The Expanse - Season 2

(série)
Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2017, 9 h 15 min (Minutáž: 41–45 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Jeremy Benning

Steven Strait, Cas Anvar, Dominique Tipper, Wes Chatham, Frankie Adams, Florence Faivre, Shawn Doyle, Shohreh Aghdashloo, Thomas Jane, (více)

Epizody(13)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá séria prekonala tú prvú a to nebude vždy v tomto žánri pravidlom. Podľa ohlasov na také Wayward pines napríklad. Iba treba dúfať, že Netflix či SyFy či kto to financuje najviac nezačne zase zmätkovať a seriál nezruší, to by bola škoda, ale tri série asi budú stačiť. Dejovo podľa mňa celkom nadupané, pretože v každom dieli svižne striháme medzi viacerými dejovými líniami a tým pádom to má celé spád, tempo a rytmus. Škoda straty jednej dôležitej postavy, jej návratu sme sa na konci nedočkali a ja dúfam, že k tomu dôjde o rok. ()

M1k9

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pokud se v seriálu objeví nějaká vedlejší scéna, tak má hluboký smysl a dává příběhu a postavám velkou hloubku. Takže nejen, že druhá série zrychlila, ale také předvedla emocionálně silné scény. Víc než bych čekal ve druhé sérii. Líčení psychologie hlavních postav dostalo hodně prostoru a to je dobře. Především jsme se seznámili s jejich slabými stránkami. Jsou to komplexní postavy a je radost sledovat jejich další kroky. Za zmínku stojí bleskurychlé vyřešení románku Holdena a Naomi. 3 minuty? Říkám to pořád, tento seriál sviští světelnou rychlostí. 10/10 ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Asi nejlepší vesmírný seriál co tady teď máme. Kvalita má vzestupnou tendenci a druhá řada směle překonává tu první. Malinko chybí detektivní linka, tu ale nahrazuje mysteriózní odhalování modrásků. Dost prostoru získává Ganymedes i Mars a Venuše v závěru příjemně překvapí. Nehorázná pecka. Snad si udrží své kvality. ()

kenkaku

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá řada je uplně jiné kafe. Karty jsou na stole a děj se sune vpřed solidním tempem. Celá zápletka navic (konečně) dostala smysl. Bohužel v polovině řady tempo poleví a začne se vytrvale žvanit (většinou o nesmrtelnosti chrousta = nic co by posunulo děj). Ke konci zase chytí druhý dech a 20 miut před koncem řady máme 3 rozjeté linie které je třeba ukončit... prostě mazec. Na kecy není čas. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Schválně jsem si zkontroloval, jak jsem hodnotil epizody první řady, a bylo to tak, jak jsem si myslel. Druhá sezóna na mě působila lépe, než ta první, měl jsem pocit, že tvůrci už přesně ví, co chtějí, a příběh vypadal, i přes mnohé dějové linie, uceleněji. Tím víc mi vadilo, že se i tentokrát objevilo několik větších nelogičností (ty drobné jsem prostě ignoroval), chtělo by to zodpovědnější kontrolu kvality:-) Každopádně je mi už teď jasné, že nevynechám ani další pokračování ()