poster

Tarzan Finds a Son!

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Romantický

USA, 1939, 82 min

Režie:

Richard Thorpe

Scénář:

Cyril Hume

Kamera:

Leonard Smith
(další profese)
 • liquido26
  ****

  V džungli se zřítí letadlo s rodinkou, která měla namířeno do Kapského města. Rodiče nepřežijí, ale malého chlapce zachrání opičí smečka a Cheeta předá nemluvně Tarzanovi, který ho spolu s Jane vychová jako vlastního (díky zásahu cenzury Jane nemohla mít děti, neboť nebyla s Tarzanem legálně oddána). Po několika letech přichází do džungle výprava chlapcových příbuzných, kteří ho chtějí vzít zpátky sebou do civilizace. Jane stojí před dilematem, zda si chlapce nechat anebo ho vydat a umožnit mu život mimo džungli. __ Pořád se jedná o dobrou zábavu. Tento díl dokonce patří k nejvtipnějším a to nejenom díky opicím, které dělají stejné kejkle jako vždycky, ale také díky Tarzanovým počátečním rozpakům, jak se chovat k prckovi :-)(10.8.2012)

 • kaylin
  ***

  Byl celkem chytrý krok, že se k Tarzanovi a Jane přidalo dítě, ať už je ten příběh pořádně dramatický, což na konci celkem je. Finále už je ale takové podivné a skutečně celkem nudné, hlavně vzhledem k tomu, jak se Jane chová a jak nakonec dopadne. Tohle mohlo být skutečně dramatické, ale nebylo, což je škoda.(13.2.2017)

 • blondboss
  ***

  Tarzan v ďalšom pokračovaní už šliape dosť rodinnou nôtou a nie každému to musí vyhovovať. Dobrodružstva je tu už menej, viac sentimentu, sem-tam nejaká tá zaujímavá scéna, vždy vtipné zrýchlené dobrodružné zábery a hlavne stále sa opakujúce boje s krokodílmi či levmi. Nič nové pod slnkom sa tu nevymyslelo, ale Maureen si stále drží svoj cute štandard. Taký priemerný film. 50 %(5.12.2017)

 • majo25
  ***

  Štvrtý film o Tarzanovi - tiež s Weissmullerom a aj s krásnou O'Sullivan. Tým, že sa im do cesty pritrafí okolnosť s (nevlastným) dieťaťom - približuje sa filmová séria o Tarzanovi bližšie ku televíznemu a hlavne rodinnému žánru - ktorý samozrejme vtedy ešte len začínal vznikať. Nechýbajú komické zrýchlené scény i tie s lianou a tak a jasne sa rozdeľuje, čo sú "dobré" zvieratá (bylinožravce) a "zlé" zvieratá (šelmy), ale tiež aj nosorožec, ktorého neviem prečo Tarzan zabíja - z dnešného pohľadu veľmi barbarské. Oceňujem malého fagana - asi nejaké cirkusové decko - ktorý to so zvieratami, ale aj pohybovo/fyzicky zvládal veľmi dobre.(5.6.2016)

 • StaryMech
  **

  Ve čtvrté z weissmullerovských tarzaniád ukazuje zuby vedle rozmanitých obyvatel džungle i výlupek civilizace, Haysův Produkční kodex : titulní syn je adoptovaný (jelikož pár, který nebyl úředně sezdán, nemá nárok na přirozené rozmnožení) a Jane oblečenější. I tak je na ni příjemný pohled, stejně jako na okapi na vycházce a Tarzanovo podvodní skotačení s Hochem, slůnětem a želvou. Maureen O´Sullivan už omrzela role sličné divoženky, a tak měla Jane ve filmu přijít o život - fanoušci si však na producentech na poslední chvíli vymohli její zmrtvýchvstání.(30.9.2014)