Reklama

Reklama

Monstrum - Bestie z hory Inwangsan

Trailer 1

Obsahy(1)

Velitel palácové stráže Yoon Gyeom (Myeong-min Kim) se nepohodne s králem (Hee-soon Park), opustí palác a usadí se v horách se svým přítelem Sung Hanem (In-kwon Kim). Společně pak vychovávají Yoonovu dceru Myung (Hyeri). Jednoho dne se u jeho dveří objeví mladý palácový strážce Heo (Woo-shik Choi) a žádá ho, aby se vrátil do paláce a pomohl polapit monstrum, které zabíjí lidi na hoře Inwangsan. (LangiJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Oproti béčku Rampant ze stejného roku podle mě mnohem smysluplnější scénář, a celkově lepší film. Sice můžeme trochu nadávat na to, že film si pro sebe zabral Kim Myeong-min a ostatním nedává moc dýchnout, ačkoliv tady pár velkých jmen je, nikdo nic zazračného nepředvádí, kromě hlavního herce. Celkem slušné efekty, souboje, atmosféra, je to historická akční blbinka, která má svoje kouzlo. Spíše by mě zajímalo, kde sehnat korejské povídky tohoto druhu z dávných dob, které někdo tehdy zapsal. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Monstrum je na naše poměry hodně zvláštní žánrový mišmaš, avšak v rámci jihokorejské produkce jde o typický standard. Snímek v sobě snoubí (místy velice náhodným způsobem) prvky historického akčního filmu, hororového fantasy a osobité komedie, a i když to zní jako nekonzistentní kombinace, po většinu stopáže to nějakým zázrakem fungovalo. Ke konci mně už sice celkem dost pila krev Myung se svým neustálým "Otče!" a závěrečná konfrontace s "Jiskřičkou" byla krapet mimo mísu, nicméně film vesměs nenudil a celkem ubíhal. P.S. Ve výsledku mi to přišlo jako jakýsi hybrid mezi Bratrstvem vlků a jakýmkoli "animal horrorem" o genetickém křížení. ()

Reklama

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Hodně zvláštní a průměrně natočený mix akčního historického filmu, krvavého hororu se zabijáckým monstrem a dementní komedií. Pro celkovou atmosféru jsou signifikantní hlavní hrdinové, dva bratři a dospělá dcera jednoho z nich, přičemž oba muži mají být jednak komediální postavy nemotorných nešiků a zároveň bývalí členové královské gardy, profesionální bojovníci a mistři bojových umění, což nejde úplně dohromady. Až na nepříliš funkční humor jde o povětšinou docela efektní a zábavnou vykrádačku všeho možného s hezkou kamerou, bohatou výpravou a slušnými triky, v níž se bohužel dost tluče snaha o seriózní dramatické pojetí s komediální nadsázkou. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Letošní Korea je ve znamení historických hororů a po historickém zombie survivalu Rampant, je zde další historický kousek, kde Korejskou dynastii Joseon terorizuje Monstrum. Je to spíše takové fantasy dobrodrůžo s hezkými triky, pěknou výpravou a obří CGI příšerkou, která sice dech nevyrazí, ale líbila se mi. Dojde i na trochu brutality a finále je hezky velkolepé. Já se vcelku dobře bavil, ale od Heo Jong-Ho možná nejslabší počin. 60% ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Dost roztahaný příběh o jednom přerostlém mazlíčkovi a palácových intrikách. Pořád jsem váhal mezi třemi a dvěma hvězdami, ovšem debilní konec to fakt zazdil. Spoiler: „A jak jsi ten výbuch přežil?" No právě, to už byla čirá fantazie, tudíž se přikloním k 2*. Na druhou stranu jsem rád, že Korejci pořád natáčejí horší filmy než v Evropě i Americe. Od doby, kdy jsem viděl The Divide z nich nemám dobrý pocit... ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama