IO

• USA IO
Trailer

Mladá vědkyně se snaží najít způsob, jak zachránit umírající Zemi. Najde muže, který se žene za poslední lodí opouštějící planetu. (Netflix)

Trailer

Davies182

Když chceš mermomocí těžit z úspěchu Annihilation, a bejt přitom jako Marťan říznutej Já, legendou, ale jediný, co ti zbyde, je snůška nezáživnejch dialogů v levnejch kulisách a herci s dvouma výrazama v obličeji. Parádní scífo k usínání a ne, fakt na tom Netflixu asi nemusim čumět na každou novou tejdenní premiéru... ()

misterz

Aj na Netflixe človek občas natrafí na chobotinu. A pritom námet sa zdal celkom zaujímavý - všetci opustili Zem a tam len jedna vedkyňa, čo sa snaží ešte niečo dokázať. Avšak tie hlavné dejové linky neboli dotiahnuté. Napríklad tá medzi otcom a dcérou, to si divák len môže domýšľať, že čo a prečo. Záver tiež taký nedorobený, nedovysvetlený.... Veľmi rozpačitý dojem. Podpriemer. 40/100 ()

Spiker01

IO tak trošku klame tělem. Tváří se strašně výpravně, ale ve skutečnosti je to bizarně komorní záležitost. Zajímalo by mě, jestli v tom viděl Anthony Mackie něco víc, nebo šel jen po penězích Netflixu. Tipnul bych si, že on byl ta nejdražší položka. Zklamání, šeď a bohužel dost často i nuda. Čistý průměr. ()

Malarkey

Po projíždění filmů z Netflixu, které jsem ještě neviděl, jsem se střetl se skutečností, že Netflix frčí na nízkonákladových sci-fárnách...což jednoznačně oceňuji. Škoda ale, že v případě IO to ze začátku vypadá, jak kdyby scénárista ze začátku okopíroval Marťana a s příchodem Anthony Mackieho, který asi měl být ten herecký tahoun, navíc nabídl brutální nudu, která nebere konce. Doslova. ()

D.Moore

Je to nuda. Z námětu mohla vzniknout vcelku dobrá krátká povídka, ale na celovečerní film je toho prostě málo. Co má být překvapivé, to už divák dávno ví, a co na něj má emocionálně zapůsobit, ho nechá chladným, protože je rád, že je vůbec vzhůru. Nicméně Margaret Qualley bych rád viděl znovu, ovšem už v dobrém filmu. ()

• První film, který se měl původně jmenovat „IO“ byl film Outland (1981). Tvůrci z původního pojmenování upustili kvůli tomu, že si lidé název filmu často pletli s číslovkou 10. (zbyshek)
  • Převážná část filmu se natáčela na observatoři la Côte d'Azur na jihu Francie, blízko města Nice. (zbyshek)
  • Měsíc Jupiteru IO je podle NASA vulkanické peklo, kde díky konstantní vysoké radiaci a teplotě je o něm nemožné přemýšlet jako o další destinaci pro lidstvo. (zbyshek)