Reklama

Reklama

Ztracená archa

(TV seriál)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 7 h 21 min (Minutáž: 41–65 min)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Agent FBI Peter pracuje v Jeruzalémě na případu hledaného uprchlíka. Podezřelého mu vyfoukne před nosem místní policie, ale on najde něco mnohem cennějšího... (TV Prima)

Recenze (34)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Homeland zkřížený s Heroes tu vážně nehledejte. Dig si hraje na převeliké mysteriózní dobrodružství, které by rádo konkurovalo filmovým dobrodružstvím z pera Dana Browna. A jak nebyly Langdonovy honičky žádným hollywoodským zázrakem, tak ani toto pátrání po Arše úmluvy není ničím výjimečným. Úvodní zamilovanou polovinou pilotu se uzívaně prokoušete, abyste pak po uši spadli do překombinované záhadné story o novodobém Armagedonu. Seriál se sice snaží o akční dojem, neprofesionálně natočené honičky v rozpálených ulicích ale uspávají. Nedokáži momentálně říci, jestli se dokopu i k dalším částem. Už to je dost špatná vizitka sama o sobě. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Po prvních pár dílech jsem si řekla, že aha, zase je tu ten typ seriálu Jak kočička vařila dort a pejskovi po něm bylo blivno, ale jednak jsem si to proložila zklamáním v podobě přechváleného Sense8, což samo Dig-u zvedlo preference, a též se díl od dílu stával krutě napínavějším a to taky z nebe nespadne, no ne. Takže dnes zámotku politiky, náboženství, šifer a násilných i milostných setkání lidského druhu dávám za 4* a k další sérii říkám: uvidíme. ()

Reklama

jh666 

všechny recenze uživatele

Pro mě jedno z největších překvapení sezóny. Pilot byl sice trochu rozvleklejší, ale další epizody to více než napravily. Seriál má výborný spád, se skvělými zvraty, které člověk dost často opravdu nečeká. Všemu pomáhají perfektně napsané a zahrané postavy, hlavní duo je dokonalé. Děj je navíc ohraničený, takže se nemusíte bát, že byste se snad nedočkali konce. 85 % ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Nakoniec vôbec nie zlé. Škoda, že skutočne niečo sa začne diať až od polovice a aj to sa dej občas utápa v logických lapsoch. Keď už nič, aspoň je možné doceniť postupné prepojenie často nie až tak zaujímavých a naťahovaných vedľajších línií (Avram, Debbie) s hlavným dejom a záverečné diely sú aj vďaka tomu vynikajúce. Kladom je aj uzavretý dej, lenže rozohraté bolo na viac. Dig je nakoniec iba pomerne zaujímavý béčkový thriller s vhodne zvoleným predstaviteľom ústrednej postavy. Ale bavil ma predsa len o niečo viac ako Kringov Touch. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl je poněkud roztříštěný, ale snad to do sebe začne všechno postupně zapadat. Jason Isaacs má rozhodně na to, aby tuhle mysteriózní a ne úplně tradiční podívanou utáhl. Tak uvidíme. Pilot - 80% Po čtyřech dílech jsem spokojená, příjemná žánrovka, která chce prostě jen bavit a kterou si asi víc užijí ti, co mají aspoň základní znalosti bible a trochu se orientují v různých náboženstvích a sektách. Tvůrci, v čele s Gideonem Raffem (Hatufim, Homeland, Tyrant), si na nic nehrajou, kdo v tom chce hledat víc než zábavnou konspiračku, logicky bude zklamaný. Každopádně hodnotit zrovna tento seriál po pilotu je unáhlené a nesmyslné... Ačkoli finále možná mohlo být o maličko epičtější, zejména jeho úplné zakončení, jsem nadšená. Po pomalejším rozjezdu to byla nesmírně zábavná a napínavá jízda, kterou bych si klidně ráda dopřála znovu. I když je děj uzavřený, rozhodně by tu pro pokračování prostor byl. 1. série - 90% --- Nejoblíbenější postavy: Peter Connelly (Jason Isaacs), Golan Cohen (Ori Pfeffer) ()

Galerie (72)

Reklama

Reklama