Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

Mina230692

Hodně mě bavila povaha hlavní aktérky. :-) taková bláznivá veselá buchta :-D Ty herecké výkony byly velmi velmi slušné :-) příběh byl takový očekávaný, ale i tak dobrý... :-) Konec mě trochu namích, ale v podstatě to dávalo největší smysl... :-) takže pěkný film :-) ()

Tezuka

Za film bych dal 4*, ale vzhledem k tomu, jak se celou dobu Emilia Clarke úžasně usmívala od ucha k uchu dám i tu 5. ()

JITY

Po dlhšom čase konečne niečo, čo mi padlo dobré....obsadenie výborné, aj napriek handikepu a smútku sa človek trošku zasmial a nazrel do srdca filmu....Keď ide v živote všetko dobré a zrazu sa nám život obráti na ruby, buď sa stým človek zmieri - nezmieri...film poukazuje ako ľahko sa to môže stáť, jeden deň máme všetko a príde okamžik , ktorý nám to zoberie. Vo filme sa trošku človek zamyslí. Sladkosť, trpkosť, pokušenie, zábavu a romantiku ten film obsahuje proste všetko v jednom. ()

Poirot.

Rozmaznaný chlapec plače, ľutuje sa, znovu plače a znovu sa ľutuje. Nakoniec sa zabije a tým zničí životy všetkým naokolo. Je ich škoda. Jeho nie. ()

Mistr119

Říkal jsem si, že další emoční dojičku podobnou Hvězdám nám nepřály podobně laděné jako Nedotknutelní asi neskousnu, ale pak mě závěr přece jenom dostal, když to neskončilo úplně brakově a pak ještě výraz Willovy nezjištné lásky na konci... :) ()

Trescha

Ale joo,taková romantická pohádka ze současnosti. Nevím proč,ale zatraceně dobře se na to kouká a vzhledem k již několikrát viděnému tématu to ani nenudí. ()

Marieta18

Tak dobre to vyzeralo... Dobré obsadenie, krásna hudba, dojímavý dej. Will zostáva po nehode na vozíku a potrebuje opatrovateľku a spoločníčku. Jeho doterajšia známosť si totiž po tejto vážnej udalosti našla iného a to rovno Willovho najlepšieho priateľa. Lou sa snaží prispievať na chod domácnosti a je preto nešťastná, keď príde o prácu. Podarí sa jej objaviť inzerát a tak sa stretáva s Willom. Ten ju zo začiatku viac - menej ignoruje, no nakoniec si Lou začína nachádzať cestu k jeho srdcu. Emilia Clarke je fajn herečka, ale tá jej gymnastika obočia je po určitom čase už riadne otravná. Dalo by sa tváriť aj normálnejšie a menej afektovane. Will je po nehode rozhodnutý skoncovať so životom. (Paradox - vo filme je záber na jeho ruku s jazvou a rodičia sa hádajú o jeho zámere ukončiť život, o čo sa vraj pokúsil už predtým... No neviem, ako niekto, kto má ochrnuté všetky končatiny, si môže siahnuť na život.) Lou sa s tým nechce zmieriť. Dúfala som a čakala, že láska, ktorá si v ich srdciach našla miesto, dokáže zmeniť postoj Willa a uvedomí si, že jeho život má význam, i keď je na vozíku. No riešiť svoj problém tak, že radšej zomriem, pokiaľ môj život nie je na 100 % podľa mojich predstáv, tak to je tuhá káva... Výbava jeho vozíka, možnosti dostať sa hocikde, veď nebol odkázaný na jedno miesto kdesi v kutici... Našiel spriaznenú dušu, ženu, ktorá ho ľúbila takého, aký bol. Asistovaná samovražda ako riešenie problému – to je podľa mňa už vrchol. Celý film tým u mňa klesol veľmi, veľmi hlboko. Toto je výsledok konzumnej doby a spoločnosti, ktorá stráca pojem pravých hodnôt v živote! ()

amanda7

Film som si pozrela na základe vysokého hodnotenia na csfd a priznávam, že to naozaj nechápem. Hlavná hrdinka príšerne prehráva a pôsobí veľmi neprirodzene. Celkovo film vyznieva veľmi naivne až hlúpučko, zrejme je určený pre istú vekovú skupinu. Rozumiem, že pre násťročné dievčence to musí pôsobiť veľmi romanticky mladý, krásny hrdina, ktorý chce zomrieť. A porovnanie s nedotknuteľnými je tu ozaj na mieste. Horšia verzia určená pre mladistvých a naivných. Mňa ten romantický, pozitívny citový zážitok minul, nakoľko ma preválcovala naivita, trápnosť, neprirodzenosť až hlúposť istých scén. Bohužiaľ pre mňa bola už po chvíli Emilia Clarke neznesiteľná a otravná. Sklamanie. ()

ToMY_SMOG

Opravdu nádherný romantický film vyvolávající různé, avšak vždy silné pocity. Slzy u mě vyvovala místami překypující romantika i uvědomění si hlavní pointy. Hlavní herečka skvěle ztvárnila roztomilou, hodnou, překrásnou, citlivou, ulítlou i drzou postavu v jedné osobě, přičemž samotná láska z ní doslova tryská a nemyslím si, že by na světě existovalo něco podstatnějšího!? SLZY DOJETÍ I SMUTKU <3 10/10 => 5* ()

KraLuban

Líbilo se mi to, hodně. Celkové vyznění mě ale zklamalo, ačkoliv určitě lepší, než umělý happyend. Naprosto fenomenální Emilia Clarke v hlavní roli. ()

petrce

Krasny vyvazeny film plny radosti, ale i smutku v jednom. Dnes jsem zrovna docetl i knihu, podle ktere byl film natocen. A musim uprimne sdelit, ze kniha a tento pribeh v ni je napsany nadherne a tak silne, ze se nedivim, ze emoce u filmu byly mnohem mensi. I tak vsak stoji za to film videt nejlepe ve vlahy letni vecer se svoji pritelkyni. ()

jizvoun

Tak jako nevyhledávám romantické filmy, ale chtěl jsem se podívat, jestli Daenerys umí hrát i něco jinýho. Ze začátku mě ty její ksichty sr*ly, ale po chvíli jsem si začal zvykat a už jsem to ani nevnímal. Pozitivně laděný film na odreagování. ()

Aleais

Nebyť toho konca, dám tomuto filmu možno 4-5 hviezdičiek. Ale nedá sa. Sú filmy, kde sa dokonale hodia neočakávané zvraty, kde záver skončí inak ako dúfate, keď sa všetko otočí o 180 stupňov. Romantické filmy sú však práce ten druh filmov, do ktorého sa to nehodí, čo platí dvojnásobne pre Me Before You. Viem, že život nie je happyend, naopak vždy končia smutne, a to smrťou. No nemožno brať na ľahkú váhu využitie eutanázie, ktorú samozrejme je možné použiť v prípade závažných zdravotnych problémov, no takými sú najmä pripútanie na lôžko, bez nie len fyzickej ale aj psychickej aktivity. Tento film skôr ukázal, že hlavný hrdina sa ľutuje a je v ňom hlboko zakorenené sebectvo, nesnažil sa hľadať krásu a radosť v maličkostiach, nesnažil sa žiť pre ľudí, ktorí ho milovali a aj opatrovali, dobrovoľne a radi. Ale no tak, je veľa ľudí, čo trpia, majú problémy,niektorí menej než hlavný hrdina, niektorí rovnako a niektorí viac. Napriek tomu sa snažia nájsť v živote niečo, čoho sa držia a čo ich drží v pozitívnom vnímaní života. ()

Neel

Nevím, co všichni máte s Hrou o trůny, já tu slečnu Clarke vůbec neznám, ale její práce s obočím je fakt cool. Její optimismus, pitvoření a kus holčičky v ní musí rozveselit i nejzarytějšího puritána. Claflin hraje výborně, ač byl řekněme pohybově limitován, žrala jsem mu to i s navijákem. Romantiku nemusím, ale tohle mě rozparádilo. ()

erisibillova

Krásne. Ja som najprv čítala knihu,ale na konci som plakala ako malé dieťa. Teraz som sa konečne odvážila pozrieť si cely film.😢 Jednoducho super. Ako sa môže zmeniť človek keď pocíti lásku. Škoda toho Wila. Aj Lou mi bolo ľúto. Brala by som aj pokračovanie,lebo druha časť bola tiež fajn 🙂Väčšinou som to nedopozerala,lebo by som plakala ako malá. Dopozerala som to po rokoch s manželom a veru plakali sme obaja😅 Tak čo už,romantika ako vyšitá ()

Barbie_k

Krasny film , vela som sa naplakala. Ale velmi krasne. Clovek si uvedomi ake su skutocne hodnoty zivota. Skoda ze sa predsa len tak rozhodol Will ako sa rozhodol. ()

AmunRa

Citově vyděračský romantický film drží jen výborné herectví Emilie Clarke, které by však daleko víc vyniklo v komediální roli. Sam Claflin není špatný, ale víceméně se veze a nechává se zastínit Emilií Clarke. Vyloženě škoda je nevyužití dalších výborných herců, kteří se jen mihnou ve vedlejších rolích. Především filmoví rodiče Sama Claflina (Janet McTeer, Charles Dance) a filmová sestra (Jenna Coleman) a otec (Brendan Coyle) Emilie Clarke si zasloužili mnohem větší prostor. Celkově je téma bohatého mládence, který po nehodě ochrnul a nemůže se s tím smířit urážka lidí jako Stephen Hawking, kteří v podobné (nebo horší) situaci dokážou nejen přežívat a brečet nad ztraceným životem v luxusu, obskakováni placeným služebnictvem. Podobná témata snáším ve vyloženě romantických pohádkách o boháčích a chudých dívkách, ale tohle bylo pro mě už přes čáru. Tak výsledku skvělá Emilia Clarke, pak dlouho nic a konec. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys