V odstínech šedé (festivalový název)

• Chile

In the Grayscale

• Chile

En la gama de los grises

Bod na stupnici sivej

(festivalový název)

Drama / Romantický

Chile, 2015, 101 min

Claudio Marcone

Průměrný film o muži, který si začne svoji orientaci uvědomovat/připouštět až ve chvíli, kdy má manželku a dítě. Klady - žádné srdceryvné scény, žádné sebevraždy, sympatičtí herci, prostředí, kamera. Zápory - střih, divné skoky mezi záběry, Bruno neví na začátku a neví ani na konci, film ho vlastně nikam moc neposunul, neumí se postavit problémům čelem a celkově je to spíš baba. To, že se tatínek líbal s jiným chlapem, je strašný problém, opět bez nějakého konce - mno, pane režisére, tohle gayům v podobné situaci moc nepomůže.(7.11.2015)

Nevím čím to je, že zrovna ti jihoameričané dokážou takové pěkné, jednoduché, civilní filmy s gaytemetikou. Celkem realistickej příběh, takhle se to prostě v životě i v lásce stává. Nevadí mi, že se nic jednoznačně nevyřeší. Tak jak příběh plyne v průběhu, odplouvá i na konci. Do pětky mi bohužel chybí ještě trochu větší hloubka postav, přílišné skoky ve scénáři, trochu lepší výkon Francisca Celhaye v roli Bruna. Ale jinak krásná atmosféra města, kamera, hudba (díky CaptNemo, aspoň to nemusím hledat).(15.12.2015)

Ak režisérovým zámerom bolo emocionálne rozčúliť diváka, potom sa mu to výborne podarilo.(12.11.2015)

Patrně jedna z nejpůvabnějších gay romancí v dějinách světové kinematografie. Příběh není sice sám o sobě nic nového pod sluncem, ale odehrává se v atraktivním prostředí chilské metropole a Emilio Edwards s Francisco Celhayem jsou sexy sympaťáci, díky nimž se veškeré nedokonalosti stávají zbytečnou malicherností. Tenhle film si prostě musíte prožít i užít zároveň.(24.7.2016)

Postavy Soledad, Ferreho, Tota teda takmer všetkých veľajších, boli výborne napísané a zahraté. Horšie to už však bolo s postavou hlavného hrdinu Bruna. Nielen herecky, ale hlavne spracovaním postavy, ktorá stále rieši a vlastne stále nič nevyrieši. Práve všaka tomu je nielen Bruno, ale aj tento film ďalším bodom na stupnici sivej. Škoda, že tam dali tie posledné dve minutky tie to pokazily u mňa úplne. Jaj, a aby som nezabudla... vďaka CaptNemovi za ten link, keď už nie film tak aspoň tá skladba je skutočne úžasná!(17.12.2015)