Lucent

Režie:

Chris Delforce

Scénář:

Chris Delforce

Dokument je výsledkom úspešnej crowdfundingovej kampane zahájenej na konci roka 2013. Skupina aktivistov s pomocou skrytých kamier odhaľuje praktiky mäsového priemyslu v austrálskych veľkochovoch. Zábery boli natočené v cca 50 farmách s ošípanými. Zachytávajú kruté životné podmienky prasiat od narodenia až po porážku. Okrajovo sú spomenuté aj ostatné druhy zvierat určených na mäsovýrobu. (BlaXxer)

Ivoshek

Chov zvířat na maso je průmysl se vší svou krutostí. Efektivita velí nechat zvířatům jen naprosté minimum - času, prostoru, péče, soucitu. A když se k tomu přidá mizerně placený personál, který si časem taky přivykne (a část budou nejspíš lidi, co to tak trochu baví), výsledkem je tohle. Je to hnusné, špinavé, nelidské. Jako by živá bytost byla jen nic necítící součástí výroby. Fakt mi těch zvířat bylo strašně líto. Sám maso jím a moc bych si přál jíst jen veselé kravičky a šťastná prasátka, co celý život pobíhala po farmě a pak měla rychlou a milosrdnou smrt. A je mi je jasné, že to tak prostě není. ()