Yeoljung gateun sori hago itne

• Jižní Korea 열정 같은 소리 하고 있네 (více)

Lacike

Skvele obsadený film z odporného prostredia o bulvárnych novinároch, ktorí otravujú rôzne hviezdy. Síce je to pojaté ako komédia, ale mne to vôbec nepripadalo smiešne. A kto jak skončí mi bolo tiež jedno. Nuda. 4/10. ()

kaylin

Opět jeden z těch spíše méně výrazných filmů, které vás dovedou oslovit proto, že máte žánr rádi, anebo na vás prostě nebude mít efekt, protože to není v ničem nové, v ničem významné. Prostě film o tom, jak to nefungovalo, jak to fungovalo, jak se to zkazilo a zase se všechno napravilo. Ten mustr je už trochu nudný. ()

LangiJ

Malý náhled do zákulisí novinářské profese a intrik zábavního průmyslu. Musím říct, že já se bavila - od zábavného začátku až po vážnější konec. A to, že "zlo je potrestáno, dobro zvítězí" mi vůbec nevadilo, mám takový konce ráda. Jeon Jae-yeong byl opět skvělý, komediální ulítlý role mu prostě sednou (viz. Plan Man). Vtipná nenáročná pohodovka na odpoledne - značka ideál. Přeloženo. ()

silentname

Juhokórejské projekty ma vždy dokážu zaujať. "You Call It Passion" síce z traileru, prvých pár minút a dokonca aj posteru pôsobí ako komédia, ale mám pocit, že opäť je to viac dráma v utajení, než komédia. Niežeby komické momentky filmu nefungovali. Zasmial som sa. A dokonca párkrát poriadne schuti. Takže som bol zvedavý, čo sa bude diať ďalej. No s výnimkou úvodu a pár scénok v strede, ktoré trošku kritizujú a robia si srandu z pracovného života, kde milión ľudí čaká na tvoje miesto a všetko je len drina, tak viac je to dráma o tom, čo je vlastne skutočne prácou novinára. A chce to byť postupne veľmi seriózne a nájsť svojich divákov v dramatickej sfére. A hoci si myslím, že je to dobré, tak môže to odradiť všetkých, ktorí od toho čakajú humor non-stop. Tak to úplne nefunguje. A ja sa priznám, nebránil by som sa ešte nejakým dobrým fórom. Máme tu hlavnú hrdinku ako mladú stážistku v novinách, ktorá je absolútne nemehlo, šéfa, ktorý nevie čo sú to pokojné nervy a kolegov, ktorí len fungujú s tým všetkým a snažia sa prežiť. Ale súčasne to má aj ďalších hrdinov, ktorých nebudem nejako moc komentovať, lebo by to mohlo ísť do spoilerov. Ale film pekne ukazuje ešte jeden fakt, že aj so šťastím človek môže zájsť ďaleko. Emócie sú opäť podané dobre, herecké výkony sú schopné a atmosféra filmu je dobrá .S výsledným efektom som spokojný a nebránil by som sa k filmu vrátiť. Ale osobne si asi kórejskú kinematografiu zapamätám pre mnohé ich iné klenoty viac. Hodnotenie: B+ ()

sniper18

You call it passion je síce na jednej strane taký malý a prakticky nevýrazný film bez jedinej stránky, ktorá by sa skutočne dala pochváliť, dokonca aj napriek novinárskej tématike sa tu vôbec nevenujú ani nejakému závažnejšiemu prípadu, ktorý by mohol vtiahnuť a ponúknuť nejaké tie zvraty a napätie, preto som od toho už od začiatku nečakal viac, než len lepší priemer, ale nakoniec mi to v rámci možností až prekvapivo dobre sadlo. Prvá polovica sa venuje prakticky len snahe hlavnej hrdinky presadiť sa v tomto novom prostredí, kde ale musí znášať praktiky nekompromisného šéfa, podané je to úplne odľahčene a síce humor mi moc nevyhovoval, snáď som sa ani len nepousmial, ale bavilo ma to. V druhej polovici už síce ide do popredia konkrétny prípad, ktorý ale nie je ničím zaujímavý a navyše atmosféra zbytočne zvážnie, ako by išlo o niečo veľmi dôležité, no stále sa mi na to dobre pozeralo. A môže za to hlavne fakt, že film sa nevenuje prakticky žiadnym vedľajším líniám, ktoré by to mohli zdržiavať, jednoducho je to len o tom novinárskom prostredí a pracovnom vzťahu tých pár postáv. Tie tiež nie sú najhoršie, síce Jung Jae-Young ako šéf, ktorého inak mám rád to už tentoraz zbytočne moc preháňal, mohol byť trochu civilnejší, ale časom si ma aj jeho postava celkom získala, hlavná hrdinka je bez problémov a zvyšok tímu je už tvorený celkom známymi tvárami a vyhovovali mi vlastne všetci. A po vizuálnej stránke tu tiež nemám problém. Takže celkovo sa určite nejedná o žiadny zázrak a sám si You call it passion znovu už asi nepozriem, ale tentoraz nemôžem hodnotiť horšie, príjemne ma to pekvapilo a bavil som sa. 70% ()