Rocinante reaguje na nečekaný nouzový signál. Bobbie a Avasaralaová jsou pronásledovány záhadným věznitelem. Generální tajemník OSN Sorrento-Gillis přivádí svou kolegyni z minulosti, aby mu vypomohla během zásadní doby války. (Prime Video)

Anderton

Táto epizóda ide dopredu tak rýchlo, že máte dojem, akoby trvala 20 minút. Pričom záver graduje na 100%. V podstate mohla vzniknúť celovečerná pilotná epizóda tretej série, pretože od konca Caliban´s war do záverečného záberu IFF ide relatívne o jeden dramaturgicky uzavretý celok. Uvidíme, čo prinesie do deja reverendka, zatiaľ v podstate nič, okrem toho, že zrazu máme aj v The Expanse seriálovú špecialistku Elizabeth Mitchell. Snáď je spoločne s Francoisom Chauom poslednou reminiscenciou na Lost a neobjaví sa aj Josh Holloway. ()

Necrotongue

Původně jsem chtěl epizodu ohodnotit čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem přidal i pátou za exhibici s Plejtvákem. Děj byl napjatý jako kšandy pana Creosota, Chrisjen Avasarala mě opět v každé své scéně bavila a nad Bobbi Draper jsem tentokrát dokázal přivřít oči. ()

PKD

Tak zatímco vyloženě slabý díl byl ve 2.s. až ke konci, zde je již rovnou na zač. Tak doufám, že bude též jediný. Jinak 100% souhlas se cyphercz. Ohledně všeho, co napsal. Kéž by odbarvená Juliet a hl. Erica Evans z V 2009, dosáhla aspoň úrovně její postavy z toho Včka. ()

warrenur

Paradne zbiehanie. Mozeme sice vsetky tieto "nahodne" a naivne situacie vnimat vselijako, avsak neda sa im upriet zabavnost. Nehovoriac o tej sialenosti s lietajucimi uvolnenymi nastrojmi. ;) ()

cyphercz

Nova postava lacine zachranujici nejakeho random demonstranta, to abychom pochopili, ze ona je proste hrozne hodna a dobra, mi k srdci opravdu neprirostla a prijde mi jak pest na oko ve srovnani s lehko ovlivnitelnym prezidentem a svinskym sektretarem... snad se dejova linka kolem ni zlepsi. Bohuzel me ani moc nebavilo sledovat Bobinku s Chrisjen a jejich pro me az moc dlouhy unik. Alespon scena s naradim v zero G byla skvela:) ()

RedRose

Nastupuje Elizabeth Mitchell (vidím ji poslední dobou snad všude, až je to otravné), jako reverend a ve 23 století nám jasně říká, že lidstvo se stále neoprostilo od náboženských pohádek, což je brutální zklamání... ()