Tarzan and the Mermaids

Akční / Dobrodružný / Romantický

USA, 1948, 68 min

Rozpočet $1milión(30.3.2010)

Poslední snímek, kde si Weissmüller zahrál Tarzana. Tentokrát se Tarzan a Jane dostávají na tajemný ostrov, kde žije neznámá kultura uctívající boha Balua. (Jejich syn Boy je na škole v Anglii, protože byl jeho představitel na tu roli už trochu větší :-)) Natáčelo se to v Mexiku, takže i onen národ z ostrova nevypadá příliš "africky" :-) Na jednu stranu to byla změna, ale na druhou stranu to působilo trochu jako pěst na voko :-) Příběh postrádá akci a spíše si můžeme užívat pohled na domorodce skákající ze skály do vody, domorodce plavící se na lodičkách a srážející se velkými beranidly dolu, domorodce shromážděné při uctívání Balua ... vlastně ten Tarzan tu nemá až tak důležitou roli. Hlavním záporákem je velekněz, kterého představuje Gregory Zucco, jenž se do tohoto typu role skvěle hodí.(16.9.2012)

Poslední Tarzan, kde si ho ještě zahrál Johnny Weissmuller a je to takové rozpačité rozloučení, a to hlavně proto, že jde Johnny v podstatě není. Tady už jde o jiné postavy a je to škoda. Film nedokáže tolik zaujmout, i když finále se to snaží trochu napravit a je zde několik málo povedených scén - hlavně ta s chobotnicí.(9.3.2017)

V tarzanově (Johnny Weissmüller) rybářské síti uvízne mladá dívka. Mara (Linda Christian) utekla ze své vesnice, protože měla být provdána za zasmušilého, jako boha ctěného, Balu. Když je dívka unesena do Baluova chrámu, rozhodne se král pralesa krásce pomoci...(15.10.2011)

NA tu dobu si myslím, podle mého posudku, celkem kvalitní film pro rodiny. Jsem za něj rád(31.12.2007)