Ve vzrušujícím finále série bojují Vnitřní a lidé z Pásu bok po boku s posádkou lodi Rocinante v poslední obří a zoufalé bitvě s Marcem a jeho Svobodným námořnictvem, přičemž osud Sluneční soustavy, prstencových bran a celého lidstva visí na vlásku. (Prime Video)

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak moje obavy, že díky málo epizodám nebude čas vše rozumně zakončit, nakonec nebyly tak úplně na místě. Nedotaženost, ani uspěchanost, která často zmršíla finále mnoha seriálů, se naštěstí Expanze týká minimálně. Samozřejmě je velká škoda, že se nedokončila linka se psy reanimátory. Resp. že se nevystřihla ze všech epizod úplně pryč, protože neměla vůbec žádný vliv na šarvátky mezi Zemí, Marsem a Pásem.  Teoreticky jsou to otevřená vrátka pro návrat, ale obávám se, že dalších řád se už nedočkáme. Když uvážím, jaké sračky (Nadace, Vychováni vlky, Star Trek: Discovery apod.) získaly pokračování a takto kvalitní a velmi dobře hodnocený seriál končí... . Neznám knižní předlohu, ale pokud je to tím, že pokračování není napsáno...možná je to tak dobře (stále mám v paměti GoT). Tak aspoň že se Expanzi podařilo tu kvalitu udržet až do konce. ()

papaguy

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zapomeňte na Star Wars. V této epizodě je za mě nejhustší vesmírná bitva ever. :-) Šest epizod je opravdu málo. Zejm. když vezmeme v úvahu nedořečenou dějovou linku s přežitím Inarosva syna a s "proto-pejsky". To s těmi pejsky tam snad ani neměli dávat. V příští sérii, pokud nějaká bude, si už nikdo nebude pamatovat, wo co go. ()

Praxis

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda, že se nevysvětlí linka z Laconie a pejsky, co dělají z mrtvých zombíky. Třeba někdy nějaký spin-off. Každopádně Expanze je jedna z nejlepších scifi sérií poslední doby a až na pár zaškobrtnutí v páté sérií jde o vysoce kvalitní seriál, který se nemá za co stydět. ()

loki5

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zakončení ve velkém stylu. A přesně v tom správném bodě. Jsem aktuálně v půli 4. knižky a tohle je skvělý teaser na dočtení zbytku. Na jednu stranu mě mrzí že to končí ale na druhou jsem velmi rád že to končí v tom nejlepším. A hlavně je to důkaz že stále je z čeho čerpat a i dnes může být zajímavý sci-fi seriál, který je unikátní a nerecykluje  už třikrát ohranné. A to tenhle seriál málem skončil  po první serii. ()

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Protomolekula uraduje za prstencom na Laconii a okrem ineho vytvoreny "zombie-chlapec", ktory zhodou okolnosti "vidi" osoby podobne, ako nas "detektiv" z prvych serii - wtf?! Roci a posadka ma jasny plan a dopraju si peknu, milu chutnu veceru a nasledne epicku bitku, kde heroicka martanka Bobbie a Amos zachrania den. Laconia posiela Marca do certa. Bitka o "Prstenec" je nevyhnutna. "Bytosti....prehovoria." ...je po boji. Transportna unia a dobracisko Holden so lstou prevezie Avassaralu, co uz bola trosku past na oko v "zrychlenom konani", ale ktoreho fanusika serie to aspon trochu nepotesilo? Drummer na zasluzenom poste a ktoze to opustil Inarosovu lod, kym sa vsetko zomlelo? Nuz je jasne, ze cakame na dalsiu seriu. ()