Zraky všech se obrací k okraji sluneční soustavy, kde se vynořuje záhadný nový objekt. Naomi se vrací ke svým kořenům. Drummerová řeší neshody s ostříleným novým velitelem na palubě Behemothu. Mladý Pásan si dělá jméno. (Prime Video)

Anderton

Po šiestich dieloch sa akoby uzavrela ďalšia fáza The Expanse, pribúdajú nové postavy a niektoré staré sa presúvajú na iné miesta. Objavuje sa tu po Thomasovi Janeovi ďalší áčkový herec, David Strathairn a jeho kreácia vás dosť prekvapí. Celkom som nebol schopný rozdýchať menšiu zmenu smeru aj atmosféry tejto série, ale ako sme si zvykli, posledné zábery vyvolajú opäť chuť si ihneď pustiť ďalšiu epizódu a tentokrát som zmeravel s otvorenou hubou. ()

Necrotongue

Ano, tak už jsem zase pevně nohama na zemi, sedmá epizoda mě málem až zklamala, na můj vkus se odehrálo až příliš mnoho záležitostí mimo radar a dění na Rosinantě ani na Behemothu mě nenaplnilo nadšením. Na čtvrtou hvězdičku to u mě vytáhly vtipné momenty kolem rekordmana Monéa a Amos, který odmítal jeden návrh za druhým (vlastně za prvním). ()

warrenur

Akoby zaciatok novej serie. Preslo asi 200 deni a z "mecha-meduzy", co odstartovala z Venuse sa sformoval zahadny prstenec pri Jupiteri, ktory uz 187 nevykazuje ziadnu aktivitu. Za ten cas po odhaleni zrady vrcholnych predstavitelov na Zemi a uzavreti mieru s Marsom, obe strany zda sa spolupracuju. Obyvatelia pasu obyvaju byvalu mormonsku lod, teraz Behemonth a ze nam pribudol na scenu zaujimavy charakter. Zatial nasa posadka mimo jej zenskej predstavitelky su pod kamerovym drobnohladom akejsi "novinarky". Par wtf momentov, ktore asi maju "ozivit". Jeden blbecek na super rychlej mini-lodi si to v zavere napari stredom prstenca, ale zrejme tam zavadzala akasi "membrana" ;) paradny moment narazu. Nuz a mame tu akusi "devenku", co po odhaleni bomby jej kolegom, chyti rapla a a holymi rukami ho hodi pouzije ako baranidlo. Ako som napisal vyssie dost WTF momentov v tejto epizode, som zvedavy ako sa rozpletu. ()