Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

• Austrálie

• Nizozemsko

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

• Bezda202

To už je žánr romantický drámo docela v dobrym pekle, když je tu velebená taková debilita. A moc tomu nepřidala ani ta otravná kráva v hlavní roli (kdyby tam byl někdo jinej, šlo by možná hodnocení o půl hvězdy výš :D). Claflin v cajku. 1*, odpady dávám za ještě trošku větší pekla :D(14.10.2016)

Hezkej film to je....to neříkám, ale chtělo by to novou myšlenku...ani ten závěr mě už nerozbrečel...protože je to pořád dokola...ěkoda(19.10.2016)

Děsná hudba, chtělo to něco víc alternativního k alternativně oblékané slečně Clarke. Film je dost předvídatelný, ale zábavný. Celé to mělo pěkný reálný smysl ... ale proč se na začátku nechal přejet skútrem? WTF nikdy nebyl za deště na ulici? :-)(22.10.2016)

Než Denerys usedne na železný trůn, tak si ještě odskočila sehrát jednu velkou romanci se zámožným kvadruplegikem.. Příběh působí celkem dobře a neokoukaně. (Ano, byl tu film Nedotknutelni, ale to je podle mě z úplně jiného soudku.) Naši hrdinové jsou nejen rozdílného postavení, ale i plní protikladů a musí si k sobě cestu pomalu najít. Na snímku se mi navíc líbilo, že umí pobavit a je i smutný..... Na to, že to byla romantika, tak se mi to celkem líbilo. Dám tři hvězdy.(1.11.2016)

7/10.(5.11.2016)

hlavní hrdina umře=dobrý film(17.11.2016)

Ufff. Neviem ako tento zazitok formulovat do slov. Naozaj som necakala, to co som videla. Citala som knihu a herci sa mi nehodili do role. Najma Emilia Clarke; ved jedine co vie, je byt pekna a neskutocne hybat obocim. Preto som film dlho ignorovala, nez som mala naladu na tento zaner. Ale... pribeh na mna zaposobil velmi silne . Dava hlavu a patu, neviem ci pre vsetkych alebo kvoli zazitkom, ktore ma clovek za sebou.(2.12.2016)

Nádherně romantický dojímavý příběh. Slza ukápla a nestydím se za ní.(10.1.2017)

Emilka je tu úplne rozkošná :)(14.1.2017)

• Sakee

Od prvních záběrů to cukříkem jen přetékalo, avšak přetrpěla jsem to až do konce. Nervy mi drásala zejména nesympatická hlavní hrdinka - diblík, který miluje vysedávání u telky, nákupy, duhové svetry a motýly ve vlasech, a způsob, jakým byl příběh podaný. Přitom téma nebylo úplně marné, dalo se to udělat i s citem a komorně. Jenže to by chtělo víc pracovat s hlavními postavami a nestavět je do jednoduchých plochých rovin. Dialogy otřesné. Jednu hvězdu dávám zřejmě ze soucitu.(17.1.2017)

• 1mArc0

Ak sa budú takýmto štýlom natáčať filmy, tak skutočne svetová kinematografia skončí vo veľkej prdeli. Emilia Clarke. z jej filmografie, ide zatiaľ o jej najlepší výkon. Čistokrvná romantická záležitosť, kde takýchto filmov je habadej. Krása, že som mal času napísať tieto hovadiny. ;) /35 %/(6.2.2017)

Bohužel pro mě byl film trochu "nedotknutelným" zklamáním. Příběh sám o sobě je smutný a donutil by k zamyšlení, kdyby ale byl vyprávěn trochu neotřele, silně, hluboce... a naopak tak, že se vás dotkne. Jenže na to si vzal moc velké sousto, když vezmeme v úvahu, že podobný motiv ve filmu už tady byl, téměř před chvíli... Postižený, ale mladý, krásný a jak jinak než bohatý... se samozřejmě zamiluje do obyčejné "chůvy" s potenciálem (!), který je třeba rozvíjet. Slečna byla pro mě tak nepředstavitelně nudná a nesympatická a hloupoučká, že si nejsem jistá, jak moc byl ten potenciál rozvinutý - tím, že se začla dívat na filmy s titulky? Tím, že opustila sportovně založeného přítele, který v ní viděl jen husičku, kterou opravdu byla? Tím, že chtěla trpícímu muži zvrátit rozhodnutí o smrti zážitky, které si v jeho stavu můžou dovolit spíš jen ti bohatí? Tím, že mu chtěla dát lásku, která měla naplnit celý jeho život a stačit mu, aby zapomněl, jak na tom opravdu je? A možná ano, vždyť si byla na konci schopná v Paříži objednat v restauraci francouzsky! Neboť jí milující a nesobecký umírající muž zanechal dost peněz na to, aby mohla! A koneckonců byla a zůstala alespoň neskutečně milá a hodná. Ano, možná se něco takového může stát. Těm, co mají "trošku" větší štěstí a mají na to... ne těm, jejichž rodiny je po takové nehodě nemůžou udržet finančně ani půl roku, natož aby jim dopřáli tak luxusní zážitky. A ano, chvíli jsem mu věřila, když byl protivný a nerudný... a chvíli jsem mu věřila, když říkal, že miloval svůj život takový, jaký byl... že by si chtěl Paříž znovu užívat takový, jaký byl... ano, je to smutné, k čemu se nakonec rozhodl, protože jsem se mu upřímně ani na chvíli nedivila, že nezměnil názor. Nemůže to být jednoduché a moc krásně si to představuje člověk, který je absolutně zdravý a ví, že se má radovat ze všech maličkostí, které život přináší. Ale ani na chvíli mě nebavil celý zbytek filmu, všechna ta kýčovitost chvil, které spolu trávili, všechna ta předvídatelnost, jak se ho TEHDY bude muset dotknout a jak on v TAMTU (jinou) chvíli vidí, jak je vlastně skvělá, i když před nehodou by se na ni nikdy ani nepodíval! A na závěr - jakou krásnou dovolenou si spolu užijí! Ale samozřejmě je tam zvrat a její pláč a její útěk.. a její neméně očekávaný návrat na "jeho poslední" chvíli... Takže ano - romantický film ano... o lásce jako z červené knihovny, akorát se smutným koncem. Ale drama? Psychologie? Život? Jděte... všechno to tady už bylo, a daleko líp zahrané a daleko líp natočené.(12.3.2017)

Rozprávkovosť a svojím spôsobom nereálnosť a zveličenosť zrejme filmu nemôžeme vyčítať, hoci to miestami trochu preháňal. Každopádne to bola kvalitka a romantický film, ktorý nenudil a neuspával, čo je v tomto žánri základ. Emilii Clarke musím poďakovať. Keď sa ma budú pýtať, aká má byť moja frajerka, nemusím si vymýšľať odpovede. Stačí povedať, že práve taká, aká bola Clarke v tomto filme. <3(25.4.2017)

Ale hej, ujde to. Dá sa tomu príbehu veriť, hlavne vďaka a iba tomu, že záver sa nenesie v duchu: "A žili šťastne až do smrti."(28.7.2017)

Téma tohoto filmu mě neskutečně odrazovalo. Má první myšlenka byla - ach bože, romantická verze dokonalých Nedotknutelných, to snad ani nemůže dopadnout dobře. Podle nechtěně puštěných videí na youtube jsem navíc věděla, že to bude doják a tak nějak se mi na něco takhle předvídatelného s jasným všude známým koncem ani nechtělo dívat. Pak přišel jeden upršený den a já se přecejen přemohla. Ono je totiž Sam Claflin strašný sympaťák (v Love, Rosie mě úplně dostal) a tak jsem si říkala, že to přece nemůže být tak zlé. A...dobře, nebylo to tak zlé. Bylo to lepší než jsem si představovala, ale ten tanec obočí hlavní hrdinky a její výstřední vkus mi prostě vůbec nesedli. A emocionální vyděračský konec taky ne (tím jsem se nechala prvně zmasírovat a napálila jsem zde 4 hvězdy, ale jak mi tak celý příběh postupně z hlavy odeznívá, došlo mi, že to nebylo nic jiného než jedno velké tuctovopohádkové klišé. 50%(13.9.2017)

Nedotknutelní zahalený do kabátku červený knihovny. Vztah mezi ústřední dvojicí se na muj vkus vytvořil dost rychle a zaráželo mě nepřirozený chování Louise. Zejména její změna názoru v závěru nebo schopnost zvládnout situace s nadhledem a úsměvem. Jenže ono bylo pro její postavu typický, že když už nevěděla kudykam, vždycky se objevil někdo, kdo jí poradil a ona se najednou bez větších úvah pro navrhovaný řešení nadchla a realizovala ho (tohle asi holt racionální chlap nepochopí:)). Nakonec však vcelku neškodná romantika, která se dá bez větších útrap zkouknout. Třetí slabá hvězda za hodně překvapivej závěr v rámci romcom žánru.(14.1.2018)

Na tento příběh od Jojo Moyes jsem narazila vícekrát a dosud jsem neměla dost odvahy ho přečíst ani shlédnout. Ale ve výsledku je to přívětivý snímek, ve kterém by překvapivě "obyčejná" Emilia Clarke svým optimismem snad rozehřála i ledovec. Mám obecně radši šťastnější konce, ale v tomto případě je dobře, že se žádný zázrak nekonal, i když to diváka zabolí.(28.2.2018)

I když v samém počátku jsem postavu Emilie Clarke až tak moc nebral a nějak mi nesedlo jak to může všechno dále ladit a fungovat (úplně stejně jako u Omara Sy v "Nedotknutelných") v obou případech jsem svoje mínění hodně rychle přehodnotil. Emilia Clarke byla ve své roli naprosto fantastická a "alchymie" mezi ústřední dvojicí fungovala na jedničku. Přesto, že téma snímku není až tak optimistické, té pozitivnosti je neuvěřitelně moc a snímek diváka dokáže neustále příjemně šimrat na duši a nejenom tam. Přesto, že vyústění příběhu i exteriéry se od "Nedotknutelných" dost liší, celkové poselství nikoliv. To, že i v nejtěžších situacích se máme snažit hledat to pozitivní (i když to kolikrát není jednoduché) lze jen těžko zpochybnit, ale samozřejmě bychom na to neměli být sami. Vybavily se mi i další snímky sice s poněkud odlišným tématem, ale co se týče toho vyznění i toho, co v člověku po shlédnutí zůstane. "Hasta La Vista", "Běsnící měsíc" a samozřejmě i "Griffin a Phoenixová" s Peterem Falkem a Jill Ireland. Ke všem těmto "filmovým klenotům" a "pozitivnímu dopingu" se určitě budu rád v budoucnosti vracet.(23.4.2018)

Do děje jsme vrženi poněkud po hlavně, je to totiž jasné, že se do sebe Lou a Will zamilují.... i přesto, že Lou má přítele (nevím proč je tak divně ztvárněn, ve skutečnosti není vůbec hrozný).. no a Willova přítelkyně prostě po zranění přeběhla k jinému (tak to chodí). No a jak se zamilují , tak Lou zjistí, že se Will už rozhodl k Eutanázii (aby ne!) a snaží se ho od ní zase odmluvit, což se jí nepodaří...takže doják, ale zase ta chemie tak úplně nefungovala a viděl jsem lepší filmy s podobnou tématikou ...70%(13.6.2018)

Malý film s velkým srdcem. Obrovské klišé, které naprosto nevadí a které se schovává za vynikající herce a dynamický děj. Ale jo, hltal jsem to, nemám co bych vytknul.(2.7.2016)