Země a Mars hledají odpovědi v následcích nárazu asteroidu a Avasaralaová vede válku s Jules-Pierrem Maem. Posádka Rocinante pokračuje ve snaze zničit protomolekulu. Rozdílné názory Naomi a Holdena zapříčiní to, že Naomi vše vezme do vlastních rukou. Bobbie a její marťanský tým provádí hlídku na Ganymedu, kde se střetnou s něčím nemyslitelným. (Prime Video)

Necrotongue

Šestá epizoda mě celkem zklamala, s panem Epsteinem jsem strávil až příliš mnoho času, dění na Tychu mi přišlo málo zajímavé a v událostech na Ganymedu jsem měl dost guláš. Jsem fakt rád, že mě tvůrci tak detailně seznámili s oddílem mariňáků z Marsu, vůbec to nebylo zbytečné... ()

Anderton

Paradigm Shift prináša do The Expanse dve novinky. Za prvé sledujeme jednu dejovú líniu ďaleko v minulosti, majúcu súvislosť z udalosťami "dneška", za druhé sa konečne pozrieme aj tam, kde sme sa v slnečnej sústave ešte nepozreli a v tomto smere môžeme podľa vývoja deja očakávať "svetlé zajtrajšky". Po ostatných stránkach ide ale skôr o priemer, akési opätovné nadychovanie sa pred väčšími vecami, ako sme to zažili aj v prvej sérii. ()

warrenur

Hm, historicky uvod a typkovi, co nahodne upravil a vytvoril prelomovy motor bol zaujimavy, avsak ostal trosku otvoreny. Domnievam sa, ze ak letel neustale, moznoze on bol "first contact", na ktory zareagovala "protomolekula". Hm, vyhrazka politicky celej Mao-dynastii mala nieco do seba, otazne, ci bude mat i zuby. Zaujem Tycho-Station predstavitelov s planetdestroyer raketami som uz predpokladal a moc ma neprekvapilo ich icastocne ukoristenie. Co ma prekvapuje, ze nase jedine pojivo s Marsom a sice "pre-testosterovana" jednotka teraz takto brutalne rychlo....ukoncila svoju liniu, ked sa v zavere ukazal ten "whitewalker". Som zvedavy, ci najdu vedci zo Zeme najdu po vybuchu Erosu na Venusi nejake zbytky nasho "astralneho pariku". Zda sa, ze zenska cast posadky Rosinate nebola stotoznena s rozkazom svojho "kapitana" znicit zatajenu protomolekulu. Mierny nadpriemer, avsak niektore zvraty ma nechali chladnym. ()