poster

Klub příšer

 • Velká Británie

  The Monster Club

Komedie / Horor / Povídkový

Velká Británie, 1981, 104 min

 • pepua
  ***

  Velice roztančený povídkový film, který rozhodně není „nepříliš výraznou poctou horrorům společnosti Hammer“, jak píše betelgeuse. Pokud pocta, tak pouze Amicusu, (Milton Subotsky, který stál při zrodu tohoto studia, po jeho skončení založil vlastní produkci Sword and Sorcery Productions a ta tento film společně s Chips Productions vydala). Roztančený proto, že v klubu, ve kterém probíhá děj mezi jednotlivými příběhy povídek, zní dobová pop-rocková hudba a návštěvníci, monstra různých ras, paří jak se sluší a patří. Kvalita jednotlivých povídek je značně kolísavá, v jednu chvíli mne potěší báječná atmosféra dotvářená kvalitní a dobře sednoucí hudbou (například v druhém příběhu tvoří hudební doprovod cimbálová muzika, jasně odkazující do původní země upírů), abych se o pár vteřin později rozčílil nad nepovedeným humorem nebo odfláknutým koncem příběhu.(8.5.2009)

 • Šimpy
  ***

  Propojení naprosto nesouvisejících povídek trochu pokulhává. Účast hereckých horrorových hvězd. Nejlepší je horrorová povídka o vesnici, kam přijíždí starší a dostávají policejní ochranu. Atmosféra je nejlepší v okamžiku, kdy hlavní hrdina čte deníkové zápisky.:" jednoho jsme vyhnali a dvanáct jiných se jich vrátilo. .....Seděl tam na hromadě kostí a ohlodával....!!!"(29.5.2007)

 • Keiniku
  ***

  Roztomilí staříci Carradine a Price a jejich klubové vsuvky mě bavily mnohem víc, než samotné tři příběhy. Mohli natočit film "Eramus a jeho spisovatel" nebo tak něco a byla by to rozkošná komedie o přátelství člověka a upíra...OK, zpět k věci. Písničky se mi líbily. Jedna dokonce tolik, že skončila v mém přenosném hrajícím strojku. Z příběhů jednoznačně vede ten první, zbylé dva jsem moc neregistrovala, jednoduše na nich nebylo nic zvláštního. Druhý mi přišel jak nedokončené torzo, ze kterého by se dalo vytáhnout mnohem víc, a třetí byl předvídatelný. A celá jedna hvězdička patří dvojici těm dvěma okouzlujícím velkým dámám na konci!(17.2.2014)

 • wonka
  **

  Dost jsem od tohoto filmu očekával, protože mám rád Chetwynda-Hayese jako autora povídek, podle nichž byl natočen, i plejádu slavných anglických herců, ale po slibném začátku i nahlédnutí do bizarního "Monster Clubu" se všechno rozdrolí na nezvládnutou slátaninu špatně zvolených povídek (kolísání mezi hororem a topornou komedií už tolikrát nevyšlo, tak proč zase tady?), uřvaně rockovou hudbou, která se k lidem Priceova formátu vůbec nehodí, gumovými maskami příšer... prostě z tohoto šlo udělat něco mnohem zajímavějšího a esoteričtějšího, ale zvítězila ta nejhorší možná kombinace...(5.1.2008)

 • obitus
  ***

  Jeden z poslednich zachvevu slavne ery Hammeru / Amicusu uz je bohuzel prilis ovlivnen nastupujicimi 80. lety a srazi to tak jeho kvalitu. Predevsim hudebni sceny z klubu jsou (az na striptyz) naprosto otresne a vubec nesedi k povidkam, ktere film vlastne tvori. I ty jsou bohuzel nevyvazene, prostredni silne parodicka sice pobavi, ale mezi uvodni a posledni se svym vyznenim vubec nehodi. Nejvyse bych tedy hodnotil zaverecnou povidku, ktera ma hlavne v prvni casti hodne dobrou, Lovecravtovskou atmosferu. Setkani legend jako Price, Pleasence a John Carradine pod taktovkou Roye Ward Bakera jiste potesi, ale neohromi. Lepsi prumer.(2.10.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace