The Expanse - Season 3 (série)

Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2018, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Epické zakončení všeho z předchozích dvou sérií a dokončení příběhu prvních třech knížek (i když většina třetí knihy se tu redukuje jen na jednu jedinou dějovou linii - naštěstí, ale to by bylo složitější...) Stranou všech ostatních kvalit (vyprávění, postavy, efekty, smysluplné drama atd.) musím říct, že i se znalostí předlohy bylo velmi příjemné vidět, že nějaký seriál skutečně dokáže dospět k úctyhodnému a kvalitnímu závěru, v němž jsou uzavřeny skutečně všechny dějové, vztahové a další dějové linky.(6.1.2020)

Třetí série je srovnatelná, ne li v některých ohledech i lepší než ta druhá. Sjel jsem ji prakticky jedním dechem a musím říct, že jsem si ji i hodně užil. I ty výhrady, které jsem měl v druhé řadě v mnohém odpadly. Sice se párkrát objevil zbytečný patos (ale ve srovnání s jinými seriály s ním zde šetřili) či nějaké nelogičnosti a deus ex machina, ale vše v množství, které nenarušilo celkový dojem.(20.7.2018)

Nelze jinak než dát plnou palbu. 3. řada The Expanse je asi nejlepší (možná jedna z 3 nejlepších) řad seriálů, co vznikly v polsedních 5 - 8 letech. Zcela překonává BrBa, většinu GoT, slátaniny jako je West World apod. Výhodou je především to, že na 13 dílů připadly skoro 2 knihy a tak se děj téměř dokonale vyhnul vatě a nesmyslným klišé. Prostě skoro každý díl se stane několik podstatných věci. Dobrý výprava a CGI.(7.7.2018)

Málokedy sa vidí, aby seriál gradoval takýmto spôsobom. Druhá séria bola o niečo lepšia ako výborná prvá a tretia séria je o niečo lepšia ako výborná druhá. Dá sa teda čakať, že štvrtá bude ešte väčší nášup ako týchto trinásť kvalitatívne veľmi vyrovnaných epizód. Ale treba aj skonštatovať, že ide skôr o série dve zhustené do jednej, pretože každá polovica je viac menej uzavretým dramatickým celkom, ale navzájom pevne previazaným a to platí aj smerom k prvým dvom sériám. Druhá polovica nemusí sadnúť každému, trvalo mi nejaký čas sa aklimatizovať, ale viery v tvorcov, že majú všetko dopredu poriadne premyslené, som sa nikdy nevzdal a urobil som dobre.(5.10.2018)

Třetí sezóna u mě s přehledem trhla předchozí řadu, s níž jsem byl hodně spokojen. Mám neodbytný pocit, že se tvůrci s každou sérií zlepšují, a to u spousty seriálů nebývá příliš obvyklé. Faktem je, že jsem si tuhle "scifárnu" skvěle užil, bylo v ní všechno, co jsem v ní chtěl mít, a těch pár mírných nedostatků jsem se rozhodl bohorovně ignorovat. Došlo to tak daleko, že mi s výjimkou jedné epizody příliš nevadila ani Bobbina, která mě tak štvala v minulé řadě. Ve druhé polovině sezóny mi sice chyběla Chrisjen Avasarala, ale Plejtvák s ní dost zamával a Prstenec by ji asi dorazil:-) Každopádně jsem byl velmi spokojen, sérii jsem si fakt užil a tiše doufám, že se povede i ta příští.(10.1.2019)