Tarzan's Desert Mystery

Akční / Dobrodružný

USA, 1943, 70 min

Dobrodružný snímek, v němž má Tarzan sehnat lék proti malárii, jenž by pak poslal Jane do Anglie pro nemocné vojáky, má několik napínavých scén. Tarzan hned zkraje pomůže cirkusové kouzelnici a vzápětí končí ve vězení. Kouzelnice Connie je následně obviněna, že zavraždila prince Ameera. Chlapec, Tarzan i Cheeta musí jednat rychle, jelikož pro Connie se již stlouká šibenice. Pro mne nejlepší je však poslední čtvrtina filmu, která se přehoupne do čisté fantazie. V pralese číhají masožravé rostliny, džungle je plná obřích ještěrů, co si jdou po šupinatém krku, ale nepohrdli by ani lidmi, a v jeskyni vyčkává obří pavouk. V napínavém finále dojde na zamotání do pavučin, ohrožení hrdinů padouchy a lapení v tenatech masožravky. Po letech jsem si tenhle díl nostalgicky užil.(23.1.2020)

3,5 Druhý tarzanovský snímek, který byl v roce 1943 natočen. Ve světě zuří válka a Jane je stále v Anglii, kde tentokrát už neošetřuje nemocnou matku, ale raněné vojáky. V dopise požádá Tarzana, aby pro ní sehnal nějakou medicínu na tropickou horečku pro nemocné vojáky, kteří se vrátili z Afriky. Tarzan, Boy a Cheeta se tedy vydávají ze svojí džungle přes poušť do jiné džungle, kde roste ona zázračná medicína a cestou potkají Connie, kabaretní kouzelnici a zároveň tajnou agentku, která nese poselství pro šejka. Doprovodí ji, Tarzan je vzápětí zatčen a Connie obviněna z vraždy. ___ Líbilo se mi, že kromě faktu, že Jane pracuje ve vojenské nemocnici a chce po Tarzanovi medicínu a jednoho vtipu na Mussoliniho se zde narozdíl od předchozího dílu válka vůbec neřešila a nejednalo se o žádnou propagandu. To filmu trochu přidalo. No a jinak je to opět skvělá zábava. Černobílý Tarzan mě snad zklamat nemůže :-)(4.9.2012)

Popravdě jsem si myslel, že to bude od předchozího filmu "Tarzan Triumphs" celkem úpadek, přece jen náckové jsou silný béčkový kalibr, ale další film v tomhle béčkovém duchu pokračuje, a finále je toho krásným důkazem. Tam už moje béčkové srdce plesalo a tenhle Tarzan se mi možná líbil ze všech nejvíc. Prozatím.(7.3.2017)

• pend

V televizi uváděn rovněž pod názvem Tarzanovo pouštní tajemství. Bez Jane to ale není ono.(15.7.2012)

Prostě se mi líbí filmy o lidech, kteří se vyrovnají s problémy. Tarzan je jdením z nich, a je fajn, že jsou lidi ochotní to natočit i když je jasný, že to je pohádka. Ale moc pěkná. Proč ne?(31.12.2007)

V poradí už ôsmy film o Tarzanovi v podaní Johnnyho Weissmullera. Nečakajte ale žiadne zázraky, nakoľko sa v zásade ide už v zabehnutých šľapajách a tento film prekvapí akurát tak trochu fantasy štýlom, ktorý niektoré scény pripomínajú. Každopádne atmosfericky stále fajn a pôvodná produkcia má proste isté čaro. 55 %(9.12.2017)