entuziazmu, že bych po ní něco hodila (chudák Will, ten nemohl). Dost jsem se nudila. No škoda, kniha měla jiné ladění, mnohem příjemnější.(10.10.2016)

 • Tsuki
  *****

  Zdánlivě obyčejný, jednoduchý film o lásce a "překážce", která stojí mezi nimi, ale takhle to přitom vůbec není! Tenhle dojem může film dělat jen na první pohled a byla by obrovská chyba házet ho do jednoho pytle s jinými srdceryvnými filmy o tom, jak jeden z páru trpí smrtelnou nemocí. Ne, tohle je něco naprosto odlišného a mnohem více ryzího. Je to velmi silný, čistý, nenucený, milý (až vkusně roztomilý a úsměvný) film o životě a o nesobecké lásce. Jeho síla tkví právě v tom, že se nám nesnaží hrát falešně na city a dokáže dojmout úplně přirozeně a bez jakékoli nucené podbízivosti. Krásný film. A Sam Claflin hrál úžasně (za mě se rozhodně dostal ze škatulky "Finnick" z Hunger Games). S jednodenním odstupem, kdy mi stále vězí tento film v hlavě, nemůžu s hodnocením jinak. ~(4,5)~(6.8.2016)

 • Happens
  ****

  Brilantní romantický film s absolutně ulítlou hlavní hrdinkou s jejími nekonečnými monology pryštícími z jádra emocí neskrývajíc zhola nic. Film s dynamikou, nábojem, koukatelnou atmosférou. Kterou ovšem zabije (doslova) ten konec. .. why..?(13.9.2016)

 • Jinny
  ***

  Mohl by to být další příběh o Popelce, jen s tím rozdílem, že její bohatý princ je paralyzovaný, ale tvůrci řekli ne. Jsem na vážkách, jestli mám jejich příběhová rozhodnutí chválit. Na jednu stranu bych zkrátka po lidské stránce chtěla tu další verzi Popelky vidět. Na druhou stranu tak vznikl o něco originálnější film, s jehož poselstvím o všemožné svobodě volby se nemůžu úplně ztotožnit. Jinak - velmi britská romantika, kde konečně uvidíte Daenerys Targaryen a Tywina Lannistera v jedné scéně :)(28.7.2016)

 • Flego
  *****

  Priznávam, išiel som do toho s dešpektom a vobec som nepredpokladal, ako sa mi film zapáči. Hoci sa dá namietať, že ide o známu zápletku, len sa vymenili kulisy a v podstate je to aj pravda, lenže sposob natočenia a romantická príjemná atmosféra s neopakovateľným humorom dodávajú snímku punc kvality. Emilia Clarke je úžasná a veľké plátno je svedčí, milovníci kultového seriálu Hra o tróny prišli dávnejšie, že aj televízna obrazovka.(1.11.2016)

 • heyda
  *****

  Úžasný romantický snímek s kouzelnou Emilií Clarkovou. Hezky to plyne a emočně to funguje. Takže za maximum.(14.2.2017)

 • sharky
  ***

  Snesitelná červená knihovna, kterou hodně zachraňuje povedený casting hlavní dvojice a jejich sympaticky civilní herectví. Dračí královna je s tmavými vlasy kouzelná...;)(27.12.2016)

 • pepo
  ****

  Gýčová manipulatívna červená knižnica. U mně dobrý :) :) :) 8/10 P.S. pre necinefilné baby to musí byt fakt úžasný zážitok P.S. 2 po poslednej utretej slzičke som si škodoradostne predstavil ako by tú knihu adaptovali haneke alebo von trier a asi by som to nikdy nechcel vidieť(22.1.2017)

 • eLeR
  ****

  Z klasickej romantickej knihy klasický romantický film. Niečo navyše tomu filmu dodalo to, že to točili Angličania a tí tomu vedia dať šmrnc, bola tam super muzika a Sam bol zase raz očarujúci, no a za to tá jedna hviezda navyše.. Project 52 Films by Women (3.7.2016)

 • Chrustyn
  ***

  Slzopudná romance o sympatické slečně s příšerným vkusem oblékání a nesympatickým mladíkem, který přišel o vše při nehodě, která ho posadila na kolečkové křeslo a jediným východiskem je pro něj smrt. Ženy si pobrečí, chlapi to přežijí.(8.12.2016)

 • Slartibarkfast
  *

  Nehorázná sračka, která mne také navždy změnila! Někteří film přirovnávají k Nedotknutelným, ale to je obrovská chyba. Nedotknutelní byli nabití optimismem, který vléval do žil ono hřejivé teplo a radost ze života, ačkoliv ne vždy to bylo v situaci hlavního hrdiny lehké. Tahle hovadina vám jasně říká, že pokud vás v životě potká něco podobně nemilého, rovnou se máte podřezat, dokud toho jste vůbec schopni. Nebo, pokud na to máte dostatečné finanční prostředky, se nechte odpravit humánně na nějaké fajn klinice ve Švýcarsku. Tolik k úžasnému odkazu filmu (tímto zdravím všechny vozíčkáře a celý tým paralympijské výpravy) a nyní k prostředkům, jakými bylo toto poselství předáno. Ohyzdnou Emili, která se jmenovala podobně i ve filmu nejspíše proto, aby si to zapamatovala, doplňoval podobně ohyzdný a nesympatický Sam Claflin, který permanentní zácpu hrál docela obstojně, pokud to byl úmysl. Do toho hromada třeskutě (ne)vtipných scének a hlášek, které průměrného diváka se smyslem pro humor musejí doslova roztrhat! Osobně jsem tonul ve studu a neustále jsem si říkal, že už by mohl být konec. Popřípadě, že by vůbec nebylo od věci, kdyby ho ta motorka na začátku zabila. Téměř dvouhodinová délka cynického patosu naditého klišé byla totiž zhruba o dvě hodiny delší, než bylo třeba. Samozřejmě, že romantické duše při tom nejspíše chrochtaly blahem a rejdily po svých zvlhlých tělech. Mne však tento kousek zanechal naprosto chladným a jediný důvod, proč bych snad uronil slzu, bylo vědomí, že z rozpočtu takovéto pi.. skvostu by se dalo natočit zhruba dvacet dobrých českých filmů, kdybychom snad měli nějakého dobrého režiséra, který netočí jen podprůměrné paskvily podle blábolů, co splácal náš nejčtenější spisovatel. Amen. 20%(23.4.2018)

 • cvutak
  ****

  Kdyz jsem poprvé na plátně uviděl ochrnutého Claflina ihned jsem si vzpomněl na Nesmiřitelní. Po shlédnutí musím konstatovat, že tyto dva filmy nelze srovnávat. Me before you, se snaží útočit na city. Je to taková normální romanťárna, ale myslím ze hodnocení 82% je nadsazené, ale k pohodovému večeru ve dvou se tento film hodí. Za mě 70%(18.8.2016)

 • Katullka
  odpad!

  82% csfd.cz. vyblít, sežrat to, vysrat, sežrat to, vyblít, sežrat to, vysrat, sežrat to... -//-(19.8.2016)

 • Dzeyna
  ****

  Daenerys překvapila. Opravdu mile. Pěkná podívaná.(13.7.2016)

 • Kamca_
  ***

  Knížku jsem teda nečetla a ani to nemám v plánu. Z filmu jsem ale i tak dost zklamaná. Těšila jsem se několik měsíců, až si to pustím. Nejhorší podle mě na tomhle filmu byl asi ten výběr hlavních herců. Řekla bych, že se k sobě ty dva vůbec nehodili ... Ta holka mě tam docela štvala. Byla moc vlezlá a přehnaně snaživá. Nevím, jestli to tak mělo být, ale nesedělo mi to. Hudba si myslím taky nebyla moc vhodně vybraná. Celý film chtěl hrát moc na city až mě to ve finále vlastně vůbec nezasáhlo a v druhé půlce filmu jsem se dost nudila. Škoda. Dalo se z té knížky určitě vytřískat daleko víc. 60%.(8.9.2016)

 • poz3n
  *

  Má cenu se vůbec nad tímhle filmem rozčilovat? Nejen že v obecné rovině přežvýkává tisíckrát omletý příběh, ale v podstatě jen tupě kopíruje děj Intouchables. Emilia Clarke hraje někde na úrovni české troškovské komedie, kdy jejím jediným výrazovým prostředkem zůstávají vykulené oči a naprosto nekontrolované přehrávání. Když si k tomu pak divák doplní otřesné CGI dokreslovačky, zůstává rozum stát nad tím, jak tenhle film přišel k tak neskutečně vysokému hodnocení. 2/10(13.10.2016)

 • Silence
  ***

  Neříkám to často, ale... Kdybych strávil více času s Louise předtím, než HO poznala. Kdybych měl více času poznat, jak jí to změnilo, věřím, že pak bych nějaký ten kapesníček potřeboval také... 6/10(8.8.2016)

 • rikitiki
  **

  Proč se to, proboha, vlastně jmenuje Než jsem tě poznala, když je to celé o tom Když jsem tě poznala? Film se řadí ke kýčům, které se neštítí vydírat na plné čáře a k dobru se mu dá přičíst jen, že to nezastírá. ___ Příběh se odehrává v jakémsi z reálu vytrženého prostředí, kdy vše je neustále zalito sluncem a pestrými barvami. A to včetně hrdinova postižení, které znamená jenom tolik, že sedí na vozíku a sluší mu to. Neukáže se nic, co by mohlo narušit falešně vybudovanou idylu – jak jí, jak chodí na záchod, jak mu ztráta hybnosti zákonitě vzala veškerou intimitu a musí se ve všem spoléhat na ostatní …. Tak tohle neuvidíme. Místo toho tu máme jednorozměrné postavy charakterizované jedinou vlastností: Ona – roztomile střelená, On – rádobycynik s dobrým srdcem pod slupkou, Její otec – prostý, leč milující, Jeho matka – starostlivá … atd. Ach jo, ani v rámci žánru kýčovité romance tomu nedokázali dát nic víc než jen stokrát viděnou rutinu. Film je tím až otravný. Navíc je jeho poselství příšerné – když jsi na vozíku, tak nemáš žádnou cenu a je zbytečné se o něco snažit. Takováto myšlenka, která má jen podpořit tupou romanci, je zvrácená. ____ Ale nejsem cílovka, a když jsem odcházela z kina, tak na rozdíl ode mě skoro všichni brečeli dojetím. Ach jo.(2.8.2016)

 • maseer2
  ***

  základní myšlenka filmu je sama o sobě silná, jenže celé je to podané tak povrchním a suchým způsobem, že to s váma, co se emocí týče, neudělá vůbec nic..(16.3.2017)

 • Handle
  *****

  Když by takto vypadal každý romantický film, dost možná bych se stal fanouškem tohoto žánru. Snímek si ukázkově buduje atmosféru, má dokonalé herecké duo, je poutavý od první do poslední minuty, žádná scéna či postava tam není navíc. Opravdu neskutečně milé překvapení, které snad pobaví i dojme každého - už jen tím jakým způsobem vypráví tak těžké téma.(5.7.2016)

 • Stanislaus
  ****

  Než jsem tě poznala je film, který je v mnohých ohledech jiný než ostatní romantická dramata, a přitom využívá prvků, které se vyskytly již v jiných, jemu podobných filmech. Člověk tam cítil nádech Nedotknutelných skrze tu kvadruplegii, nicméně francouzský předchůdce hrál více na humornou notu, zatímco zde šlo spíše o rozvíjení vztahu mezi diametrálně odlišnými hrdiny a o vyrovnávání se s krutým osudem. Herecké obsazení bylo nadmíru sympatické, i když jsem si občas říkal, jestli to to vlnící se obočí Emilie Clarke myslí vážně, nicméně se mi na závěr filmu dostalo uspokojivého vysvětlení. Potěšilo mě obsazení Matthewa Lewise, který se dokázal vymanit z role Nevilla z HP. Rovněž jsem byl unešený ze soundtracku, hlavně ze songů Not Today a Unstedy. Zkrátka mile natočený snímek, který se odehrává v nádherném prostředí Anglie a nabízí pěkný příběh, který je možná na jednu stranu již okoukaný, nicméně i tak se člověk na to rád podívá a nechá se unést tím lehce naivním a roztomile podaným scénářem.(11.7.2016)

 • DwayneJohnson
  **

  Pro mě rozhodně nejnadhocenější a nejpřecovanější komedie poslední pětiletky. Aby mohla nějak smysluplně fungovat, musí mezi hlavní herečkou dvojicí být nějaké jiskření, nebo chemie, to vyjde nastejno. A to mi tady zoufale chybělo. Zbyl jen chabý pokus o upletení biče z hovna, no a nějak se to nepovedlo. Ale tím největším zklamáním byli herci. Ani ne tak Sam, který měl přece jen úlohu krapet ztíženou, ale hlavně Emilia, která mě tím svým neustálým vřeštěním a hodně trapným smíchem přiváděla do stavu totální až hysterické nepříčetnosti. Až jsem se divil po GOT, jestli je to tatáž osoba. Never more!(22.7.2016)

 • Khalesi
  ****

  Emilia Clarke vie hrať! V podstate s jej nevinnou tváričkou je dosť nemožné hrať iné než naivné, alebo dobrosrdečné postavy, ale verím tomu, že časom to určite viac rozbalí a ešte prekvapí. Pokiaľ ide o príbeh nepopieram, že to bola cukrová vata ako vyšitá s poriadnou dávkou citového vydierania, ale som zrejme správna žena a cez to všetko som sa zase raz nechala uniesť. Páčilo sa mi aj to, že som dosť dlho tápala, ako to celé vlastne dopadne a aj keď koniec nebol podľa mojich predstáv, dokázala som ho pochopiť a možno aj tak trochu súlasiť. Jediné, cez čo sa neprenesiem a prečo dávam o hviezdičku menej sú kožušiny, ktorých tam bolo dosť a ktoré z duše nenávidím. Mrzí ma, že sa dnes ešte nájde niekto, kto si túto krvavú záležitosť dokáže vziať na seba. Znížilo to celkový dobrý dojem, ktorý vo mne herečka vyvolala.(31.7.2016)

 • Ephemeris
  **

  Rozhodla som sa nebrať si servítku pred moje úžasné fajčivé pery. Nie je to nič, čo by dokázalo vyvolať emócie. Čpie z toho riadna prvoplánovitosť. A áno, legenda hovorí, že obočie Emilie Clarke malo vlastnú šatňu a honorár.(6.11.2016)

 • Martinibaby
  ****

  Už jenom za ten Emiliin šatník. Ale nejen. :)(25.2.2017)

 • schizmo
  ***

  Závidím všem, který to semlelo, ale u mě se bohužel nic zásadního nestalo...(20.2.2017)

 • Jirka_Šč
  ****

  Být toto asijský film, řeknu, že standardní námět. Ale asijský film to není. Má to Emili Clarke, která dokáže úžasně hýbat obočím (až moc, jak dodává má dcera) a je veskrze pozitivně působící bytost. Určitě to stojí za shlédnutí. Nicméně jsem se nevyhnul určitému pocitu nekomfortnosti. Být toto Asie, dojde k výraznějšímu zbližování obou povah (nebo se na rozporu víc staví). V Me Before You je hlavní hrdinka od počátku nesmírně emotivní a hlavní hrdina chladně uvažující (přesto, že ne bez emocí) a oba tyto své hlavní povahové rysy "drží" až to konce. Na jednu stranu zajímavý rozpor, na druhou to vnímám jako nesoulad. ■ P.S. Komentáře: Tatizz. Nevidím to vyloženě jako on, ale je zajímavé si jeho názor přečíst.(30.7.2016)

 • Lyli
  ****

  Velká romantika. Krasavec, který nemá jedinou šanci zdrhnout před potrhlou a pitvořící se pečovatelkou. Ou jé, na to my ošklivky čekáme! Mrk, mrk, hlavo. Tenhle snímek není nijak překvapivý, ale to mu neubírá na kvalitě. Bavil mě, dojal mě (slzy jako svi*ě), a naštval mě. Víte, prostě mi přišlo, že ten týpek to snadno vzdal....(29.10.2016)

 • baribal
  ****

  Nic nehraje tak dobře jako obočí Emilky Klárk, které má neskutečný potenciál pro žánr komedií. Příběh do žánru "zamilovala se do postiženého" nepřináší nic nového a vybavím si pár výrazně dojemnějších filmů, kdy krutý osud nepotká někoho pro koho peníze nejsou problém. Co ale film vynáší nad šedivý průměr je krásné prostředí Walesu a herci v čele se super neodolatelným trdlem Emilkou za bouře zrozenou. Jedna z top romancí roku.(31.7.2016)

 • Frajer42
  ***

  Sluníčkové, přeslazené. Párkrát jsem si musel dokonce píchnout inzulín. Emilii Clarke jsem doposud viděl pouze bojovat o železný trůn, takže jsem byl náležitě zvědav. Hrála zde podstatně odlišnou osobu, která během filmu vystřídala asi 270 kousků toho nejextravagantnějšího oděvu a 750 výrazů tváře. Je opravdu neuvěřitelné, jakým vypracovaným svalstvem v oblasti obočí disponuje. Jakožto nejvěrnější fanoušek Her o Trůny jsem byl samozřejmě nejvíce zvědav na handshake s Tywinem, který se v seriálu nikdy neuskutečnil a pokud nebude opět úřadovat red queen, tak se ani neuskuteční. Moc těch zdejších 84 % nechápu. Opravdu se mu nezdálo, že bych viděl něco více než tuctovou romantiku. Tvůrci vybudují snímek ve stylu Nedotknutelných. Malinko jej okořenili trošičkou lásky a samozřejmě nezapomněli přidat srdceryvný zvrat ve stylu Hlasu moře. Kdyby někdo hodlal ve světě knih či filmu prorazit, tak se zde může přesvědčit, že není třeba vymýšlet něco zásadně nového, nýbrž úplně bohatě stačí stavět na vyzkoušených základech a dobře známých tvářích. Ke sledování snímku jsem měl připraveno dostatek kapesníčků, ale jaksi zůstaly zcela nevyužity. Pořádně ani nevím, za co dávám tři hvězdičky. Zřejmě asi převážně za milou společnost, která u filmu trpěla společně se mnou.(16.7.2016)

 • Borrtex
  ***

  Dobrá sobotní polehávačka. Jeden z mála průměrně lepších romantických zážitků. Slušné herecké výkony a příběh s obrovským potenciálem, který ale dle mě bohužel zůstal z bohaté části nevyužit. Jednotlivé aspekty filmu byly odvedeny velmi precizně, nicméně jako celek to na mě nepůsobilo tak, jak asi pravděpodobně mělo. Tak nějak mi ucházela ta logika a možná až nuceně nasáčkovaný předhozený fakt toho, že je člověk na vozíčku.... Nicméně může si i přes svůj handicap skvěle užívat každodenní život (viz. Nedotknutelní)... Dějová linie tedy v ohledu rozpoložení příběhu a logiky lehce vázla. Takový lepší tragikomický romanťák.(3.7.2016)

 • Paxxx.cz
  ****

  Skutečně krásný film, který má své kouzlo a musí se líbit snad všem. Jasně taky jsem si u sledování tohoto filmu vzpomněl na nedotknutelné, ale me Before you si jde svou cestou a určitě je to film, na který si radi vzpomenete a zase si ho pustíte. Emilia Clarke zde záhrala svou postavu skvěle a byla ozdobou filmu, všemu dodává korunu vynikající soundtrack...8/10.(11.1.2017)

 • Marsik
  *****

  Prostě se rozhodl jinak. Nemám slov. Vynikající film, který mě ale rozložil. Extrémně silný filmový zážitek. 90% (with J.)(15.6.2017)

 • Vxxx
  ****

  No, já jsem spokojená. Jako čtenář knížky jsem samozřejmě čekala zklamání, ale nekonalo se. Nebo alespoň nijak zvlášť. Celý film, speciálně hlavní hrdinka, na mě působili lehce afektovaně a kýčovitě, ale pravda je, že je to částečně příběhem a částečně tou Anglií. Grimasy Emilie Clarke jsou teda šílené, ale asi jde o zvyk. Od Mother of Dragon jsem tyhle obličejové výrazy prostě nečekala. Ale knížce ten film dostál. Jediné co chybělo bylo vykreslení minulosti a flashbacky Louise, ale jsem za to ráda. Ty pasáže mě nebavily ani v knize a pro příběh to zas tak podstatné není. Nádherný soundtrack, krásně předaný humor a opravdu šikovně využitý prostor postav. 4* a ráda si tento snímek někdy připomenu.(2.7.2016)

 • Anrie
  *****

  Už dlouho jsem nešla do kina s takovým očekáváním. Knižní předlohu jsem přečetla jedním dechem. Postavu Lou jsem si zamilovala od prvních stránek a když jsem se dozvěděla obsazení, myslela jsem, že do premiéry nevydržím. Opět jsem nemohla jinak a trailer si pustila tak třikrát. Což si musím do budoucna zakázat, protože pak se obírám o kouzlo scény...Pokusím se nespoilerovat! Samotný film byl strašně příjemný. Všechno hrálo dokonale spolu. Celek, co vytváří hřejivou atmosféru. Britská krajina. Humor. Herci. A i když bylo vše dost zrychlené, nevynechalo se nic zásadního z knížky. V kině jsem si připadala jako bych byla v divadle. Zábavné chvíle byly oceněny smíchem celého sálu, smutné pak vzlykáním. Nechybělo málo a na konci by se i tleskalo. Takhle se točí romantika! Doufám, že se dočkám zfilmování knihy Poslední dopis od tvé lásky. Další výborný počin Jojo.(6.7.2016)

 • luka4615
  *****

  Možná ze mne mluví jen sentiment či staré city, které při tomto snímku vypluly na povrch, ale tohle je film přesně pro ty diváky, kteří alespoň jednou za život prožili tu pravou lásku. Všechno zde totiž funguje na výbornou. Od hereckých výkonů, přes citlivě zvolený soundtrack a konče skvělým příběhem - to všechno Vás vtáhne do děje neskutečným způsobem. Upřímně, zhruba ve třech čtvrtinách filmu jsem byl skálopevně rozhodnut filmu "udělit" pouze čtyři hvězdičky, nicméně neotřelý a syrový závěr snímku mě přesvědčil o tom, že i v tomto "vycucaném" žánru se občas najde výjimka, která potvrzuje pravidlo. Skvělá práce! PS: Emilii "Khaleesi" Clarke zde nejde nemilovat! „Push yourself. Don't Settle. Just live well. Just LIVE.“ (8.7.2016)

 • hous.enka
  *****

  I po týdenním zhlédnutí ve mně rezonuje pocit ze skvěle natočeného romantického filmu s potřeštěnou holkou v hlavní roli.(2.9.2016)

 • Baronne
  ***

  Příjemná komedie, ale trochu mě to zklamalo.. Sam i Emilia jsou bezva, ale pro mě hodně slabej soundtrack.. SPOILER : Navíc, když se zabije vozíčkář, co má miliardy na kontě, co má dělat těch 99,5% ostatních, který nemaj ani na výlet?(31.7.2016)

 • Alementina
  ****

  Emilia dokazuje, že nechce zůstat tou z GoT a že ji to půjde. A je to moc pěkný :)(23.9.2016)

 • Padme_Anakin
  ***

  Ač se v romanťárnách obvykle nechám utáhnout na vařené nudli, v tomto případě to neklaplo, ne bezvýhradně. Ono se to jeví velmi mile, herecké obsazení je příjemné, natočeno je to pěkně, hudba podmanivá… přesto, pořád jsem měla pocit, že jsem rybka na háčku, táhnutá, kalkulem… Mám si myslet, že všichni kvadruplegici jsou okouzlující a vzdělaní zazobanci? A švýcarské řešení je masám nevyléčitelných běžně dostupné? Inu, zhoupnout romanci typu Higgins vs květinářka v alespoň trochu vstřebatelné drama se holt nepovedlo. Tak tedy za mě za tři – filmová jednohubka, která nenadchne, ovšem ani neurazí.(24.7.2016)

 • Tony.cs
  *****

  Emilia Clark konečně ukázala, jak skvělá je herečka. Krásné.(28.8.2016)

 • FFilipCZ
  *****

  Souhlasím, jako nejspíše většina zdejších uživatelů, že z tohoto filmu je opravdu znatelně cítit nádech Nedotknutelných a Hvězd. Je to sice zvláštní, ale mě tento fakt vůbec nevadil. Nejspíše vzhledem k tomu, že oba snímky, které jsou jakýmsi základem mixu tohoto filmu, jsem hodnotil velice kladně. Zde mě zaujala především opravdu překrásná a sympatická Lou v podání Emilie Clark (předpokládám, že ji všichni znáte ze Hry o Trůny, pokud tedy hned po první scéně, kde se objeví, nezemře). Cením si také závěru, ze kterého se nevyklubal nějaký převonělý happy end jak z červené knihovny a dodává filmu ten správný meaning.(30.10.2016)

 • BMW12
  *****

  Trošku podobné jako Nedotknutelní, ale jde opravdu o nádherný a vhodně vtipný film. Hlavní dvojice je naprosto skvělá, Sam Claflin to zahrál jak nejlépe šlo, a Emilia Clarke také vynikající, snad jen mi vadilo, jak se celý film ksichtila. Líbil se mi ve vedlejší roli hrající Stephen Peacocke, který si počínal suverénně.(10.1.2018)

 • Othello
  **

  Přesně to, o čem nebyl Kurz negativního myšlení. A ještě je to natočené jak reklama na earl grey (pomalé horizontální jízdy, měkká nahnědlá světla) se strašidelným pojetím herectví od Emilie Clarke, přesně v duchu "Ty se směješ podruhu Bárto? Jo aha ty pláčeš."(19.10.2016)

 • Aleee89
  ****

  Příjemná romantika, u které jsem nejprve přemýšlela, že se nám tady pěkně sešli herci z GoT, Downton Abbey a Harryho Pottera, ale která mě nakonec úplně pohltila a dojala. Ale taky potvrdila, že chlapi jsou povětšinou sobci a slaboši. Bohužel.(25.12.2016)

 • KIT.HL
  ****

  Ta holka je prostě nej !! Pěknej film , vyhýbající se klišé ...Jen si zaslzte , tohle je očista duše.(4.4.2018)

 • PP66
  *****

  Nedotknutelní po žensku se smutným koncem. Krásný příběh, krásná místa, krásná hudba, Matka draků překvapila výkonem, i ostatní dobře zahráli. Sladkobolná filmová skladba pro srdce...(11.7.2016)

 • Derek
  **

  nie je to az tak ofenzivne otravne ako som cakal, ale je to stale dost presladene. emilia clarke je vsak zlata...(3.7.2016)

 • Lucjen
  ***

  Americkí Nedotknuteľní, takže "nečakane" presladené, s neskutočne slniečkovou atmosférou, ktorá s druhou polovicou filmu absolútne nekorešponduje. Ale chápem, že pre romantikov to musela byť slasť. Ono by to ušlo aj ako reklama na inzulín. Emilia Clarke sa veľmi snaží odstrániť nálepku Khaleesi. Kŕčovité prehrávanie a grimasy síce spĺňajú účel, ale sú zároveň neskutočne nepríjemné a otravné. Než som ťa spoznala vôbec ničím neprekvapí, ale vrámci svojich možností funguje dobre, ako x podobných filmov. Prispel aj správny čas, chuť, Sam Claffin, pesničky od Eda Sheerana a hlavne, neliezlo to na nervy ani mužskému pohlaviu. To je myslím, dosť veľký úspech.(16.7.2016)

 • KoRniky
  ****

  Knihu jsem zhltala za dva dny a byla jsem z toho pribehu unesena. Hned me napadlo, ze toto by stejne jako The Intouchables melo byt zfilmovano, a tak jsem se zeptala Google jestli o tom treba uz nekdo nepremysli a HLE, ono to uz dokonce bylo v kinech!! A hned mi doslo, ze jsem o tom filmu i vedela, videla jsem filmove plakaty s Emily Clarke v cervenych satech v objeti s nejakym hezounem a tak jsem to presla, protoze na romaticke filmy ja nejsem. Ale toto je jina romantika. Krasny film, podle uzasne knihy, kterou moc doporucuji.(22.7.2016)

 • peiton
  *****

  Veľmi silný ľúbostný príbeh o živote, láske, chorobe, presvedčení a nesmiernej snahe pomôcť.I ked píšem túto recenziu v dobe kedy nie som príliš psychicky vyrovnaná a tým pádom som trocha ovplyvnená mojím stavom,myslím si,že bez ohľadu na moje duševné rozpoloženie,toto by dojalo hocakého silného muža.Mňa to zložilo a slzy padali ako hrachy (čo teda u mňa nebýva zvykom).Najviac ma dojal,ale hlavne naštval ten záver (možno som v duchu aj chcela,aby to skončilo inak) žiaľ žiadny happyending sa nekonal.Myslím,že si tento príbeh zaslúži byť v mojej TOP Romantic stories.100%.(23.9.2016)

 • corpsy
  ****

  Ultimatívny doják posledných mesiacov, ktorý vtiahne aj posledných cynikov. Film skôr ,,dievčenský,, , avšak aj mužská polovica sveta má v sebe tlačítko, ktoré aktivuje všetky tie ženské ,,maniere,,. A tomuto snímku sa to podarilo dokonalo. Budem ale krutý a poslednú hviezdičku mu odopriem, pretože predstava, že dej by sa uberal celkom iným smerom ( resp. by vôbec iný príbeh nebol ), ak by hlavná mužská postava nebola milionár, ktorý si môže dovoliť čokoľvek na svete a tým pádom aj zažiť veci v snímku zažité, ale bola by obyčajným pracovníkom vo fabrike s priemerným platom, je dosť intenzívna. Ale svet takéto príbehy nechce, nieje tak?(23.1.2017)

 • johny89
  *****

  Skoro jako zkopírované Untouchables, ale stejně to bylo moc dobrý! Daenerys, ser Tywin z Hry o trůny a Neville z Harryho Pottera!(12.7.2016)

 • gegina31
  *****

  Film rozhodně nezklamal. To co jsem očekávala po shlédnutí traileru jsem také dostala. Ona byla naprosto úžasná. Mimika obličeje skvělá. To co dokázala s obočím jsem dlouho neviděla. Je to sympaťanda. Nejsem příznivcem seriálu GoT, takže mi do této chvíle nic neříkala. Jinak film jsem shlédla jedním dechem. Když jsem řekla chlapovi o půl desáté večer, že bych chtěla pustit romantický film, tak mi řekl, že mi na nějakej romanťák sere a začal si prohlížet internet v mobilu. Asi po deseti minutách mobil odložil a čučel na to se mnou do půl dvanácté. Takže film rozhodně dokáže zaujmout. Hudba celkově super, až na část, kdy se poohlížela po nějakých aktivitách, které by s ním mohla dělat. To tam hrál song jak z druhořadého seriálu. Ale když tam zazněly songy od Eda Sheerana, tak to byla krása.(17.7.2016)

 • voshvrdka
  ****

  Emilia Clarke jsem znala pouze z Hry o Trůny. Nyní jí vidím v zcela jiném světle - svou roli zahrála výborně. Film je celkově pěkně natočený, docela silně úročí na city. Nejde opominout srovnání s Nedotknutelními, ale po shlédnutí musím konstatovat, že srovnávání je nemožné. Každý z filmů je zcela někde jinde, jedinou podobností je člověk na vozíčku.(22.11.2016)

 • kajas
  ****

  Když se člověk na něco příliš těší, většinou se dočká zklamání. Knižní předlohu jsem nečetla (což hodlám napravit), ale první plakáty, trailery a v neposlední řadě také soundtrack mě dokázaly navnadit dost. Zklamání se nekonalo (snad jenom ten zámek ve stylu Rosamunde Pilcher si mohli odpustit). Hlavní postavy jsou sympatické a správně to mezi nimi jiskří, takže jejich rozvíjejícímu se vztahu logicky fandíte a závěr vás rozesmutní. Ideální film pro návštěvu kina v páru (máte se ke komu tulit) nebo ve skupince kamarádek (máte s kým plakat).(12.7.2016)

 • higuain
  ****

  I předsudky někdy dostanou na prdel. Nemám rád tyhle filmy typu Hvězdy nám nepřály nebo Nedotknutelní. Většinou se to nějakým křečovitým rádoby humorem snaží zakrýt fakt, že jde jen o obyčejnou ždímačku na slzy. V tomhle případě jde o výjimku, která zafungovala i na mě.(19.8.2016)

 • kaylin
  ****

  Trochu jsem se toho bál, že to bude prvoplánové, že to bude moc jednoduché, a ono to skutečně místy vypadá až trochu moc naivně, ale oba hlavní herečtí představitelé tomu dávají ten správný punc. Emilia je opravdu kouzelná. Navíc film nekončí zbytečně romanticky, i když je pořád krásný. Ale takový je život, krásný a krutý.(27.9.2016)

 • easaque
  ****

  -4* i já občas potřebuji nějaký ten romantický filmík a když tento ještě tak vysoce hodnotí, tak proč bych ho nezkusil. Od začátku všichni víme, že se Ti dva do sebe zamilují a překonají všechny strasti a problémy....nebo ne? No v každém případě do už tolikrát omílaného příběhu se snažili autoři vložit téma hledání životního naplnění u nevyléčitelně ochrnutého. A podle mě to zvládli dobře a tímto zvedli jinak standardně průměrné lehké romantické komedii její hodnotu o stupínek výš. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](16.7.2017)

 • Havaj8
  *****

  Úžasná věc. Emilia Clarke je tak strašně roztomile střelená , že by to povolilo ledy všude a všem. Její role byl tak dokonale napsaná v kontextu toho příběhu. Sam Claflin jí skvěle asistoval, ba co víc, on nemusel příliš tlačit na pilu nějakýma výlevama a záchvatama, aby to v nás vyvolalo emoce. Stačilo jenom to samotný kouzlo okamžiku. Všichni jsme do toho šli s tím, že to prostě bude doják. A já bych na to dokázal koukat klidně ještě další hodinu. Ze mě to po dlouhý době dostalo zas maximum. Můžeme se dohadovat, jestli to dopadlo správně nebo ne, kdo se zachoval víc sobecky, dává to prostě smysl. S čistým svědomím, aniž bych viděl originál, musím vychválit dabing do nebes.(14.1.2018)

 • Jeansoul
  ****

  Docela milé překvapení, i když se musím přiznat, že Emilia Clarke hrozně přeháněla a její mimika mi vůbec nepřišla přirozená a to se mi ve Hře o trůny tak líbí.(8.7.2016)

 • chelseaman22
  **

  Před tím, než jsem tě poznala jsem byla jen chudé telátko. Teď jsi pryč a já jsem bohaté telátko. Takto by se dal popsat film, jenž slušně začíná, ale s postupem času upadá do šedi průměrnosti. Jediným zajímavým je střet "DENERIS" a již uhynulého fotříka z "HAUZ LENISTR". Překvapením bezesporu je, že "EMÍLIA" řve minimálně a neprsí se svými tituly, jíž jí vybojovali jiní. 45%(22.7.2016)

 • Joges
  ****

  Ještě o krapet lepší, než knižní předloha, samozřejmě díky Emilii Clarke. Ta svou postavu Louise dotáhla málem k dokonalosti.(15.10.2016)

 • filmsim
  **

  Slaďárna, která ani ten dojemný konec nezvládla ukočírovat. Hlavní hrdinové za moc nestojí. Emilia Clarke je v GOTu ještě vcelku přijatelná, ale tady přehrává neskutečným způsobem a celý její výstup je křečovitý a ani Sam Claflin zrovna charismatem nehýří. Tvůrci vsadili na zajeté šablony a na poli romantických komedií/dramat toto dílo nic nového nepřináší. Jediným kladem je pro mě velmi povedený hudební doprovod. Je spousta povedenějších, romantičtějších a dojemnějších snímků, než zrovna tento. 4/10(25.1.2017)

 • Rocky88
  ***

  Nedotknutelní slavili úspěch (a právem), takže bylo otázkou času, kdy Hollywood přijde se svou verzí. Tak dlouho se šaškovalo okolo a měnilo se vše možné, až z toho vzniklo Me Before You. Člověk pomalu nabyde zdání, že každý kvadruplegik je ohromně bohatý. Tady je to samozřejmě kvůli tomu, aby se mohla konat červená knihovna plná výletů, úsměvů a dalších romantických nuďáren. Vše přitom vede k očekávanému konci, takže si člověk po skončení řekne "hm" a jde spát. Film pro ženy.(21.2.2017)

 • zorro
  ****

  70%(15.6.2016)

 • sulimo
  **

  Přehrávající obočí věčně křečovitě vytlemený Emilie Clarke z hlavy jen tak nedostanu. Nejstupidnější romantika roku.(3.7.2016)

 • Reesam
  *****

  Nepřipravila jsem si kapesníky, hloupost. Takhle jsem brečela snad naposledy u One day. Já k tomu nemám ani co napsat, to je tak kouzelný film, kdy se stále usmíváte a smějete se vtipům, ale zároveň brečíte nad krutostí osudu a skutečností trápení. I když jsem věděla, jak to skončí, stále jsem si přála opak. Tak šílené klišé a omílaný scénář, které najdete skoro každé romanťárně, si vás tu stejně získá. A to díky úžasné, zábavné a přehnaně infantilní Emilii, a Samovi, který je prostě má láska. No a taky ten soundtrack. Tak vhodně vybrané písničky z vás vymáčknou ještě víc slz, než by bylo v normě.(13.7.2016)

 • venison
  ***

  Klasická červená knihovna.. Potrhlé ošklivé kachňátko tak dlouho za sebe dělá nemotorného truhlíka, až se pohledný milionář kvadruplegik zamiluje.. Svižně děj utíká, cukrkandlových scén není mnoho, část se zážitky mne bavila (vykradeno z filmu "Než si pro nás přijde"), hlubší přesah nulový.. Sam Claflin není úplně prvoplánový hezoun a navíc svým ironickým humorem ředí možnou přeslazenost.. Emilia Clarke je roztomilost sama a její kousky s obočím byly fantastické.. Skoro celý film jsem koukala na to jak jí poskakuje, stahuje se a vyskakuje vysoko nad čelo.. Bože, její obočí by si zasloužilo Oscara! Hudba super, už poslouchám soundtrack v autě :-) Pro romantické duše jako stvořeno, ale citlivé povahy bacha, konec rozhodně není (jak je nyní moderní) růžový..(6.11.2016)

 • Necron
  *

  fuj to byl odporne preslazeny kyc - uplne odtrzeny od reality. uknuceny a uhykany soundtrack bych mohl poslouchat kazdy den 5x. zena po filmu konstatovala, ze uz se dneska na nic divat nemuze a musi si jit pocist neco poradne depresivniho :-)(16.1.2017)

 • bourec
  ****

  70%.Žanrově se to vyhejbá setsakra mýmu profilu,ale občas i já něco takovýho potřebuju.Slušnej zážitek.(5.2.2017)

 • LadyPupu
  ****

  Možná je to klišoidní citová vydíračka první kategorie. No jo... ale na mě zafungovala. Film mě bavil od prvních minut (kdysi mi při pracovním pohovoru rupla sukně úplně stejně...), až do konce. Bez toho, aniž bych znuděně koukala na hodiny. A to mě (jako relativně rozmazleného diváka) vždycky potěší.(21.2.2017)

 • applause
  *****

  Podceňovala jsem tento film opravu moc. Věděla jsem, že to bude dobré, ale myslela jsem, že to nic nového nepřinese. A když jsem viděla hodnocení, nestačila jsem se divit. Jsem ráda, že jsem na tento film nešla do kina, protože kdybych byla namalovaná, vypadala bych jako blurry face. Musím pochválit herecký výkon Sama Claflina, i když byl po celou dobu na vozíku. Ale hlavně výkon Emilie Clarke, která byla boží, ale ze začátku mi lezla vážně na nervy a to se myslím, že byl záměr. Takové netypické romantické drama, určitě doporučuji.(23.2.2017)

 • Doudis19
  *****

  Dva z nejnadějnějších britských herců mladé generace v perfektně vyvážené a obdivuhodně dojemné (pozor! Žádné lacinné vydírání) variaci na francouzské Nedotknutelné. Ač příběh v základě smutný, je podaný s takovou dávkou humoru a radosti ze života, že na konci není ani pomyšlení na nějaké chmury, které jinak k obdobným tragédiím patří.(15.8.2016)

 • Mirokukii
  *****

  Malinko, ale jen malilinko slabší, než knižní předloha, která ale je naprosto bezchybná a skvělá, v níž není ani slůvko navíc a film si z ní chytře bere vše podstatné, přičemž si, k mému velkému potěšení, ani nic neupravuje. Emilia je zde skvělá a bláznivou Lou ztvárnila tak, že ji mohu milovat i v jejím podání. Velmi hezký, srdceryvný příběh o tom neztratit vůli žít a hlavně, umět jej žít.(15.8.2016)

 • viperDavid
  ****

  Vůbec jsem tu mršku okatou nepoznal. Furt jsem si říkal, že ji od někud znám a ona je to holka jedna ušatá matka draků. Každopádně Sam Claflin se na romanťáky hodí, už si mě získal ve film Love, Rosie a tady jen pokračuje jen v jiném duchu. Ale jo užil jsem si to(21.9.2016)

 • Lopezka1982
  *****

  Nádherný film, v celém průběhu jsem doslova tajila dech a doufala jsem alespoň v trochu šťastný konec... Emilia Clarke se role zhostila na jedničku, krásně se usmívala a byla tak pozitivně naladěna, že jsem jí to věřila, ale to obočí mi tedy už lezlo trochu na nervy v průběhu filmu, ale je fakt, že klobouk dolů, jak s ním umí pracovat. Byla to sice romantická komedie, ale vlastně dost smutná... ale po dlouhé době opravdu film, který mě vzal za srdce.... Sam Claflin byl tak roztomilý, že jsem pořád čekala, že se stane nějaký zázrak a aspoň ruce přijdou k sobě, ale bohužel... Je to krásný příběh, který svede dohromady dva lidi ze zcela rozdílných společenských vrstev a jak je vidět, tak láska si nevybírá a i přes velké rozdíly se do sebe hluboce zamilují :)(31.10.2016)

 • laik_60
  *****

  Clarková Clarková, kurnik strašne veľkú pusu, a nemožné obočie, a ked pridám k tomu to jej oblečenie a obľubu v všakovakých črievičkách a pančuškách, neostáva nič iné len dať tejto milej romantike 4 body + 1 za fajn pesničky. :) tu je jedna z nich.(22.11.2016)

 • Pajky3
  ****

  Příjemně plynoucí romantika s tak trochu čekaným závěrem. Hned to ve mně vyvolalo vzpomínky na film Uvnitř tančím, až jsem si začal říkat, jestli tyhle filmy jsou točit i v opačném sledu. Totiž, že by se holka chovala jako "kráva" a pečující kluk by z ní udělal polepšenou verzi... Ale takovýhle film je jednou za čas prostě třeba a já to tak mám rád. Pobavilo mě to a nechápu jak se někomu může zdát sexy Emilia s blond vlasy, tohle je o level jinde. Potěšilo i několik dalších vedlejších rolí jako Jenna Coleman nebo Vanessa Kirby. A Sam Claflin si umí vybrat role, když jsem ho poprvé zaznamenal tak hrál po boku Lily Collins v Love, Rosie a tady pokračuje v zanechávání dobrého dojmu.(27.11.2016)

 • Kolikokoli
  *****

  Tento film mi doporučila kamarádka. Říkala jsem si "aha, další film na tohle klišé". Tento pocit se mě držel vlastně většinu filmu, ale z nějakého důvodu se mi pod kůži dostal víc než jiné s podobným tématem. Rozhodně za to může Emilia Clarke, která mě velmi překvapila.(30.4.2017)

 • Larushka
  ****

  Ale tak jako zpracování knížky dobrý. :) Jelikož to je hodně osekané, tak jsem ráda, že jsem to nejdřív četla. Poplakala jsem si. Sameček je sexy, Emilka správně ztřeštěná, i když možná intenzivnější než by bylo vhodné. Tywin Lannister meets Daenerys Targaryen.(12.6.2016)

 • KajusaK
  ****

  To teda ne. Čekala jsem velkou bombu podle hodnocení ale dostala jsem vlastně jen "romantiku" s koncem, který čekáte celý film a nedojalo mě to ani v nejmenším. Sam hrál perfektně ale Emilia mi v roli Louise vůbec nesedla. Pro mě velké zklamání a 4*.(5.7.2016)

 • Aljak
  ****

  Očakával som poriadnu citovú vydieračku, ale napokon to bolo až neuveriteľne úprimné a prirodzené. Najväčšou ozdobou celého filmu bola jednoznačne postava Louise, ktorú absolútne efektívne stvárnila šarmantná Emilia Clarke! Ušľachtilá duša a charakter tejto dievčiny, ktorá sa snažila čo to dalo, aby ukázala že je pre čo žiť. Aj keď tie jej úsmevy už občas pôsobili už dosť neprirodzene, ale rozhodne priniesla do príbehu pôvab a charizmu. Čo sa týka Willa, ten mi prišiel dosť sebecký (najmä na začiatku a na konci) a apatický (čomu sa zas asi niet čo diviť), no mal som pocit, že si nevedel vôbec vážiť to čo pre neho Louise robila (a to aj nad rámec svojich povinností). Je to na 3*, ale vďaka Emilii jedna navyše!(16.7.2016)

 • Mr.Cinephile
  ****

  Po zhlédnutí vím dvě věci. Tou první je, že až přijde konec, chci cítit lásku a ta druhá je, že bych si strašně moc přál vidět úsměv Emilie Clarke co nejčastěji. » 70% «(19.7.2016)

 • Zdeňka
  *****

  Já prostě miluju krásné dojemné romantické filmy. - v prvé řadě mě dostalo prostředí a styl natočení; co si budem povídat - hlavní hrdina; počet použitých kapesníčků; soundtrack a především námět a příběh samotný.... Málokdy měním TOP10, ale po dnešku a téměř po 10 letech nemohu jinak...(29.7.2016)

 • silentname
  ****

  Budem tu hneď na úvod veľmi úprimný. Patril som medzi ľudí, ktorí mali obavy z toho, ako tento film dopadne, pretože prvé čo ma napadlo bolo - "Aha! Idú robiť romantickú verziu filmu Intouchables" A s týmto som do toho filmu išiel a nebol som z toho moc nadšený. A keď to začalo dostávať pozitívnu odozvu od divákov, akosi som nad tým začal viac premýšľať. A nakoniec som sa rozhodol si k filmu sadnúť s manželkou, pozreli sme si ho, a musím za nás oboch povedať, že sme ostali spokojní. Sú momenty, ktoré sú trošku nedotiahnuté a nasilu, ale celkovo si myslím, že ide o príjemný romantický film. Najmä keď som tohto roku mal možnosť vidieť, že romantické filmy môžu vyzerať oveľa oveľa horšie. Pozitívnymi stránkami filmu sú podľa mňa jeho postavy. Pôsobia uveriteľne, príjemne (väčšina teda) a majú aj sem tam pár dobrých hlášok a momentiek. A najmä to funguje preto, lebo všetci pôsobia maximálne úprimne a uveriteľne. To je veľmi dobré. Rovnako film aj výborne vyzerá. Skvelá práca s kamerou. Krásne natočené. Plus musím povedať, že žiadna romantická verzia "Intouchables" sa tu v reáli nakoniec nekoná a film vyniká aj sám o sebe. Celý čas sme si ho s manželkou užívali, kým neprišlo posledných 20 minút. A zrazu sme tu mali všetko, čo som bol šťastný že nebolo. Nechcem dávať spoilery, ale povedzme si teda aspoň to, že sú tu klasické klišé vety, ktoré poznáme z minulosti a najmä vzťah, ktorý vôbec nebol nutný. A trošku to začalo kaziť dojem. Plus k tomu ešte tá veľmi manipulatívna muzika do toho tiež veľmi nepomáhala. Ale na druhú stranu tu bolo veľa momentiek, ktoré rozhodne stáli za to. Ako narodeniny Louise alebo svadba Willovej ex-priateľky. Tam je veľa peknej atmosféry a celé to funguje. Celkovo som rád, že som film videl a myslím, že na romantický večer je to jeden z lepších filmov na výber. Takže ak máte radi romantické filmy, myslím si, že tento za pozretie stojí. Hodnotenie: B(12.8.2016)

 • campix
  ***

  V hlavní roli obočí Emilie Clarke. Další britská romantická komedie, které ovšem za tou první ligou lehce pokulhává, jelikož je ještě o chloupek více předvídatelná nežli je u podobných filmů zvykem a je tu (alespoň pro mě) méně zapamatovatelných postav a momentů. Co a jak se bude dít je tu jasné již od začátku, ale to by nebylo úplně na škodu, u romantické komedie se dá leccos prominout. Co chybí, je takové to osobní líbítko, které by Me Before You posunulo do vyšší ligy. Claflin je sympaťák, Clarka ztřeštěně komediální poloha sedí více než ta dramatická a konec docela potěšil. Bohužel mně to úplně nestačilo.(31.8.2016)

 • st.jim
  ****

  Je to krásné pohlazení na duši. Nemám, co bych víc dodal :)(9.1.2017)

 • epicek
  *****

  Strašně příjemná podíváná, která vygraduje v takový konec, který vás rozhodně nenechá chladným. Emilia Clarke do role Lou naprosto zapadla a budete ji celou dobu zbožňovat. Jedno oko určitě nezůstane suché! You are pretty much the only thing that makes me wanna get up in the morning. (7.4.2017)

 • otík
  ****

  Je zajímavé, že může vzniknout příjemný film o ochrnutém mladíkovi, který chce spáchat eutanazii. Místy zábavné, místy romantické, ale hlavně totálně pohodové.(3.4.2018)

 • Minimie
  ****

  Romantika roku, na kterou jsem se už nějakou dobu těšila, a rozhodně nejsem zklamaná (ještě aby to nedopadlo, když v tom mají z velké části prsty moji milí Britové :D). Me Before You je typický doják se vším, co k tomu patří. Probírá se tu vážné téma, o úsměvné situace není nouze a do toho všeho si možná i trochu pobrečíte (já asi zrovna neměla dojímací náladu, zato holky sedící v kině vedle mě nahlas popotahovaly). Místy možná až moc přeslazené, ale ono to upřímně jednou za čas vůbec neuškodí :-) Samovi Claflinovi to sekne i na vozíku a správně výstřední Emilií Clarke bych brala za kámošku hned!(4.6.2016)

 • skrblik007
  ****

  Velmi svěží a vcelku i originální romantická dramedie, která ačkoliv se drží jasného schématu, nabízí spoustu drobných momentů, při kterých filmové srdíčko zajásá. Opravdu si moc nedokážu představit lepší zpestření letní blockbusterové smršti.(11.7.2016)

 • Mrkvič
  ***

  Emoce pryskaly v druhé polovině filmu jak o závod. Stejně tak přehrávala ta za bouře zrozená. Tedy přežít tak její pitvoření v první polovině filmu bylo docela těžký. Zbytek osazenstva hraje naštěstí velmi příjemně. No a když konec skončil tak, jak nakonec díky bohu skončil, nelze považovat večer s drahou polovičkou u takového filmu za promarněný čas.(3.4.2017)

 • sahe
  *****

  Sice nejsem na sentimentální filmy, ale tento film mi učaroval a ano, byla jsem na konci na měkko. Je to romantické, ale zároveň pod povrchem se skrývá něco víc.(24.7.2016)

 • Brandon
  ****

  Krémově sladké. Taková americká Rosamunda Pilcherová. Čtyři hvězdy, ale mám pistoli u hlavy, jinak by to bylo za tři.(25.7.2016)

 • Linka2
  *****

  Ta je tak úžasná!(2.8.2016)

 • Šimpy
  ***

  Škoda toho přeslazeného odfláknutého konce, jinak to mohl být fakt dobrý romanťák. Všichni hráli uchazejícně, bylo to i napínavé sledovat a za zmínku stojí Charles Dance.(23.10.2016)

 • Pajkenzi
  *****

  Krásný film moc se mi líbil. Konec mě dohnal k slzám, nečekala jsem to.(10.12.2016)

 • ProNotor
  ****

  Mírná adaptace na Intouchables, ale nikoliv, tak nabitá humorem, sem tam něco málo, toto celkem úspěšně nahradila romantická složka. Když to vezmu kolem a kolem, film se mi líbil, silný a emoční soundtrack doplňoval vývoj filmu, zápletka celkem jasná, ale stejně mě zajímalo, jestli bude veselka nebo funus, za konec tleskám, šťastných konců je všude habaděj, ale těch ponurých, sic s krásným gestem, už tolik není. Hezké 4*.(17.1.2018)

 • Skuby47
  ****

  Příjemný optimistický příběh. Tématicky není nikterak originální. Připomenul mi příkladně snímky Nedotknutelní a Zemřít mladý. Určitě by se dalo napsat, že byl svým způsobem natočen podle skutečnosti, vzpomenu-li si na úraz muže roku 2009 Martina Zacha a řady zraněných po bouračkách. Jen peníze na ty vysněné zážitky postiženým většinou chybí. Ta holčina byla fajn. Nejvíce mne zaujala kostýmní stránka, zvláště retro oblečení po babičce, které skvěle předváděla Louise. Sama jsem kdysi podobné hnědé šaty se světlými srdíčky nosila. Také k herecké stránce filmu nemám připomínky, i romantika a humor byly vyvážené. Pěkně se na to koukalo i když si myslím, že spíše ženám.(5.4.2018)

 • Sevcik
  ****

  Na úvod bych chtěl říct, že vyjma Lásky nebeské, já a romantické filmy jdeme k sobě asi jako Konvička k uprchlické rodině. Proto jsem překvapil z části i sám sebe, že jsem na tento film vyrazil do kina. A musím říci, že jsem byl skutečně rád, že jsem šel. Než jsem tě poznala je skvělou kombinací komedie, dramatu a vkusné míry romantiky. Nic kýčovitého, jen obrovsky lidský příběh s perfektními hereckými výkony, v čele s fantastickou Emilií Clarke v nevídané roli, u které jsem se ani jednou vyjma prvních záběrů vůbec nesoustředil na to, že je to "ta khaleesi z Game of Thrones". Další překvapivá věc, avšak hodná obdivu, je na snímku scénář. Autorka předlohy si scénář napsala úplně sama, což se ukázalo jako dobrý krok. Já osobně bych ale asi nezvládl napsat knížku a vytvořit si dostatečný odstup od vlastního díla, za což tuto spisovatelku obdivuji. No a nakonec poslední doporučení proč vyrazit do kina - obraz doprovází skvělé písně od Eda Sheerana, přes X Ambassadors, The 1975, až po Imagine Dragons. Ale to jen tak na okraj... Zkrátka perfektní film s opravdu lidským příběhem.(18.7.2016)

 • MikyAff
  *****

  Romantické filmy ráda nemám. Jsem vůči nim hrozně skeptická a spíš vždycky obracím oči v sloup, než abych se rozplývala, jak jsou ti dva na obrazovce sladcí. Jenže tady tomu bylo nějak úplně jinak. Hlavní dvojce si mě omotala ihned kolem prstu. Oba dva herce mám hrozně ráda a jejich postavy mi sedly. Byla radost na ně koukat. Navíc film netlačil vůbec na pilu. Celou dobu si držel svůj roztomilý nádech až do samého konce. Tohle je snad od Hvězdy nám nepřály první romanťárna, co mi na konci opravdu chytla za srdce a uronila jsem několik slz. A takové filmy prostě jen tak z hlavy nedostanete.(20.8.2016)

 • Moogwi
  ***

  Matka draků hrozně přehrávala a i když působila po většinu filmu sympaticky, chvílemi toho cukru bylo až moc. Chtělo by to také více černého humoru - okolnosti k tomu vybízejí, ale čistě jako červená knihovna.. proč ne.(20.8.2016)

 • elanius
  ***

  (68/2016) / Škoda, že až tak prehnane šablónovito sa pristúpilo k príbehu, lebo ako každá "anglická" romantika Me Before You mala potenciál stať sa ďalšou good-feel legendou. Tým viac s úžasnou Emiliou Clarke, tak milo a ľahučko zahratú rolu som už dávno nevidiel. Inak najlepší je ten oťukávací štart, potom už len sentimentálna rutina. (6/10)(2.9.2016)

 • terunka003
  ***

  Romantické, dramatické, bolestivé, smysluplné, existenční. Příběh je to složitý, plný lásky, porozumění, bolesti a konec je předvídatelný. Film je v jistém slova smyslu čistý, s krásnými postavami, které člověk zbožňuje, navíc se odehrává na hezkých místech. Herecké výkony jsou dobré, zejména Matka draků je pozitivní, hlavně ta nefalšovaná radost z rozbalování dárků (nutno podotknout, že si není podobná se svojí nejznámější rolí). Četla jsem knihu, takže film mi přišel jako souhrn knihy, nebylo ale nic vynecháno. Děj byl svižný, vše na sebe navazovalo. Hezká příjemná romantika na propršenou sobotu. ..jen nechápu jak na tohle mohl jít někdo do kina, já řvala jak želva.. (17.9.2016)

 • noriaki
  ***

  Převážnou část stopáže film šíří optimistickou atmosféru a dobrou náladu, přestože k tomu děj moc příčin nedává. V předtuše emocemi nabitého finále jsem čekal na nevyhnutelný zlom a když přišel, moje nadšení rychle opadlo. Romantická linie je nedomrlá, nepřirozená a mizerně odžitá. V postavách problém není. Emilia Clarke je v roli prostoduché a trochu afektované Louise tak skvělá, až jsem se lekl, že jsem přecenil její herecké schopnosti, a Sam Claflin předvedl velice solidní výkon. Dokonce to mezi nimi občas zajiskří. Ani to nestačilo, aby je bral jako živoucí lidi a ne jako dva herce před kamerou. Plus dávám za garderóbu Louise a za silný konec, při kterém baby probrečí čtyři kapesníky.(12.10.2016)

 • Imune
  ****

  Takže teorie se mi potvrdila, jedná se o slabší verzi Intouchables. Pro mě osobně průměrný příběh s povedenými vtípky a nakonec i dramatickým koncem (který jsem ani nečekal). Takže finální pocit je chvalitebný - 75 %(17.10.2016)

 • JoseBenes
  ****

  Jsem rád, že se Finnick dostal z toho kanálu, byť nakonec skončil na vozíku.(12.12.2016)

 • Thommie
  ***

  Tomuhle filmu vůbec nerozumím. Ze začátku kýčovitý příběh zasazený do dokonale vyumělkovaného prostředí. Anglický venkov, kavárna, zřícenina hradu, žluto-černé punčochy, šílené barevné kombinace, šterkem vysypaná příjezdová cesta ke gotickému domu bohatých lidí. Modré nebe bez mráčků, zelená tráva u dokonalé zříceniny, jen tam v rohu je malý černý mráček. Mladý ochrnutý člověk neví, co se životem a chce ho ukončit. Dokonalý, do nejmenších detailů vypočítaný filmový gradient - jako duha mířící shora dolů. Takhle prefabrikovanou, vysoustřuženou a dokonale vyhlazenou filmařinu jsem ještě neviděl. Vlastně viděl - ve Stážistovi, další film pro novou ztracenou generaci. Když na konci ve Francii padal ze stromu na zem ten list, tak už jsem si jen říkal: "To si snad dělají pr*el."(30.12.2016)

 • sir-dave
  ****

  Čtyři hvězdy hlavně za tu ksichticí se Em Clarke. Radost jí sledovat i jinak než jako strnulou Daenerys. Zbytek je taková trochu ždímarna, trochu komedie, něco jako P.S. I Love You nebo Nedotknutelní. Příjemně se na to dívá, neurazí, nenadchne, po čase možná vyšumí ale mezi romantickými filmy určitě nadprůměr.(22.6.2017)

 • veru_needy
  *****

  Vím, že je to klišé, ale já tyhle romanťáky mám prostě ráda. Asi proto, že vím, že realita je tomu naprosto vzdálená a já jsem snílek, co rád čerpá do své fantazie ze zamilovaných či smutných příběhů. V podstatě, z jakýchkoliv příběhů obsahující porci emocí. Tento film má k tomu všemu moc nádhernou hudbu na pozadí a soundtrack také není vubec špatný. Plus jsou mi postavy hrozně sympatické - hlavně Louisa Clark, její ztřeštěná povaha a vůbec celkový charakter se mi do tohoto filmu nesmírně hodí. Pro mě hezkých 85%. - "You are pretty much the only thing that makes me wanna get up in the morning."(1.3.2018)

 • hansel97
  ****

  Hezky se na to dívá. Nesnaží se to zbytečně ždímat slzy, ale ani to není přeslazený cukrkandl. Je to jednoduše takový příjemný pohodový snímek s opravdu úžasným párem, kterému to na plátně šlapalo, i když vlastně pár ani chvíli nebyli. Není to žádná špička, ale kvalitně natočené to je.(2.7.2016)

 • Gallagher
  ****

  Velmi příjemné překvapení. Čekal jsem ubrečenou variaci na famózní Nedotknutelné, ale dostal jsem upřímnou komedii bez cynismu, falešnosti a zbytečného citového vydírání. Ono taky nelze hodnotit negativně, když v tom hrají mé dvě nejoblíbenější seriálové herečky, že jo. Emilia Clarke dokázala, že není jen dračí královnou a působí dokonale spontánně i v těch nejstrojenějších scénách. Možná trochu zamrzí až trestuhodné nevyužití potenciálu Charlese Dance, jehož role snobského taťky měla (prý) v předloze mnohem zásadnější význam. Ale jinak dobrý. Na rande ideální. Pro single kámošky, co se nechtějí litovat venku v těch vedrech s třetí zmrzlinou v ruce, taky ideální.(13.7.2016)

 • Johnny.ARN
  ***

  Dodnes si ešte živo pamätám, koľko ľudí prišlo na Ladies Night na tento film. No ľudí, žien. A už vtedy som šípil, že tento film nebude pre mňa. Zase raz som mal pravdu a zase raz som si pri pozeraní povedal, že Janík, ty už viac nesmieš pozerať tieto romantické bláboly, lebo nervný si potom z toho celý. No ale k filmu. Nechutenstvo prišlo podstatne neskoršie ako u Nedoknutelných, a to je úspech. Podme teraz točiť filmy o kriplíkoch, pridajme do toho element vtipných myšlienok, riadnu dávku romantiky a nasmerujme to na ženské publikum, to nám zaručí úspech, lóve a vypredané projekcie. Šak Rozboril toto robí už roky a film stále nemá! Proste ja si tento žáner a tento marketing silno neide, nie som cieľovka a trpím pri týchto filmoch. Emočná píla je tam pritlačená skoro na maximum. Proste nie. Na druhej strane. Bavila ma Clarkeová. Bavila ma ako vyzerala, bavilo ma jej herectvo, bavila ma jej interakcie s tým týpkom a tie občasné vtipné a trefné hlášky. Vraj hrá v nejakom mne neznámom seriály, ale keď ju začnú viac obsadzovať, nebolo by zle. Druhá vec, čo ma celkom bavila, bola kamera. Niektoré zábery boli tak pekne vypapané, že ach. Preto dám tak ako dám, pre zachovanie pokoja na všetkých frontoch, ale vedzte, silne nadhodnocujem. 3 z 5(25.10.2016)

 • VasaX
  ***

  Čekal jsem ubulenou limonádu. Limonáda to byla, od začátku do konce, jen ubulenou příchuť si nechali až právě na ten konec. za to dávám palec nahoru. V podstatě klasický příběh o milionáři upoutaném na vozík a odkázaném na asistenci a černochov... pardon mladé holce z předměstí, co je bez práce a potřebuje peníze, co si zkříží cesty a navzájem najdou v sobě zalíbení (či přátelství, v případě onoho černocha). Clarke je ze začátku test naší chovívavosti, protože je taková pěst na oko a v podstatě jde o mix rolí onoho černocha, a také "manic pixie dream girl" (viz Claire z Elizabethtown, která dala vzniknout tomuto pojmu), takže ta až otravná nadšenost a ztřeštěnost k té roli tak nějak patří, jen je to asi nezvyk pro fanoušky "Khaleesi". Je to milé, hezké, poněkud dlouhé a nadhazuje to cynikům míček na odpal co deset minut, ale s přivřeným okem a druhým zavřeným je to takový hezký lidský příběh a tak dál. Za mě OK, ale nic nového, nic fantastického, režisérsky zvládnuté velmi dobře a scénář moc netrpí poruchou osobnosti. Za mě OK, abych přidal guilty-pleasure hvězdičku, tak by to musela být více komedie (pro rom-comy mám prostě slabost) a méně pseudo-drama. Ale pokud vám tento typ filmů nejde úplně proti srsti, tak budete, jaké já, přinejmenším poměrně spokojeni.(30.10.2016)

 • Streeper
  ***

  Očekávala jsem klišé romantiku, u které si popláču. Poplakala jsem si a romantické to bylo taky, ale konec jsem nečekala. Knižní předlohu k filmu jsem nečetla, ale mám jí v plánu, docela se na to i těším, takže nemůžu posoudit jestli Emilia Clarke byla vhodnou volbou do role Louise. Ze začátku mi byla děsně protivná, celou dobu se tvářila jako umučené štěně, ještě ke všemu s tím obočím, ale postupem času, když se zamilovávala do Willa jsem si jí oblíbila. Naopak Willa jsem milovala hned od začátku, sympaťák netoužící po životě a najednou mu u dveří stojí bláznivá ženská s děsným smyslem pro módu. Film by mohl být i o něco kratší, ale bavila mě hlavně první půlka, když se poznávali a Will dělal ty malé pokroky, ta druhá už byla moc sladká.(21.4.2018)

 • Timak
  *****

  Tak Emilia Clarke umí hrát - příjemné zjištění. Jinak v podstatě nemám co dodat. Naprosto skvělé a úžasné. Hodně podobné jako Intouchables.(18.9.2016)

 • coscarelli
  **

  Esteze ten zaver. Opat chyba, ocakavacka. Spusta susienok a suchej hliny. Nefascinujuce a nespadol som do cukru. Len mi bolo nevolno. Hlavna 2ka neni prijemna, zamena by prospela. Ale nechcem srat do hodnotenia, tak si myslim ze take dva kolace bez maku neublizia.(27.7.2016)

 • provitamin
  ***

  Ako fanúšik Game of Thrones som si nemohol nechať ujsť vidieť v jednom filme Emiliu Clarke a Charlesa Dance-a. Herecky slušné, najmä Emilia hrá lepšie a hlavne úplne inak ako v GoT, ale celé je to presladená romanťárna pre baby, ktorých bolo v kine ako keby tam bol výpredaj so 100%-nými zľavami.(27.7.2016)

 • bari68
  ****

  Dobrý romantický film sa pozná aj z teho dovodu, že baví aj chlapa (rozumej, že nemám na mysli Lindstromovú a Steelovú a pod.). A v mojom prípade tu fungovalo výborne. Malo to nápad, vtip, príbeh , posolstvo a hlavne srdce. Ďalší z rady filmov, ktoré čakajú postupom času na plný počet.(20.8.2016)

 • strelenaL
  *****

  Me Before you je totální srdcovka. Jeden z filmů, který mne dokáže totálně rozsekat a přinutit mne brečet jako želva. Poprvé jsem si říkala to se stává, že tě film překvapí a jsi momentálně na citové rovině – dojímaní se a vzlykání. Ale když jsem to dala po druhé a vyvolalo to úplně stejné pocity, dojetí…říkala jsem si, jak si ten příběh umí skvěle pohrát s lidskými (mými) emocemi. Že i když ho vidíte po několikáté stejně vzlykáte, cítíte se stejně ne-li více…dle mého nejde o předpojatost.(4.10.2016)

 • jamalka
  ****

  Příjemná podívaná - taková milá kombinace Amélie z Montmartru a Nedotknutelných.(25.10.2016)

 • Necrotongue
  ****

  Nejsem velkým fanouškem romantických filmů,protože se většinou zvrhnou v patos a citové vydírání,nejsem ani fanouškem Emilie Clarke,přesto do páté hvězdičky mnoho nescházelo.Téma filmu je mi krajně blízké,sentimentalitami se příliš nehýřilo,Emilia Clarke hrála krásně civilně a navíc funtasticky měnila výrazy tváře.Příběh mě zaujal hned od začátku,po celou dobu mě bavil,nenudil a neuspával.A to jsem měl vážné obavy,protože stopáž 110 minut mě u romantického filmu lehce děsí.V tomto případě se podařilo využít čas dokonale,film byl po celou dobu zajímavý a na rozdíl od jiných romantických záležitostí ho nezkazil ani závěr,přestože byl šťastný.Schválně,jestli přijdete na to,jak by vypadal konec nešťastný?Snímek se mi líbil,s hlavním hrdinou jsem se ztotožnil(až na ty finance) a pátou hvězdičku jsem neudělil jen proto,že mi film místy připomínal francouzské Nedotknutelné.(13.11.2016)

 • EKLEKTIK
  ***

  "Tohle by se nikdy nestalo." Lhostejnost, to je ten výraz, který mi tento film připomenul. Jestliže jsem si vytvořil alespoň nějaký vztah k té dívce s housenkami místo obočí, tak její protipól mé city nezjitřil už vůbec. Kdyby jejich příběh dopadl jinak, nebo v něm proběhly nějaké dramatické zvraty, pak bych ho možná ocenil víc, ale tímto mě tedy opravdu nezískal. Jedinou osobou, kterou by zde šlo snad i politovat, pak byla paradoxně postava sebestředného Patricka, jenž se proti své vůli dostal do souboje, z něhož nemohl odejít jako vítěz.(20.11.2016)

 • WincKruspe
  *

  Tak přemýšlím, jestli by tenhle film byl tak dobře hodnocený, kdyby tam nehrála Emilia. A to nemyslím v dobrém. Jedno vyumělkované, přehrávané klišé za druhým.(17.2.2017)

 • Seti
  ***

  Předlohu neznám, proto jsem nevěřil, že to skončí tak, jak to skončilo a byl jsem příjemně překvapen, že to neskončilo tuctovým cajdákem, jak jsem předpokládal. Jinak Denerys tahle poloha sedí daleko víc, než Sarah Connor, přesto jsem přesvědčen, že Emilia Clarke už navždy bude herečka jedné role.(12.11.2017)

 • Pedross800
  ****

  Ryzí romantika a chladná a mocná matka draků je tu roztomile naivní, potrhlá a ten její šatník, ten je fakt vražedný! A to její obočí :-) no ale holčina je to koukatelná a to dost a když k tomu přidám, že to není po americku bezduché a "happyendovské" vychází to na ideální oddechovku u které romantické duše i tu slzičku uroní. Takový hřejivý filmek co pohladí na duši. Pěknéé(19.11.2017)

 • Ivusha
  *****

  Bylo to stejne krasne a srdcervouci jako knizka.(4.7.2016)

 • Pretender
  ***

  "Push yourself. Don't settle. Just live well. Just live."(23.7.2016)

 • jefff
  ***

  Sladké, slaďoučké, přeslazené...ale jinak hezky natočené romantické drama, na téma, které proslavili Nedotknutelní. Víceméně podobně nalinkovaný příběh jen s jinými kulisy a ústřední dvojicí. Člověk si musí zvykat na "novu" roli Emilie Clarke, která si místo draků osedlala kvadruplegika z bohaté rodiny. Je to film natočený pro holky a z tohoto pohledu mu nelze nic vytknout, včetně skvělé obsazeného Sama "Finnicka" Claflina. Pro druhou část populace je to zkouknutelné, leč chvílemi se zíváním a úšklebky...(10.8.2016)

 • Wbcko
  ****

  Emilia Clarke mě ze začátku dost rozčilovala a ikdyž jsem si na její obočí nezvykl po celou dobu filmu, ke konci už mi přišla více roztomilá než otravná. Me bofore you aka Intouchables 2 s méně charizmatickým obsazením. Neurazilo, nenudilo.(26.10.2016)

 • herr_carter
  ****

  Přeslazené cukrkandly já rád a tady tomu není jinak. Emila Clarke pro mě sice nepatří zdaleka mezi nejhezčí současné herečky, jak o ní někteří zlí jazykové tvrdí a navíc se tady celou stopáž šklebí, až to hezké není, ale zase na druhou stranu co ta dokáže umlít pantem, to je neskutečné. Klobouček tady patří ale hlavně panu Claflinovi, kterému jsem jeho indispozici věřil od začátku do konce a jeho životní rozhodnutí taktéž respektuji...........moje hodnocení = 7,5 z 10.(4.11.2016)

 • KoRner
  ***

  Romantický remake Nedotknuteľných bez nejakého humoru, zato však so srdcervúcim koncom, ktorý je každému jasný už z nadpisu.(5.11.2016)

 • Zemi11
  ***

  Až přespříliš laciné, strohé a akurátní. Nevěřím. Holčička nepůsobila mile, ale natvrdle. Zšedivělé obočí, divná rtěnka, sotva 160 cm - nic, co by mi nedalo spát. Rozloučení ve Švýcarsku fádní a přitom morbidně ujeté. Té nebetyčné zamilovanosti se zdráhám uvěřit. Bylo to spíše snoubení lítosti na jedné straně a rezignace na straně druhé. Nu a dopis na rozloučenou ve stylu "love přistály na kontě, ne všechno, ale aspoň něco, faktura přijde za týden", pro mne neuchopitelný, nepochopitelný, nemístný.(1.1.2017)

 • Luteka
  **

  Jestli znáte originální francouzský film Intouchables, pak Vám tento film, stejně jako mě, musí připadat jako převyprávění pro dementní americké publikum a myslím si, že nejsme daleko od pravdy. Prostě takto ne. Zkoukněte originál, opravdu to stojí za to!(15.2.2017)

 • M.i.k.e
  *****

  asi nejsilnější romanťárna za poslední roky.Sice to strašně připomíná Nedotknutelné a něajké to klišé tu samozřejmě je taky,ale i navzdory vážnosti tématu a i navzdory tomu,že hlavní hrdina je ochrnutý,je to ve výsledku neuvěřitelně feelin good film.Musím se navíc připojit k tomu,že přidám pátou hvězdu za geniální Emilii.Ta je od první minuty neuvěřitelně roztomilá a nejde si jí nezamilovat.Těžko by v ní v téhle póze hledal nesmlouvavou Daenerys z GoT...85%(13.7.2016)

 • Lukoboss
  ***

  Kdo neviděl film Nedotknutelní, musí se mu toto 100% líbit, to je jasná věc. Mně to bohužel přišlo jako hollywoodskej odvar té francouzské pecky. Vlastně téma a námět jsou úplně stejný, akorát je to celý sladší, hezčí, romantičtější, víc ubrečený... Už od první scény je vám to jasný. Mezi hlavní dvojicí to nefunguje špatně, dojde i na několik opravdu vtipných situací, některý jsou pak už trochu s přitlačením na pilu. Bylo zajímavý vidět E. Clark jako rozvernou a střelenou brunetku oproti blonďaté a drsné Daenerys z Game of Thrones. Škoda je, že je to celý předvídatelný a vlastně se tam nějak nestane nic, co by diváky mělo překvapit. Film to rozhodně nebyl špatnej, v rámci romantických filmů si vede velice dobře. No bohužel Francouzi byli rychlejší a přišli prostě s lepším a civilnějším dramatem na toto téma, nedá se nic dělat.(8.8.2016)

 • Killda
  *

  Varování před shlédnutím filmu: Režírovala to žena! Takhle patetickou ždímačku na city jsem dlouho neviděl. A upřímně nechápu, jak lidé mohou vlhnout ze stokrát ohraného příběhu potrhlé extravagantní chudé holky, která se stará o sexy bohatého invalidu... Dokonce i kouzlo Emilie Clark vyprchalo a její groteskní role je více otravná než roztomilá.(12.8.2016)

 • Benedygtus
  ****

  Trochu kycovite, trochu vykradacka z jinych filmu(pro me), trochu mi nesedla Emilia Clarke do teto role, ale jako celek je to celkem fajn a palec nahoru za solidni konec, ikdyz asi kazdy si vzpomene u nej na "P.S.: Miluji te".(21.8.2016)

 • Tessie
  *****

  Khaleesi mne velmi příjemně překvapila coby hlavní hrdinka, její hry s obličejem a kouzla s obočím byly báječnou podívanou. Hodně jsem se bála, jak toto dopadne, jelikož kniha byla naprosto úžasná a byť film nezachytil vše, tak se podařilo vystihnout atmosféru bez nátlaku a celé to krásně fungovalo. Parádní kousek plný romantiky a citu a životních rozhodnutí.(27.8.2016)

 • MsUtahraptor
  *****

  Prvořadě romantické filmy, či filmy tak prezentované zásadně nehodnotím plným počtem, protože za to zpravidla nestojí- skluz k otřepaným klišé, tradičním představám o štěstí a "až do smrti"... Proto ráda ocením snímek, který se podobným zklamáním dokáže vyhnout a necpat nám do obličeje omezené "A žili šťastně až do (pozdní) smrti.". Kvalitní herecké výkony, kouzelné Louiny kostýmy a hlavní hrdinka samotná nezvyklou pozici na výsluní jen upevní.(17.9.2016)

 • Michelle75
  ***

  Je to klasická romantika s vcelku dobrými herci a atmosférou,která k tomu patří. Konec se mi líbil a byl pro mě pochopitelný. Jen na Emilii Clark jsem občas neměla chuť se koukat, protože její přehnaná grimasa na mě působila spíše kýčovitě,než roztomile, přímo střeleně debilně. Omlouvám se,pokud jsem tímto někoho ranila. Je to škoda,protože jinak to byla správně ujetá sympaťčka,ale na sama Claflina prostě neměla. Čůůůs.(20.9.2016)

 • Hanys_
  **

  Je to zase jako přes kopírák, a ikdyž je Daenerys správně šáhlá, tak tady prostě oproti jiným ubuleným teen romantikám žádná přidaná hodnota není. OST mi celkem sedlo.(1.11.2016)

 • lareinna
  *****

  "Clarková" Emilia - Daenerys Targaryen je moja obľúbená postava z Game of Thrones. Vidieť ju takto "inú" bolo vážne skvelé a zábavné. Bola úžasná a strelená a v tom všetkom smutnom okolo pôsobila ako jediná ruža na lúke plnej poľných kvetov. A tak to aj malo byť. Veľmi som sa bavila.(7.11.2016)

 • Jaccobos
  ****

  Skvěle zahraná s poněkud manipulativním závěrem, jinak vystavěno autenticky.(19.11.2016)

 • wooozie
  ****

  Ani sám tomu nevěřím, ale Než jsem tě poznala je fakt výborný film. Ze začátku to vše působí neskutečně uměle a trochu nudně, díky pitvoření Clarke a znuděným výrazům Claflina, ale nedejte na první dojem. Ve skutečnosti z toho vyplyne neskutečně sympatická pohodovka s pěknými i smutnými emocemi. Chování postav přejde z umělosti do uvolněnosti a hlavně ze ztřeštěné Clarke se stane to nejsympatičtější nemehlo s naprosto úžasným smíchem (nechci dopředu předvídat, ale hodně se bojím případného předabování, které tak jako tak naprosto smaže originální osobnost, na které film stojí). Přestože je to velmi podobné téma, Nedotknutelné raději nesrovnávat, jelikož nic tak vtipného a zároveň pravdivého už pravděpodobně nikdy nikdo nenatočí, ale jakkoliv může námět spoustu lidí odradit, tak pokud má člověk na dané téma náladu, najde si Než jsem tě poznala fanoušky nejen mezi ženami. Takže tomu hodím letos asi nejvíc přepálené hodnocení, ale někdy vám prostě film tak sedne, že mu s klidným svědomím přidáte, třeba i za super soundtrack.(14.12.2016)

 • ruhebitte2010
  **

  Když vypnete mozek, tak se vám to bude líbít, když ho zapnete, zjistíte, že vás celou dobou oblbovali romantickým kýčem a nutili k slzám. No, horko těžko 50%, jsou mnohem "inteligentnější" romatické příběhy.(9.3.2017)

 • Disease
  ****

  Sice si kvadruplegici v Anglii neužijou tolik legrace jako ve Francii, zvlášť když o ně pečuje maloměstská husička, ale navzdory občasnému vydírání to bylo velmi koukatelné.(18.4.2017)

 • Kurikmoon
  ****

  Milé a hezoučké. Emilia bola niekedy tak neskutočne vyškerená, až som i ja postupne od neveriacky nakrčeného obočia a krča v tvári prešiel až k uvedomeniu, že sa škerím podobne. Teda v rámci možností a nie tak krásne. Naozaj bola čarovne nákazlivá. A nesmiem zabúdať na Sama. Bez neho by to nebola tá správna atmosféra. Oceňujem záver aj keď.... ALE TO BY UŽ BOL SPOILER. Chcel som dať nižšie hodnotenie, ale nejde to.(14.11.2017)

 • dogly
  **

  Tajně jsem doufal, že to bude o něco lepší zážitek než Hvězdy nám nepřály a bohužel. První třetina filmu mi sice přišla zajímavá a jako příslib toho, že mě čeká dobrý film, ale pak se dozvíte, co má hlavní postava v plánu a kvůli tomu, že má tenhle film ohlas jako "brečící" film, tak nějak vytušíte, že zbytek filmu bude víc než předvídatelný... V ději nenastane ani žádný twist, na tuhle "holčíčí" zábavu asi prostě tak nějak nejsem a asi ani nebude. Stejně jako Hvězdy nám nepřály je to spíše podprůměrný až průměrný zážitek. Jednu hvězdu dávám za první třetinu filmu a druhou za duo Tywin+Daenerys, které člověk v GoT nemohl nikdy vidět vedle sebe. Nicméně Emilia je sice krásná, ale přišlo mi, že v některých momentech byla až moc křečovitá, v GoT mi přijde mnohem přirozenější. P.S. Pokud chcete tip na natočení filmu, vyberte si nějakou životní tragédii, dejte do toho lásku a smutný závěr a máte minimálně u žen úspěch zaručen.(9.7.2016)

 • kukuuuc10
  *****

  90% Kino. Většinou neholduji romanťákům, přitom jich mám hodně oblíbených: Láska nebeská, Statečné srdce, (Argmagedon). Nechal jsem se přemluvit drahou polovičkou a udělalo mi to velkou radost. Úžasný příběh, trošku připomínající Nedotknutelné, ovšem se smutným a zároveň pozitivním koncem. Emilia Clarke vládne jako Ve Hře o Trůny a opět si získala diváky.(10.7.2016)

 • Giggs
  ****

  Takmer vsetko dokonale klaplo, az na ten totalne neoriginalny namet.(21.7.2016)

 • stitch7
  **

  Vězte, že se mi tomu dvě hvězdičky dávají těžko (zvlášť když dvě osoby vedle mě konec oplakaly), ale Me Before You bylo tak schematické, že to jinak nejde. Možná jsem byl ve špatné náladě, ale u jednání Willa jsem si většinou říkal, proč je takový... ehm, pitomec. A vydrželo to až do konce. Nicméně tím, že mě tak štval, ve mě film alespoň něco vyvolal a.... Jo, Emilia Clarke.(29.7.2016)

 • SheenaStaley
  *****

  Hodnotenie som v priebehu niekolkych sekund viac krát zmenila, pretože som sa nevedela rozhodnut, ale takto... normálne by som dala asi 4 krásne hviezdičky, ale zarezonovalo to a rozhodla som sa ist do plneho počtu... Aj keď tento žaner nie je uplne moja šalka kavy, velmi som si to užila, krásne, svieže, nepresladené, nikto neprehrával takže herecké výkony boli velmi skutočné a uveritelné, aj slzičky ukapli, proste naozaj príjemný film.... a šatník Emilie Clarke z celeho tohto filmu chcem mať okamžite doma.... :)(26.8.2016)

 • VanTom
  ***

  Na sbližování dvou jako den a noc rozdílných, sympatických lidiček stojí toto příjemné, svěže britské, "červené" komediální melodrama (= "melokomedie"?). On je světaznalý, zámožný, rezignovaný, od krku dolů ochrnutý mrzout s přáním zemřít, ona veselý, spontánní, trošku prostší diblík se srdcem na dlani (a na jazyku; Emilia Clarke sice přehrává, ale zosobňuje samu roztomilost, která do otravnosti přeskočí jen v málo momentech). Klape jim to báječně, ovšem romantické city v 2. polovině a nezvratné slzavé uzavření na mne působily již modelově a vyumělkovaně.(11.10.2016)

 • Hepy13
  *****

  Kombinace, střeštěnosti, pozitivní energie, romantiky a bezmoci. Barevného oblečení, úsměvu a zakřiveného obočí Emilie Clarke spustí vodopád slz. For me nejemotivnější film roku 2016.(11.1.2017)

 • Frakira
  **

  Knížku jsem četla už dávno (je to krásnej doják, ne že ne), a dlouho jsem přemáhala zvědavost, jak to teda natočili a jaká že ta Emilia bude v jiné roli, než jak jsem zvyklá z těch "Trůnů"...no, upřímně, asi jsem si to radši měla nechat ujít...(2.12.2017)

 • Shagrath19
  ****

  No co budu povídat,chytlo mě to za srdce..(6.5.2018)

 • readan
  ****

  Na tento film som sa dlho tešila, pričom som si myslela, že to bude nejaká tradičná sladká romantika, ktorá ma už ničím neprekvapí. Knihu som tentokrát nečítala a musím povedať, že to bolo teda oveľa lepšie ako som čakala. Sympatická Emilia, v roli úplne odlišnej ako ju poznáme z GoT, si ma od začiatku získala a vďaka nej (a jej úprimným grimasám) to malo ten správny šmrnc. Za celý čas som sa vôbec nenudila, čomu jednoznačne dopomohlo úžasné prostredie, taká tá farebnosť, hudba a vtip. Film síce skončil ako skončil, ale veľmi oceňujem, že to nedopadlo ako nejaké klišé, v ktoré asi každý v duchu dúfal. Záver ako tento aspoň prinúti ľudí rozmýšľať ešte nejaký ten čas po zhliadnutí.(4.7.2016)

 • Dallas
  *****

  Prv než začnete čítať pustite si nejakú hudbu. Napríklad čo ja viem toto. Ok, ak máte, tak super, ak nie, vaša chyba. Nikdy dopredu neviem či napíšem niečo. Priznám sa, že tu som to nečakal moc. Aj kvôli tomu, že som nechcel byť cynický :). Avšak už v momente ako sa spoznali som začínal cítiť, že niečo predsa len zosmolím a cynické to nebude. Tento film má srdce a je to z neho cítiť a to hlavne preto, že ho tam dali všetci. Emilia Clarke je tu úžasná, dokonalá kôpka láskavosti a radosti v srdci. Až by jeden zabudol na svet okolo. Ak by existovala súťaž "čo všetko dokážem s obočím", isto vyhrá :). Claflin toho moc nemohol, ale tiež mi presne sadol a výborne to dal aj keď len slovami a pohľadmi. A vlastne všetci a všetko sa hodilo. Jasné nejakému tomu klišé sa nedá vyhnúť, ale to mi vôbec nevadí. Podstatné je tu to srdce rovnako ako to, že mi to pripomenulo niektoré moje vlastné krásne chvíle. Aj tie nie vôbec krásne, ale to k tomu patrí. O tom má predsa umenie nech už akékoľvek byť. Preto dávam plné hodnotenie. Ak sa pýtate (ak vám to nedošlo) prečo tá hudba z úvodu komentára ... inak veľmi pekný soundtrack ... tak to preto, lebo pri tej správnej hudbe je tak nejak všetko silnejšie. Dokonca možno aj tento môj trápny komentár. Pretože ak vám hraje tá správna hudba, život je cítiť silnejšie.(16.8.2016)

 • geimz
  **

  Približne do poslednej štvrtiny celkom príjemne ubiehajúca, priemerná a predvídateľná romantika. Vďaka tej šablónovitosti sa dá v hrubosti očakávať osud postáv, no spôsob, akým je v závere dosiahnutý, ma núti zobrať jednu hviezdičku, pretože je vykonštruovaný, umelý, pseudofilozofický a jednoducho debilný.(15.9.2016)

 • peetriss
  ***

  Bohužel musím konstatovat, že Než jsem tě poznala je pro mě mírným zklamáním. Tento film sází až přiliš na to, že silný námět se prodá sám o sobě, bohužel zpracování na mě působí velice impotentně, jako dramaticky neúčinné a romanticky sterilní. Ano, izolované silné, zajímavé či originální chvilky film má, jako celek mě však nedokázal chytit za srdce (a to romantické filmy rád vyhledávám), chybí mu lehkost, přirozenost, naopak mu nechybí jistá nepřirozená umělá snaha o dobývání diváckých srdcí, aniž by disponoval účinným "střelivem". Vidím problém v nezkušenosti režisérky, která se k předloze postavila stylem tuctové červené knihovny kombinující inspiraci Nedotknutelnými (v tom mají mnozí pravdu), čímž Thea Sharrock přecenila své ambice. Po řemeslné stránce však nemám vůbec výhrad, stejně tak k hereckému obsazení, kde je Emilia Clarke roztomilá a sladká. Úspěch romantických filmů je závislý na subjektivních emočních sympatiích diváků, mnohé jistě film nadchne, mne bohužel spíš minul.(24.9.2016)

 • jabba
  ***

  Romantika roku? Ale to vůbec. Tudíž opět vyhrává... Big Boob Moms Bangs Teens vol. 07: Swimming Pool Pussy Fantasies. ;)(5.10.2016)

 • Asmodin
  ***

  Klasická romanťárna. Nemám slov.(6.10.2016)

 • santiamén
  ***

  Hvězdička navíc za módní kreace, jinak stokrát omílaný (pod)průměr, který nespasí ani Emiliino obočí.(14.12.2016)

 • Sdoom
  ****

  Ano, je to vykalkulované, předvídatelné a já nevím co ještě by se dalo vytknout. Ale emoce to ždíme velmi úspěšně, protože ubránit jsem se nedokázal. Emilia Clarke je totiž naprosto kouzelná, Sam Claflin mě přesvědčil, že umí hrát a režisérka ze scénáře i z obou herců dokázala vymačkat maximum. Velmi oceňuju dialogy, které byly uvěřitelné, inteligentní a často i vtipné. Dost slušné 4 hvězdičky. (HD, orig.)(26.12.2016)

 • Mimomisu
  ****

  Nakonec slabsi ctyri i presto, ze me to celou dobu vlastne hodne bavilo. Klisovitost nekolika dialogu, i kdyz jich neni moc a co je na tom nejhorsi, vubec tam nemusely byt. Stejne tak pisnickovy soundtrack, ktery sazi na prvni dobrou a objevi se pokazdy, kdy je jenom naznak nejakyho prozitku. Na druhou stranu, scenar a pribeh funguou skvele, stejne jako herecke vykony a vlastne a mit to v ruce nejakej sikovnejsi dramaturg, ktery by to posunul vice do indie roviny (kde ten film tak jednou nohou porad trochu je), byla by to pecka za pet hvezd bez vahani. Trochu skoda, kazdopadne i tak stoji za zhlednuti. P.S.: Nedotknutelni byly nejen nametem docela jinde, ale taky je to dost precenovanej film (jo, to jsem rekl)(9.2.2017)

 • Gaia.M
  *****

  Plakala jsem u knihy, smála jsem se u ní. Zamilovala jsem se už do traileru a věděla jsem to, prostě jsem věděla, že to bude skvělý. Plakala jsem, smála jsem se a milovala každou vteřinu filmu. Tenhle příběh ve mně bude ještě hodně dlouho. Nemám na výběr, nemám jinou možnost, než že dám plný počet bodů a tento film budu milovat.(5.7.2016)

 • pavcas
  ****

  Emilia Clarke ( Daenerys ve Hře o Trůny) v roli Louisy jako holka s nejnakažlivějším úsměvem a nejhorším vkusem na světě a Sam Claflin jako Will s psíma očima a chlapeckým šarmem, to je téměř dokonalá ústřední dvojice. Tedy byla by dokonalá, kdyby Will nebyl po bouračce ochrnutý od prsou dolů a na vozíku a Louisu nenajala jeho rodina jako ošetřovatelku v naději, že její nakažlivý úsměv a pozitivní přístup k životu i přes nulové zkušenosti zažene jeho myšlenky na sebevraždu. Pokud čekáte ubrečený depresivní příběh, tlačící na pilu emocí, nedočkáte se, paradoxně vám spíš nažene v několika momentech úsměv do tváře. Nicméně ty kapesníky na konci budete přece jen potřebovat.(11.7.2016)

 • Hanes88
  *****

  Vůbec se nedivím, proč je to hodnocené tak dobře. Mi se to líbilo hodně, ať už přes výkony herců, přes výborný děj až k tomu jak to bylo natočeno. Vůbec tam nebyly nudné místa. Zasloužených 90%.(31.7.2016)

 • Chmur
  ***

  Taková romantika by snad dojala i Máchu. Buclatá Clarke i pohledný Claflin se do svých rolí hodili. To ale neznamená, že by svým postavám vtiskli něco víc než to, že to prostě nepokazili. Charismatický Charles lord Tywin Dance je dokázal spolehlivě zastínit a to strávil na plátně asi pět minut. Skvělej byl Matthew Nevill Lewis. Scény s ním bylo to nejzábavnější z celého filmu. Na druhou stranu musím uznat, že podobné filmy nutí člověka k zamyšlení. Byl Will hrdina, nebo jen zbabělec? Jak by se člověk choval v jeho situaci? Mohl by vydržet vztah Willa a Louise, kdyby od výše zmíněného maroda dostal šanci?(10.8.2016)

 • valasek.m
  *****

  Prostě nádhera... Nádherný lidský film... A ten soundtrack... No prostě luxus. Dále naši dva Emilia a Sam byli prostě báječní. Takže za mě naprostá spokojenost a 5*.(4.9.2016)

 • Nethar
  ***

  Pěkná romanťárna na večer, myslel jsem, že Emilia Clarke mi způsobí příval aspoň jedné hvězdičky navíc, ale hrála tady takovou trochu jednodušší slečnu, tak to necháme na průměru. Já myslím, že v rámci žánru se zadařilo.(16.9.2016)

 • Danken
  ****

  7.5/10(21.10.2016)

 • jasse
  ***

  Hezký, silný příběh, ale nepřipadá mi příliš uvěřitelný. Ovšem ta závěrečná scéna na letišti byla dobrá.(5.11.2016)

 • .baris.
  ***

  Moje romantické já nezaplesalo. Me Before You je totiž jeden z nejrozporuplnějších filmů, které jsem za dlouhou dobu viděla. Jsou tam jasně pětihvězdičkové scény, které člověka dokáží dojmout až k slzám, ale na druhou stranu je té vydíračky místy už prostě moc a sklouzává to k přeslazenosti. Vypjaté scény u moře a ve Švýcarsku jsou krásné a zvládnuté a naproti tomu stojí absolutně nelogická závěrečná pasáž.. Od pobytu u moře k finální scéně je to celé uspěchané - tím mám na mysli názorový obrat Louise a taky to, že se do toho všeho zcela zbytečně začala najednou plést otázka víry (která mě přivedla k přemýšlení, jak to ta Louise vlastně celé má, viz dále). Stejně jako jiným mi na začátku Emilia Clarke hodně vadila, postupně jsem si ji sice hodně oblíbila (přestože jsem s ní v mnoha zásadních věcech nesouhlasila), ale zpětně mě zase trochu štve, vlastně mi připadá trochu pokrytecká. A vychází mi z toho to, že nakonec moc nevím, jaké povahy její city byly. Na to, aby to byla ta pravá Láska, jakou má moje romantická duše ráda, tam byly z její strany příliš velké náznaky lítosti a snahy o záchranu. A taky mám dost pocit, že za tím jejím záchranářským komplexem byla spíš její vlastní nejistota a snaha zachránit hlavně sama sebe. Že to nebylo ani tak o Willovi, jako o ní samotné. Špatné to nebylo, to určitě ne, ty tři hvězdičky jsou hodně silné, ale výš vážně jít nemůžu.(6.11.2016)

 • Prochy38
  ****

  Jako ano. Líbilo, hodně. I když bylo od začátku jasné, jakým směrem příběh povede. Film stojí na skvělých výkonem obou hlavních protagonistů. I když mě styl oblékání Lousie fakt iritoval, srdce si asi našla každého... Na jednu stranu nic originálního, na tu druhou jsme přecejen čekali, jak to může dopadnout. Spokojený, moc.(8.11.2016)

 • Pawlisman
  ***

  Za mě mezi 3-4*. Začátek nicneříkající nudná klasika. Vše přehrávané a naivní a o to méně uvěřitelné. když už by mělo být s Clarkovou kouzelné, originální, svěží, tak jak se jen ona umí ksichtit, chtělo by to napasovat na jiný scénář. Toto je divný mix pohádkovosti a vozíčkáře. Nevím, nesedlo.(16.1.2017)

 • MichaelaS1
  *****

  Jedna holka dostane práci pečovatelky o kluka, který je po nehodě a skončil na vozíku. Ze začátku ji odhání a nemá zájem, ale postupem času se to změní. Hodně pěkný romanťák plný emocí. Docela mi vrtalo hlavou, jak to sakra ta Emilia dělá s tím obočím? :-D Zajímavé ksichtění. Hodnotím kladně, líbilo se, pustím někdy zas...(4.5.2017)

 • michellerih
  *

  SPOILERS. Jako kdybyste strávili tři hodiny ve frontě v Tescu a těsně předtím, než jste se dostali na řadu, paní zavřela pokladnu. Až na to, že tohle mělo necelé dvě hodiny. ... Film neustále k něčemu směřuje. Má cíl. A autoři jej pak - just like that - hodí přes rameno. Jistě, pokud by nechali dojít postavy k nějakému smysluplnému závěru, asi by to nebylo na Oscara, protože by to bylo předvídatelné jako německé romantické komedie na Primě. Ale alespoň by měl člověk pocit, že ty dvě hodiny neinvestoval pro NIC. Tohle už není árt, ale póza. Rozčílena dávám jednu hvězdu za úvodní kvílení Sama Claflina.(4.7.2016)

 • Eterninox
  ****

  Britové opět potvrzují, že "chick flicky" umějí o několik tříd lépe než Hollywood. Sam Claflin se nemusí ani hýbat na to, aby byl ohromný sympaťák, a Emilia Clarke je jako roztomilé třeštidlo výborná. Hlavně ale mají velmi dobrou "on-screen chemistry", takže rozverné a romantické scény s nimi je radost sledovat, a opravdu jim přejete nějaký happy-end. Na druhou stranu Emilia přecejen trochu přehrává mimiku (hlavně obočím), a smutnější dialogy také nejsou její forte. Zbytku obsazení ale není co vytknout, a rozhodně se jen tak nevidí, že by Khaleesi měla za taťku pana Batese, chodila s Nevillem Longbottomem, a pracovala pro Tywina Lannistera. *** Příběh sice není bůhvíjak originální, nicméně standardním rom-comovým klišé se celkem úspěšně vyhýbá, a působí příjemně lidsky. Dočkáme se tak mnoha jímavých i hřejivých okamžiků, nicméně třeba z neobvyklého konce filmu, ale i z nemála dalších scén, se určitě dalo vytěžit víc. 70%, zaokrouhleno nahoru za čmelákové punčochy(5.7.2016)

 • dee.n
  *****

  Film rozhodne není jako kniha, mnoho věci chybí, ale aspoň se upustí od přebytečné vaty. Naopak film je specificky svou atmosférou, která je překvapivě pozitivní a optimistická a opravdu člověku ukazuje, ze život je krásný a měli bychom si vážit každé vteřiny, kdy je nám umožněno jej prožívat. Samozřejmě nechybí ani dojemné části, které chytí za srdíčko a příběh filmových hrdinu ve vás dlouho zůstane. Největší pozitivum vidím v hereckých výkonech obou hlavních roli. Lou je proste sluníčko a nelze si ji nezamilovat.(21.7.2016)

 • Teringer
  *****

  Krásný film, ve kterém všechno funguje. Je to reálné, uvěřitelné a není to přehnaně smutné (ačkoliv bez slzy asi spousta lidí neodejde). Ústřední dvojice je trefa do černého, Sam je neskutečný sympaťák a Emilia je skvělá, už teď se těším na její další tvorbu. Jednoduše, za poslední léta jeden z nejlepších romantických filmů, který jsem viděla. Btw, velké plus jde Emiliiným/Louiseiným kostýmům, které ačkoliv jsou mimo můj styl, tak mě svou barevností a ulítlostí neskutečně bavily.(1.8.2016)

 • jasanka
  ***

  Čekala jsem něco víc. Konec příšerný, ten mi fakt nesedl. Občas hodně přehrávané, občas až moc vynucené. Ale na konci jsem bulela, takže za to plus. Celkově průměr.(5.8.2016)

 • Wargoo
  ****

  V pohode doják, Daenerys bola príjemne pošahaná a úsmev Claflina mi roztápal partnerku... Humor tak akurát. 4**** a 73,162%(13.8.2016)

 • Alnag
  *****

  Srdceryvný doják. Dobře napsané, solidně natočené. Z romantického žánru myslím jedna z budoucích "klasik".(20.8.2016)

 • Evander
  ****

  Velmi dobrý film, skvělá hudba a naprosto fantastická Emilia Clark. Vyzdvihnout lze i další herce a i o filmu by toho šlo napsat více, ale zde jasně dominuje Emilia Clark a vše ostatní je již pouze navíc. A co filmu chybí k dokonalosti? Za mě je to jednoznačně prvoplánové ždímání divákových slz v posledních 20-ti minutách. 83%(21.8.2016)

 • Silencia90
  ***

  Bylo to jiné. Zvláštní. Nebylo to špatné, bylo to předvídatelné a přitom mě to úplně nezaujalo tak, jak by mělo. Co je vlastně na tomhle příběhu hezkého? Řekne mi to někdo?(12.9.2016)

 • EvilMari
  ***

  Tvl Khaleesi??? Radči se neptejte, kdy mi to došlo, nicméně jsem zůstala s otevřenou pusou minimálně minutu zírat =D JInak film hezkej, ale furt jsem tak nějak čekala, že to dopadně dobře...(18.9.2016)

 • popelka595
  *

  Achjo, já jsem tak strašně zklamaná a naštvaná. Přes víkend jsem přečetla knižní předlohu, z který jsem si opravdu sedla na zadek, a tak jsem se na film vyloženě těšila. Jaký zklamání pro mě bylo už jen obsazení hlavních postav - hlavně s herečkou Louisy jsem měla po celý film velký problém, stejně jako s Patrickem, Trinou a dalšími (jedinej, komu podle mě role vyloženě sedla, byl Nathan a díky za něj). Fakt hrozný zklamání a naprostý pošlapání zážitku z knížky, a tak všem vřele doporučuju - buď knížku vůbec nečíst, jestli se chcete dívat na film nebo přečíst knížku, ale na film se klidně vykašlat, já bych bývala takovou radu moc ocenila :))(21.11.2016)

 • simply
  *****

  Ano vím, že to bylo lehce kýčovité a tak od poloviny jasné, jak to skončí. Ale moc se mi to líbílo, takový milý a strašně příjemný film. Navíc Emilia Clarke je spolu se svými modely úžasná...(7.1.2017)

 • shushee
  ***

  Nenáročná, předvídatelná podívaná pro holky.(19.2.2017)

 • Monisek
  *****

  Jop, tak jsem si paradne pobrecela. Prorvala jsem asi tak posledni pulhodku. Uz dlouho jsem nevidela nic dojemnejsiho, co melo ale i zaroven stavu, poradnej naboj a uzasne jiskreni mezi hlavnimi postavami. No proste bomba!(6.6.2017)

 • Ben Nevis
  ****

  Inteligentní a vtipný scénář trošku kazí protagonisté. A taky klišé, že ve všech filmech je postižený člověk finančně zajištěn, aby strádal pouze fyzicky, navíc charismatický. Claffinovi bych nevěřila ani na minutu, že má nějaké bolesti, vše se decentně děje mimo plátno. Clarke zase hraje trubku nepostiženou vzděláním, která náhle procitne ze stoletého kómatu stráveného u televizní tvorby, a zjišťuje, že existuje Mozart apod. Lepší film o postižení a vztahu mezi nemocným a ošetřovatelem je You are not you. Ale když pomineme tyto detaily, dostaneme fungující romantiku se svěžími dialogy.(8.6.2017)

 • Heero
  **

  Když by se Emilia Clarke furt tak blbě neřihňala a nepřehrávala, tak by to možná mělo trošičku větší životní váhu, je to fakt otravný a umělý. Chápu, že tuhle postavu někdo takto napsal, ale vytvořil tak příběh o tělesně postižené a psychicky narušené osobě v jednom a to už je na mě v tomto béčkovém podání Nedotknutelných trošičku moc. Absolutně souhlasím s komentářem od Davies182.(2.4.2018)

 • Patrik200s
  ****

  Veľmi zaujímavý film čo rozdelil divákov na dve skupiny. Prvá skupina ho považuje za nefér koniec takzvaného egoistu. Tá druhá do ktorej patrím ja film považuje za príbeh s originálnym ukončením neriešiteľnej životnej komplikácie. Film doslova postavil proti sebe dve polohy. Racionalitu a logickosť proti citu a oduševnenosti naopak bez premýšľania nad dôsledkami. Oba pohľady sú v danom prípade obdivuhodné a ani jeden by som neodsudzoval. Film odporúčam s výnimkou chorobne veriacich.(22.7.2016)

 • Matli
  *****

  Chvíli jsem váhal, jestli dám pět hvězdičkek, ale herecký výkon Emilie Clarke si tu pátou zaslouží, úplně jiná než v GoT, je vidět, že umí hrát. Jinak ne úplně originální, ale výborně natočené (scénář, režie, námět). Žádné potoky slz se sice nekonaly, ale nebylo k tomu daleko. Prostředí Walesu, anglický přízvuk, to se mi prostě líbilo. 86%(31.7.2016)

 • John8
  ****

  Na jednu stranu nedotknutelní jsou stokrát lepší, upřímnější a přirozenější. Na stranu druhou... TO OBOČÍ MÁ SVOJI VLASTNÍ MYSL!!!(7.8.2016)

 • FilmWave
  **

  Skvělá Emilia Clarke (po Terminátorovi vyšvihne super variaci na Bridget Jones jako by nic). Ale jinak příliš klišoidní a moc to tlačí na pilu. Nemá to nadhled a humor "Nedotknutelných" a šarm "S láskou, Rosie".(8.8.2016)

 • Tryman
  *****

  Hodně emotivní zážitek. Emilia je skvělá herečka...(7.9.2016)

 • Richie24
  ***

  Navzdory svému sotva lehce "nadprůměrnému" hodnocení určitě doporučuju ke shlédnutí. Film občas skutečně upřímně rozchechtá, ještě víckrát dojme a (spoiler!) navzdory konci a občas až otravně se pitvořící (ale jindy též neodolatelné) Emilii Clarke určitě spadá do kategorie "feel good" snímků. Takže ten, kdo takové má rád, určitě necelými dvěma hodinami s "Me Before You" neprohloupí. Já je obvykle rád mám, nicméně zde (na rozdíl třebas od Intouchables) bylo na můj vkus až příliš mnoho patosu, který rád fakt nemám. Silnější 3 ***.(13.11.2016)

 • Erinien
  ***

  Tři hvězdy, protože srovnávám s knižní předlohou. U té jsem bulela mnohem víc:)(24.11.2016)

 • hEROic
  ****

  Pěkná variace na Intouchables, kteří zůstávají nedotknutelní, ale příjemné pokoukání a přiblížení modle se zde dostavilo. Ženské zbraně v podání Emilie pozitivně zapůsobily, jen její postava mohla být míň sladká, všeho moc škodí... necelých 80%(3.1.2017)

 • factoryBrick
  *****

  Tenhle film se dá klasifikovat dvěma způsoby. Hlavou, nebo srdcem. Jaká to otřepaná fráze, že? V případě hodnocení hlavou bych volila krásný průměr. Bylo tam vše, co by asi romantický film měl mít, nic zvláštního navrch. Ti inteligentnější z vás, z užívání rodu, pochopili, že jsem žena, a proto nemůžu jinak, než hodnotit srdcem. Nemá smysl lamentovat nad tím, jestli ten film měl nebo neměl pointu. Bylo to prostě krásný a nakonec strašně smutný. A to je přesně ten důvod, proč firmy vyrábějící kapesníky nikdy nemůžou zkrachovat.(22.1.2017)

 • Jakubik
  ****

  Po dlouhé době opravdu povedená romanťárna. Rozepisovat se asi nebudu, neboť tento žánr není můj šálek kávy. Bero to tedy hodně pocitově. Prostě se mi líbil více než spoustu jiných romaňtáren…(15.2.2018)

 • ludva10
  *****

  Bezprostředně po shlédnutí filmu musím říct, "hustý". Takhle emociálně velký film jsem určitě dlouho neviděl, herecké výkony skvělé a prostě atmosféra celého filmu je úžasná. Bomba.(2.4.2018)

 • Amper01
  ***

  Jak hodnotit tento film? Člověk by neměl kritizovat něco, co si nedokáže ani představit... Nicméně když srovnám s filmem NEDOTKNUTELNÍ, jenž byl natočen dle skutečné události, pak nevím, nevím. Evidentně se přece jen s tímto žít dá. A to tady měl i do něho zamilovanou slečnu! Zatímco v tom druhém filmu už dokonce žil jen se vzpomínkou, na zesnulou ženu - to u něj bych spíš čekal touhu po konci...(18.5.2018)

 • figliar
  ****

  Nedotknuteľní pre mladšie publikum, s Bridget Jonesovou a Christianom Greyom (50 odtieňov šedej) v hlavných úlohách. Dialógy sa mi zdajú mnohokrát silené a umelé, príbeh jedno klišé za druhým, priehľadný dej, ale komu na tom záleží. Romantika ako vyšitá, ideálna na letnú amfiteátrovú sezónu. 4 hviezdy sú s mierne prižmúreným okom, ale konieckoncov, film sa mi páčil a to je hlavné.(6.7.2016)

 • janculeeh
  *****

  Romantické filmy nepatří mezi moje běžně vyhledávané, ale u tohoto filmu jsem vedela, že nemůžu šlápnout vedle. Naprosto dokonalý film, krásný příběh, překvapivě ne zcela očekávaný konec, což je příjemným zvratem. Herecké výkony famózní, bylo fajn vidět Emilii Clarke jinak než jako Dany z GoT. Z počátku jsem si na její postavu musela zvykat, ale svoji roli zahrála výtečně. Sam Claflin stále v zajeté roli bohatého krasavce, ale jeho charakterová přeměna ho z těchto zajetych kolejí snadno vytrhla. Film jsem si naprosto užívala a pokud by romantické filmy byly převážně takové jako tento (nikoliv Rosamunde apod.), klidně bych je na svůj playlist zařazovala častěji.(6.7.2016)

 • terina.92
  ****

  Kniha, která je předlohou filmu, je pro mě tou nejslabší ze všech, které Jojo napsala, takže musím uznat, že jsem byla trošku zklamaná, že se zrovna tenhle titul se zfilmoval. Nakonec mě ale film velmi překvapil. Emilia je skvělá herečka a tahle role jí opravdu sedla.(10.7.2016)

 • Person
  *****

  Tento film jsem chtěl moc vidět, a to z mnoha důvodů. Ze začátku mě ještě vše nachávalo chladným a začínal jsem myslet na lehké zklamání. Příběh působil trochu moc jednoduše a předvídatelně. Ale postupně se to úžasně rozvinulo a všechny ty nedokonalosti rázem perfektně zapadaly do kontextu filmu. Jednoduchost se stala zbraní, která ještě zvíraznila emoce, které jsem cítil. No a nakonec z toho byl téměř dokonalý film s výbornými hereckými výkony, dojemným a povznášejícím příběhem i se skvělou hudbou.(19.7.2016)

 • Gixian
  ***

  Tématický přesah od romance k morálním otázkám dnešní společnosti byl nečekaný a chvalitebný, ale jako romance to pro mě prostě nefungovalo. Hlavní hrdina ušel, ale hlavní hrdinka byla těžko stravitelná: Že když nějaká herečka má kariéru postavenou na obnažování a lítání na drakovi, asi nebude úplně na oscara, jsem tušil, ale šíleně přehrávající ochotnice s patalogicky zdivočelým obočím předčila mé "očekávání". A ty (naštěstí nepočetné) komické scény byly ještě o level trapnější, než humor v Bridgit Jonesové! Chápu, že je to pěkně a profesionálně natočený film, ale těch 83% co momentálně má mi přijde silně nadhodnocené.(23.7.2016)

 • Jaro_slav
  ***

  Kterak se v jednom filmu sešli čtyři spolu nesouvisející lidi - Neville Longbottom, Sarah Connor, Finnick Odair a „doktor“ Clemens, skvěle jim to dohromady šlapalo, ale neměli šanci přemoct ten blbej scénář, kterej je pestrej jak program pračky : pere, máchá, pere, máchá, avivážuje - ale na konci beztak jen usilovně ždímá. Aspoň že Emila byla ve svý roli nepravděpodobně zábavný prosťačky tak okouzlující, jinak by si to na ty tři rudý ani zdaleka nevydělalo. A ideální cílový publikum tohohle filmu jsou právě takoví prosťáčci, jaká je její filmová rodina.(9.8.2016)

 • suzanne1997
  *****

  Prostě žij! Nevím, co jsem čekala, ale rozhodně ne tohle. Nemůžu napsat, že se mi film nelíbil nebo že byl špatný, ba naopak, ale postrádal něco co jsem očekávala a tomuhle filmu to zatraceně chybělo. Co takhle láska na celý život? Ochota udělat pro druhého maximum? Tohle mi něco připomíná .... Zrovna tenhle film, je rozhodnutá rozveselit ho a nabít novou energií. Dát do té práce všechno a nečekat nic dalšího. Důvodů, proč shlédnout tento film je několik, zaprvé velká dávka romantiky, zadruhé napínavý příběh, kdy nevíte, jak se Will rozhodne a doufáte a zatřetí, tenhle film naprosto rozdrtí vaši obrannou bariéru a dostane vás do fáze, kdy budete brečet, jestli štěstím, smutkem, zármutkem nebo radostí, to už nechám na vás, ať to zjistíte, protože nejenom kvůli těmto důvodům se stojí zato na něj podívat.(16.8.2016)

 • Torgal
  ****

  Nedotknuteľní na romantický spôsob. Keby bola khaleesi vo svojej rozjarenosti prirodzenejšia, tak by som uvažoval aj o najvyššej známke, lebo všetko ostatné funguje perfektne. Oceňujem odvážny koniec, vďaka ktorému na túto emocionálnu horskú dráhu tak skoro nezabudnem. 8-/10(25.8.2016)

 • Torpid
  ****

  Jednoduchá a přímočará romantická ždímačka emocí, která tady asi sklidí dost odpadů. Záleží pouze na tom, jestli si to necháte líbit. Já nechal. V každém případě je to velmi dobře natočené a Emilia Clarke to čisté srdce zahrála skvěle.(27.8.2016)

 • Honzeek95
  ****

  Vynikající Claflin a Clarke.. Víc netřeba dodávat, myslím, že oba jmenovaní si těmito úchvatnými výkony otevřeli bránu do světa velkých rolí.(2.9.2016)

 • Chilly00
  ***

  Původně jsem to ani nechtěla vidět - četla jsme knížku,která byla fajn a trailer k filmu mě hodně odrazoval. Nakonec jsem se ale jednoho večera rozhodla film zkouknout a byla jsem příjemně překvapená. To, co z traileru není příliš vidět, je opravdová chemie mezi Samem Claflinem a Emilií Clark. Ačkoliv tito herci nepatří mezi mé nejoblíbenější, tady jim to spolu fakt sedlo a hlavne Claflin pro mě film pozvedl výš. Děj není nikterak originálně zpracovaný a sama Clark mě občas svým herectvím trochu štvala, ale snímek celkově byl OK a konec mě i nečekaně dojmul.(6.9.2016)

 • verlit
  **

  Takovou sobeckou, nedospělou sisinku, jako je hlavní (spolu)hrdina, aby člověk pohledal. Jak může někdo považovat tenhle film za romantický, to je mi dost záhadou. Pokud chce někdo vidět opravdu dobrý film o umírání, je jich na výběr dost . Tenhle klidně vynechte.(6.9.2016)

 • H4ku11
  ***

  Tak ako Sam výborne hral len tvárou, tak Emilia prehnane používala svalstvo svojej tváre na pre mňa neprirodzenú a nepríjemnú mimiku. Príbeh ma tiež až tak neočaril a neprinútil k slzám. Škoda Willa, to áno! Najkrajší moment filmu pre mňa bola úžasná pesnička od Imagine Dragons Not Today.(6.9.2016)

 • czroman2
  *

  Jednoduché až to bolí. Jedno klišé střídá druhé, s jasným dějem a postavama bez mozku. Vysoká popularita díky Hře o trůny a silným ovulacím z hormonů ve vodě. Jedna hvězda za sem-tam dobrý joke. Jo a za snahu. Snaha se cení. Za snahu udělat film.(24.9.2016)

 • bizz_mjc
  *****

  Dlouho jsem s plným hodnocením otálel, jednak abych nebyl měkejš, jednak že podobných filmů jsme už každý asi pár viděl, ale za naprosto podmanivý výkon E.Clarke si to film zaslouží (dlouho jsem takovouhle energo-bombu neviděl). Ve filmu vše podáno lehce, ani minuta navíc, ani míň, smál jsem nespočetněkrát a... (a je to venku) i slza ukápla. A dvakrát. Ale to dobré mi z něj zůstalo.(16.10.2016)

 • leila22
  **

  Asi je so mnou niečo v neporiadku. Pravdepodobne ma väčšina žien za tento komentár ukrižuje a bude považovať za bezcitnú. Ale... v čom do pekla je tento film o niečo lepší ako niekoľko desiatok starších filmov natočených na rovnakú alebo aspoň veľmi podobnú tému? Priniesol niečo nové, čo tu ešte nebolo? Je lepšie zahraný, nájdu sa medzi trpkými na city apelujúcimi scénkami kvalitnejšie vtípky na odľahčenie ako napr. v Intouchables ? Dovolím si tvrdiť, že nie. Za úspechom filmu vidím za prvé: spokojné ženy, ktoré dostali svoju potrebnú dávku romantiky a za ďalšie: obsadenie jednej z hlavných postáv alias obľúbenkyne populárneho GoTu. Tá síce spočiatku pôsobila fakt roztomilo, ale po chvíľke ma jej postava prestala baviť, pretože okrem svojského oblečenia mala na sebe nasadené minimálne trojo ružových okuliarov. Nudila som sa. Nebola som ani len dojatá, pretože to pre mňa bolo jedno veľké klišé, ktoré a to sa budem opakovať, do filmového sveta neprinieslo nič nové.(23.10.2016)

 • Methodix
  ****

  Predtým, ako som spoznal tento film som si myslel, že to bude len ďalšia presladená romantická omáčka pre ženské publikum. Vlastne aj bola, ale malo to nadhľad, vtip, dôvtip a peknú sympatickú dvojicu a nebolo to až také na plakanie, skôr na zasmiatie, až na ten záver. Tak či onak, veľmi dobrý film, lepší než som čakal.(5.11.2016)

 • Fenomenal
  ***

  Další z těch marketingových záležitostí, kdy hrdinové během cesty z knižních stran na filmové plátno zkrásnějí, zbaví se všech svých stinných stránek, a ještě jim k tomu zazpívá Ed Sheeran nebo Imagine Dragons. Příběh je hodně, hodně konzumní a má jasný tah na branku. Celé mi to trochu připomnělo padesát odstínů šedi, i silou propagace, ale tady (naštěstí) nikdo nikoho nemlátil, takže hvězda navíc. Pro nenáročného diváka skvělá zábava.(5.12.2016)

 • bjukenenen
  ***

  Trochu kopie Intouchables s vykradeným castingem z GoT.(24.1.2017)

 • Likan7
  ****

  Nesnášim Emiliu Clarke, od tý doby, co jsem jí viděl v Terminatorovi mam na ní neskutečnou averzi, takže jsem byl dá se říct z Než jsem tě poznala mírně skeptický. Musím ale uznat, že se mi obrázek na ní po tomhle filmu trochu zlepšil. Roli švihlý připitomělí holky se jí povedla mod dobře a soudě dle lidí, které četli knihu, se jí to povedlo i v porovnání s předlohou. Sam Clafin je taky dost sympatický a spolu tvoří fungující hereckou dvojici. Film jako takový funguje. Vtipné momenty se střídají s těmi vážnými a fungují obě roviny. Přestože film nemá skoro vůbec žádný děj, ani mi to moc nevadilo, ta vlna na který snímek jede je příjemně jemná. Určitě se nabízí srovnání s podobnými Nedotknutelními. Tohle sice o úroveň horší, ale stejně si myslím, že budete při zatmívačce spokojení a emočně zasažení.(30.4.2017)

 • LordMysti
  ****

  Hned první záběry mě příjemně vtáhli do vyprávění tohoto určitě zajímavého příběhu. Nikde vyloženě nic nekulhalo a film hezky plynul. Za mě příjemné překvapení, navíc v žánru který moc nemusím.(4.5.2017)

 • tyna97
  *****

  Krásně pozitivní příběh s dojemným koncem(20.8.2017)

 • burton
  **

  Byla jednou jedna Popelka a tu si najali, aby se starala o prince. Na vozíku. Který měl předtím všechno a teď nemá nic. Teda má, ale je na vozíku........ Je to přesně ten film, který Vás chce dostat něčím, co vůbec nemá. Ti z Vás, kteří viděli Intouchables, ví.....(28.9.2017)

 • Kritik.
  *

  Nacápem vám sem spoilery, pretože sú dôležité! Hlavná myšlienka filmu: Keď si postihnutý, zabi sa! (nie obrazne, vážne!) Keď si trochu iný než zvyšok sveta, zabi sa! Keď máš svoje vlastné predstavy o živote, ale nedarí sa ti ich naplniť, vzdaj to a zabi sa. Načo sebadisciplína, načo úcta k životu. Keď sa ľutuješ, ľutuj sa viac. Keď spoznáš lásku svojho života, ktorá pre teba i svoj život obetuje, neprijmi ju a zabi sa. Hlavný hrdina je vlastne zbabelec, ktorý si absolútne neváži dar života ani lásky, a sebecky sa rozhoduje v každej životnej situácii myslieť len a len na seba. Má tu vôbec zmysel písať o príjemnom prostredí Spojeného kráľovstva a o peknej atmosfére do polovice filmu, o mnohých vzťahových, časových aj finančných investíciách všetkých zúčastnených...keď nakoniec nezrelý sebaľúbi pyšný, do seba zahľadený primitívny nezrelý (31-ročný) puberťák, spácha legálnu samovraždu a svoju lásku donúti prizerať sa? Hnus. Do bodky súhlasím s komentárom užívateľa bechdrak: Odporná amorální zrůdnost, která plive do tváře všem postiženým aneb jak si rozmazlený, povrchní a sobecký spratek bohatých rodičů neváží života.(12.1.2018)

 • anitae
  ****

  Krásně jsem si pobrečela, zasmála se a mírně praštěná Emilia Clarke, která mi na začátku vadila, mi ke konci přirostla k srdci. A musím říct, že jsem i ocenila jak to skončilo, sice se zázrak nestal, ale vlastně to dopadlo nejlíp jak mohlo. P.S. taky chci čmeláčí punčocháče:))(5.4.2018)

 • bono22vox
  ****

  Romantika s velkým R. S manželkou jsem byl nadmíru spokojený. Zdařilý přepis knihy do filmu, krásná sympatická dvojice, poměrně hezký příběh, který by se sice nejspíš ve skutečnosti nestal, ale co (bohatý, který si může obstarat léčbu a veškerý komfort, potká lásku života, ale přesto se rozhodne vzdát se jako zbabělec. Mnoho lidí, konkrétně v mé rodině žije osoba se stejným zraněním a stejnými problémy a přesto se rozhodl bojovat a být tu pro svou rodinu. A to nemá téměř nic. Naše úřady nás nijak nepodporují atd.) Koukalo se na to hezky, ale jedinou vadu to mělo. A to právě rozhodnutí umřít... Abych řekl pravdu, Teorie všeho je pro mne mnohem víš a je škoda, že ji tady tolik lidí odsoudilo, protože to je narozdil od tohoto příběhu snímek o opravdu skutečné Lásce(15.6.2016)

 • Spaster
  *****

  Nebudu vychvalovat předlohu, nebudu se soustředit na odchylky kniha X film. Jen napíšu, že výběr hlavní herečky prostě nemohl být lepší. Skvělý. Perfektní. Geniální. Odteď ji miluju, i když jsem ji nikde jinde hrát neviděla :D (na Hru o Trůny nekoukám). Postavy byly obecně dobře zahrané, ale ona zkrátka válela. A taky soundtrack stojí za to, a to obyčejně "soundtracky seskládané z písniček" ráda moc nemám. Tenhle se ale povedl :)(2.7.2016)

 • Pantata
  **

  Takový ten snímek "žij život naplno, dokud můžeš, někdo už tu možnost nemá," který neurazí, spadající do žánru romantický-pohádka. Bylo to ale zoufale neoriginální (kvadruplegickému Intouchables to nesahalo ani po kotníky), a bohužel, Emilia Clarke neumí hrát, nebo aspoň v této roli mi svým přehráváním ale vůbec nesedla...(9.7.2016)

 • Durgas
  ****

  No, tak Milka ukázala, že vie dobre zahrať aj niečo iné, ako matku drakov. Vie zahrať aj sympatickú trubku. Film nie je ničím svetaborný, ale udrel mi do správnej struny, (SPOILER) aj vrámci nahliadania na eutanáziu v prípadoch, ako bol tento, takže hodnotím celkom vysoko.(23.7.2016)

 • stanyslaw
  ***

  Potřebuju dovolenou. Až do konce mi nedocvaklo, že ten uhihňaný diblík je Daenerys.(13.8.2016)

 • Anayka
  ****

  Takový standardní romantický film... Určitě si chci přečíst tu knižní předlohu, protože 1) pokud je kniha nebetyčná s*ačka, pak se s ní film vypořádal velmi důstojně, 2) pokud je kniha napsaná dobře, pak film jejích kvalit rozhodně nedosáhl a jen tak klouže po povrchu skutečných emocí.(19.8.2016)

 • Faila
  ****

  Příběh člověka, který se rozhodne zemřít, je sakra silné téma zaručující příval slz. Emilia byla úžasná a pro mě doslova rozzářila celý film, a o to silnější pro mě byl konec. Tahle rovina se mi líbila, jemná režie, sympatické herecké výkony všech postav, příjemná hudba, to na mě působilo dobře a proto dávám 4 hvězdičky. A to i přesto, že jiná rovina příběhu a "poselství" s ní spojené ("Žiješ jen jednou! Užívej si života naplno! Jo a tady na to máš pořádný balík peněz, bez něj to totiž nejde...") mě vyloženě s*aly...(21.8.2016)

 • haWranka
  ****

  Romantické až na půdu, depresivní, neskutečně vtipné... O tomhle filmu platí spousta věcí a každý na ně nahlíží jinak. Jedno je ale jisté - Emilia Clarke není jen Daenerys. Umí zahrát roli i naprosto odlišnou. A je kouzelná! Někoho možná její mimika může až děsit, ale mě si získala.(11.9.2016)

 • DeeH
  ***

  1) velmi obdobné téma tady bylo několikrát a zpracováno citlivěji, více opravdově (např. Intouchables nebo You're Not You) 2) naivní, naivní a naivnější a ten konec? nejnaivnější, ale budiž, aspoň, že to nebyl uplný happyend (spoiler, omlouvám se) 3) jak může někdo chtít po Khaleesi, aby hrála prostomyslnou dívenku? Ne, že by to zahrála špatně, ale už to k ní nesedí... K odpolední kávě s buchtou a babičkou, může být...(6.10.2016)

 • hrudka
  ***

  Vnímám to jako snahu o přiblížení se Nedotknutelným, kdy se setkává svět jaksi konzervativního a liberálně-sarkastického přístupu k světu, přičemž v tomhle případě je to poněkud jiné. Emilia Clarke jako zástupce toho konzervatismu, který se projevuje prostou snahou získat práci a pro spokojenost svého zaměstnavatele ji svědomitě vykonávat, je svou prdlostí vtipná. Ale naráží právě na ten sarkasmus v podání Sama Claflina, který se se svým osudem prostě smířil a rozhodl se... a tak sledujeme rozvíjející se vztah mezi ochrnutým a ošetřovatelkou. Protože je to zaměřené na romantické publikum, je to pochopitelně romantické. Problémem ovšem je, že by se divák, aby to bez výhrad přijal, musel naladit na jejich romantickou vlnu a jejich láskyplný vztah, který (spoiler) skončí tak, že Emilia Clarke svého milého nepřemluví, aby nepáchal sebevraždu, rozuměj eutanazii, protože nedokáže žít se svým handicapem a kupříkladu svou holku sexuálně uspokojovat. Celé je to vlastně tak nějak až moc hezké, přestože mile vtipné. Ale co já si s tím, jako divák, mám počít?(8.10.2016)

 • Chundys
  *****

  Ano jsem citlivka a ne nestydím se za to :-). Kino by měla být asi povinnost, ale bohužel jsem ho nestihl. Tak jsem si pobrečel v posteli. Krásný příběh a knihu si určitě snad jednou přečtu... Jinak Daenerys to zahrála parádně :-)(15.10.2016)

 • Rockerman
  ****

  Scénáře, kdy se nějaký "nevhodný (á)" stará o nemohoucího člověka jsou si hodně podobné. V Nedotknutelných nebo v Život nikdy nekončí to byly osoby naprosto nepředstavitelné, ale časem se ledy lámou a tají, až roztají úplně. Nejinak to bylo i zde. Jedno zásadní ozvláštnění tu ale je a to spočívá v, na první pohled nepochopitelném rozhodnutí ochrnutého a trpícího Willa. Za to právě dávám jednu hvězdu navíc. P. S. Nechtělo se mi věřit, že ta potřeštěná, nevkusně oblečená a pitvořící se holka, má být ta hrdá, sebevědomá a pyšná matka draků a největší adeptka na Železný trůn, Daenerys Targaryen!(15.11.2016)

 • netWoor
  ***

  Britští "nedotknutelní" postrádají francouzskou vtipnost, o to víc je tam ale romantiky. Fajn. Emilia byla roztomilá (ale v trůnech je výrazně hezčí), ale nevim proč, strašně mi vadilo to její huňatý obočí (hejbala s ním ale pěkně). Samovi jsem bohužel jeho ochrnutost příliš nevěřil. Úplně špatný to nebylo, ale mezi mými top se to neobjeví ...(24.11.2016)

 • junglewar
  **

  Jako odborník na romantické filmy jsem se na to těšil.. Odehrává se to ve Wales a pršelo tam jen jednou, takže blbost. Napadlo tam spoustu sněhu, tolik sněhu tam bylo naposledy roku 1369.. Celá pointa filmu spočíva v tom, že prachy a pouze jen prachy vás udělají svobodným mužem či ženou což je na romantický film fajn. Takže si to zaslouží 2 hvezdy(28.11.2016)

 • simon84
  *****

  "Live boldly. Push yourself. Don't settle." Film co vas privede k slzam tech 5 musi dostat.(13.2.2017)

 • bearmeedek
  ****

  Ačkoliv filmů s podobným tématem je dost a ani tento není úplně originální, má svou sice jedinou, ale podstatnou devizu. Děvče "z jiné planety" Louise. Tím, jak je po celou (krátkou) dobu poznávání světa okolo sebe pořádně švihnutá, dokáže filmu dát atmosféru, která baví. Víc asi nebudu rozebírat, je to o pocitech.(19.2.2017)

 • E lan
  ****

  Moc sympatická a zábavná podívaná. Herecké výkony výborné, délka tak akorát. Snad jediné s čím se nemohu smířit je ten závěr. Tak by to být nemělo. Ale dobrá.(27.8.2017)

 • Lachtaan
  *****

  Dvě nejsympatičtější tváře anglické filmové omladiny se sešly v jednom z nejuhlazenějších romantických dramat. Úžasné soundtracky od X-Ambassadors a vyšperkovaný příběh, na který dodnes mile rád vzpomínám. Jeden ze soudku filmů, u kterých člověk čeká na ojedinělou přiležitost, kdy jej bude moci zhlédnout znovu.(22.10.2017)

 • Stíba
  *****

  Tak dlouho jsem měl tenhle film na disku připravený ke shlídnutí a tolikrát jsem ho už skoro pustil a nakonec tak neučinil, až přišel včerejší večer a náhlé rozhodnutí s rychlým tlačítkem play. A takřka od první vteřiny vše perfektně sedlo a původní obavy z některých věcí se ukázaly být planými. Emilia byla skvělá a její spojení s Daenerys Targaryen téměř okamžitě zmizelo, Sam Clafin je sympaťák a britská šlechtická elegance, která se line celým příběhem, tu fungovala skvěle a v mých očích krásně tlumila tu neoddiskutovatelnou idyličnost, která mi tu vůbec nevadila. Byť je to z jedné strany tak trochu příběh o popelce a z druhé se spoustou klišé, vše je naservírováno tak, že filmu nemůžu nic zazlívat a moc jsem si ho užil až do úplného finále.(9.11.2017)

 • tranquill
  ****

  "Vy jste to jediné, kvůli kterému jsem ráno ochoten otevřít oči..." Bylo to sice na hraně červené knihovny, ale ne za ní... Citlivé romantické drama s okouzlující Emilií Clarke, co říct víc... "Jen si hezky žij!"(6.4.2018)

 • vodnicka
  *

  Zjišťovali jste si vůbec, jak je ten film plný předsudků a nesmyslů (to už je v knižní předloze)?! Divím se tomu hodnocení..(18.6.2016)

 • 0L0V0
  ***

  Dosť depresívny snímok kopírujúci črty Nedotknuteľného a Teóriu všetkého. Nevravím že je to zlé naopak má to svoje vlastné smerovanie, ktoré však vo mne nevyvolalo súcit ako možno u iných. Skôr ma dusil pocit beznádeje a trocha ma štval výraz hlavnej postavy Louise. Emilia Clarke by mala dostať oskara za najlepšiu hereckú úlohu zahranú obočím. Celý film však má výbornú kameru ale však bez iskry väčšej kolízie šťastia ako nešťastia by som tento snímok hodnotil úplne inak. 70%(11.7.2016)

 • Petike
  *

  Päť hviezd by dostal prepis, v ktorom Katrina nehrá druhé husle, a segre i jej frajeríkovi slušne no jasne vytmaví, kam môžu ísť so svojou kašírovanou sebaľútosťou. Pracháč je deprimovaný z toho, že musí byť na vozíku, obsluhovaný fešandou ? No nech sa nepototo... Mať depku nie je hanba, a na rozdiel od chudobnejších indivíduí si dobrého psychológa najať určite môže (teraz žarty bokom, depresia z čohokoľvek je vážna vec, treba ju riešiť). Raz darmo, moji rodičia ma vždy učili, že sa nesmiem nikdy ľutovať. Willovi rodičia na niečo podobné zjavne nemysleli, alebo Will ignoroval ich dobré rady do života. Film by aj za niečo stál, keby to nebola predvídateľná melodráma s prostoduchým "šokujúcim" záverom, v dôsledku ktorého vyznieva celý príbeh skôr ako sebaparódia. P.S. Tento uzívaný film si nezaslúži prítomnosť Colemanovej. Ani sa nečudujem, že je vo filme len málo. Hneď by zatienila kŕčovito sa usmievajúce drevo menom Clarkeová. //// Zaujímavé komentáre: michellerih, Chris T.(15.7.2016)

 • Matyas
  *****

  Na film jsem původně nechtěl, podle textu oficiálního distributora, se dalo vydedukovat "Americká slaďárna, co okopčila Nedotknutelné, ale,buranům z USA to nevadí", ale spletl jsem se, opravdu tam byly vyhrocené momenty, kdy měl člověk na krajíčku, a pokud ne tak je cynik | 9/10 5*(19.7.2016)

 • Misulka93
  *****

  Jeden z nejlepších filmu, ktery jsem viděla!(29.7.2016)

 • albionlady
  ***

  Veľké plus dávam Louisinej rozkošnosti a jej pekným módnym výstrelkom. *SPOILER* Veľké mínus zasa "nápadu", že Will jej po smrti nechá riadny balík peňazí. Museli to tam dať? Museli? Teraz to vyznieva tak, že "starajte sa o ľudí s telesným postihnutím - ale len keď majú veľa peňazí."(11.8.2016)

 • liberita
  ****

  Sympatická romantická dráma situovaná na anglickom vidieku nie je až tak predvídateľná akoby sa zdalo na prvý pohľad a ani nehrá nonstop na melodramatickú nôtu, naopak sa pri nej viackrát z chuti zasmejete. Emilia Clarke so svojou mierne bláznivou, ale stále dobrosrdečnou Lou vyvoláva úsmev na tvári a je fajn vidieť, že si dokáže poradiť aj v dosť odlišnej roli než v akej sme na ňu zvyknutí z GoT. Spočiatku arogantný a neskôr otvorenejší Sam Claflin si tiež nepočína zle a veľmi ma potešila prítomnosť športom posadnutého Matthewa Lewisa, ktorého som od čias HP vo filme nevidela. Čerešničkou na torte je k tomu prítomnosť Jenny Coleman a Charlesa Dance. Čo filmu vytýkam je, že občas až príliš zachádza do klišé a hlavne záver pôsobí oveľa viac beletristicky než reálne.(14.8.2016)

 • Kucino
  ***

  Zlatokopka! :D Chudák sebestredný Neville Longbottom. :D Ale inak nijak neprekvapilo ani neohúrilo.(22.8.2016)

 • haroska
  *****

  A moje srdce puklo...... Velmi neznym nenasilnym zpusobem odvypraveny pribeh, ktery vtahne kazdou emocne zalozenou zenu a na jeho konci ceka to, co zadna videt nechce, i presto, ze je diky tomu pribeh velmi drtivym zpusobem skutecny.(22.8.2016)

 • RajAthen
  ****

  Mnozí vyčítali Nedotknutelným, že byli až příliš kalkulativní ve snaze o slzopudnost u svých diváků. Myslím, že se můžeme shodnout, že vůči tomu filmu hrají až druhé housle. Ingredience i sázky jsou ještě o něco vyšší. Zajímavé, že jedním z parťáků vždy musí být boháč. Ale recept funguje, bylo by nefér tvrdit cokoliv jiného a všechny klíčové momenty fungují. Slza se objeví!(23.8.2016)

 • OndwaK
  *****

  Už od začátku Clark(e) dost viditelně přehrává, v průběhu filmu vám ale dojde, že ta role je tak prostě ušitá a do charakteru jí to sedne krásně. Trochu mě to celé dostalo, protože jsem čekal něco úplně jiného a nebyl jsem tak úplně připraven na tu citovou nálož. Willův příběh mi otevřel oči na docela dost rovinách, a ač jde o nepříjemné téma, vyrostl na něm takto skvělý, pro mě na psychiku dosti náročný film. Výkony herců skvělé, natočeno opravdu moc pěkně, jen v druhé polovině filmu mi při tragičtějších pasážích, jako byl odchod Louise po poslední "dovče", občas neseděly ty profláklé romantické songy. Nakonec opravdu asi jeden z top filmů 2016 a pro mě první romantická devadesátka. 90%(25.8.2016)

 • DarthOrbyd
  **

  Cynická reklama na Dignitas.(4.9.2016)

 • Bezda202
  *

  To už je žánr romantický drámo docela v dobrym pekle, když je tu velebená taková debilita. A moc tomu nepřidala ani ta otravná kráva v hlavní roli (kdyby tam byl někdo jinej, šlo by možná hodnocení o půl hvězdy výš :D). Claflin v cajku. 1*, odpady dávám za ještě trošku větší pekla :D(14.10.2016)

 • Bastinka
  ***

  Hezkej film to je....to neříkám, ale chtělo by to novou myšlenku...ani ten závěr mě už nerozbrečel...protože je to pořád dokola...ěkoda(19.10.2016)

 • TommyDiamond
  ***

  Než Denerys usedne na železný trůn, tak si ještě odskočila sehrát jednu velkou romanci se zámožným kvadruplegikem.. Příběh působí celkem dobře a neokoukaně. (Ano, byl tu film Nedotknutelni, ale to je podle mě z úplně jiného soudku.) Naši hrdinové jsou nejen rozdílného postavení, ale i plní protikladů a musí si k sobě cestu pomalu najít. Na snímku se mi navíc líbilo, že umí pobavit a je i smutný..... Na to, že to byla romantika, tak se mi to celkem líbilo. Dám tři hvězdy.(1.11.2016)

 • Jaxx84
  ****

  7/10.(5.11.2016)

 • mazic
  ****

  hlavní hrdina umře=dobrý film(17.11.2016)

 • Gienah
  ****

  Ufff. Neviem ako tento zazitok formulovat do slov. Naozaj som necakala, to co som videla. Citala som knihu a herci sa mi nehodili do role. Najma Emilia Clarke; ved jedine co vie, je byt pekna a neskutocne hybat obocim. Preto som film dlho ignorovala, nez som mala naladu na tento zaner. Ale... pribeh na mna zaposobil velmi silne . Dava hlavu a patu, neviem ci pre vsetkych alebo kvoli zazitkom, ktore ma clovek za sebou.(2.12.2016)

 • waska
  ****

  Nádherně romantický dojímavý příběh. Slza ukápla a nestydím se za ní.(10.1.2017)

 • Colchack
  ****

  Emilka je tu úplne rozkošná :)(14.1.2017)

 • Sakee
  *

  Od prvních záběrů to cukříkem jen přetékalo, avšak přetrpěla jsem to až do konce. Nervy mi drásala zejména nesympatická hlavní hrdinka - diblík, který miluje vysedávání u telky, nákupy, duhové svetry a motýly ve vlasech, a způsob, jakým byl příběh podaný. Přitom téma nebylo úplně marné, dalo se to udělat i s citem a komorně. Jenže to by chtělo víc pracovat s hlavními postavami a nestavět je do jednoduchých plochých rovin. Dialogy otřesné. Jednu hvězdu dávám zřejmě ze soucitu.(17.1.2017)

 • 1mArc0
  **

  Ak sa budú takýmto štýlom natáčať filmy, tak skutočne svetová kinematografia skončí vo veľkej prdeli. Emilia Clarke. z jej filmografie, ide zatiaľ o jej najlepší výkon. Čistokrvná romantická záležitosť, kde takýchto filmov je habadej. Krása, že som mal času napísať tieto hovadiny. ;) /35 %/(6.2.2017)

 • Pistacie
  ***

  Bohužel pro mě byl film trochu "nedotknutelným" zklamáním. Příběh sám o sobě je smutný a donutil by k zamyšlení, kdyby ale byl vyprávěn trochu neotřele, silně, hluboce... a naopak tak, že se vás dotkne. Jenže na to si vzal moc velké sousto, když vezmeme v úvahu, že podobný motiv ve filmu už tady byl, téměř před chvíli... Postižený, ale mladý, krásný a jak jinak než bohatý... se samozřejmě zamiluje do obyčejné "chůvy" s potenciálem (!), který je třeba rozvíjet. Slečna byla pro mě tak nepředstavitelně nudná a nesympatická a hloupoučká, že si nejsem jistá, jak moc byl ten potenciál rozvinutý - tím, že se začla dívat na filmy s titulky? Tím, že opustila sportovně založeného přítele, který v ní viděl jen husičku, kterou opravdu byla? Tím, že chtěla trpícímu muži zvrátit rozhodnutí o smrti zážitky, které si v jeho stavu můžou dovolit spíš jen ti bohatí? Tím, že mu chtěla dát lásku, která měla naplnit celý jeho život a stačit mu, aby zapomněl, jak na tom opravdu je? A možná ano, vždyť si byla na konci schopná v Paříži objednat v restauraci francouzsky! Neboť jí milující a nesobecký umírající muž zanechal dost peněz na to, aby mohla! A koneckonců byla a zůstala alespoň neskutečně milá a hodná. Ano, možná se něco takového může stát. Těm, co mají "trošku" větší štěstí a mají na to... ne těm, jejichž rodiny je po takové nehodě nemůžou udržet finančně ani půl roku, natož aby jim dopřáli tak luxusní zážitky. A ano, chvíli jsem mu věřila, když byl protivný a nerudný... a chvíli jsem mu věřila, když říkal, že miloval svůj život takový, jaký byl... že by si chtěl Paříž znovu užívat takový, jaký byl... ano, je to smutné, k čemu se nakonec rozhodl, protože jsem se mu upřímně ani na chvíli nedivila, že nezměnil názor. Nemůže to být jednoduché a moc krásně si to představuje člověk, který je absolutně zdravý a ví, že se má radovat ze všech maličkostí, které život přináší. Ale ani na chvíli mě nebavil celý zbytek filmu, všechna ta kýčovitost chvil, které spolu trávili, všechna ta předvídatelnost, jak se ho TEHDY bude muset dotknout a jak on v TAMTU (jinou) chvíli vidí, jak je vlastně skvělá, i když před nehodou by se na ni nikdy ani nepodíval! A na závěr - jakou krásnou dovolenou si spolu užijí! Ale samozřejmě je tam zvrat a její pláč a její útěk.. a její neméně očekávaný návrat na "jeho poslední" chvíli... Takže ano - romantický film ano... o lásce jako z červené knihovny, akorát se smutným koncem. Ale drama? Psychologie? Život? Jděte... všechno to tady už bylo, a daleko líp zahrané a daleko líp natočené.(12.3.2017)

 • balcazar
  ****

  Rozprávkovosť a svojím spôsobom nereálnosť a zveličenosť zrejme filmu nemôžeme vyčítať, hoci to miestami trochu preháňal. Každopádne to bola kvalitka a romantický film, ktorý nenudil a neuspával, čo je v tomto žánri základ. Emilii Clarke musím poďakovať. Keď sa ma budú pýtať, aká má byť moja frajerka, nemusím si vymýšľať odpovede. Stačí povedať, že práve taká, aká bola Clarke v tomto filme. <3(25.4.2017)

 • Porp
  ****

  Ale hej, ujde to. Dá sa tomu príbehu veriť, hlavne vďaka a iba tomu, že záver sa nenesie v duchu: "A žili šťastne až do smrti."(28.7.2017)

 • Berry0153
  ***

  Téma tohoto filmu mě neskutečně odrazovalo. Má první myšlenka byla - ach bože, romantická verze dokonalých Nedotknutelných, to snad ani nemůže dopadnout dobře. Podle nechtěně puštěných videí na youtube jsem navíc věděla, že to bude doják a tak nějak se mi na něco takhle předvídatelného s jasným všude známým koncem ani nechtělo dívat. Pak přišel jeden upršený den a já se přecejen přemohla. Ono je totiž Sam Claflin strašný sympaťák (v Love, Rosie mě úplně dostal) a tak jsem si říkala, že to přece nemůže být tak zlé. A...dobře, nebylo to tak zlé. Bylo to lepší než jsem si představovala, ale ten tanec obočí hlavní hrdinky a její výstřední vkus mi prostě vůbec nesedli. A emocionální vyděračský konec taky ne (tím jsem se nechala prvně zmasírovat a napálila jsem zde 4 hvězdy, ale jak mi tak celý příběh postupně z hlavy odeznívá, došlo mi, že to nebylo nic jiného než jedno velké tuctovopohádkové klišé. 50%(13.9.2017)

 • Kingjiri
  ***

  Nedotknutelní zahalený do kabátku červený knihovny. Vztah mezi ústřední dvojicí se na muj vkus vytvořil dost rychle a zaráželo mě nepřirozený chování Louise. Zejména její změna názoru v závěru nebo schopnost zvládnout situace s nadhledem a úsměvem. Jenže ono bylo pro její postavu typický, že když už nevěděla kudykam, vždycky se objevil někdo, kdo jí poradil a ona se najednou bez větších úvah pro navrhovaný řešení nadchla a realizovala ho (tohle asi holt racionální chlap nepochopí:)). Nakonec však vcelku neškodná romantika, která se dá bez větších útrap zkouknout. Třetí slabá hvězda za hodně překvapivej závěr v rámci romcom žánru.(14.1.2018)

 • nenet
  ****

  Na tento příběh od Jojo Moyes jsem narazila vícekrát a dosud jsem neměla dost odvahy ho přečíst ani shlédnout. Ale ve výsledku je to přívětivý snímek, ve kterém by překvapivě "obyčejná" Emilia Clarke svým optimismem snad rozehřála i ledovec. Mám obecně radši šťastnější konce, ale v tomto případě je dobře, že se žádný zázrak nekonal, i když to diváka zabolí.(28.2.2018)

 • progression
  *****

  I když v samém počátku jsem postavu Emilie Clarke až tak moc nebral a nějak mi nesedlo jak to může všechno dále ladit a fungovat (úplně stejně jako u Omara Sy v "Nedotknutelných") v obou případech jsem svoje mínění hodně rychle přehodnotil. Emilia Clarke byla ve své roli naprosto fantastická a "alchymie" mezi ústřední dvojicí fungovala na jedničku. Přesto, že téma snímku není až tak optimistické, té pozitivnosti je neuvěřitelně moc a snímek diváka dokáže neustále příjemně šimrat na duši a nejenom tam. Přesto, že vyústění příběhu i exteriéry se od "Nedotknutelných" dost liší, celkové poselství nikoliv. To, že i v nejtěžších situacích se máme snažit hledat to pozitivní (i když to kolikrát není jednoduché) lze jen těžko zpochybnit, ale samozřejmě bychom na to neměli být sami. Vybavily se mi i další snímky sice s poněkud odlišným tématem, ale co se týče toho vyznění i toho, co v člověku po shlédnutí zůstane. "Hasta La Vista", "Běsnící měsíc" a samozřejmě i "Griffin a Phoenixová" s Peterem Falkem a Jill Ireland. Ke všem těmto "filmovým klenotům" a "pozitivnímu dopingu" se určitě budu rád v budoucnosti vracet.(23.4.2018)

 • filipvrbik
  ****

  Do děje jsme vrženi poněkud po hlavně, je to totiž jasné, že se do sebe Lou a Will zamilují.... i přesto, že Lou má přítele (nevím proč je tak divně ztvárněn, ve skutečnosti není vůbec hrozný).. no a Willova přítelkyně prostě po zranění přeběhla k jinému (tak to chodí). No a jak se zamilují , tak Lou zjistí, že se Will už rozhodl k Eutanázii (aby ne!) a snaží se ho od ní zase odmluvit, což se jí nepodaří...takže doják, ale zase ta chemie tak úplně nefungovala a viděl jsem lepší filmy s podobnou tématikou ...70%(13.6.2018)

 • Bobris
  *****

  Malý film s velkým srdcem. Obrovské klišé, které naprosto nevadí a které se schovává za vynikající herce a dynamický děj. Ale jo, hltal jsem to, nemám co bych vytknul.(2.7.2016)

 • akvidzerp
  ****

  Vsechno uz tu bylo, ale tenhle film proste funguje.(3.7.2016)

 • Webgirl
  *****

  Nevilla jsem ani nepoznala :-)(3.7.2016)

 • FIGHTSTAR
  ****

  Kino Dukla Jihlava (3.7.2016) 80%(3.7.2016)

 • boombang
  *****

  Emilka je prostě zlatíčko. Její roztomilost, úsměv a neustálé hrátky s obočím - na tohle vše se strašně moc hezky koukalo. Vrcholem je v tomto směru scéna, kdy Louise dostává jako dárek pruhované punčocháče (ta radost!!!). A také společný "tanec" s Willem (ten zase extrémně pobaví při prvním setkání s Louise). K dokonalosti francouzských Nedotknutelných tu asi pár drobností chybí, ale kvůli Emilce nemůžu jít pod pět hvězd.(8.7.2016)

 • barteca
  ***

  Daenerys a Lannister v nových rolích. Celek nějak málo přesvědčivý.....(10.7.2016)

 • kymla
  *****

  Jak již tu někdo napsal, Nedotknutelní v romantickém balení. Film, který zaujme od začátku do konce.Nádherná scenérie, hudba. Úžasné herecké výkony, co víc si přat.(11.7.2016)

 • hepi_
  ***

  Veľmi príjemný film. Toto sadlo Emilii Clarke oveľa viac ako úloha Sáry Connorovej (Terminator Genisys). Istá paralela s filmom Nedotknuteľní sa nezaprie. Každopádne v rámci žánru jeden z top, teda až na tú príšernú hudbu_obsadenie, námet, kostýmy_ 60%(15.7.2016)

 • Tatizz
  ****

  Začnem konštatovaním, ktoré asi nikoho neprekvapí. Vytvoriť film o hrdinoch s ťažkým zdravotným postihnutím je nesmierne náročná úloha. Ak tému podáte odľahčene (Ja, Earl a dievča na zomretie či Kým si po nás príde) riskujete to, že vás budú obviňovať z nevierohodnosti. Ak ju podáte vážne (Na vine sú hviezdy, Pre moju sestru) hrozí, že skĺznete ku patetickosti či ešte horšie, k citovému vydieraniu. /// Nech už sa vyberiete ktoroukoľvek z týchto ciest, riskujete predovšetkým jedno. A to, že postavy budú vyzerať umelo, strnulo, akoby bez života. Budú ako figuríny. Nechcené paródie. Nepopieram, že krátkodobo vás takýto film dojať môže, ale z dlhodobého hľadiska vo vás pravdepodobne nič silné nezanechá a s postupom času sa stane len jedným z mnohých filmov na podobnú tému. Aspoň mne sa to stáva. /// Raz za čas, ako s obľubou hovorím „raz za jedného jednorožca“, sa však objaví film, ktorý pristupuje k téme inak. Ozvláštňuje vyčerpaný námet. Za posledné roky som videl tri takéto filmy – Amenábarov Hlas mora (2004) s nezabudnuteľným Javierom Bardemom, francúzski Nedotknuteľní (2011) a Predtým, ako som ťa poznala (2016). A práve poslednému filmu by som rád venoval trochu pozornosti. /// Zo spomínanej trojice je Predtým, ako som ťa poznala síce asi najslabší snímok, no paradoxne mám stále pocit, že v Hollywoode doposiaľ nič lepšie na túto tému nevzniklo. Nech lovím v pamäti akokoľvek, o zdravotne postihnutých nenatočil nikto nič lepšie. Konečne mám pocit, že som videl film, v ktorom všetky postavy pôsobili živo, ľudsky a uveriteľne. Teda, aspoň deväťdesiat percent stopáže. /// Predtým, ako som ťa poznala napriek svojmu názvu a možným očakávaniam nie je film o láske, ale o umieraní. Láska tu vystupuje len ako krátkodobá odbočka na ceste ku vopred vytýčenému cieľu. Nemá silu uzdraviť telo a dušu, je len prostriedkom k prežívaniu. Nie dôvodom pre život. Tak veľkú mieru realizmu pri takto všednom motíve (láska) u väčšiny hollywoodskych filmárov často nenachádzam. /// Postavy sú presvedčivé a nie sú ako z katalógu modelov a modeliek spodného prádla. Ona (Louise) je nešikovná, zvláštne sa oblieka, s mužmi to príliš nevie a v živote sa hľadá. On (Will) celý čas vie čo chce a napriek tomu, čo všetko sa okolo neho a v jeho vnútri odohráva, zotrváva na svojich pozíciách. To z Willa robí nie hrdinu, ale skôr antihrdinu, ktorého časť bude odsudzovať a druhá časť jeho čin akceptovať. /// Napriek tomu, že film je rozprávaný z pohľadu hlavnej hrdinky, tak viac než o ňu ide o neho. Takmer celých stodesiat minút sledujeme obhajobu iného spôsobu cesty životom. Hlavný hrdina nám pozvoľna sprostredkúva dôvody svojho rozhodnutia a je na nás na divákoch, aby sme sa na základe vlastných životných skúseností a svetonázoru rozhodli, či táto cesta by i pre nás bola vôbec možná. Možno Willa odsúdime a možno nie. /// Mám pocit, že akékoľvek slzy pri tomto filme vyroníme, nebude to kvôli niektorému z hrdinov (ako to bežne v podobných filmoch býva), ale kvôli bezvýchodiskovej situácii, v ktorej sa hlavní hrdinovia ocitajú. Či už si vyberú cestu životom alebo rozchod s ním, čaká ich bolesť. Predtým, ako som ťa poznala nie je tuctová romanca. Kladie existencionalistické otázky o tom žiť či nežiť. Či presnejšie, o tom ako žiť. A čo znamená žiť hodnotne a čo túto hodnotu určuje. Existuje však na to odpoveď?(20.7.2016)

 • Arsenal83
  ***

  Obyčajná, priemerná a z mne neznámeho dôvodu tu prehodnotená záležitosť. V prvom rade ide o romantiku trochu podivného charakteru, miestami to funguje, miestami nie. Hlavne by ale romantický film, hoci aj smutného charakteru, mal mať nejakú pozitívnu pointu. Tu žiadna nenastala, ak teda nepovažujete maximálne sebectvo a pravdepodobnú propagáciu istej "lekárskej" činnosti za pozitívne. Nepridám sa ani ku kladným hodnoteniam na Emiliu Clarke. Tá by mala ostať v úlohe Denerys, kým jej to fyziológia dovolí. V prípade, že má niečo hrať tak brutálne prehráva, keď mala byť veselá i smutná, vždy rovnaká neusporiadaná mimika, v kuse nejaké trhané pohyby obočia, takýto výkon bol hodný maximálne grotesky.(21.7.2016)

 • Anomiska
  ****

  Popravde som bola dosť skeptická a záver je, no, neviem. Ale chcela by som to, čo berie ona, aby som sa stále usmievala :P Dávam 3 a pol*(7.8.2016)

 • Kutkey
  ****

  Film celou dobu připravuje půdu pro to, aby jste se zcítili s herci a působilo to potom celé tak přirozeně. Příběh je opravdu nabitý emocemi a konec velmi dojemný, ale extrémně pomalé tempo mi v některých částech až vadilo. Co pozvedlo emoce ještě o úroveň výš byl skvělý soundtrack: Imagine Dragons - Not Today.(10.8.2016)

 • teba
  *****

  To mi nedělejte tohleto! (Přiznávám, že taky by mohli natočit, jak Sam Claflin dvě hodiny zírá do kamery, a nejspíš by to hodilo zase pět hvězd ;o) Ale Emilia Clarke byla taky výborná, takže celkově moc pěkná podívaná pro dámy a velké balení kapesníků...)(13.8.2016)

 • george82
  ****

  Klasická romanťárna bohatýho caparta co měl vše a pak nehoda převrátí jeho život naruby. Cestu mu zkříží potrhlá a pozitvní pipka, která chce změnit jeho život a rozhodnutí. Marně. Důstojně a elegantně na mě působili Charles Dance a Janet McTeer.(17.8.2016)

 • TerezPunta
  *

  Oproti knižní předloze zklamání... škoda.(29.8.2016)

 • chrispe
  ***

  Krásné slzavé údolí, ale nic jiného jsem vlastně ani nečekala. Co oceňuji, tak že se film držel knihy. Samozřejmě něco vypustili, ale to podstatné tam nechali. Tedy abych byla úplně upřímná, tak mi tam chyběl příběh Lou a hradu, který vysvětluje, proč se nikdy nikam nevydala. Výběr hlavních protagonistů se mi taky líbil, Sam Claflin je fešák a Emilia Clarke byla už svým vzhledem tak trochu trhlá a krásně jiná. Btw: Snad až v jeho poslední scéně mi došlo, že představitel Patricka je herec z Harryho Pottera :D a já si furt říkala, že je mi nějak povědomej.(21.9.2016)

 • GaleW
  ***

  Pro film bohužel, pro mě bohudík, četla jsem před shlédnutím tohohle bijáku i knížku, a tak nemůžu dát víc než tři hvězdičky, i když se film drží předlohy poměrně věrohodně. Jenže knížka je knížka, platí to v 99%, a tak i tady......(4.10.2016)

 • MickeyH.
  ***

  Něco mezi Intouchables a the Bucket List... Momenty jsou tam pěkný, Emilia Clarke hraje excelentně, ale končí to úplně dementně a neromanticky, ač se to romanticky tvářilo...(9.10.2016)

 • Miagy
  ****

  Pomerne silný film o láske v akejsi netradičnej porobe jej aktérov, ktorý otvára dosť kontroverznú tému. Hlavní protagonisti sú sympatickí, ich herecké výkony sú najmä u Emilie Clark skvelé ba priam na pobavenie. Rola Louise sa mi však akosi do celej tejto ľúbostnej drámy príliš nehodila. Išlo o akýsi mix Anny zo zeleného domu a Bridget Jones a možno pestúnky Fran. Jej správanie akosi uberalo na vážnosti, čo bolo možno cieľom. Čo sa týka príbehu, ten je silný, kontroverzný, vynára mnoho otázok. Záver filmu mal byť podľa niektorých veľmi dojímavý. Vcelku bol, ale nepatrí medzi tie najdepresívnejšie a najsmutnejšie filmy...4,5*.(22.10.2016)

 • Gendarme
  ***

  Děsná hudba, chtělo to něco víc alternativního k alternativně oblékané slečně Clarke. Film je dost předvídatelný, ale zábavný. Celé to mělo pěkný reálný smysl ... ale proč se na začátku nechal přejet skútrem? WTF nikdy nebyl za deště na ulici? :-)(22.10.2016)

 • Franche
  *****

  Mnoho uživatelů srovnává Me Before You s Nedotknutelnými. Nechápu proč. Téma sice opravdu je podobné ale motiv a zápletka je v něčem úplně, ale úplně jiném. A že to je růžová knihovna? To muselo být každému jasné už nazačátku filmu. Nemluvě o tom, že romantické knihovny většinou končí trochu jinak .... za mě skvělý ale hodně depresivní zážitek, kterému dopomohl sarkasmus a rychlejší tempo. Cast super. Za mě, jako za 100% citlivou babu 5*(25.10.2016)

 • ratpile
  *****

  Me Before You se nesnazi zanr redefinovat - je to proste krasna, nacancana, spravne prikraslena, horko-sladka pohadka o (umirajicim) princi a potouchle devecce s obrim srdcem. Emilia Clarke "prehrava" presne tak, aby snimek skutecne pusobil spravne kouzelne a nerealne. Samotne poselstvi filmu navic vlastne nevypravi o vecne lasce a jeho vyzneni snad nemuze urazit vubec nikoho. Pohlazeni bez cervene knihovny.(7.1.2017)

 • olmikee
  ****

  Romantiky jsem nikdy moc nemusel, ale zase na druhou stranu když dostanu náladu tak se velice rád na nějakou podívám. A toto byla přesně trefa do mého gusta. Zábavný, dojemný a veselý zároveň prostě skvěle vyvážený a i když někdo může říkat že to je obrovské klišé? No a co není ? Hlavně úžasná Emilia Clarke která mě naprosto šokovala a bavili od začátku do konce.(19.1.2017)

 • DJ Kritik
  ****

  Dojímavé, humorné a zvláštne ľudské. Ľudia, ktorí by sa za normálnych okolností ani nestretli.Ľudia z rozdielnych spoločenských tried a rozdielnych záujmov. Ale nehoda skríži ich cesty a nastáva zmena ich života.(18.2.2017)

 • DjsVorel
  ***

  S postupem času musím opravdu polevit v hodnocení. Je to jen lehce nadprůměrný romantický snímek, který bohužel snižuje jeho obrovská předvídatelnost. A je pravdou, že ani po stránce emocí mě Me before you nestrhl. Celý film jsem čekala, kdy to přijde.....ale ono to prostě nepřišlo.(19.2.2017)

 • Sophia
  *****

  Takove filmy miluju!(6.3.2017)

 • sariety
  **

  Nevim jak u knížky, ale jedno vím jistě- mělo to u ní zůstat(25.3.2017)

 • l.enik.c
  ****

  Rozporuplnné pocity. Něco tomu podle mě chybělo a já nemůžu přijít na to co. Mám pocit, jako by hlavní dvojice nedostala dostatek času sama pro sebe, nějak mi uniklo, kde se mezi nimi vlastně vytvořilo to hlubší pouto. Jinak se mi jako pár líbily, i přestože jsem Emilii Clarke nemohla přijít na chuť, ale si to zahrála dobře. Nemůžu se ale prostě oprostit od srovnání s Nedotknutelnými, kde to všechno fungovalo mnohem lépe. Ale na druhou stranu, nebyla to taková tuctová romanťárna. Líbil se mi soundtrack.(19.8.2017)

 • TornadoETA
  ****

  Jako Daenerys dejme tomu, ale co zde ukázala Miss Clarke ve stejnojmené roli, tak to klobouky dolů ... Příběhy končí většinou happyendem, jindy tragicky a někdy tak, jak prostě mají skončit ;-)(21.8.2017)

 • MoniKoloma
  *****

  Smutný a pěkný film.(24.2.2018)

 • Whitebeard
  *****

  5*! Pane jo. Nejlepší romanťáček co jsem viděl? Dost možná. Má to pro mě všechno. Takže chlapi, jestli chcete svoje drahý polovičky vidět řvát, tohle je ten film si myslim.(5.3.2018)

 • Mykhaluu
  ****

  Tento film mě zastihl nepřipraveného a rozcupoval mě dle libosti. Hereckými výkony, kostýmy, tím, že to téma nepodělal, i když ždímal na maximum. Můžeme s rozhodnutím, které Will Traynor udělal nesouhlasit, polemizovat, ale to je asi tak všechno.(18.3.2018)

 • zubrik66
  *

  Neskutočne naivný príbeh bez absolútnej iskry. Je to ako jesť tofu a klamať si, že je to bravčová panenka.(3.4.2018)

 • mira.l
  ***

  Sice je tam pár dobrých hlášek, ale jinak je to dost předvídatelný slaďák, ze kterého si budu asi nějakou dobu pamatovat jistou přirozenou praštěnost a úchylku hlavní hrdinky na prapodivné oblečení a barevné punčocháče v čele s těma á la Biene Mája. Hodnotit třemi, čtyřmi?? Napoprvé asi za slušné tři těsně pod čtyřma. Vidět znova?? Já nevím, nevím... A 80%?? Nevím, nevím podruhé...(10.4.2018)

 • Veeria
  *****

  Jak popsat dokonalost? Je to dokonalost. Emilia je Louisa, Sam je Will. Adaptace se drží knižní předlohy, což kvituji vděčně. Měl by tento film vidět každý!(1.5.2018)

 • hekla
  ****

  Pěkná romantika, trochu vtipné a trochu smutné. Příjemné obsazení sympaťáka Sama a ztřeštěné Emilie. Oceňuji to, že jsem až do poslední chvíle nedokázala odhadnout, jak to nakonec dopadne, což se mi moc u filmů tohoto typu nestává.(1.7.2016)

 • Katte
  *****

  Dávka melancholie, humoru, sarkasmu, naděje a lásky. Vše namícháno ve správném poměru. Film, který vykouzlí úsměv na rtu ne jednomu divákovi a ten bude přetrvávat i během závěrečných titulků při tónech skladby Not Today od Imagine Dragons. Film, ke kterému se jistě budu ráda vracet. Za mě 5*, za pocit, za úsměv, za větu "I became a whole new person just because of you." Za to, jaký vliv může mít někdo na člověka jen tím, že je přesně takový, jaký je.(4.7.2016)

 • svetylko
  ****

  Krásný film, který dokázal spojit lidi v sále - jako bychom byli rodina, která se sešla u televize a společně jsme se smáli i plakali. Ty uvolněné emoce vedly cizí lidi k vzájemným pohledům, darováním kapesníčků a hláškám, které sdílelo celé kino: nechybělo moc a málem došlo na představování a výměny kontaktů. :-) Moc hezký zážitek, který se nesl celým sálem. Jste naprosto připoutáni k příběhu, hrdinové jsou krásní a sympatičtí, filmařina se blíží pohádce - takže ANO, pokud jste to ještě neviděli, běžte do kina - a nečtěte dál (atˇ se nedozvíte, že vrah je zahradník)................................................................................................................................................................................................................................................ Nechce se mi odsuzovat hlavního hrdinu, za nic na světě bych nechtěla být v jeho kůži. Ale nesdílím poselství, že největší smysl života je v jeho užívání si - což hlavní hrdina nemůže a tak končí. Přišlo mi líto, že nezkusil dát vztahu čas (rodičům "dal" půl roku). Nejsem schopná přijmout, že to "dobře dopadlo" a že se Ti dva vzájemně obohatili. Ona už měla všechno : otevřené srdce, laskavost, vtip, osobitost, odvahu učit se, statečnost, nadšení, kreativní přístup i srovnané hodnoty (ten monolog na zídce)... On jí dal ty peníze, které jí "otevřou dveře do světa" a koupí si parfém... a to je všechno. Ano, ted´ to s ním nemusí mít těžké a najde si někoho zdravého, přece chceme život "krásný" a do toho těžké nemoci a komplikace nepatří. Ale jak se s tím ted´ srovnat, když zblízka vidím skutečné lidi, kteří odvážně prochází každým dnem...takové dvojice, které se navzdory všem omezením mají rádi a dokážou se smát? I přes ochrnutí mají sex a někteří i děti. Myslím na ty páry a říkám si - někdy je prostě život lepší, než film (i když viděli jste "Nedotknutelní"?)(14.7.2016)

 • Radyss
  ***

  Trošku film bez vlastního nápadu. Nedotknutelní s přidanou romantikou a opakující se scény, ať už jde o tanec či holení. To režisérka Thea Sharrock mohla vypustit, aby se ještě více nepřibližovala k již zmíněnému snímku. Knihu jsem nečetl, ani to nemám v plánu, ale pokud se tyto scény v knize vyskytují, tak budiž. Konec se však mění v něco jiného a člověk si říká, jestli za to těch sto deset minut vůbec stálo. Není nic nového a takových filmů najdeme hromady. Herecké obsazení bylo docela příjemné. Daenerys Targaryen v roli hnědovlasé Lou bylo docela překvapení. Párkrát se ve filmu potká i se strážcem západu Tywinem Lannisterem, ale žádný boj se nekoná. K tomu sympatický Sam Claflin v roli sebestředného Willa a určitě bych neměl zapomenout na Longbottoma, kterého jsem po dlouhé době taky rád viděl.(15.7.2016)

 • Karlos8
  ****

  Just live Clarková. Nikdy nezapomenu na tak kvalitní spojení mluveného anglického slova s opravdu vytříbenými českými titulky. No nic, pojďme zpátky na stromy. Líbilo se mi to, i když k tomu mám jisté výhrady. Co se mi opravdu hodně líbilo, to byl šatník Clarkové. Na každou scénu jiný kus oblečení, který si doslova tykal s extravagancí. Žlutočerné punčochy to jen dokazují. Dále se mi líbil opravdu titěrný kontakt s tvářemi hlavních aktérů. Takhle blízko jsem dlouho nebyl. Největší pecka jsou ale hlášky, kterých není málo a u kterých se člověk i zasměje. Co mě naopak zklamalo, dobře možná trochu víc zklamalo, to bylo celkové pojetí. Knihu jsem nečetl, takže nevím, ale podle mě je to opět až moc americké, kýčovité a až moc hezky opracované. To ani nemluvím o závěru, se kterým jsem vůbec nepočítal.(16.7.2016)

 • Kytarka
  *

  Ráda bych řekla něco, co by tomuto filmu dodalo na lesku a úctě. Opravdu velmi ráda bych tento film pochválila... Ano, tvůrci vybrali krásné prostředí plné bohatých lidí a jednoho fešného krasavce, který má těžký život a rozhodne se jej ztížit i ostatním. Vybrali Emilii Clarke. Jupí. Nicméně když si odmyslím vizuální stránku, která je vážně přepečlivě nacukrovaná, zbyde jen unylý děj, hloupé dialogy (včetně hlavního hrdiny a jeho tendence oslovovat partnerku příjmením - to už tady přece tolikrát bylo), obočí Emilie Clarke tančící divoký dvouhodinový čardáš, pokus o dojemný konec a mé rázné stisknutí tlačítka stop ještě před náběhem závěrečných titulků. Uf. Takhle opravdu ne.(17.7.2016)

 • PetrC.
  ****

  Britský film, sice s americkou nálepkou, ale typicky evropským rozuzlením. Až po konci snímku teprve vynikne scéna se sledováním filmu Des hommes et des dieux, která rozuzlení i vyznění předesílá. Výborný hudební doprovod celý film skvěle podtrhuje. 79 %(20.7.2016)

 • Mouchal
  ****

  Emilia Clarke si odběhla od khaleesování, aby si zahrála... Louisu Clarke? Je to tak a je to opravdové zlatíčko. Mám podezření, že zdejší vysmátá "Lou" (vůbec to nezní jak označení tříletého špunta pro močení...) v dětství prožila velmi silnou traumatickou událost, po které neumí plně ovládat své mimické svaly a musí se celý den tvářit jako slaďoučký měsíček na hnoji. Ale upřímně? Jí to sedne a pro potřeby filmu byla právě Emilia výbornou volbou, protože její ztřeštěné úbory a i její ztřeštěná povaha je něco, co si snad každý divák ihned zamiluje. Me Before You je typický film, u kterého by se u vchodu v kině měly slečnám povinně rozdávat štosy kapesníčků a nám, odolné omladině, naopak nepodkluzující bačkory (takové ty boty do sprchy, znáte ne?) a pro osazenstvo vrchních řad člun nebo alespoň menší kánoi, protože slečny při tomto filmu jsou schopny vykouzlit docela slušné oceány. Bohužel já se k nim nepřidal z dvou důvodů. Zaprvé jsem produkt neopodstatněné víry, že muž nebrečí (alespoň před svědky ne) a za druhé mě ten přelomový a takřka klíčový moment celého filmu nedokázal přesvědčit o skutečnosti, tj. hercům jsem to prostě a jednoduše nevěřil. Ikdyž jsem s hlavními herci neměl celý film absolutně žádný problém a byl to opravdu páreček snů, v tomhle to u mě dost "prokoučovali" a víc jím sedl ten pohodový až komediální motiv. Filmu z mého hlediska neprospívá ani fakt, že je to de facto kopie filmu Nedotknutelní, který ze mě ale dostal emoce mnohem lépe a mnohem přirozeněji. Taky Jsem moc nepochopil úlohu Patricka, který na konečný vývoj událostí neměl absolutně žádný vliv a čas obětovaný pro něj, mohl být věnován prohlubováním vztahu úhlavní dvojice (přeci jen takhle to bylo vyobrazeno dosti zkratkovitě). Ve výsledku je Me Before You ale i tak výborná záležitost, která by neměla uniknout žádným fanouškům filmů s touto tématikou a ani fandům příjemných filmů. 80%(21.7.2016)

 • Juuroo
  ****

  Veľmi dobrý film s vynikajúcim obsadením. Ešte som nezažil, aby po konci filmu toľko žien v kine plakalo. Silné 4*.(24.7.2016)

 • akcul
  ****

  Lehky zavan kyce se vznasi nad timto laskavym romantickym filmikem, ktery, ale urcite stoji za shlednuti:-)(6.8.2016)

 • Vikyy98
  *

  Romanťáky se za poslednich 10 let vůbec nezměnily. Stále to jsou kýčovitý, melodramatický blbosti s nízkou uměleckou hodnotou.(19.8.2016)

 • Dextwer
  ***

  Moje hodnocení: 55%(20.8.2016)

 • rigby
  ***

  Hollywoodská hra na city. Ale funguje to. Za ty roky, za ty spousty filmů, už to zkrátka mají vymakané, a funguje to. Není to žádná slátanina, jde se na to dívat, člověk se u toho baví, no a v závěru se prostě zcela nevědomky ty slzy v očích objeví. Ale jinak to žádný zázrak nebyl, jen velmi příjemný film, kde se nestřílí, anebo nejsou fóry přitažené za vlasy natolik, že se jim nelze smát.(24.8.2016)

 • Blazis34
  ****

  Moc hezké zpracování knižní předlohy You Before Me. I když o knížce nemám ani tuchy, zas takový fanda románů a čtenář nejsem, zfilmovanou podobu jsem si ujít nenechal a udělal jsem dobře. Romantické spojení mezi dvěma úžasnými hereckými výkony bylo krásně jiskřivé a stoupající. Sam Claflin byl skvělý, ale pro mě ještě o jeden až dva stupínky vystoupala Emilia Clarke, která mě hlavně svoji empatičností, grimasy a pozitivním nadhledem dostala. Právě ona dle mého byla tím hlavním kamenem, na kterém se film postavil. K tomu dojemná, vkusná hudba, se spoustou známých písniček, walšské prostředí hradu jako vystřižené z pohádky a divák musel být na konci dojat. Též se mi líbilo, že děj i přes tragickou událost na začátku se nesl spíše v pozitivním duchu. Je to určitě lepší než dvě hodiny se nechat dojímat a brečet, takhle se i divákovi snadno vyloudil na tváři úsměv. Za mě velké překvapení, které mi připomělo podobný skvělý film Teorie všeho a hodnotím 80%, čtyřmi hvězdami.(3.9.2016)

 • alldo.raine
  ***

  Tisíckrát viděné, budete vědět naprosto přesně co Vás čeká, ale v podání Clarkové a jejího pacienta to bude velmi příjemná podívaná.(3.9.2016)

 • brumbrum
  *

  Pekne spravene, no zial sracka zostane srackou, i ked pekne formovanou. Zial, lebo na jednicku zrezirovane, vymyslene, zahrane, pekna hudba.. Este aj dej bol dobry, len ta message ku koncu ty vole!.. Asi takto: tipek na voziku cely cas posobi velice uvazlivo. Napise krasnu filozoficku zavet, odporuca babenke, jak ma zit, hoci ta mala zivot az do jeho prichodu docela v poriadku. A zasa tie prachy: necha jej balik, aby mohla "zacat zit". No skoda, ze si sam zatial naplanuje exit cez svajciarsky Dignits - cize, platena elegantna smrt pre tipka tohto razenia, co "miloval svoj predosly zivot" a na terajsi sere, lebo napr. nemoze behat a sukat, takze bude lepsie si to cim skor hodit. Poucenie, jedna z niekolkych hodne zlych: zivot je zivot len vtedy, ak bezi vesele pri sporte, chlaste, mladosti, krase, zdravi, sexe, uspechu.. - inak zivot odhodia, lebo im nestoji za to.. Pri peknej hudbe, pri uplakanych rodicoch, pri zamilovanej zene.. Kua, totok odhadujem spoznoroval priamo vyrobca mrtvol, alpska sro. Ze to ma druhu stranku mince, ako to mohol autor/reziser ponat, ani len v naznaku nikde nebadat: tipek zil jak parchant, telesne zdravy, dusevne chory - prcal, mrhal casom, vyhadzoval prachy, pilil kdejake luxusne ludry.. - nez mu ustrihla motorka miechu. A to bol dar pre neho, pretoze konecne sa napil kalicha pruseroveho - a zacal viac premyslat. Mal to tazke, a hla, stastena/mama/Boh mu prihrali do cesty ozajstnu lasku, nie jak tak vyblita vyplznuta blondina, co ho po navozikovani sa kopla do prdele a vzala si jeho kolegu/frienda, cize este aj tej sa zbavil jak gentleman. Ako novy chlap na kolieskach mal hromadu prachov, milujucich rodicov, milujucu babenku, co ho dokrvi prosila, aby nebol taky egoista a nezutekal do hrobu - lenze komu niet rady, tomu uz len Dignitas. Krasne prostredie, romanticka hudbicka, vsetci vospolok placu - este rozdat vizitky do alpskeho vrahova a je to ve fullke. Chce se mi zvracet. Takto domrdat peknu story. Co si ma z toho clovek akoze odniest? Ze treba hlavne prachy a ak to nejde jak ma, hodit si to - a kopnut v rit lubovolne hlboku lasku. Cest praci. 1* - za vykon hercov a aranzma tomu cirkusu nechutnemu. Totok je hodne rafinovanejso namiesana jedovatost, nez zjavna pakarna - clovek ma pocit, kolka romantika a sloboda a laska a cojaviemco, a pritom je to stale len velmi zly navod na velmi zle rozhodnutia s velmi zlym koncom. PS: Nedobry puch pekla ma ovial, podobny tomu po zhliadnuti filmu Kolonia Dignidad - a nebude to len zhoda nazvov.(4.9.2016)

 • klarajaja
  *****

  Stručně a jednoduše, do kina jsem šla s tím, že uvidím opravdovou bombu a taky jsem jí dostala. Knižní předlohu jsem četla asi tak třikrát a vždycky mě dokázala rozplakat, stejně jako tento film. Emilia Clarke patří k nejsympatičtějším a nejtalentovanějším herečkám naší doby. Když jí dáte do páru z hezounkem a též skvělým hercem Samem Claflinem, dostanete nejkrásnější filmovou dvojici (a musím říct, že jim to vedle sebe svědčí). Musím vyzdvihnout také filmový soundtrack (geniální, geniální!).Jestli máte rádi film "Hvězdy nám nepřály", koukněte na tento film, ale doporučuji ještě větší zásobu kapesníčků než jste zvyklí.(5.9.2016)

 • Facerr
  ****

  Musím přiznat, že i já - drsnej dřevorubec z Ural jsem uronil slzu. Dobře, kecám ...na slzy nedošlo, ale měl jsem na mále. Romantickým klišé se už asi vyhnout nedá, jenomže v tomhle případě je to díky obsazení, dialogů a vlastně všemu tak nenásilný, odsejpavý, že to člověk zhltne jak malinu.(6.9.2016)

 • Eywa11
  ***

  Po tom ako mi asi všetky kamošky vraveli, že čítali knihu a ako strašne srdcervúco nad ňou bulili som sa strašne tešila na jej sfilmovanie, no popravde som bola prekvapená, že film ma až tak nedojal. Skôr ma to celé hnevalo..... už len Willova ex, ako mohla opustiť tak úžasného človeka. To fakt nie je láska. Keď sa vydávala bolelo ma to zaňho. Inak klasický príbeh, kde jeden miluje život no všetko stratí a druhému leží svet pri nohách no nevie život žiť. Louise mala šťastie, že stretla Willa. :) Nad čmeliakovými pančucháčmi som sa musela poriadne smiať, lebo som mala také isté a tiež sme boli nerozlučný pár. (hrôza viem) Aj keď som vedela ako to celé skončí, tak ma ten záver mrzel. ....If you love me, don't let go .... ale keď sa nad tým zamyslím, aj Willa chápem, asi by som to tiež nedávala. No a soundtrack samozrejme super, ten sa mi páčil najviac zo všetkého :)(6.9.2016)

 • XXXXXXXX
  **

  Po vydatném ranním prozkoumání tělesných dutin své tehdejší přítelkyně, se takhle jednou Willík nepodívá ani vlevo, ani vpravo, protože je zřejmě ještě stále ,(nejen myšlenkami), jinde, no a od té chvíle, mu chudáčkovi ochrnutému, se zlatou lžičkou v prdeli narozenému, zůstanou už jen ty vzpomínky. A tak se z něj, než bys řekl: "Paralyzovaný od krku dolů" stává pěkná svině, a všem ve svém okolí to dává patřičně sežrat. No a chudál divák si v podstatě místo Tebe přede mnou, jen stačí vybavit scénář Intouchables, jen né tak vtipný, originální a nápaditý, a voilá, to co Vám právě vytahnulo na mysli, by se dalo nazvat třeba: "Než jsem tě poznal" (protože logicky nejsem ženská). Možná by těm kravaťákům v Holyúdu už měl konečně někdo vysvětlit, že doba dramatických romantik je dnes asi stejně aktuální, jako romány jisté Jane Austenové. Chtělo by to změnu...(18.9.2016)

 • Aquarii
  ***

  Knížka je samozřejmě lepší!(27.9.2016)

 • kubik.j1
  ****

  Čakal som od tohto filmu menej, ale napokon prekonal očakávanie, aj keď stale neviem pochopiť jeho rozhodnutie...(3.10.2016)

 • lobo87
  *****

  Očakával som romantickú slaďárnu v štýle Nicholasa Sparksa, ale dostal som niečo úplne iný. Me Before You je podľa mňa fantastický film. Je to dráma, je to romantika, je to komédia. Je to život, so svojimi krásami i krutosťami. Celý film sa niesol na krásnej pozitívnej vlne. Najviac tomu prispela fantastická Emilia Clarke. Jej výkon bol výborný (rovnako ako aj Claflinov) a jej módne kreácie si zaslúžia samostatnú reportáž vo Vogue. Tak uletené a milé dievča, to je pre človeka v situácii ako hlavný hrdina, doslova požehnaním. Napriek tomu, život má aj svoje temné stránky a tie sa nám autori neboja ukázať. Práve preto dávam 5 *. Preto, že tvorcovia nehrali zámerne na city, a všetky emócie spojené s týmto filmom boli úprimné. Ešte chcem pochváliť aj výber hudby, ktorá krásne zapasovala... 85%(6.10.2016)

 • BOURQUE
  ****

  Film, ktorý so svojím príbehom je veľmi smutný ale zároveň aj romantický. Samozrejme, u takýchto filmoch nie vždy sa dá vyhnúť tzv. „klišé momentom“, ale tých momentov tu nie je veľa. Medzi dvojicou S. Claflin a E. Clarke je silná chémia, ktorá je základom príbehu. Mňa osobne však veľmi pozitívne prekvapil výkon od E. Clarke, ktorá svoju postavu zvládla famózne. Ruku na srdce - kto by nemal rád (prípadne kto by sa nezamiloval) milú slečnu (do milej slečny) v takých farebných šatách a pančuchách. PS.: Keď raz budem mať možnosť, tak by som prečítal aj knihu. Osobné hodnotenie: 82% (****) (16.10.2016)

 • Sttomp
  ****

  Když si vždycky u zamilovaného filmu říkáte, že byste chtěli být jako ten pár z filmu, jak je to nespravedlivé apod., u tohoto filmu si to, pokud nechcete být zmrzačený třicátník, neřeknete. Každopádně po celou dobu filmu mne udivoval krásný úsměv E. Clark a i jsem byl unešen z jejiho hereckého výkonu.. peněz nelituji(17.10.2016)

 • m.p.mysacek
  ****

  Na tento film jsem se moc těšila. Ale nejprve jsem si přečetla knížku. Potěšilo mě, že film je opravdu podle knihy a dějové linie se shodují. Přesto ve filmu spoustu věcí chybělo. Jenže nacpat 400 stránkovou knížku do 2 hodinového filmu úplně nejde. Přesto mohli scénaristé víc rozebrat příběh Lou a její rodiny. Něco více o její sestře, o Thomasovi a škole. Vynechali část, kdy její otec přišel o práci, zapomněli na nemoc dědečka. Také jsem čekala, že bude jasné, když se Louisa přistěhovala k Patrickovi, jak se rozešli a že chvíli bydlela u Traynorů. Chyběla mi scéna s bludištěm na hradě a úplně vynechali Willovu sestru. Knížka se mi líbila víc a také mi u ní ukápla slza narozdíl od filmu. Lousi jako postava mi přijde docela naivní. Láska je sice krásná věc, ale Willa nedokázala pochopit, že jeho život pro něj neměl smysl. musí být strašné, když z člověka milující adrenalin, cestování, celý svůj život, se stane najednou osoba naprosto závislá na pomoci ostatních zavřená doma.(7.11.2016)

 • Alan_Shearer
  **

  Co to má být? Jako vážně má tenhle film 81%? Chápu, že někoho obměkčil a jdu proti proudu aleee ... za mě osobně kopírka špičkových Nedotknutelných. Příšerná Emilia Clarke, která mi byla sympatická stejně jako Dana Stodolová. Dlouho jsem neviděl hlavní postavu, která by tolik přehrávala a chvílema jsem si přál, aby osudový konec postihl ji. Scénář čitelnej, opět téma, které podle mě nemůže byt vícekrát zfilmováno. Zajímavější by bylo, kdyby Sam Claflin pocházel z chudých poměrů a automaticky by děj nabral na dramatičnosti. Takhle vznikl paskvil umělejší než polystyren. Škoda, že více prostoru nedostal Charles Dance. Dle mého skromného názoru by tahle rádoby dojemná polosračka měla mít maximálně 50%.(20.11.2016)

 • Urgost
  ****

  Keď ona je taká zlatá. 80%(12.3.2017)

 • Blueeyes
  ****

  Tady jsem si hodně přišla na své. Nejen kvůli Samu Claflinovi - nejvíc sexy kvadruplegikovi všech dob, kvůli překrásné Emilii Clarke, která je nádherná i když zrovna není v roli Daenerys Targaryen. Kvůli jejich báječné britské angličtině. Film s velkým srdcem. Velkoryse a ráda odpouštím, že se v mnoha scénách prakticky jedná o vykrádačku spousty dalších filmů... Než si pro nás přijde, Klepání na nebeskou bránu, Zemřít mladý, Pretty woman nebo My Fair lady. Příběh o tom, že všichni máme možnost svobodné volby, ačkoli ta volba možná není až tak svobodná, protože nás limituje a předurčuje to, jací jsme. Tohle mi sedlo, fakt že jo. A že je to ryzí prachsprostá romantika? No, a co?! :-)(27.3.2017)

 • JannieMc
  ***

  Hola Guys!=') ...za neodolatelný charakter!...a za to hodně z tak mála!=')(3.7.2017)

 • x_ander
  *****

  Emilii sice s GoT fandím, ale po Me before you ji bezmezně miluju. Čistě romantický žánr je jeden z posledních, který vyhledávám, nicméně tady jdou všechny předsudky stranou. S Emilií člověk nastoupí na uhrančivou jízdu a nevystoupí z ní, dokud film neskončí. A co potěšilo nejvíc, žádné romantické klišé se nekoná. Ani na konci, ani v průběhu. Parádní pecka.(8.7.2017)

 • JardoLe
  *****

  Vtipna,mila,smutna a romanticka drama so sympatickymi hercami,ktora mi zbehla ako voda,velmi pekny film,pri ktorom sa clovek zamysli nad zivotom...:-)(11.1.2018)

 • subic
  **

  Takový ten opldňovák a brnkačka na city, co mi stačí opravdu vidět jen jednou. A ona u toho dělá furt ty svoje xichty.(14.5.2018)

 • fordhont
  ****

  "Ještě chvíli chci být normální muž, který šel na koncert s krásnou ženou v červených šatech."(15.8.2018)

 • Betka_S
  ***

  Moc mi tam neseděla Emilia, nevím proč, ale v kritických situacích jsem jí to prostě nežrala. Ale Sam je milouš, toho teda můžu. Čekala jsem, že to bude tak nějak víc dojemné, ale spíše to na mě působilo jako slabší verze Nedotknutelných s romantickou linkou. Hlavně konec mi přišel uspěchaný - výjimečně jsem ale přehodnotila své stanovisko ke šťastným koncům a zhruba od půlky jsem doufala, že to dopadne dobře. Film nedoporučuje 10 z 10 lidí, kteří se umí oblíkat!(3.7.2016)

 • Nely
  *****

  Těšila jsem se, ale měla jsem trochu obavy. Knihu jsem četla a naprosto mě uchvátila, takže poté co jsem zjistila, že bude film, jsem se trochu bála, jak to zpracování dopadne. A naštěstí to dopadlo na výbornou. A ještě bych přidala hvězdičku. Film mě fakt dostal. Casting se vyvedl skvěle. Sam Claflin i Emilia Clarke se na svoje role hodili. Chemie tam pracovala velmi dobře. Celý příběh byl zpracován skvěle a podle knihy, až na pár věcí, které byly osekané, ale samozřejmě nemůžeme chtít, aby film byl naprosto identický jako kniha :) Romantika jako vyšitá, ale přece jiná. I když se stane to, co se stane, je tento film zejména o žití a to se mi na tom líbilo nejvíc. Pro mě jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla! Rozhodně doporučuji! :)(5.7.2016)

 • JFlower
  *****

  Na podobny film by se obcas mel podivat kazdy...(6.7.2016)

 • zvolsi
  ***

  Marně přemýšlím, jestli to pitvoření se měla Emilie Clark v rámci role, nebo je tak špatná herečka. Jistou roztomilost se ji ovšem upřít nedá. Šablonovitý, klišoidní romantický film. Dobře řemeslně zvládnutý, ale to je asi tak vše. Pro nadšence do romantických filmů jasná povinnost :)(9.7.2016)

 • CZ_Milka
  **

  Už knižní předloha mi přišla neskutečně přeslazená a byť hlavní námět přinejmenším nutí k zamyšlení nad bezvýznamností některých našich problémů, až tak moc mě nezaujala. Filmové zpracování jsem tedy očekávala s rozpačitostí a dočkala jsem se přehrávající a divně se tlemící Emilie Clark, až příliš povrchního zpracování hlavního námětu oproti knize a takového nějakého obecného patosu.(10.7.2016)

 • tynusxxx_
  ****

  Na romantický film je to velmi dobré, celkem věrně se drží knižní předlohy a Emilia se Samem jsou absolutně skvělí...(12.7.2016)

 • janahorova
  ****

  Emilia Clarke je možná chvilkami trochu nepřirozená, ale k image nervózní dívky to vlastně tak trochu sedělo (v druhé polovině s tím mohla už trochu přestat :D). Přesto právě za ní a její svetříky po babičce dávám čtvrtou hvězdičku (možná tak trochu i tu třetí, protože bez ní a jejích ksichtíků by to nebyla taková zábava).(14.7.2016)

 • Cody1
  ****

  8/10(16.7.2016)

 • Solverino
  ****

  kuwa, jsem uronil.... to není dobrý :)(17.7.2016)

 • Ric007
  ***

  Pestré, střeštené, nudné a divné... ale za výkon Emilly Clarka jako výstředně oblékané a neustále ksichtící se děvy dávam 65 %. Romance uznávám ale tohle mě nenadchlo(18.7.2016)

 • lusa
  **

  Totálny citový odšťavovák, s otrasnou Emiliou Clarke, ktorej grimasy sa mi isto zmenia v nočné mory. Úprimne, jediná scéna sa mi nezaryla do pamäte, ešte aj ten Maurícius nahradili planou Malorkou.. A tiež by som si zvolila smrť ako život s vedomím "každé ráno sa zobúdzam s tým, aby tento deň už skončil".. Wales ako miesto na natáčanie nádherné, hudba tiež obstála. Pre mňa ale Me before you obrovský romantický prepadák. 2*(20.7.2016)

 • Pietradi
  ***

  Knížka Než jsem tě poznala je moje srdcovka. Doslova jsem se jí probulela. Jenže jak už to bývá, málokterý film se vyrovná knižní předloze, včetně tohoto. To nebyl ani rychlík, to bylo TGV...po celou dobu sledování jsem měla pocit, jak když jsem na nějaké rychlostní dráze a kolem mě se míhají scény, všechno na sebe navazovalo až moc rychle, chybělo mi tam propracování některých scén, působilo to na mě jak klasická romanťárna spíchlá honem honem, už aby to bylo. Šlo to určitě udělat líp. A některé výrazy Emilii Clarke byly občas docela rušivé. Každopádně jsem si pobrečela tak jako tak. Tenhle příběh se mi prostě zaryl hluboko pod kůži a budu se trapně opakovat, ale jak už jsem napsala při hodnocení knihy - takhle nějak vypadá láska. Hvězda navíc za Sama Claflina, je to sympaťák (přiznám se, že jako netknutá GOT jsem ho neznala).(27.7.2016)

 • madam.art
  ***

  Příjemný film, ale některé pasáže jako bych už znala... Bohužel se mi vybavovaly scény ze snímků s obdobnými tématy...i když závěr mě překvapil. Emilia se na můj vkus trochu moc kření a Sam Claflin se usmívá stejně sladce jako Michael Vartan v Nepolíbené... Suma sumárum, ráda se podívám znovu, ale některé scény klidně přeskočím.(27.7.2016)

 • petulik
  ****

  Pekný romantický príbeh s prvkami humoru a s podivnym posolstvom(27.7.2016)

 • Kackucka
  *****

  Jedno oko nezůstalo suché. In fact jsem potřebovala pod ksicht celý talíř kuřete na paprice, abych pod sebou pak nemusela vytírat. Jako člověk bych musela dát čtyři hvězdy, ale jako ženská jsem si tu jednu navíc nemohla odpustit.(1.8.2016)

 • demovka
  ****

  Nebudu hodnotit, že hlavně ona přehrávala. Ve skutečnosti by bylo její chování stejně tak trapné. Kdyby se do ní zamiloval, tak by ho to dělalo šťastným, že je ona šťastná. Na druhou stranu, kdyby to končilo happy endem, tak je ten film opravdu tak přeslazený až by se nedal dojíst. Takže hodnotím všechny herce. Byli výteční a takoví trefní do svých rolí. Hlavně se mi líbili rodiče, těm bych dala malou ceničku. Že by někdo klesnul až na dno, pak se z toho dna sebral a nic??? Nevěřím...........(6.8.2016)

 • Rodriguess
  *****

  VYBORNE, ked si clovek potrebuje v dnesnej rychlej dobe chvilu oddychnut, idealne.(17.8.2016)

 • Lenny76
  ****

  Od filmu jsem příliš nečekala, ale předčil mé očekávání. Krásný příběh, se skvělým koncem, o tom jak by to v životě mělo být, jak bychom měli respektovat přání druhých a nenechat je trápit, leckdy kvůli vlastnímu sobectví.(17.8.2016)

 • fafejt001
  ***

  Tak nějak romantické to zase nebylo , to je jasné , leč pěkné podívání na Emilii , to jo . Ten její běžec jde místy trochu na nervy , ale to už tak holky mají . Chtějí toho , koho nemají a tak . Ošetřovatel by se hodil do našich nemocnic , nebotˇ vyčerpaných sester máme dost . Tak tedy příběh , který tu byl a jěště bude , vcelku dobré zpracování , výkony chvalitebné , matka dobře chladná k Emiilii , a závěr bez falešné optimistické iluze do budoucna . Tož tři a půl . Holky dají více a tak to má být .(17.8.2016)

 • FOndra
  ***

  V tomhle tématu mě víc zaujaly snímky - To nejsi ty nebo Nedotknutelní ...(14.9.2016)

 • klukluka
  ****

  Neskutečně sladká limča, jsem od toho celej ulepenej, ale moc mi chutnala, protože barman si na ní dal hrozně moc záležet a namíchal ji z perfektních ingrediencí. Originál ale může být jen jeden a kromě řady překvapivých momentů měli Nedotknutelní něco, co Než jsem tě poznala ne - vtip, šmrnc a snad i větší noblesu. Druhá pětibába na to proto teď nepadne, protože tohle bylo druhý nejen rokem vzniku. A jestli ne až třetí, protože to vlastně bylo řízlý i Hlasem moře.(19.9.2016)

 • `barocco
  odpad!

  Najprv sa to rozbieha ako nepodarena kopia Intouchables aby sa nakoniec z toho vyklula propagandisticky nechutna agitka dnesnych socialnych inzinierov na "klady" eutanazie.(10.10.2016)

 • Andrys666
  *****

  Možná ze mne mluví jen sentiment či staré city, které při tomto snímku vypluly na povrch, ale tohle je film přesně pro ty diváky, kteří alespoň jednou za život prožili tu pravou lásku. Všechno zde totiž funguje na výbornou. Od hereckých výkonů, přes citlivě zvolený soundtrack a konče skvělým příběhem - to všechno Vás vtáhne do děje neskutečným způsobem. Upřímně, zhruba ve třech čtvrtinách filmu jsem byla skálopevně rozhodnuta filmu "udělit" pouze čtyři hvězdičky, nicméně neotřelý a syrový závěr snímku mě přesvědčil o tom, že i v tomto "vycucaném" žánru se občas najde výjimka, která potvrzuje pravidlo. Skvělá práce! PS: Emilii "Khaleesi" Clarke zde nejde nemilovat!(12.10.2016)

 • Moud
  ***

  6/10(22.10.2016)

 • lyzbeth
  ***

  Jako romantika to ano...drama? ani ne....slzu do oka mi to nevehnalo..a to i přes to, že řvu skoro u všeho. A věčné zvedání obočí (někdy i na střídačku) u hlavní ženské postavy mne dost iritovalo.(26.10.2016)

 • Facik.
  ***

  Jjsem nasrán, jsem strašně nasrán. Tyhle filmy o eutanazii by pro nás životem zničené zoufalce měli být nedostupné, jelikož né každý má doma pěknou půdičku na věšení jako Anežka Jechová v Kulovém blesku a ukončit tohle trápení načůráním na hrající CD přehrávač v zatopené koupelně mu nepřídé jaksi šik.(28.10.2016)

 • Santiago.
  ****

  Tento film se srovnávání s Nedotknutelnými nevyhne. Naštěstí se Nedotknutelným nesnaží konkurovat v humoru, protože v tom je onen film opravdu nedotknutelný a nepřekonatelný. Tento snímek je založen spíše na té nádherné spontánnosti, otevřenosti, opravdovosti a citovosti Lou, jejích hipsterských módních kreacích, které nelze přehlídnout. Ale jí to prostě sekne, je přesvědčivá... mimochodem Emillia Clarke mě v této roli velice mile překvapila, zvládla ji zahrát naprosto skvěle, lehce totiž mohla sklouznout do protivné karikatury (z čehož jsem měl strach hlavně v prvních munitách filmu). ps: Těším se, až se objeví někdo kdo bude mít koule a natočí toto téma bez bohatého prince z pohádky, např. s ležákem na soc. dávkách někde v tmavé bytovce kde co chvíli nefunguje výtah, s ošetřovatelkou, která není andělským zjevením, ale má po té náročné práci kruhy pod očima ...(29.10.2016)

 • Mr.Ward
  *****

  Opravdu nádherný film :)(2.11.2016)

 • topvideo
  **

  Priznám sa, že som počas sledovania zaspal, ale mm sa to ako tak páčilo, preto dávam dve *(4.11.2016)

 • cortez
  ***

  No, i když to mělo mouchy, tak za mě o něco málo lepší než Nedotknutelní. Bylo to prostě živější :)(21.11.2016)

 • mecano
  *****

  Vime hned, jak to dopadne, ale kašleme na to a uzivame tezkou (i veselou) romantiku s uzasnym usmevem Emilky. A gratis dostaneme i proplachnuty bulvy....(2.12.2016)

 • Gebron
  *****

  Poslední dobou jsou filmy točené dle knižní předlohy vydávány jak na běžícím páse. O to větší potěšení plyne z toho, když je jeden z těchto filmů opravdu kvalitní. Me Before You přináší celkem ojedinělý a zajímavý romantický a zároveň velice srdcervoucí příběh, který vás vtáhne a nepustí a nad kterým s největší pravděpodobností budete přemýšlet ještě několik hodin po zhlédnutí. Sam Claflin se do role své postavy vžil bravurně a Emiliina přirozenost a svým způsobem i roztomilost byla prostě dokonalá. Oba herci včetně všech ostatních působili velice přirozeně, příběh plynule postupoval a nesnažil se nijak tlačit na pilu, všechny reakce, rozhodnutí a emoce působili jednoduše lidsky. Film se tedy nemá vůbec za co stydět, předlohu dokonale využil k tomu, aby byl co nejlepším, a to se mu i povedlo. Me Before You rozhodně doporučuji všem, dokonce i těm co romantickým filmům zrovna neholdují. Za mě jeden z nejlepších filmů tohoto roku, proto mu samozřejmě uděluji 5/5.(24.12.2016)

 • Pras0pes
  *****

  Moc pěkná romantika, která člověka veme za srdce. Osobně to je za 4/5 a další hvězdu jsem dal za osobní spjatí s problematikou a utrženou slzu:)(19.1.2017)

 • tomik99
  *****

  Úvod je trošku roztěkaný a zpočátku jsem vůbec nevěděl, co od filmu čekat. Až posléze na konci filmu jsem si uvědomil, jak byl tento úvod důležitý. Film má velice silnou atmosféru, kdy ochrnutého člověka litujete. Příběh graduje do poslední minuty filmu. Závěrečných patnáct minut je naprosto strhujících. Svou roli na tom má podíl výborné Emilie Clarke, na kterou jsem si zpočátku těžko zvykal, ale posléze mi už do role sedla. I Sam Clafin sehrál roli ochrnutého milionáře na výbornou. Tento film nelze nesrovnat se snímkem „Nedotknutelní“. Oba filmy jsou prakticky o stejné zápletce, oba filmy hrají na emoce. „Nedotknutelní“ se ale snaží celou situaci zlehčit vtipem, zatímco „Než jsem tě poznala“ hrají na vážnou notu i do závěrečných sekund. A zřejmě i díky tomu mi „Me Before You“ sedlo více.(12.2.2017)

 • bonita69
  *****

  Vím že komedií na tohle téma bylo už spoustu, ale mě tenhle film potěšil a musel jsem si ho pustit znovu, otázka je jaký by byl bez Emilie Clarke, kterou známe spíše z Hry o trůny, tady je roztomilá a vlastně všechnu pozornost ztrhla na sebe, tenhle film prostě vždycky zlepší náladu.(10.3.2017)

 • kolly13
  ****

  Žánr Nedotknutelných se rozrůstá a "Me before you" je zdárný následovník, leč ne konkurent. Vidíme zde již použité prvky ze zpřízněných filmů, přesto posloucháme stejnou písničku o prolomení ledu a naději. Film je spíše průměrný, ale díky konci, hercům a i druhý den přetrvávajícímu pozitivnímu pocitu dám za čtyři hvězdy.(14.3.2017)

 • Goumen
  *****

  V rámci svého žánru jeden z nejhezčích filmů. S výborným obsazením a perfektními hereckými výkony. Na Emilii Clarke jsem si musel chvíli zvykat, ale v průběhu filmu si jí nejde neoblíbit. Vztahy mezi lidmi a ústřední dvojicí působí naprosto přirozené a uvěřitelně. Vše doprovází příjemná atmosféra a dobrá hudba.(1.6.2017)

 • Veskoslav
  ****

  Vážně skvělý film. Jak nemám rád romantické "komedie", tak tohle mě prostě dostalo a to se málokdy povede. Místy je to hodně příjemná romantická komedie, aby to pak vystřídalo hodně smutné vyprávění příběhu. A hlavní hrdinové? Skvěle se k sobě hodí.(12.10.2017)

 • MAAUZ
  ****

  Emilia Clarke předvedla slušný výkon. Sam Claflin mi nejdřív vadil, pak se ale ukázal jako sympaťák. Při filmu jsem zabrouzdal myšlením do představ, kdyby by se něco podobného stalo osobě, která by neměla tolik peněz jako Will, a tím pádem i jeho spoustu možností, jak s životem dál naložit. Pak by to teprve bylo těžké, a to jak pro vozíčkáře, tak i jeho rodinu... Z režie byla cítit žena, a tahle pohádka se jí natočit povedla.(12.11.2017)

 • blondboss
  ****

  Tunajšie hodnotenia skutočne neklamali. Božská Emilia Clarke s množstvom grimás napeckovala plnú dávku emócií do každého diváka, ktorý si to vpálil do kina a nenechala na ňom nitku (možno ani slzu) suchú. Smutno-krásny príbeh s veľmi slušným soundtrackom na pozadí a v rámci žánru je toto skutočne jeden z tých nadpriemernejších snímkov zameraným na morálny problém asistovanej samovraždy. Určite odporúčam pozrieť, a možno nielen raz. 80 %(24.11.2017)

 • megajalec
  ****

  Zdá sa to len mne alebo filmov s podobnou tematikou je v poslednom čase čoraz viac? Me before you tancuje na tenkej hrane, stačí pár drobností a je z neho presladený film, nepozerateľný, nereálny. Našťastie, tvorcovia ho držia v tej správnej línii, dobre sa na to pozerá, nie je to otravné, stopáž tiež ujde. Možno to bude oboma hlavnými postavami, možno chémiou medzi nimi, možno výbornou Clarke, možno Anglickom, možno scenériou Britských ostrovov...Neviem, ale v rámci romantických komédií je to fakt dosť dobré a pozerateľné bez kývania hlavy v štýle "tak toto teda nie."(19.12.2017)

 • Hanca1996
  ****

  Moc hezký dojemný příjemný a romantický film :)(21.1.2018)

 • haack
  ***

  Taková hodně nadhodnocená předvídatelná a kýčovitá oddechovka, kde existuje jenom černá a bílá... 4/10(9.4.2018)

 • Paulo
  ****

  Tak toto je presne moja krvná skupina s dokonalou hudbou a ešte ako bonus tu je Sam Claflin. Takýto koniec by čakal asi len málokto a máloktorú ženu nechá bez sĺz v očiach. Nepáčilo sa mi veľmi špecifické, cielené obliekanie hlavnej hrdinky, až moc odvádzalo pohľad od samotného príbehu, rovnako ako tie jej hnusné pohyby obočia.(15.4.2018)

 • leonidas
  odpad!

  takže jako bohatý hejsek kterýho zas tak moc nebolí ale žere ho že se nemůže hejbat pouze dvěma prstama a hrdlem - to tady píšu aby byl vidět rozdíl od million dollar baby se rozhodne umřít v švýcarský nemocnici . a co ti co nemaj prachy ti se těma mizériemi co jim přináší takový nebo podobný život musí prodřít? je to film o zbabělci co raději zdechne než by se postavil a má 80%?pravda režisér snaživě tlačil ke konci na pilu ale mě jaksi nezasáhl.frajer krasavice byl fakt pako ale citově vzplanout k ubohýmu do sebe zahleděnímu retardovi, tohle si hlavní představitelka od scénáře nezasloužila.(20.4.2018)

 • Vivian
  *

  Jen o fous výš než romanťárny od Pilcherové...(18.5.2018)

 • kenny79
  ***

  70 %(29.7.2018)

 • endrix
  ***

  Nebyl to špatný film, ale prostě mi to celé tak nějak skřípalo, nevěřil jsem tomu. SPOILER! Will rozhodně není tak nesnesitelný (nebo to není ve filmu vidět), aby měnil pečovatelky jak na běžícím pásu. A už vůbec ne tak, aby byla Louise z něj nějak frustrovaná. Navíc pro mě ztělesňovala klišé nonkonformní slečny přinášející trochu čerstvého větru do zatuchlé rodiny. To se to pouští vítr, když můžete odjet jen tak do tropů. On zase ztělesňuje archetyp mladého muže, který to vzdal. Byť se s jeho bohatstvím postižení jistě snáší mnohem lépe než někomu na podpoře. A i když oceňuji, že autoři nechali Willa nakonec zemřít a dát tím jasné (byť eticky sporné) poselství, emoce se prostě nějak nedostavily. Jen hořký pocit, že bohatí lidé můžou všechno, včetně volby vlastní smrti v luxusním sanatoriu ve Švýcarsku, ale vážit si toho, že když už se jim stalo něco tak zlého, pořád mají alespoň prostředky na to to snášet mnohem lépe, nedovedou. Podobných filmů je hodně a dost je jich lepších, než tento.(25.8.2018)

 • KatnissEver
  *****

  Tvůrci odvedli skvělou práci! Miluju knižní předlohu a rozhodně nejsem zklamaná. Film obsahuje všechno co jsem od něj očekávala - romantiku, humor, dojetí... Doporučuju vzít sebou kapesníčky!(5.6.2016)

 • ver22
  ****

  Je to opravdu krásný příběh, ALE jelikož jsem četla knížku, tak nemohu dát 5 hvězdiček... film mě sice nezklamal, ale právě jsem pochopila, proč všichni nadávají, že je film jiný, než byla knížka. Spousta věcí tam chyběla (což je pochopitelné, asi nelze "nacpat" celý knižní příběh do 110 minut na plátně), a také bylo pár věcí jinak, ale to už byly detaily - i přes to mi to trochu vadilo. Naopak některé postavy naprosto splnili mé očekávání (např. paní Traynorovou jsem si představovala hodně podobně). I když tam tedy bylo pár nedokonalostí (minimálně), tak Emilia Clarke i Sam Claflin to zahráli naprosto bravůrně. Bavila jsem se celou dobu, i slzička ukápla (i když ne tolik, jak jsem čekala, u knížky to bylo horší :-D ). Nenechte se ovšem zmýlit tím, že filmů na podobná témata tu už bylo opravdu "hafo" a že to tedy bude zase to stejné ubrečené klišé. Není to tak. Příběh Vás ohromí nejen vtipnou a praštěnou Lou (Emilií), ale i cynickým a ironickým Willem, který je, i přes své vážné zranění, velmi okouzlující muž. Prostě je to krásný film na který se určitě podívám znovu!(1.7.2016)

 • Jitomirka
  ***

  Nemyslím, že byla Emilia dobrou volbou na hlavní roli. Znám ji ze Hry o trůny, tam má neustále stejný, strohý badass výraz; tady zase skoro celý film prokrčila obočí. Možná, že když na těch grimasách ještě zapracuje, tak mě jako herečka přestane iritovat :D(1.7.2016)

 • vladi3
  ****

  Minus jedna hviezda za herecky vykon obocia hlavnej predstavitelky...(4.7.2016)

 • Eddemi
  **

  No... Mozno keby som necitala knihu... Tak to bude mat odo mna vyssie hodnotenie. Ale takto, ked sledujem nedopovedane, nedotiahnute, nevykreslene, nedovysvetlene, s inymi charaktermi a vztahmi ako v originale... Tak jedine, co to so mnou dve hodiny robilo - ze ma to rozculovalo. Vadilo mi, ze nieco, co nebolo povodne az tak prvoplanove - vo filme je len priamou gycovou fraskou. Sorry. Ale ne. Spracovanie bolo strasne. A ani vyber hercov mi nesadol. Uff!(7.7.2016)

 • kamislava
  *****

  POZOR, MOŽNÁ JEMNÝ SPOILER. Nádhera. Úžasná a bláznivá slečna s krásným úsměvem a parádním stylem a muž, který má taky úžasný úsměv, sexy hluboký hlas a charisma jako prase. Bylo možné těm dvěma nepřát happilly ever after? Byli úžasní. Ještě suším slzy, ačkoliv to nebyl prvoplánový slaďák. A jako bonus mé dvě nejoblíbenější písně od Eda Sheerana. Celý soundtrack byl super. Nejradši bych si film pustila znovu s přáním, že tentokrát to dopadne jinak a já se dočkám svýho šťastnýho konce. Ale bohužel... Pět hvězdiček a některé z předních míst v mým top seznamu. EDIT, O 7 HODIN POZDĚJI: po dokoukání filmu jsem nemohla spát a pořád na něj musela myslet. Teď jsem se probudila a mám ho pořád v hlavě. Takhle by měl správný film fungovat. Strašně se mi líbilo, jak jí říkal příjmením (ještě s tím britským přízvukem), působilo to na mě o tolik důvěrněji. Za celý film si neřeknou, že se milují. Ale ono to vůbec nevadí, protože jejich pohledy a úsměvy hovoří za vše. Asi se na něj dnes podívám znovu. A zítra... A pozítří...(10.7.2016)

 • doriana.g
  **

  Já se tak těšila... a nakonec jsem se dvě hodiny nudila. A to přiblblé a afektované xichtění EC bylo fakt na ránu, chvílema jsem měla pocit, že čumím na animák. Hrozná škoda.(10.7.2016)

 • trojkolka
  *****

  Zase se zrodil film, který mě emočně zasáhl na plné pecky. Emilia mě naprosto odrovnala, protože její hlas, angličtina a herecký výkon byl naprosto bezkonkurenční. Na postavu Louise se hodila a ta výstřednost postavy byla třešinka na dortu. Sam v roli Willa byl taky perfektní a nic bych neměnila. Hudba krásně doplňovala a soundtrack špičkový, od koho jiného než od Imagine Dragons. Děj plyne jak má, slzy ukápnou, ale není to prvoplánová ždímačka. Jinak než 5 nemůžu...(11.7.2016)

 • kritička
  *****

  Miluju romantické filmy. Miluju Angličany a jejich Lásku Nebeskou. Jo a teď i tenhle úžasný film!(11.7.2016)

 • Truth_teller
  ****

  Od začátku mě vytáčely dvě věci. Fakt, že něco takového už tady bylo, není to dlouho a těžko to někdo překoná. Ale především pak fakt, jakým způsobem Emilia Clarke přehrávala. To byla hrůza co vyváděla se svým obličejem, naprosto nepřirozená mimika odpustitelná snad jen na divadelní scéně. Tohle mi znemožňovalo se do filmu ponořit a procítit to. Nebylo to zkrátka tak uvěřitelné, což mě moc mrzí. Ale jinak pěkný film a na 4 * to ještě stačí.(13.7.2016)

 • Signore
  *****

  Příjemně britské romantické drama. Zvláštní variace Pygmalionu a francouzských Nedotknutelných. Řadím do kategorie pohádek pro dospělé (viz např. Pretty Woman, Notting Hill), a tímto prizmatem nemohu dát méně než 5*****. Viděno v kině, možná že v budoucnu půjdu s hodnocením níže, ale nyní k tomu nevidím důvod. Jinými slovy, abych parafrázoval jednoho z protagonistů: To, že mám rád (také) náročné filmy, neznamená, že nemohu mít slabost i např. pro "Me Before You".(13.7.2016)

 • markashek
  ***

  Příběh se mi zdál hrozně přeslazený a nelogický, ale Emilia a její šatník to vytáhly na tři hvězdy.(13.7.2016)

 • ChmelovaZ
  *****

  Musím přiznat, že jsem na film původně vůbec nechtěla jít, čekala jsem totiž druhé Nedotknutelné, což by podle mě nebylo moc originální. Nicméně, film mě velmi mile překvapil a pokud mám hodnotit čistě pocitově, tak musím říct, že mě dostal. Velmi se mi ve filmu líbila právě Emilia Clark, byla velmi přirozená a její postava mi byla sympatická už od samého začátku. A i když se považuji za emocionálního hrocha, kterého jen tak něco nedostane, tomuto filmu se to povedlo. Klobouk dolů. :)(13.7.2016)

 • rakosabasta
  *****

  Nádherný britský humor. Hranice mezi pathosem, realitou a fikcí je tenká, ale nepřerušená. Všechno funguje a zapadá. Je neuvěřitelné, co všechno Emilia Clarke dokáže "vyrazit" ze svého obličeje. Nemůže Vás omrzet ji sledovat. A nejen ji. Janet McTeer je též naprosto úchvatná. (Imaginární šestý bod navíc za úchylku na extravagantní punčocháče, kterou již pár let též sdílím...)(14.7.2016)

 • Rian_witcher
  ****

  Emilia Clarke byla roztomile naivní a vůbec nic z ní nepřipomínalo Khaleesi z Her o trůny. Navíc téma bylo uchopené skvěle a nic z filmu nepůsobilo prvoplánovitě na diváka stylem "mrzák a kráska". Jistě, namítat by se dalo. Už jen to, že ti romantičtí "postižení" jsou vždycky rekrutováni z řad milionářů, kteří nemají problém cokoli (vyjma zdraví" za peníze zařídit. Ale ani vteřinku jsem se nenudil a psychologický aspekt byl zvládnutý tak, že mě nutilo myslet na mé vlastní "carpe diem". :-) Úsměvnou vložkou pro mě bylo, že nás chlapů sedělo v kině plném žen a dívek 5. Takže mládenci, s dívkou do kina a mějte připravené pro své polovičky zásobu kapesníčků a připravte se od třetiny filmu na nejprve lehoučké a posléze čím dál hlasitější posmrkávání a pláč :-)(27.7.2016)

 • ZetDaElO
  ****

  Intouchables zasadený do britského prostredia s Daenerys oblečenou horšie ako Jeremy Clarkson. Príjemná ale ničím originálna oddychovka s minimom dramatických momentov a skratkovito poňatým vývinom vzťahu medzi hlavnými postavami. 7/10(30.7.2016)

 • Sathine
  *****

  Ach bože, bylo to krásné... Nevím proč, ale tenhle film mě nějak pronásledoval. Z ničeho nic mi pořád na youtube vyskakovala píseň od Imagine Dragons k tomuto filmu. Pak jsem se nějak koukla na trailer a byla jsem v pasti... Možná mám teď období na takové srdceryvné filmy, ale tohle bylo opravdu dokonalé. Nejprve jsem si přečetla knihu a pak se hned vrhla na film. Musím říct, že ani jedno nepředčilo to druhé, obojí mělo něco do sebe. Líbilo se mi, že ve filmu okleštili opravdu jen ty nedůležité části v knize, které na děj filmu neměly žádný vliv a ty důležité udělali tak, že film ulétl, ani člověk nevěděl jak. Samozřejmě, je to červená knihovna, je to zaměřené na typické rande v kině, kde velmi romanticky založený přítel nabídne své uslzené polovičce kapesník jako pravý gentleman, ale je to přesně to, co chceme a co někdy potřebujeme. A hlavní představitelé mi vyloženě sedli, grimasy Emilie byly neskutečné, ale Sam jí zdatně sekundoval :)(31.7.2016)

 • Tereza3
  ****

  Klišovité je to samozřejmě dost, ale klišé je klišé z nějakého důvodu, že? Sem tam jsem měla pocit, že ze mě chtějí tvůrci vymáčknout slzy za každou cenu, a až na jeden opravdový moment s matkou hlavního hrdiny se jim to nepovedlo. Ovšem ne u každýho filmu musim bulet, že, takže i tak to byla krásná podívaná, obzvlášť díky Emilii Clarke, kvůli ní bych byla i lesba ♥, na druhou stranu i Sam Claflin je fešák a sympaťák k nakousnutí. Bavila jsem se, a proto 4*.(2.8.2016)

 • bonovox
  *****

  Krása, po čase kvalitná žánrovka so silným príbehom vzťahu dvoch rozdielnych ľudí. Ústredná dvojica je famózna v každej jednej scéne a je radosť sledovať ako sa vyvíja ich s počiatku komplikovaný vzťah. Určite vo filme nájdeme aj nejaké to klišé, ale ako celok je to všetko dokonale vyvážené a dotiahnuté. Me before you je vzácnym príkladom dokonalej adaptácie knižného bestselleru.(3.8.2016)

 • Halilika1D
  ****

  Nebudu lhát, film jsem si pustila kvůli obsazení - Jenna Coleman, Matthew Lewis a Sam Claflin mi přišli jako úžasná kombinace. Ovšem udělala jsem tu chybu, že jsem si před filmem přečetla knihu. Moje mysl pak většinu doby sledování na něco nadávala. Film naprosto postrádá komplikace knihy (zejména pokud jde o Louisin a Patrickův vztah), drobnosti jsou překroucené a chybí postavy, které svým nenápadným způsobem ovlivnily většinu děje. I přesto mě ale chytil za srdce a konec rozplakal, i když jsem ho znala předem. Výběr hudby je fantastický. Čtyři hvězdičky si zaslouží.(11.8.2016)

 • Scaevola
  ****

  Překvapivě chytrý slaďák dokazuje dvě věci: Že E. Clarke umí svým pohledným obličejíčkem vyjádřit i jiné emoce nežli obligátní "Grr, všechny vás nechám spálit dračím ohněm!" a že i smutné a morálně problematické téma je možné pojmout odlehčeným a přitom neznevažujícím způsobem bez patetických slz.(21.8.2016)

 • revere
  ****

  Jediné, co bych filmu vyčetl je, že mi po něm mé vlastní problémy připadají jako zatržený nehet. Ale pekelně zatržený nehet!(23.8.2016)

 • kristovanoho
  **

  Celkový pocit po shlédnutí byl zhruba stejný, jako pocit po shlédnutí kteréhokoliv dílu Vražd v Midsomeru, byť se jedná o rozdílné žánry samozřejmě. O to víc mě překvapilo, že moje drahá polovička, v Ostravě zrozená, ocelí kojená a uhlím krmená, byla změklá jako romadur na poledním slunci, aby mi, po krátkém rozhovoru při závěrečných titulcích, oznámila, že jsem, cituji, "cynický bezcitný hovado a jak po tomhle vůbec můžeš chtít píchat?" Takže tak. Pokud jste normálně citlivá lidská bytost, přihoďte klidně 2*(25.8.2016)

 • Fraktální
  *

  ...je to uplne průmernej romantickej film, kterej to chce trošku badendem dohnat, vylézt výš, vydojit slzičky a navodit dojem super lásky, která tu fakt ještě nebyla. nasrat.(4.9.2016)

 • SuzieS
  *****

  - hlavni plus toho filmu je, ze hodne z hlavnich postav "znam" i ze sveho okoli,temer kazda z nich me nekoho pripominala, a tudiz jsem to pak vnimala uplne jinak. .... Kdyz to mam shrnout: krasni herci, skvele jim to ladi, parkrat jsem doslova vyprskla smichy, navic- nejsou tam zadne trapne ci nechutne momenty, skvele napsane postavy, ktere se chovaji naprosto prirozene a lidsky, ...hezky, ale ne nijak kycovity pribeh, i ty momenty, ktere by mohly vest ke kyci, jsou radeji vynechany, coz me velmi potesilo Co nejvice ocenuji, je ona nekycovitost. vse tak nejak hladce plyne, hezky se na to diva, clovek chape vsechny zucastnene postavy. Nic a nikdo neni cernobile. Romantika je primerena, a ne preslazena. + ten britsky akcent se tak kraaaasne poslouchal :))) jedine, co me prekazelo, bylo jeji oboci, ale postupem casu s tim prehnanym pohybem nastesti prestavala. A na obalu by melo byt upozorneni: nebezpeci slz,... jelikoz jsem zrovna dneska byla na dolepeni umelych ras, a ke konci filmu z jsem jen drzela horni vicka, a slzy nechala kapat tak, aby se mi co nejmene namocily rasy :D :D :D xD samozrejme se clovek neubrani srovnani s Nedoktnutelnymi, ale to byl malinko jiny zanr, takze to tomuto filmu "odpoustim". Navic postizenych lidi pribyva, a je treba, aby lide byli alespon skrze filmy postupne "prevychovani" k tomu, ze jsou to "taky lide", a ne ze my se mel jit hned kazdy zabijet, kdyz se mu stane nehode ci uraz. Kvuli tomu breceni nevim, jestli se na to podivam znovu, xD ale jinak plny pocet :) nic bych asi neudelala jinak, vse tam sedi, jak ma :) ... teda, az na to tancujici oboci, a nekdy prehnane prehravani Louise(15.9.2016)

 • SaMaeL98
  *****

  Člověk zde pozná důležitost mimiky a bezeslovného vyjadřování. Ksichty Emilie Daenerys Clarkové jsou jedinečné a činí z ní v tomto filmu opravdu něco jedinečného, čeho se člověk v ostatních rádoby romantických filmech nedočká. Holka, která od života už ani nic dobrého nebo většího nečeká, se ujme hendikepovaného znuděného boháče, který má zájem pouze zemřít. Prožívá s ním pěkné chvíle, odkopává Nevilla a nakonec začne po smrti hendikepovaného mladíka, se kterým prožila nejlepší chvíle svého života, žít svůj život konečně naplno... začínáme v Paříži.(19.9.2016)

 • oSiSko
  *****

  Úplne prenádherný film ku ktorému nemám čo viac dodať.(22.9.2016)

 • jackstifler
  *****

  Nejlepší film roku 2016, bezesporu :)(26.9.2016)

 • Atewi
  *****

  *spoiler alert* Teda, celou dobu jsem myslela, že to neudělá. Že to bude zase jeden z těch nudných happyendů.. Dala bych 4 hvězdičky, ale za ten reálný konec si to zaslouží 5. A kdo vlastně říká, že to takhle nebyl happyend.. :)(26.9.2016)

 • klaranapoli
  ****

  No co to je? Čekala jsem takovej ten klasickej romantickej film, ale tohle opravdu ne..... Perfektní...Až na to že tak nějak ten konec se dal docela čekat, že se zamilují, ale stejně to dopadne tak jak to dopadne. Ale ten příběh je boží. Spokojenost. Doporučuji(3.10.2016)

 • julie_mie
  ****

  Typicky předvídatelný doják, ale mně se libil. Taková fajn pohádka na víkendový večer.(8.10.2016)

 • david666
  ****

  Nádherný film,i když podle jasné šablony. Emilia totálně jiná než ve Hře o trůny(14.10.2016)

 • durkes
  ***

  Hm hm....hlavná herečka dosť neprirodzená, vadili mi jej grimasy, na druhej strane jej postava mala v sebe niečo slobodomyselné a oslobodzujúce (ale jej hranie sa nedá porovnať s hraním v Hre o tróny)...........Celý film mi pripomínal slabší odvar "Nedotknuteľných" na americko-britský spôsob........ale malo to aj nejaké čaro v sebe............Taký priemer.....(21.10.2016)

 • kirstine
  ***

  Člověk by nesměl číst knížku, aby nebyl zklamaný...kniha dávala tušit silný příběh. Možná pokus o odchýlení se od předlohy, trocha improvizovace a chybějící zásadní momenty změnily sílu příběhu....nevím....(8.11.2016)

 • kukkik
  ***

  Nic jiného, než prachsprostá tupá vykrádačka dokonalých Intouchables (2011). Genderově obměněné postavy ale jinak naprosto stejný koncept. Dejme tomu Intouchables 2/3 P.C. Version (2016). Takže 4 hvězdy - 1 hvězda za filmové loupežnictví. Všem velice doporučuji film Intouchables, což je totéž, jako toto, akorát lepší :)(9.11.2016)

 • weca
  *

  Tady asi budu vyčnívat z řady, protože tohle mi teda vyloženě nesedlo. Kopie Intouchables, s příměsí Fifty Shades of Grey. A Emilia Clarke a ty její neustálý grimasy? To opravdu nikoho nesralo, jak ukrutně přehrávala? Nevěřil jsem jí to ani trochu. Patetická sračka.(22.11.2016)

 • ztracenyDen
  ****

  Příjemné. O hvězdičku méně kvůli obočí.(27.11.2016)

 • Ace.A.T.L.
  ****

  Romantickej film, co sice ničím novým nepřekvapí, ale o to víc potěší. Emilia je bomba, napuštěná pozitivem a pohodou a to celej ten film neuvěřitelně nakopává pořád kupředu a kupředu. Měl jsem strach, že to bude klišé, ale nebylo. Celkově to působí perfektně kompaktně a správně posazeně, na tu správnou úroveň. Jen proto, že to to je téma, který už tu několikrát bylo, jsem nedal 5*, ale jinak jsem nadmíru spokojenej. Za mě teda skvělý 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU(26.12.2016)

 • vecnykritik
  ***

  Proč je postižený vždycky takový fešák, bohatý jak kačer Donald a ještě elegán? Pocukrované a ještě s polevou jak je to sladké. Málem jsem z toho dostal cukrovku. A ať Emilia už nedělá ty ksichty proboha. Ale furt lepší než typická rudá knihovna - to musím uznat. Více na: Než jsem tě poznala – další typická červená knihovna(30.12.2016)

 • kodwin
  ****

  Námět ohraný, scénář bez překvapení, ale stejně moc příjemný a dobrý film. A to hlavně zásluhou Emilie Clarke, která podle mého soudu podává fantastický výkon - uvěřitelná bodrá holka z chudších poměrů, jejíž upřímnost a pozitivismus odzbrojuje. Kdykoliv se objevila v záběru, tak na mě přenesla tu svoji dobrou náladu a už proto stojí za to film vidět. Sam Claflin zůstává trochu v jejím stínu, ale to vůbec nevadí. Líbil se mi i vizuál a hudba.(3.1.2017)

 • Corim
  *

  Snad mi za to místní přecitlivělé slepice nevyklovou oči, ale co to bylo s prominutím za slátaninu? To už je žánr Drama/Romantický natolik vybraný, že se autoři/autorky nezmůžou na nic jiného než psaní podle šablony bohatý/chudá, zdravý/nemocný, morální/amorální? Vrcholem všeho je konec filmu. Co za sadistického a úchylného spisovatele nechá jednoho z hlavního páru jen tak zabít a tečka. Jedna hvězda za to, že se filmu podařilo to, co je snad jeho úmyslem - probouzet v lidech city. Já se totiž cítil kurevsky nasraný jak tohle může někdo napsat natož natočit. Dobrý tak akorát jako forma předehry před oplodněním.(6.1.2017)

 • gstudio
  *****

  Milé, příjemné, solidně natočené. Dobře vybraní hlavní představitelé. Jen žasnu nad některými zdejšími komentáři. Když jdu do kina na romantiku, dostanu lépe či hůře zpracovanou pohádku pro dospělé. V tomto případě dokonce výborně zpracovanou. Když chcete realitu, čumte z okna a když chcete depresi, navštivte biják ve Filmovém klubu. Je to, do prkýnka, tak těžké pochopit?!(17.1.2017)

 • Sharkman
  ****

  Je snad zivotnim hrichem, si neuvedomovat akt soucasnosti a neradovat se z nej. Zivot se zije pouze jednou, tak si ho poradne uzijte, vice pokusu nemate !(28.1.2017)

 • elimS
  *****

  90% - komentář 20ti slovy: Romanťárna jak byk! Počet estrogenů mi vzrostl minimalně na 15 kusů! Hvězdu přidávám za tancující obočí matky draků. Nejde asi nic vytknout.(19.2.2017)

 • Hedy
  **

  Ač jsem si myslel že bude dokonalý přesto mi ta mrcha znovu zlomila srdce. Ano řeč je o tomto romantickém filmu tak sladkém že z něj dostanu cukrovku a tak smutném že jsem slyšel o lidech co zemřeli na dehydrataci z důvodu nadměrného pláče. Hotová romantika na kolečkách. Zamilovaný kripl, Nedotknutelní 2: zběsilá jízda. I takto by se dal nazvat tento romantický počin. Bůh ví že nemám rád romantické ale tohle byl opravdu jeden z těch lepších. Příběh je břitké sladké cosi. Pak jsem si uvědomil že film je prostě jenom další klasika držící se receptu romantických filmů se srdceryvným koncem který vás donutí plakat pokud spadáte do kategorie: Slepice starší čtyřiceti let co neměli sex od svých pětadvaceti, Náctileté knihomolské slepice, nebo Buzík z Modré Ústřice. Ve filmu si projdeme mnohými zvěrstvy. Například neustálé ksichtění Emilie Clark které konkuruje tomu které předváděl Jim Carrey ve filmu Maska. Nebo tím že jsem vyzvracel duhu po té co jsem si prošel pestrou paletou šatníku hlavní herečky. Abych nebyl jenom hnusná kurva. Dávám filmu 2 hvězdy za to že je to vykrádačka Nedotknutelných (až na to že hlavní hrdina tohoto filmu byl slaboch který neměl kámoše). Také za to že Emilia Clark je celkem roztomilá. Takže 2 hvězdy.(25.2.2017)

 • pichta
  *****

  Jeden z najkrajších romantických filmov. Herci boli dokonalí, dej bol prirodzený a trochu predvídatelný,no to vôbec nevadilo. Záver trochu prekvapujúci. Smutný. Človek sa normálne raduje s postavami, s ich úspechmi. Odporúčam každému si to pozrieť.(26.2.2017)

 • Mina230692
  ****

  Hodně mě bavila povaha hlavní aktérky. :-) taková bláznivá veselá buchta :-D Ty herecké výkony byly velmi velmi slušné :-) příběh byl takový očekávaný, ale i tak dobrý... :-) Konec mě trochu namích, ale v podstatě to dávalo největší smysl... :-) takže pěkný film :-)(6.4.2017)

 • janinka123
  *****

  Skvělý romantický emotivní film, s úžasnou Emiliou Clarke v hlavní roli.(8.4.2017)

 • ostravak30
  ****

  Ani nevím, proč dávat nižší hodnocení. Hodně mi to připomnělo film Nedotknutelní. Tam se jednalo o mužské přátelství. Tento příběh je na stejné úrovni a nemohu říct, že by byl horší. Ne, právě naopak. Záměrně začnu hudbou. Moc se mi líbí. Nejspíš to bude tím, že se příběh odehrává v Anglii a ve Walesu. Další o čem se nemohu nezmínit je Emilia Clarke. Panebože, může se do ní někdo po tomto filmu nezamilovat? Ten její úžasný úsměv dostane snad každého. Myslím, že kdyby s tímto odzbrojujícím úsměvem spáchala trojnásobnou vraždu, každý soudce by ji osvobodil. Její postava má každého dostat svým úsměvem a tváří a jí se to daří. Její milost dýchá na diváky z každé minuty. Navíc je docela vtipná. Nebudu zase hodnotit pateticky automaticky všechno na vysoké úrovni. Scénář je až na vtipnost E. Clarke trochu průměrný. Ale spolu se silným příběhem, který naštěstí nekončí: „A žili šťastně až do smrti..." jako většina filmů, a kvalitními hereckými výkony velmi dobrý. Je to film, který si velmi rád dám znova. A mezi námi...přiznávám, že si ho dám rád hlavně kvůli Emilii.(19.4.2017)

 • Knightey
  *****

  Ty jo, po dlouhe dobe film, ktery si nehraje na miliony efektu, krvaveho proliti a buh vi jakeho scifi atp... Ale proste poklidny snimek, ktery ma Vas vtahnout do deje at hlavni herecky nebo hlavniho herce a vzit se do jejich soucasne situace. Velmi dobre zahrane obema hlavnima akterama a cloveka to opravdu docela vtahne do deje. Taky jsem mel ze zacatku problem s postavou hlavni herecky ale v prubehu filmu pochopil a zjistil, ze to je vlastne super. To jak se chova a obleka. Celkove musim uznat, ze film je hodne dobre udelany a cloveka proste pohlti a bavi. Hodne se to da priprovnat filmu: Nedotknutelni. Ikdyz ten byl asi stejne "lepsim" snimkem, tak tenhle se taky hodne povedl. Vidim to na 90% ale to bohuzel nejde, tak davam 5*.(20.4.2017)

 • Susanita
  ***

  Jako celek to není špatné, ale vadí mi myšlenka, že když je člověk aktivní sportovec a skončí na vozíku, jediné východisko je smrt. Působí to na mě hrozně depresivně. Já vím, že to musí být strašné, ale vždyť hrdinovi bylo teprve 31 let a byl to inteligentní člověk, který se svým životem ještě mohl něco udělat. Já vím, že kdyby to skončilo "dobře", tak by to zase bylo možná pro některé moc "sladké", ale chybí mi tam ta naděje, že kdyby se mi něco podobného stalo, dá se to třeba překonat a žít nějak smysluplně i dál.(14.5.2017)

 • Williamson
  **

  Já nevim. Je to takový.. britové uměj dělat romantický filmy, zvlášť komediální. A Emilia je fakt roztomilá. Jenže Claflin moc neumí hrát a navíc.. ten příběh je šablona a k tomu klišé - dyť jsou to takoví heterosexuální Nedotknutelní. A už po stý se tu opakuje milostnej příběh "random seznámení a nezájem - projev sympatií - zamilování se - láska - zjištění něčeho a zlomený srdce - nenávist - upokojení se a znovunavázání vztahu". UŽ JSEM TO VIDĚL MILIONKRÁT, JOU! PŘIJĎTE S NĚČIM NOVYM!(24.6.2017)

 • katka74
  *****

  Ona je překrásná, potrhlá, naivní, má nádherný úsměv a senzační botičky. On je velký fešák. Jasně, je to smutné. Ale je to taky pozitivní. Chemie mezi nimi funguje jako blázen... Krásný film.(26.7.2017)

 • allegria
  ****

  Film je to jistě dobře udělaný, herci super... Ale nějak mě nepřesvědčili, že by v této situaci, za takového vývoje okolností a děje, to dopadlo nakonec tak, jak to dopadlo. Pořád si myslím, že by v takovém případě byla volba jiná, i když třeba jen alternativní, nikoli zcela opačná. Ale dívá se na to moc dobře, a tak hodnocení dávám za zážitek.(11.12.2017)

 • zuzzz.man
  *****

  Emilia Clark byla opravdu úžasná. Když udělala první 2 grimasy, ťukala jsem si na čelo. Při třetí už jsem ji bezmezně obdivovala. Je to fakt úžasná herečka - zahrát někoho takového jako Louise opravdu nebylo jednoduché. Sam Claflin byl prostě... No o něm ten film nebyl, ač to tak vypadá.. Spoiler: Kdyby to dopadlo jinak (tak, jak bych chtěla já), tak by o to nikdo ani nezavadil a mělo by to tak 50%... Bohužel pro mě.(18.12.2017)

 • Zagros
  **

  Romantické film jsou většinou jako pohádky a s tím je nutné k nim přistupovat, přesto od nich očekávám i něco více a tady se mi to nedostalo. Hlavní dvojice je sice sympatická, ale nějak jim to dohromady nefunguje. Navíc zápletka, upoutání na vozíček a ztráta chuti do života, působí jaksi uměle. Ano, je to sice tragédie, ale pokud se topíte v miliónech, nemá to správné vyznění. Spíše by mě zaujalo, jak by se s podobou situací popral "obyčejný" člověk, který musí čelit i existenčním problémům a jak by dopadla láska, kdyby se chodilo jen na procházky do parku a nejelo někam do Karibiku.(30.1.2018)

 • Kozlowski8
  ****

  Louise přijde o práci a potřebuje nutně nový zdroj příjmu. Přijímá práci v zámožné rodině, kde má pečovat o ochrnutého mladíka... Emotivně silné a hlavně pestré dílko, které obsahuje humor, pohodu, radost i těžký smutek a beznaděj. Vedle příjemného Sama Claflina se mi velmi líbil projev Emilie Clarke. To její pitvoření se a mimická exhibice není přehrávání, jak to může někdo vidět, ale cílená práce. Louise je prostě krásně trhlá, svérázná holka s velkým srdcem. Hezký film, který člověku zůstane v paměti. 80%.(21.2.2018)

 • Trescha
  ****

  Ale joo,taková romantická pohádka ze současnosti. Nevím proč,ale zatraceně dobře se na to kouká a vzhledem k již několikrát viděnému tématu to ani nenudí.(2.4.2018)

 • Goldeenka
  *****

  Film víc než splnil má očekávání. (Knížku jsem nečetla, tu si šetřím až na léto.) A mile překvapil, bála jsem se, že to bude citová ždímačka už prakticky od začátku. Pro někoho možná i byla, ale já se 99% filmu smála a slzám věnovala jen to 1 zbylé procento. Emilia rozkošná, co ta dokáže vyvádět s obočím, to se prostě musí vidět. Spolu se Samem tvořili krásný pár a já už se těším, až se na to někdy podívám znovu. A teď si jdu znovu poslechnout OST, jednou mi to ve filmu nestačilo.(28.6.2016)

 • ston007
  *****

  Úžasné.(30.6.2016)

 • NickMaddox
  *****

  Predloha filmu bola výnimočná, preto ma zaujímalo, či nielen herci, ale aj celý film bude rovnako výnimočný. A bol =) Emilia Clarke dokázala Lou zahrať briliantne- veľmi sa dokázala vcítiť do predstavy autorky knihy a rovnako dobre jej kontroval aj herec v roli Willa. Kostymérka sa rozhodne vyhrala s myšlienkou Louiných bláznivých outfitov. Takisto uznávam aj spravcovanie záveru, ktorý v knihe ostal viac-menej otvorený pre pokračovanie. Nič neľutujem, ani kúpu lístku, akurát odporúčam- citlivejšie povahy, prineste si vreckovky.(30.6.2016)

 • 52637
  *****

  100% romantika(1.7.2016)

 • Kat_u_lik
  *****

  Velmi výstižný komentář: Hild :)(2.7.2016)

 • Joshua2121
  *****

  Pre niekoho dráma, pre niekoho slaďák, pre mňa umelecké dielo. Keby som si chcel predstaviť niečo pod slovom KRÁSA, tak by to bol práve tento film. Námet síce nie je novinka, no o to krajšie je spracovaný. Popravde, neviem si predstaviť inú herečku v role výstrednej Lou. Emilii Clarke som žral každé jedno gesto do poslednej zahranej emócie a som zvedavý na jej ďalšie obsadenia. Dostala sa mi pod kožu na prvý dojem. :) Scenár rozpráva krásny príbeh a v doprovode hitov Eda Sheerana sa z tohto filmu stáva ozajstná chuťovka. Odporúčam film, neodporúčam trailer. Je to veľký spoiler, ktorý pripraví diváka o najkrajšie momenty. Preto si to vychutnajte celé naraz. :)(2.7.2016)

 • Chris.T
  **

  Přišla sem si jak když mi někdo zrychleně přetáčí film, který ho nebaví a nechává jen scénky, které obrazově vypadají zajímavě? Jo četla jsem knížku, která s tímhle nemá nic společneho, tady jsem jen zasekaně koukala, že už jedou titulky a nic to se mnou neudělalo? Takže asi něco bylo špatně, že jo? Knížka je laděná z větší části vtipně, u filmu sem se zasmála dvakrát, a to to nebyla až zas taková hitovka...u Emilie jsem se nesoustředila na nic jiného, než na divadelní afektované grimasy a to obočí co házelo "vlnobití" celý film...pomoc! Rychlokvaška, která nevím, jestli by mi vůbec dějově dávala smysl bez přečtené předlohy.(3.7.2016)

 • ferdomravec
  ****

  4 hviezdicky to ma v ramci romantiky. Inak by to bolo za 3(6.7.2016)

 • axcris
  ***

  Pekné. Pekná kópia Intouchables a emočné zarytie sa do života bez pohybu. E.Clarke svojou farebnosťou, úsmevom a tancujúcim obočím musela priviesť nejednému mužovi na stoličke ochrnutie dolných končatín, alebo v tom lepšom prípade, omladnutie tých stredných. Me Before You smeruje k hlavnej otázke a to sebeckosť, vôla... život? Na francúzsku partiu to nedočahuje ale určite je to film na odporúčanie. Už len Vaša myšlienka na onen situáciu, ak by sa to stalo Vám, vás úplne zmrazí. Dosť mi vadilo menej pohľadu zo sveta nehybného, jeho žiaľ, smútok alebo neochota veriť. Nad čím by ste asi všetkým rozmýšľali, ak by ste sa nemohli pohnúť, načiahnutím sa za tým. Nad všetkým. Ak by som toto premýšľanie dostal lepšie vo vizuálnej podobe, ďakoval by som.(9.7.2016)

 • warha
  *****

  Asi už měknu, ale film musím pochválit, vcelku se povedl. Jedno z těch lepších knižních zpracování. Finnick Odair je sympaťák a pravděpodobně rozteklo i pár zmrzlin v místnosti. Neville Longbottom si po Harryho Pottera zaplatil další liposukci včetně pár plastik, protože bych bez imdb ani neregistroval, že tam hraje(sakra, je to vůbec on??). Ale co mi nejvíc vadilo byla Khaleesi, matka draku, osvoboditelka otroků, vdova po Khaal Drogovi atd. atd. Celý film musíte čumět na to její debilní orlí obočí a když otevře pusu tak slyšíte jen ten písklavý hlas a něco jako: "Všechny si vás zotročím!" Ale to obočí je vážně příšerné, asi každých 5min. si budete říkat jestli s tím konečně něco neudělá, třeba oholit a znovu si ho namalovat. A to ani nemluvím o účesu, který tam střídá horší s ještě horším....bruneta? to jako vážně? Nakonec budete mít co dělat, abyste se soustředili na děj. Nesnáším tě Daenerys...(9.7.2016)

 • Wlashack
  *****

  Ano, takhle má vypadat romantický film. Ačkoli to na začátku vypadá jako Popelka zkřížená s Nedotknutelnými, vyklube se z toho přeci jen kvalitní podívaná, v rámci žánru silně nadprůměrná. Podívaná vyhýbající se trapným situacím pro zasmání typu pečovatelky přejeté elektrickým vozíkem, či krmený vozíčkář s vidličkou v oku - které jsem 100% očekával a velmi oceňuji že jsem se jich nedočkal. Abych nebyl tak přehnaně milý - film jede podle šablony každého romantického příběhu. Ona obyčejná holka, on odporně bohatý mrzutý kvadruplegik... jenže celé to nezklouzne do trapnosti ikdyž děj lze snadno předvídat. Nikoli však konec, což budiž další devizou tohoto dílka. Suma sumárum - brečelo celé kino (kromě mě, já jsem asi moc velký cynik na vozíku) a to je cíl každého romanťáku, ne?(10.7.2016)

 • Andy.du
  *****

  Do sledování filmu jsem šla s jistými obavami, protože jsem četla knížku. A musím říct, že jsem je měla zcela zbytečné. Emilia Clarke byla boží!!! Zahrála to ještě lépe, než jsem čekala! Občas mi tam něco chybělo, ale je jasné, že se celá knížka nedá shrnout do jednoho filmu. A jedna z vět, kdy jsem věděla, že budu brečet jako želva? "Clarková, zavoláš sem moje rodiče?"...(10.7.2016)

 • Frutisimo
  *****

  Nemám co dodat..... zatím nejlepší film 2016(10.7.2016)

 • Belugia
  ****

  Pohodička, pobavil, nevzbudil nejaké silné emocie, koniec ma otrávil.(10.7.2016)

 • simiDash
  *****

  U niceho jsem tak nebrecela hodne dlouhou dobu. Ano je to predvidatelne, romanticke a mozna i kycovite ale je to krasnyyyy... nejdriv jsem cetla knihu takze jsem vedela vsechno, ale rozhodne me to potom co jsem se na to pul roku od toho co jsem videla trailer tesila, nezklamali. Dokonce jsem vnimala Emili Clarke jako Lou a ne jako Daenerys cehoz jsem se puvodne obavala. A Sam byl uzasny.(11.7.2016)

 • drovi
  *****

  Som veľmi milo prekvapený. Jeden z mála filmov, ktoré dosiahli kvalitu knižnej predlohy. Celý film som si užíval príbeh tejto dvojice, a presne tak som si ich predstavoval, keď som čítal knihu. Tvorcom sa podarilo vybrať skvelú dvojicu hercov, ktorí sa dopĺňali aj vo vtipných scénach. Malo to všetko čo správna romantika má mať. Krásne prostredie aj veľmi dobre vybratá hudba.(12.7.2016)

 • lilist
  **

  Herci pěkní, výprava krásná, kostýmy barevné....za to dvě hvězdičky. Příběh ovšem úplně stupidní. Mám ráda romantické filmy... nicméně toto bylo v kině na odchod. Vtípky trapné až na půdu, jediná scéna, která nesršela umělostí, byla srážka dvou kohoutů na jednom smetišti na narozeninové oslavě Louise. Celý příběh byl jednoduše příšerně vyleštěný, měl mě varovat už ten plakát. Málokterý plakát tak dokonale vystihuje celý film.(13.7.2016)

 • Opeth
  ****

  Pobavení. Přirozené. Dojímání. Jasně cílené, no a co. A hlavně roztomilá a krásná hlavní hrdinka. Vymalováno.(15.7.2016)

 • Mahntayir
  ****

  Velice silný příběh o tom, že někdy není cesty zpět, ač nás nečekaně potká něco, co nás na chvíli zpomalí na cestě, kterou jsme si sami předepsali. V příběhu Willa je vyjádřena neuvěřitelná bolest člověka uvězněného v nefunkčním těle. Často je tento film srovnáván s Untouchables, přiznám se, že i já měla po traileru tendence srovnávat. Nicméně hlavní postavy se liší v tom, že Will odmítá přijmout novou realitu jako zbytek svého života. Celou dobu se nás film snažil ukonejšit humornými scénkami a otravným obočím Emilie Clarke, ale ve vzduchu se pořád vznášela předzvěst konce, z kterého mi i ta slza ukápla. Nedokážu si představit nic horšího, než když milovaná osoba odchází z tohoto světa, s bystrou myslí a vlastním rozhodnutím. Nezbývá mi, než popřát imaginárním postavám, aby se v dalším životě potkali za jiných okolností. Ze střízlivějšího soudku: Emilia Clarke pro mě byla nejiritující součástí filmu. Její přehrávání ve mně vzbuzovalo pocit, že na něčem musí jet. A jelikož vypadala skoro pořád strašně optimisticky, ráda bych si to dala taky.(16.7.2016)

 • macherano
  ***

  Je to silny pribeh a okuzlujuca herecka to ano ale nemozem si pomoct asi preto ze to zle skoncilo.(17.7.2016)

 • Kacenka_73
  *****

  Přijela jsem z kina a jsem toho filmu plná… krásná romantika, která ve mně dýchá ještě teď… ubrečená a připravená film absolvovat repete… :-)(18.7.2016)

 • andrejko
  ***

  Než jsem tě poznala je klasický romantický film o možném znovunalezení smyslu života za pomoci milované osoby. Dílo působí poměrně silně díky slušnému scénáři, který v divákovi budí soucit a sympatie vůči hlavním hrdinům filmu. Čmeláčí punčocháče jsou sice roztomilé, ale nemohu tomuto filmu odpustit fakt, že je z toho ve výsledku přece jenom poměrně plytké klišé, které jsem jako divák viděl již nespočetněkrát. Tato výtka se týká především hlavního motivu filmu. Tím je myšlenka, že člověk, který měl vše a znenadání vše ztratil kvůli autonehodě, motivuje hloupoučkou naivní vesnickou dívku z chudé rodiny, aby naplnila svůj obrovský nevyužitý potenciál. Tato zaběhlá všudypřítomná motivační píseň a nucená vlna falešné pozitivity mi zkrátka přijde zbytečně ohraná. Dále se mi dílo zdálo být nesmírně prvoplánovým. Vypadalo to, jako kdyby primárním a jediným cílem tvůrců bylo brnkání na emoce diváka co nejkřečovitějšími hysterickými scénámi hlavních zamilovaných hrdinů. Tomu všemu samozřejmě nijak nepřidávala skutečně otravně přehrávající Emilia Clarke, které jde role matky draků nepochybně mnohem lépe. Tři hvězdy jsem udělil hlavně za poměrně slušné provedení té zažité neoriginálnosti a za krásný soundtrack od Craiga Armstronga. Ve výsledku je z toho lepší romantický průměr.(18.7.2016)

 • Adelka123
  *****

  Když se autor knižní předlohy pustí do psaní scénáře, vetšinou to dopadá dobře. Zde to dopadlo více než skvěle. Film obsahuje nejdůležitější pasáže knihy a ani chvilku nenudí. Navíc nádherné prostředí filmu, mnohem hezčí, než sem si při čtení knihy představovala. Výkony hlavních představitelů absolutně uvěřitelné... Za mě 5 hvězd a Jojo, díky :-)(18.7.2016)

 • kjama
  *****

  Nádherný příběh... Hezky udělané, dojemné. Jen jsem nepochopila jednu věc, Proč Emilia tak kroutí obočím? Proč se proboha tak šklebí? Občas to bylo až obtěžující.(18.7.2016)

 • eyeskiller
  ****

  Videl som podstatne horšie opúšťaky, nebolo to až také klišé, herci to zvládli na jednotku, surový koniec, pútavý dej. 4 z 5. Hudba mi celý film moc nesedela. Prirovnal by som to k slabšiemu odvaru filmu Intouchables.(18.7.2016)

 • Zlajdaa
  *****

  Nechala jsem se zlákat výjevy svých přátel na FB a pustila si tenhle film včera v noci... No, opuchlá od pláče jsem ještě teď, oba herci sympatičtí, příběh opravdu dojemný, který citlivé duše rozloží. Film rychle uběhl, mrzelo mě, že tempo filmu bylo opravdu rychlé, knihu jsem nečetla, ale fanoušci psali, že toho spoustu bylo vynecháno - což se prostě bohužel děje, když je něco podle předlohy, takže mám určitě v plánu po knize sáhnout a psychicky se rozložit ještě jednou :D Jsem totiž také zvědavá, jak se Emilii podařilo ztvárnit hlavní hrdinku, protože ve filmu byla opravdu cáklá a její grimasy... nevím kde končila Lou a kde začínala Emilia :-)(19.7.2016)

 • blazma
  ****

  Neříkám ze je to kdo ví jak super romantická podívaná, nic méně určitě patří mezi ty lepší. Bohužel, je pro mě trosku zklamáni, ze v poslední době příběhy mezi vozíčkáři a pečovateli celkem frčí a lidi si mysli ze to bude bohatě stačit. Bohužel tomu tak není. Ne ze by jsem něco mel proti lidem na vozíčku to vůbec ne. V tomto filmu je navíc ona hlavni postava takového charakteru s který se dokážu ztotožnit kdyby se mi nedej bohu stalo něco podobného. Slečna je proste svá. Ukecana, do ničeho si nenechá kecat a je ji vice méně jedno co si o ni druzi mysli, ale taky ví, kdy je potřeba trosku zatáhnout ulitu a jít s davem. Moc vtipných momentu si bohužel nepamatuju a to mi dává, důvod k tomu ze ho tam ani moc nebylo. Jenže ono v tomto filmu nejde o ten humor, ale spise o to drama a o to zda se ji teda podaří ho přesvědčit. A verte tomu ze až do samotného konce to proste budou nervy jak to nakonec dopadne. Rozhodne už jsme měli daleko lepší Romantické dramata než toto, ale tento snímek, jim velmi, ale velmi vehementně šlape na paty.(23.7.2016)

 • Sonjoe
  *****

  skvele, bravo(24.7.2016)

 • eva.sa
  *****

  Jeden z mála filmů, u něhož můžu říct, že je stejně dobrý jako jeho knižní předloha. Není to násilné a laciné ždímání slz, má to atmosféru a ono "něco" to ve vás zanechá. Navíc výkon herců je přesvědčivý a zkrátka ty pruhované punčochy nemají chybu...(24.7.2016)

 • hadidi_k
  **

  Abych to vzala z lepšího konce - překrásné prostředí města Pembroke, moje oblíbená "britská" atmosféra na jedničku. Pro mě bohužel zbytečně přeceněný film. Na jedno podívání. A to mám romantické záležitosti ráda. Týpek měl sice kolenapodlamující úsměv, jeho postava však pro mě byla abnormálním blbcem. Nekoukejte (nebo alespoň nic moc neočekávejte), pokud nemáte rádi lidi, co si neváží života, lásky a šťastných náhod.(25.7.2016)

 • mckrek7
  ****

  Rozhodně neurazí, a na to, že romantiku nemám rád, tak bych se na to podíval asi ještě někdy. S předsudkem, že bude se Samem randit Daenerys jsem se po pár minutách rozloučil. Emilia to dokázala zahrát úžasně, takže jsem si na Targarienku ani nevzpomněl. To samé Sam. Původně jsem měl v plánu dát 85%, no ale po konci "pouhých" 70%. Nelíbí se mi, když film skončí tak, jak se mi nelíbí. Bohužel. Mohli mi dát alespoň ten konec. Každopádně se to Intouchables nevyrovná. Mimochodem: Tywin Lannister se směje?!?! O.o(29.7.2016)

 • hannahmontan
  *****

  Doporučuji!! Naprostá špička pro romantický večer! Obsazení dokonalé a hudba k tomu (Ed Sheeran - photograph..) pecka!! Musím uznat, že jsem se do děje tak vžila, že nejedna kapička ukápla. Dokonce i mému příteli se leskly oči:). Jen mi bylo líto toho konce, čekala jsem zázrak, ale nestal se, ale bylo to zakončeno decentně. Proto musím dát všech 5 hvězdiček! Takových filmů víc!!(31.7.2016)

 • hussky
  *****

  Tohle já můžu !! Perfektní příběh, který někteří z nás prožívají a není to zrovna pohádka. Musím dát plných 5 hvězd, protože se tenhle snímek skutečně povedl na výbornou. Člověka to donutí se zamyslet sama nad sebou a něco se sebou dělat! Díky za něj.(4.8.2016)

 • MLee
  ****

  Velmi pěkně zpracovaný lidský příběh, který se může dotknout nás všech, a který rozhodně nekončí typickým happyendem.. Čekala bych, že na konci mi ukápne pár slz, ale celkově byl film tak skvěle zpracovaný, že jsem bulela jak želva.. Po dlouhé době fakt skvělý romantický film se silným příběhem..(5.8.2016)

 • madline24
  ***

  Ten film je hezky, romanticky a predvidatelny. Idealni nenarocna zalezitost, ktera ale neni zaroven uplne mozky vymyvajici. Co se ale nedalo snest byla Emilia a jeji prehravani, hihnani, spuleni rtu a divny vyvalovani oci a mrkani. Asi mela predstavovat neznou milou naivni a hodnou slecnu, ale me to strasne rusilo a porad premyslim, jestli proste jen neumi hrat, anebo to bylo /neznamo proc/ schvalne. Diky ni maximalne ***(6.8.2016)

 • anniesek
  *****

  Bála jsem se, že Daenerys nebudu věřit, že není Daenerys. Ale Emilia je úžasná herečka a zvládla to na jedničku. Od začátku jsem si masochisticky přála, aby film dopadl tak, jak nakonec dopadl - aby za kvalitním filmem byl kvalitní konec. Byla to síla, která mě odrovnala asi na půl hodiny, ale stálo to za to :)(9.8.2016)

 • Anniem
  *

  Nudná pohádka s přehnanými barvami a krutě špatným výběrem hlavní představitelky. Její jediné dva výrazy udivení a lidského robota jí vydrží po celý film. Někoho takhle špatně hrát jsem neviděla ani v ochotnickém divadle. Táži se, jak může mít ten film tak vysoké hodnocení. Romantický není ani náhodou.(10.8.2016)

 • january
  **

  Že to bude přeslazené, kýčovité a předvídatelné jsem čekala a nijak by mi to nevadilo... po celou dobu to byla fajn romanťárna, nicméně závěr filmu předestřel dost divnou pointu, tedy že život má smysl jen za svou podmínek - máte prachy a možnost si užívat. Nějak nechápu, proč byl Louin život před setkáním s Willem prezentován jako zbytečný/nudný jen proto, že žila v malém městečku, kde se jí líbilo, chodila do fajn práce a pomáhala rodině, se kterou vycházela. Podle Willa a závěrečného proslovu její život nabyl smyslu až když měla peníze? Hm, zvláštní. Každopádně herecký výkon "Nevilla" byl naprosto top!(12.8.2016)

 • malahradna
  ****

  musím nekriticky uznať, že je to celkom fajn letná pohodovka. Netreba čakať zázraky a vcelku je možné film si užiť :)(15.8.2016)

 • liBOREC564
  *****

  Emilia Clarke dikazuje, že umí hrát ne jen Mother of Dragons... A je skvělá..(15.8.2016)

 • Ashleen
  ****

  Pěkné zpracování povedené knížky, přesně takhle to má vypadat. Dala bych pět hvězd, ale ta Clarke mi tam prostě tak nějak vadila, ani jsem nepostřehla mezi ní a Claflinem nějakou chemii. Prostě nic. Místy byla roztomilá, většinu času ale stejně neskutečně otravná. Lewis je jako sobecký přítel avšak perfektní.(19.8.2016)

 • Yellow23
  ***

  Neskutočne mi prekážala mimika Emilie Clarkovej, prišlo mi to ako keby bola až pribrzdená. Ale krásny britský prízvuk a aj ostatní herci sa fajn hodili do super príbehu.(19.8.2016)

 • potok.009
  ***

  Za líbačku s Louise Clarkovou (Emilia Clarke) by stálo žít.(20.8.2016)

 • zuzanicee
  **

  Zklamání největší: Ona má přítele 7 let, klape to, žádnej problém, miluje ho, takovýho jakej je (ať už je jakejkoliv) a vykašle se na něj.. proč? Hlavní hrdina je protivnej, pak se, pravda, rozveselí, ale ne zas tolik. Takže náklonnost hlavní hrdinky Louisy plyne z nějakého druhu ochranitelského komplexu? Nebo je to vidina peněz? Nebo se z ničeho nic zamilovala? Fakt? Abych to shrnula, nechápu zápletku. Louisa může být roztomile upovídaná až na půdu, ale kvalitu příběhu to nepřidá. Bohužel. více zde: https://zuzkysvet.wordpress.com/2016/08/23/recenze-nez-jsem-te-poznala/(23.8.2016)

 • danny79
  ****

  Sympaticka romance, ktera sice pomaha motivem hendikep vs. xx, ale energicka, nadsena a prirozena Lou do filmu prinasi zabavu, humor a i presto, ze ostatni herci podavaji kvalitni vykony, predevsim diky Emilii Clarke film bavi.(24.8.2016)

 • Nollme
  ****

  Príjemná vec...pekné prostredie,sympatickí herci a sooo goood soundtrack.I keď prvých 15 minút som mala flashback na Nedotknuteľných. Ináč chcem aj ja také punčochy...(26.8.2016)

 • janka007
  ****

  Romantická žánrovka, která i pobaví. Nic jsem od filmu nečekala a skončilo to krásným večerem!(28.8.2016)

 • lineker
  *****

  Kašlat na klišé, kašlat na srovnání s reálným životem. Vždyť je to tak krásně natočeno. Skvělá dvouhodinová zábava. Nedošlo ani na slzy, protože ten film vlastně skončil dobře. Každému bylo dopřáno to, o co tolik stál.(29.8.2016)

 • Cuffini
  *****

  Asi nejfajnovější romantičnóst, jakou jsem kdy viděla. Daenerys to teda moc nesekne, ale je správně trhlá a její úsměv mi připomíná mého oblíbeného Jokera, nebo zubní protézu? Poseidonovi z Žíznivých her to seklo i na vozíčku, jen tu nechuť žít a šílené bolesti docela dost uměl skrývat a moc jsem mu nežrala to, že ho to tak nežere, jak se zprvu zdálo. Soundtrack jsem si hned zamilovala (trpím teď trochu depresemi). Škoda, že sebevražedně sobecký kolista nemohl předvést nějakou i kdyby rychlou akcičku na pláži se svoji dobrou utěračkou v punčocháčích, ale i tak dávám 5* A to je co říct.(29.8.2016)

 • FLVEKK
  *

  Romantika na invalidním vozíku..Takhle to prostě nejde a je mi líto všech, kteří skončí právě takto. Co mělo fungovat prostě nefungovalo a jsem celkem zklamaný..No a nebo už mě nebaví romantické sračky.(2.9.2016)

 • Kleinbauer
  **

  Těšil jsem se na film divadelního režiséra, kteří svým odlišným přístupem k vedení příběhu dokáží tak pěkně vyprávět. Namísto toho jsem sledoval německý romantický film zasazený do jižní Anglie, ve kterém absentují normální emoce, a je zaplněn samým klišé. Snaha Mrs. Sharrock ovšem nevyšla naprázdno, vzbudila ve mne negativní emoce z té úporné snahy natočit citlivý film, avšak zasazený do aristokratického snového prostředí, naroubovat do příběhu vše z tvorby jiných, úspěšnějších a hle, máme tu Prima recept na lahodnou podívanou. Tak pěkně lidem zabrnkat na emoce. Marně přemýšlím, pro koho ten příběh je natočen, pro znuděnou maminu na mateřské nebo diváka bez vkusu, který se ani v nejmenším nesnaží rozlišit dobrý příběh od balastu? Závěrem celému příběhu nasadila Mrs. Sharrock korunu, hlavní hrdina dodržel svůj slib a za asistence usměvavého personálu kdesi ve Švýcarsku spáchal sebevraždu a jeho „roztomilá“ společnice na diváka cení chrup do posledního záběru. Že by ji udělal radost ten balík peněz, co ji spadl do klína? Hupky dupky v pruhovaných punčoškách včelky Máji peláší zakoupit parfém podle instrukce zesnulého milého. Ach jo, dokonalá rozmrzelost rozmrzelého diváka snad spraví šálek silné kávy, i když si ji nedám zrovna v kavárně na Place Dauphine.(4.9.2016)

 • KcarlosK
  ***

  Trailer mě dost nalákal, ale jen proto, aby mě pak film zklamal. Nebýt Emilky, jdu ještě níž. Celé je to jaksi o ničem. Je fajn, že se film nesnaží tlačit na city, ale to neznamená, že je musí vynechat úplně. Takovýhle příběh se totiž na ničem jiném ani postavit nedá.(10.9.2016)

 • Sshania11
  ***

  Prijemme!(18.9.2016)

 • rozie
  *****

  Četla jsem knížku, která je velmi podobná filmu. Skvělí děj a skvělí herci.(25.9.2016)

 • ka_.
  *****

  Knižní předlohu jsem nečetla a zpětně lituju. Když nad tím ale přemýšlím, vlastně jsem možná ráda, protože emotivně na mě ten film zapůsobil tak moc, že si nedokážu představit, jak bych zvládla knihu. Příště raději bez řasenky.(5.10.2016)

 • Chenile
  ****

  Skoda... nebyt toho nedotazeneho konce, mohlo to byz za 5*(5.10.2016)

 • Angelzraje
  *****

  Tak tohle je první film, u kterého jsem brečela jak želva... Určitě doporučuji...(7.10.2016)

 • melis
  ****

  Budu tě doprovázet na každém kroku. S láskou, Will... 85 %(7.10.2016)

 • petriq24
  ****

  Dávam 4* . Pekne stvárnený ľúbostný príbeh mladých ľudí. Britskú angličtinu môžem. Rozhodne ma film nenudil, práve naopak. Áno, je tam istá podobnosť s Intouchables, no a čo...ale v celku je to o niečom inom. Je to zábavné, ale aj smutné zároveň. Také romantické klišé na pokojný večer vo dvojici. Ale Mesto anjelov u mňa zatiaľ TOP (aspoň čo sa romantic movie týka) .... enjoy it(9.10.2016)

 • simdem
  *****

  dokonalý :)(9.10.2016)

 • hufnagel
  ****

  Taký úsmev cez slzy.Som unesený výkonom Emilie Clarke.(16.10.2016)

 • Sylviiik
  ****

  Mně se film moc líbil. :) Dojemné, veselé, dramatické, nezapomenutelné! Emilii mám ráda jako herečku, ty její výrazy jsou boží, takže tomu dodala ten správný šmrnc. I když jsem si chvíli zvykala, že není platinově blond :D (Hra o trůny, matka draků). Co mě ale fakt zklamalo, byl konec. SPOILER: Mám plný zuby filmů, kde umře buď hlavní hrdina za spásu světa, nebo za lásku, kde umře vedlejší postava z jakýchkoliv důvodů. Chápu, všechno nemůže končit dobře, Ale mám pocit, že filmy s opravdu dobrým koncem se už snad ani netočí. To mají scénáristé tak velké deprese nebo co??? Zkrátka, za ten konec, který jsem ořvala, hvězdička pryč!(24.10.2016)

 • Macik1982
  *****

  Just loooove Emilia Clarke!! Srdecni zalezitost. Knizka se mi libila o chlup vic...pusobila, jak uz to u knizek byva, tak nejak vic skutecne. Ale zase tam chybel usmev Emilie:D (bez toho by to bylo max za 4*) Je umeni natocit pribeh tak depresivní a beznadejny, a přesto docilit toho, ze se u nej nemuzete prestat usmivat..a u tohoto filmu se to rozhodne povedlo Vytknout se da predvidatelnost a trocha toho klišé;))(26.10.2016)

 • eexDon
  ****

  Für mich - 75%, - /sto a jeden ksichtík Emilie mě ke konci už štval, romantická pohádka až do důsledků/, + /mile a odpočinkově natočeno, Emilia, když se zrovna neksichtila, vypadala hezky/, hodnocení - nedotknutelní po anglicku aneb nikoliv sociální, ale romantická pohádka, šlo to, docela se líbilo, ale francouzská verze byla přece jenom první a o něco lepší(10.11.2016)

 • Mjr.Majsner
  *****

  Sákriš, já vím, že když koukám na dramata, tak u nich řvu jak malé dítko, ale stejně mě to nedá a kouknu se. Výborný příběh, který poukazuje na lásku a "trápení". Do konce filmu jsem, ale doufal v to nejlepší, to asi proto, že jsem optimista a snílek. Výborný film se skvělým obsazením. A zajímalo by mne jak Emilia Clarke může pořád vypadat na nějakých 17 let, byť ve filmu vystupuje jako 26 respektive 27 letá dívka.(11.11.2016)

 • esmoke
  **

  Krásná, mladá, nevzdělaná, nekvalifikovaná dostane práci jako "společnice" krásného, mladého, bohatého, vzdělaného, úspěšného kvadruplegika. Ona je veselá, on je mrzout. Knihu jsem nečetl, ale jak to dopadne jsem věděl od začátku. V zásadě obyčejný film, který neurazí, ale ledového srdce nezahřeje :-). (2D dabing) Rozpočet: 20 miliónů, Tržby: $ 207,545 miliónů.(11.11.2016)

 • Bmarjenka
  *****

  Emilia Clarke mi zo začiatku filmu vadila. V komentaroch nižsie to bolo spomenute tak to nebudem rozoberať. Pri konci som si to prestal všimať a uvedomil som si že to tak má byť. Je veľmi sympatická a krásna a to do filmov tohto typu prosto patrí. Film je v podstate love story ktorá tu bola už veľa krát, avšak Me before you bol film pre mňa niečim výnimočny a užival som si ho bez potreby hľadať chyby. Je to veľmi emočná záležitosť a srdce nepustí. Koniec sa dal očakávať už od začiatku ale aj tak som mal stiahnuté hrdlo aj vďaka dobrému soundtracku. Určite to bude pre veľa ľudí srdcová záležitosť.(16.11.2016)

 • Milsa
  ****

  Bývam kritický, keď očakávam iný koniec, takže budem aj teraz, hviezda dole, ale inak film stál za to.(22.11.2016)

 • cineczeck
  ****

  Chvíli trvalo než jsem se zakoukal..do Clarkový:). Ale pak to bylo přiměřeně barevný, přiměřeně romantický, dojemný..prostě pěkný..(25.11.2016)

 • film_fanda
  *****

  Líbilo se mi to, skvělý dabing.(30.11.2016)

 • honza.kuzel
  *****

  Nádhera (vypíchnu scénu na letišti při návratu). Dojemný příběh se skvělou hudbou a roztomilou Louise.(9.12.2016)

 • stret
  ***

  Romantika s najlepším možným happy endom. Emilia Clarková tak trochu prehrávala - a tak trocha to pokazila. Občas to vyzeralo, že flexibilita jej obočia bola dotváraná digitálne. Vlastne si to myslím doteraz. Občas dokázala tvár zvraštiť tak, že sa stala nepeknou starenkou. To sa asi digitálne tak hodnoverne urobiť nedá a keď si bude Milka Clarková takto naťahovať tvár, bude za takých 10 rokov dosť vráskavá. Ak bolo úlohou zahrať takú dedinskú husičku s hodným srdíčkom, vyšlo to skvele. Ostatné výkony a obsadenie bez chyby.(19.12.2016)

 • sobol1
  **

  jako romantika paráda chudá holka zachranuje bohatého ale zachránil to jen konec který dopadl jak dopadl naštěsti to by byl průser kdyby ho překecala!(30.12.2016)

 • Jops
  ****

  Bylo mi to doporuceno od kamaradky. A prej si priprav kapesnik. Nastesti kapesnik nebyl treba, nas tvrdaky neco takoveho nerozhodi :) Prece jenom bylo jasne, ze to asi tak dopadne, ale na druhou stranu toho kluka fakt chapu, protoze bych asi chtel to same. A kdyz se tam objevil Tywin Lannister a Daenerys, tak uz mi v tom filmu chybel jenom Tyrion a nekdo od Starku :)(2.1.2017)

 • BStone
  ***

  Další z várky tzv. romantických filmů s dramatickou zápletkou v podobě nevyléčitelné nemoci, případně v podobě těžkého úrazu. Obecně tyhle filmy nijak zvlášť nemusím, většinou cílí pouze na emoční stránku naladěných jedinců. Pokud jsou Nedotknutelní top, tak tento snímek zůstává na půl cesty. Body u mě získává především díky naprosto úžasné Emilii Clarke, která skvěle hraje a navíc její fantastický optimismus je těžce návykový. Ukradla si ten film skoro celý pro sebe a to je dobře. 60%(5.1.2017)

 • celnarova
  *****

  Film přesně pro ty, kteří chtějí spotřebovat dvě balení kapesníčků během půl hodiny. Takové filmy mám až moc ráda. Skvělé herecké výkony, které jsem ani nečekala. Opravdu musí být těžké hrát celou dobu z kolečkového křesla. Příběh je krásný, má hlavu a patu. Každý možná čekal, že si to nakonec s eutanázií díky Lousie rozmyslí. Ale o tom to je a proto je to výborný film.(9.1.2017)

 • MySch017
  ****

  Daenerys mi je ako postava vrcholne nesympatická a očakávam jej smrť každým novým dielom. V tomto mi ale Emilia Clarke neuveriteľne prirástla k srdcu. Rozkošná, s naozaj "neposedným" obočím, jej herectvo ma fakt dostalo. Film bol naozaj dojemný a chýbalo mu skutočne málo k piatim hviezdam. Koniec dnes už celkom tradičný.(14.1.2017)

 • Puxxx
  *****

  Emiliu Clarke máme v hlavách "usadenú" poväčšine ako Daenerys Targaryen, ale tu bola jednoducho skvelá. Nie, že by v Hrách o tróny nebola, ale toto je z úplne iného súdka. Keď som videl niektoré jej civilné fotografie - vlastne ich bolo celkom dosť - tak som si hovoril, čo to dievča vyrába za ksichty? A ono to je od Pána Boha komický talent. Nie, že by Sam Claflin bol slabší, ale toto je jednoducho jej film. Ono to bol samozrejme scenár, ale keby to nebolo v nej, tak tú scénu, keď ju Will obdaroval tými strašnými čierno žltými "fusakľami" nezahrá takým očarujúcim spôsobom. Myslel som si o sebe, že na takéto romantické záležitosti nie som, ale teraz už áno.(20.1.2017)

 • PavolJay
  *****

  No neboli to Nedotknuteľní, film, ktorý boll proste lepší ako Predtým, ako som ťa poznala. Napriek tomu sa mi na film pozeralo dobre a keby sa ma naň niekto opýtal, určite by som ho doporučil. Som jeden z mála ľudí, koho Emilia Clarke vytáča v seriáli GoT, avšak tu som jej rolu veril a Clarkovú v tomto filme som si obľúbil viac ako Clarkeovú v Got.(4.2.2017)

 • eoj
  ***

  S klidným svědomím mohu doporučit i těm, jimž jako mě při slově "romantický" naskakuje husina. Lepší 3*(5.2.2017)

 • zebu_cz
  ***

  Ale jo, milá patetická limonádička, hezky natočená telenovelka, kde v závěru i nějaká slza ukápne. Nedotknutelní měli humor, tady svítí Emilia Clarke.(16.2.2017)

 • lisbon

  Překrásný příběh, byť se smutným koncem. Louisa je moc sympatická postava a Emilia Clarke ji ztvárnila na jedničku. Sam Claflin je prostě fešák za každé okolnosti, byť část filmu tady představuje bručouna a netykavku. I přes smutný konec ve mě tenhle příběh zanechává něco pozitivního.(18.2.2017)

 • housba01
  *****

  "Ubrečené" filmy mě nutí se na ně nikdy více nekouknout, každopádně to není případ Me before you. Příjemné překvapení, které svou pozitivní atmosférou dokáže potěšit diváka, ačkoliv konec není svým způsobem šťastný. Skvělý konec, který dělá z filmu dobrý film jaký je, jelikož kdyby skončil happy endem tak by to byla zase další romanťárna, na kterou bych se znova nepodívala. Nedokážu si představit jinou hlavní herečku než Emiliu Clarke, jelikož tomu dodává to potřebné koření a musím ocenit její mimiku a co dokáže vytvořit za obličeje. Krátce řečeno vynikající sofistikované romantické drama.(15.3.2017)

 • Ozz
  *****

  Pět hvězd bez diskuze. Nechápu ty rejpaly co dávají jednu, dvě hvězdy.(3.5.2017)

 • Markis
  *****

  Moc nevím jak hodnotit, protože jsem stále dojatá (knížku jsem dočetla cca před měsícem a na film jsem se dodívala před pár minutama) s hlavními hrdiny jsem prožívala naplno každičký okamžik.Myslím, že uvažování Willa pochopí jen tak těžce postížený člověk jako je on sám.Fascinovalo mně jak se oba vlivem druhého změnili. Pro mně neskutečný doják s velkou pointou a výzvou, že máme prostě žít! Užívat si každý okamžik života dokuď jsme zdraví a plní síly.(6.5.2017)

 • Verdolin
  *****

  Tento film bych dala znovu, jen pokud bych měla masochistickou náladu a chtěla si pobrečet. Romantika, bezmoc, i když s penězi to jde snáze než bez nich. Úspěšný boháč, co za jednu blbou chybu zaplatil celým životem na vozíku a neumí se s tím smířit. Aby to nebylo tak ubíjející, je tam docela i vtip, to se musí nechat, ale celkově smutné téma, i když film se mi celkově líbil, hlavní postava navíc fešák:D(15.5.2017)

 • bechdrak
  *

  Odporná amorální zrůdnost, která plive do tváře všem postiženým aneb jak si rozmazlený, povrchní a sobecký spratek bohatých rodičů neváží života. Emilia ovšem ve své roli skvělá.(20.6.2017)

 • HSGID
  *****

  Išiel som do kina iba, pretože ma kamarát presvedčil a hlavne kvôli herečke. Nakoniec som ostal milo prekvapený. Strašne sa mi páčil a vôbec som neľutoval, že som na tom bol odporúčam všetkým kto ma rád romantické film je to fakt úžasný film aj keď dosť ku koncu smutný. Až do konca som dúfal, že sa jej podarí zmeniť jeho názor ale potom by to asi nemalo ten správny koniec a atmosféru. Dej sa dosť drží knihy ktorú som po pozretí filmu musel prečítať a myslím si, že sa film neskutočne podaril a nemôžem povedať, že kniha je lepšia lebo film je rovnako dobrý ako kniha.(28.6.2017)

 • BrunoCZ
  *****

  slabší rozjezd, ale nakonec extrémně silný a dojemný zážitek ♣(30.6.2017)

 • Tezuka
  *****

  Za film bych dal 4*, ale vzhledem k tomu, jak se celou dobu Emilia Clarke úžasně usmívala od ucha k uchu dám i tu 5.(21.8.2017)

 • anakonda007
  *

  Mě to přišlo až jako trapný....Jedna hvězda Za Sama Claflina,to je fakt fešák.(3.10.2017)

 • GOTFAN
  *****

  Je to jak pohádka pro dospělé o zbohatlíkovi a jeho rodičích ( princ a královna s králem ) do jejichž života vstoupí relativně chudé děvče ( selka, popelka, a další takové postavičky ). Samozřejmě se do sebe zamilují, ale tentokrát je princ na vozíku a zhnusen svým současným životem a možnostmi jak nakládat s volným časem ( není divu ). Ale kdyby mi do života vstoupila takhle ochotná Clarková ( Je jedno jestli by to byla Emilia nebo Louise) tak bych to celé přehodnotil a dal tomu šanci. Což se tentokrát princ rozhodl nechat být a nechtěl nikomu vyset na krku. V konečném výsledku je to strašně pěkné, dokonce mi to vehnalo slzy do očí, ale oceňuji to, že to není pohádka s tím nejvíce možným šťastným koncem. Konečně zas někdo našel odvahu ukončit lovestory pochmurněji a to se cení, protože život není vždy to nejšťastnější co může být. Nelituju ani jedné minuty strávené s tímto filmem, přestože jsem si myslel, že to zkouknu jen kvůli tomu abych si užil Emilii i někde jinde než v GOT. Samozřejmě jsem si jí užil víc než dost, ale film mě překvapil :) Doporučuji, přestože na romantické věci většinou sám nekoukám , protože se slečnou po boku je to lepší. Tentokrát jsem to zvládl i sám :D(22.10.2017)

 • JerryPilsen
  ***

  Docela příjemné dílko,ač to tak zezačátku nevypadalo.Obě hlavní postavy mi byly krajně nesympatické,což byl asi záměr.Pak nastoupila romantická linka a už to jelo správným směrem,Konec naštěstí nebyl tak moc rozpatlaný,jak by se dalo čekat.(23.10.2017)

 • Vozik
  *****

  Hvězdy jsou hlavně kvůli předloze autorky a námětu, protože si nevzpomínám, že by mě kdy dříve knížka rozbrečela... Film mě rozbrečel taky, ještě víc, přece jenom vizuální střet je emotivnější než jakákoliv představa... Přesto musím podotknout, že oproti knize je to trochu ochuzené a to občas i o věci, které by stálo za to ponechat... Závěrečné konverzace jsou oproti předloze osekané. Bojím se, že kdyby ty původní byly zachovány, nepřestanu brečet ani po titulcích.. 😕 Protože knižní predloha byla hodně vysoce nadsazená i přes jisté výhrady stále zbývá dost kladů na 5*(10.11.2017)

 • JITY
  *****

  Po dlhšom čase konečne niečo, čo mi padlo dobré....obsadenie výborné, aj napriek handikepu a smútku sa človek trošku zasmial a nazrel do srdca filmu....Keď ide v živote všetko dobré a zrazu sa nám život obráti na ruby, buď sa stým človek zmieri - nezmieri...film poukazuje ako ľahko sa to môže stáť, jeden deň máme všetko a príde okamžik , ktorý nám to zoberie. Vo filme sa trošku človek zamyslí. Sladkosť, trpkosť, pokušenie, zábavu a romantiku ten film obsahuje proste všetko v jednom.(11.1.2018)

 • Frasier.
  odpad!

  Rozmaznaný frajerček, ktorý si neváži nič. Nič. Nakoniec sa zabije.(12.1.2018)

 • DrHouse.
  odpad!

  Hnus. Nezrelý blbček je sebecký a sebeckým ostane až do smrti, pričom aj tú si naplánuje sám.(12.1.2018)

 • Poirot.
  *

  Rozmaznaný chlapec plače, ľutuje sa, znovu plače a znovu sa ľutuje. Nakoniec sa zabije a tým zničí životy všetkým naokolo. Je ich škoda. Jeho nie.(12.1.2018)

 • Mistr119
  ****

  Říkal jsem si, že další emoční dojičku podobnou Hvězdám nám nepřály podobně laděné jako Nedotknutelní asi neskousnu, ale pak mě závěr přece jenom dostal, když to neskončilo úplně brakově a pak ještě výraz Willovy nezjištné lásky na konci... :)(1.2.2018)

 • Petr.Siman
  *****

  Nebudu lhát , ale tohle mě dostalo . Taky druh filmu nevyhledávám , dostal jsem se k tomu celkem náhodou a nelituji toho. Příjemná romantická ,,komedie,, ten hřejivý pocit že začátku , vystřídalo pár slz . Za mě krása !(1.2.2018)

 • Jurcekk
  ***

  Film je celkom priemerný. Ale Clarke je fajn...(25.2.2018)

 • MiLuka
  ****

  Filmu jsem ze začátku moc nevěřila. Další romantická slátanina. Ale jen co se objevila Emilia se sluníčkovým úsměvem na tváři a v puntíkovaných šatičkách, skepse byla tatam! Její Lou mě nakazila dobrou náladou a vyloudila úsměv na tváři. Role se tato mladá herečka zhostila skvěle! Celý film prozářila svým optimismem, až jsem chvílemi zapomínala na Willovo neštěstí. Jen díky ní, jsem vydržela dívat se až do konce. Ostatní postavy byly pro mne nezajímavé. Kladně hodnotím hudbu i exteriéry. A ještě něco: nikdy bych nevěřila, že někomu budou slušet čmelákovské punčocháče, dokud jsem v nich neviděla Emilii. :)(1.4.2018)

 • Rustik
  **

  já nevim co k tomu říct, knihu jsem nečetla...vím určitě, že bych to nechtěla prožít...a kluka co takhle ochrnul znám osobně. Měsíc před tím, než se mu stala nehoda se oženil. Teď jsou rozvedeni. I když si prožil peklo na zemi, tak bojuje již 6 let dál a do žádného Švýcarska by neodjel!(2.4.2018)

 • kolemjdouc
  *

  smůla byla že jsem měla v ruce dřív knihu.Ve filmu se všichni snažili ale nejde tomu věřit ,pitvoření Clarke šlo chvílemi na nervy.Asi proto že hlavní hrdinka v knize vyšla jinak.Film zkrátka nevystihl myšlenkové pochody hlavních postav, což bylo pro příběh klíčové.Doufám že se filmaři nepustí do Život po tobě(3.4.2018)

 • Dominika21
  *****

  Velice dojemný a milý příběh. Inteligentní a vtipné scény umocňují celkový dojem z celého filmu. Kdo je na tyhle srdcovky určitě musí vidět :-) Je to jeden z filmů u kterého si říkáte: "achjo, proč to jen není jinak, proč spolu dva lidi zkrátka nemohou být zdraví a šťastni...." Ale toto je jasná ukázka toho, že ne vše je vždy zalito sluncem a přesně o tom tento příběh vypráví. Já jsem tento film tedy neviděla naposledy. Doporučuji. P.S. možná si připravte kapesníček, hrozí citové vypětí :-)(3.4.2018)

 • Shalimar2
  *****

  Příjemný romantický film pro všechny romanticke duše(5.4.2018)

 • Kinepa
  ****

  Velké plus u manželky. Já romantiku moc nemusím, ale žena plakala a plakala ...(19.4.2018)

 • SwejaS
  *****

  Romantika jak ma byt. Pribeh predvidatelny nikterak originalni, ale presto dobre provedeny a zabavny. Emilia az neuveritelne okouzlujici a posouvajici film o jednu hvezdu vzhuru. Vid(t)i(22.4.2018)

 • petruska777
  *****

  Emotivní romantický film, ve kterém se střídají momenty veselé i smutné. Emilie Clark je ve své roli naprosto úžasná a spolu se Samem Claflinem vytvářejí moc hezkou dvojici. Děj plyne s až neuvěřitelnou lehkostí, je tam humor i dojetí. Závěr je hodně emočně náročný, takže doporučuji mít po ruce kapesník.(12.5.2018)

 • alesandro2
  *

  Kvůli vysokému hodnocení jsem vydržel až do konce s očekáváním kdy to jako přijde. A ono vůbec nic. Pitoreskní pitvoření hlavní hrdinky, a je mi jedno, zda to bylo takto napsané nebo zda to bylo dáno danou osobou, mne iritovalo od začátku až do konce. Vystavěné emotivní scény mi přišly spíše k smíchu. Někdo se tu snažil udělat ještě větší doják ala Nedotknutelní, ale tou snahou nesmírnou to spíš pěkně podělal. Hodně se snažím najít důvod, proč to neposlat do odpadu. Jo, byl tam docela pěkný hrad.(21.5.2018)

 • anniska015
  *****

  Opravdu silný film v dobrém slova smyslu. Film vyzařuje velké emoce. Než film dokoukáte fantazie vám vybalí spoustu závěrů a ono to skončí stejně úplně jinak. Skvělé herecké obsazení. Opravdu není co vytknout.(10.6.2018)

 • Jan.Racek
  *****

  Nádherný film doplněn hudbou Eda Sheerana <3 za mě 90%!!!(30.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace