Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

XXXXXXXX

Po vydatném ranním prozkoumání tělesných dutin své tehdejší přítelkyně, se takhle jednou Willík nepodívá ani vlevo, ani vpravo, protože je zřejmě ještě stále ,(nejen myšlenkami), jinde, no a od té chvíle, mu chudáčkovi ochrnutému, se zlatou lžičkou v prdeli narozenému, zůstanou už jen ty vzpomínky. A tak se z něj, než bys řekl: "Paralyzovaný od krku dolů" stává pěkná svině, a všem ve svém okolí to dává patřičně sežrat. No a chudál divák si v podstatě místo Tebe přede mnou, jen stačí vybavit scénář Intouchables, jen né tak vtipný, originální a nápaditý, a voilá, to co Vám právě vytahnulo na mysli, by se dalo nazvat třeba: "Než jsem tě poznal" (protože logicky nejsem ženská). Možná by těm kravaťákům v Holyúdu už měl konečně někdo vysvětlit, že doba dramatických romantik je dnes asi stejně aktuální, jako romány jisté Jane Austenové. Chtělo by to změnu... ()

GaleW

Pro film bohužel, pro mě bohudík, četla jsem před shlédnutím tohohle bijáku i knížku, a tak nemůžu dát víc než tři hvězdičky, i když se film drží předlohy poměrně věrohodně. Jenže knížka je knížka, platí to v 99%, a tak i tady...... ()

MickeyH.

Něco mezi Intouchables a the Bucket List... Momenty jsou tam pěkný, Emilia Clarke hraje excelentně, ale končí to úplně dementně a neromanticky, ač se to romanticky tvářilo... ()

ratpile

Me Before You se nesnazi zanr redefinovat - je to proste krasna, nacancana, spravne prikraslena, horko-sladka pohadka o (umirajicim) princi a potouchle devecce s obrim srdcem. Emilia Clarke "prehrava" presne tak, aby snimek skutecne pusobil spravne kouzelne a nerealne. Samotne poselstvi filmu navic vlastne nevypravi o vecne lasce a jeho vyzneni snad nemuze urazit vubec nikoho. Pohlazeni bez cervene knihovny. ()

olmikee

Romantiky jsem nikdy moc nemusel, ale zase na druhou stranu když dostanu náladu tak se velice rád na nějakou podívám. A toto byla přesně trefa do mého gusta. Zábavný, dojemný a veselý zároveň prostě skvěle vyvážený a i když někdo může říkat že to je obrovské klišé? No a co není ? Hlavně úžasná Emilia Clarke která mě naprosto šokovala a bavili od začátku do konce. ()

DJ Kritik

Dojímavé, humorné a zvláštne ľudské. Ľudia, ktorí by sa za normálnych okolností ani nestretli.Ľudia z rozdielnych spoločenských tried a rozdielnych záujmov. Ale nehoda skríži ich cesty a nastáva zmena ich života. ()

DjsVorel

S postupem času musím opravdu polevit v hodnocení. Je to jen lehce nadprůměrný romantický snímek, který bohužel snižuje jeho obrovská předvídatelnost. A je pravdou, že ani po stránce emocí mě Me before you nestrhl. Celý film jsem čekala, kdy to přijde.....ale ono to prostě nepřišlo. ()

Hedy

Ač jsem si myslel že bude dokonalý přesto mi ta mrcha znovu zlomila srdce. Ano řeč je o tomto romantickém filmu tak sladkém že z něj dostanu cukrovku a tak smutném že jsem slyšel o lidech co zemřeli na dehydrataci z důvodu nadměrného pláče. Hotová romantika na kolečkách. Zamilovaný kripl, Nedotknutelní 2: zběsilá jízda. I takto by se dal nazvat tento romantický počin. Bůh ví že nemám rád romantické ale tohle byl opravdu jeden z těch lepších. Příběh je břitké sladké cosi. Pak jsem si uvědomil že film je prostě jenom další klasika držící se receptu romantických filmů se srdceryvným koncem který vás donutí plakat pokud spadáte do kategorie: Slepice starší čtyřiceti let co neměli sex od svých pětadvaceti, Náctileté knihomolské slepice, nebo Buzík z Modré Ústřice. Ve filmu si projdeme mnohými zvěrstvy. Například neustálé ksichtění Emilie Clark které konkuruje tomu které předváděl Jim Carrey ve filmu Maska. Nebo tím že jsem vyzvracel duhu po té co jsem si prošel pestrou paletou šatníku hlavní herečky. Abych nebyl jenom hnusná kurva. Dávám filmu 2 hvězdy za to že je to vykrádačka Nedotknutelných (až na to že hlavní hrdina tohoto filmu byl slaboch který neměl kámoše). Také za to že Emilia Clark je celkem roztomilá. Takže 2 hvězdy. ()

ostravak30

Ani nevím, proč dávat nižší hodnocení. Hodně mi to připomnělo film Nedotknutelní. Tam se jednalo o mužské přátelství. Tento příběh je na stejné úrovni a nemohu říct, že by byl horší. Ne, právě naopak. Záměrně začnu hudbou. Moc se mi líbí. Nejspíš to bude tím, že se příběh odehrává v Anglii a ve Walesu. Další o čem se nemohu nezmínit je Emilia Clarke. Panebože, může se do ní někdo po tomto filmu nezamilovat? Ten její úžasný úsměv dostane snad každého. Myslím, že kdyby s tímto odzbrojujícím úsměvem spáchala trojnásobnou vraždu, každý soudce by ji osvobodil. Její postava má každého dostat svým úsměvem a tváří a jí se to daří. Její milost dýchá na diváky z každé minuty. Navíc je docela vtipná. Nebudu zase hodnotit pateticky automaticky všechno na vysoké úrovni. Scénář je až na vtipnost E. Clarke trochu průměrný. Ale spolu se silným příběhem, který naštěstí nekončí: „A žili šťastně až do smrti..." jako většina filmů, a kvalitními hereckými výkony velmi dobrý. Je to film, který si velmi rád dám znova. A mezi námi...přiznávám, že si ho dám rád hlavně kvůli Emilii. ()

l.enik.c

Rozporuplnné pocity. Něco tomu podle mě chybělo a já nemůžu přijít na to co. Mám pocit, jako by hlavní dvojice nedostala dostatek času sama pro sebe, nějak mi uniklo, kde se mezi nimi vlastně vytvořilo to hlubší pouto. Jinak se mi jako pár líbily, i přestože jsem Emilii Clarke nemohla přijít na chuť, ale si to zahrála dobře. Nemůžu se ale prostě oprostit od srovnání s Nedotknutelnými, kde to všechno fungovalo mnohem lépe. Ale na druhou stranu, nebyla to taková tuctová romanťárna. Líbil se mi soundtrack. ()

Berry0153

Téma tohoto filmu mě neskutečně odrazovalo. Má první myšlenka byla - ach bože, romantická verze dokonalých Nedotknutelných, to snad ani nemůže dopadnout dobře. Podle nechtěně puštěných videí na youtube jsem navíc věděla, že to bude doják a tak nějak se mi na něco takhle předvídatelného s jasným všude známým koncem ani nechtělo dívat. Pak přišel jeden upršený den a já se přecejen přemohla. Ono je totiž Sam Claflin strašný sympaťák (v Love, Rosie mě úplně dostal) a tak jsem si říkala, že to přece nemůže být tak zlé. A...dobře, nebylo to tak zlé. Bylo to lepší než jsem si představovala, ale ten tanec obočí hlavní hrdinky a její výstřední vkus mi prostě vůbec nesedli. A emocionální vyděračský konec taky ne (tím jsem se nechala prvně zmasírovat a napálila jsem zde 4 hvězdy, ale jak mi tak celý příběh postupně z hlavy odeznívá, došlo mi, že to nebylo nic jiného než jedno velké tuctovopohádkové klišé. 50% ()

Mykhaluu

Tento film mě zastihl nepřipraveného a rozcupoval mě dle libosti. Hereckými výkony, kostýmy, tím, že to téma nepodělal, i když ždímal na maximum. Můžeme s rozhodnutím, které Will Traynor udělal nesouhlasit, polemizovat, ale to je asi tak všechno. ()

subic

Takový ten opldňovák a brnkačka na city, co mi stačí opravdu vidět jen jednou. A ona u toho dělá furt ty svoje xichty. ()

Petule3

No krásný, jasně, že jo. Ale nebrečela jsem, takže jsem frajerka. Emília je tu neskutečně roztomilá a úžasná! Jsem ráda, že to nedopadlo klasicky happyendovsky, ale tak jak chlapec chtěl. A já ho chápu. Moc hezké. ()

macetoma

Tento film se dá hodnotit rozumem nebo citem. Kdo hodnotí citem, dává plný počet hvězdiček. Já hodnotím rozumem a dávám 3 hvězdičky. Je to milé, ale říkáte si, jestli by se něco takového mohlo stát. Já tomu moc nevěřím, vidím v tom něco jako Pretty Woman naruby. Člověk může skončit špatně, ale lépe se brečí na zadním sedadle limuzíny než na zadním sedadle v autobuse. Neříkám, že hlavní hrdinka využila situace, ale jestli by se takto reálně starala i o chudého chudáka, nevím. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys