Reklama

Reklama

Ztracená archa

(seriál)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 7 h 21 min (Minutáž: 41–65 min)

Hudba:

Mateo Messina

Hrají:

Jason Isaacs, Anne Heche, Ori Pfeffer, Alison Sudol, David Costabile, Angela Bettis, Zen McGrath, Richard E. Grant, Regina Taylor, Omar Metwally (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Agent FBI Peter pracuje v Jeruzalémě na případu hledaného uprchlíka. Podezřelého mu vyfoukne před nosem místní policie, ale on najde něco mnohem cennějšího... (TV Prima)

Recenze (34)

Chen 

všechny recenze uživatele

Dig rozhodně není seriálem, u kterého si člověk odpočine a oddechne. Na diváka jsou kladeny poměrně vysoké nároky. Ať už jde o znalost náboženské tématiky, tak o pozorné sledování i zdánlivě nedůležitých detailů. Spletitost příběhu a pomalejší rozjezd mohou někoho odradit, ale kdo u seriálu vydrží, určitě si ho užije. Je napínavý, příjemně obsazený a atmosférický. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl je poněkud roztříštěný, ale snad to do sebe začne všechno postupně zapadat. Jason Isaacs má rozhodně na to, aby tuhle mysteriózní a ne úplně tradiční podívanou utáhl. Tak uvidíme. Pilot - 80% Po čtyřech dílech jsem spokojená, příjemná žánrovka, která chce prostě jen bavit a kterou si asi víc užijí ti, co mají aspoň základní znalosti bible a trochu se orientují v různých náboženstvích a sektách. Tvůrci, v čele s Gideonem Raffem (Hatufim, Homeland, Tyrant), si na nic nehrajou, kdo v tom chce hledat víc než zábavnou konspiračku, logicky bude zklamaný. Každopádně hodnotit zrovna tento seriál po pilotu je unáhlené a nesmyslné... Ačkoli finále možná mohlo být o maličko epičtější, zejména jeho úplné zakončení, jsem nadšená. Po pomalejším rozjezdu to byla nesmírně zábavná a napínavá jízda, kterou bych si klidně ráda dopřála znovu. I když je děj uzavřený, rozhodně by tu pro pokračování prostor byl. 1. série - 90% --- Nejoblíbenější postavy: Peter Connelly (Jason Isaacs), Golan Cohen (Ori Pfeffer) ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Homeland zkřížený s Heroes tu vážně nehledejte. Dig si hraje na převeliké mysteriózní dobrodružství, které by rádo konkurovalo filmovým dobrodružstvím z pera Dana Browna. A jak nebyly Langdonovy honičky žádným hollywoodským zázrakem, tak ani toto pátrání po Arše úmluvy není ničím výjimečným. Úvodní zamilovanou polovinou pilotu se uzívaně prokoušete, abyste pak po uši spadli do překombinované záhadné story o novodobém Armagedonu. Seriál se sice snaží o akční dojem, neprofesionálně natočené honičky v rozpálených ulicích ale uspávají. Nedokáži momentálně říci, jestli se dokopu i k dalším částem. Už to je dost špatná vizitka sama o sobě. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Zcela chápu proč doslat seriál stopku. Představte si vše co vás iritovalo při sledování seriálu Homeland a zdesetinásobte... Hromada nelogických zvratů a nedotažených souvislostí rádoby vymakané podívané je jen střípek ledovce chaosu. Psal tady někdo o tom jak pejsek a kočička vařila dort? přesně... je tam vše a zcela vše se vším (dle scénáristů) souvisí. Jenže ono nesouvisí. K základní zápletce se totiž lepí další dva příběhy (oba přitažené za vlasy) obohacené obřím spiknutím, které nejenže tak nějak podezřele v klidu vyšumí, ale hlavně má na pozadí ještě další příběh!!! Pokud znáte všechny souvislosti děje, pochopíte, že tohle pravdu pohromadě nedrží ani omylem... ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Po prvních pár dílech jsem si řekla, že aha, zase je tu ten typ seriálu Jak kočička vařila dort a pejskovi po něm bylo blivno, ale jednak jsem si to proložila zklamáním v podobě přechváleného Sense8, což samo Dig-u zvedlo preference, a též se díl od dílu stával krutě napínavějším a to taky z nebe nespadne, no ne. Takže dnes zámotku politiky, náboženství, šifer a násilných i milostných setkání lidského druhu dávám za 4* a k další sérii říkám: uvidíme. ()

Galerie (72)

Reklama

Reklama