Klub příšer

Monster Club, The

Komedie / Horor / Povídkový

Velká Británie, 1981, 104 min

„ ...zatímco upír s duchem zplodí dupíra.“ Klub příšer patří do kategorie filmů, které jsou spíše milé než vyloženě dobré (dost výstižně ho ostatně hodnotí kolegové obitus a betelgeuse). Bát se asi nebudete, ale zato se dozvíte, že byste neměli být u toho, když zmok začne pískat, a že pouzdra na housle nenosí jen muzikanti a mafiáni. Zjistíte, kdo jsou to blíni. A hlavně to, že příšery jsou taky jenom - ehm - lidi. Když to shrnu, byl jsem sice už v lepších podnicích, ale na druhou stranu se tu všichni docela baví a hostitelem je dnes večer Vincent Price.(6.2.2009)

Roztomilí staříci Carradine a Price a jejich klubové vsuvky mě bavily mnohem víc, než samotné tři příběhy. Mohli natočit film "Eramus a jeho spisovatel" nebo tak něco a byla by to rozkošná komedie o přátelství člověka a upíra...OK, zpět k věci. Písničky se mi líbily. Jedna dokonce tolik, že skončila v mém přenosném hrajícím strojku. Z příběhů jednoznačně vede ten první, zbylé dva jsem moc neregistrovala, jednoduše na nich nebylo nic zvláštního. Druhý mi přišel jak nedokončené torzo, ze kterého by se dalo vytáhnout mnohem víc, a třetí byl předvídatelný. A celá jedna hvězdička patří dvojici těm dvěma okouzlujícím velkým dámám na konci!(17.2.2014)

• peter12

V tomto filmovom projekte, sa zišlo viacero filmových osobností ako Price, Carradine či Pleasence. A pod taktovkou štúdia Hammer. Film je rozdelený do troch poviedok. Prvá ohromí strašidelným sídlom a hudobným doprovodom. Ale príbeh bol strašne debilný a aj celkové prvedenie tej poviedky bolo veľmi naivné. Druhý príbeh disponuje temným prostredím, ale nezaujímavým príbehom a totálne nepríjemnou hudbou, toto bola číro číra nuda. Tretí príbeh bol pekne prepracovaný, temný a vynikajúcimi ilustráciami,tento bol najsilnejší, najtemnejší a najlepší s celého filmu. Vždy po poviedke bola krátka pauza, ktorá sa presunula do Monsters Clubu a tie rockové sprievodky boli strašne nevhodne a pri takých hereckých veličinách, to bolo až trápne. Tie umelohmotné masky, akože monstier, boli príšerné nedokonalé. Ako celok veľmi, ale veľmi slabý poviedkový film.(26.5.2015)

Velice roztančený povídkový film, který rozhodně není „nepříliš výraznou poctou horrorům společnosti Hammer“, jak píše betelgeuse. Pokud pocta, tak pouze Amicusu, (Milton Subotsky, který stál při zrodu tohoto studia, po jeho skončení založil vlastní produkci Sword and Sorcery Productions a ta tento film společně s Chips Productions vydala). Roztančený proto, že v klubu, ve kterém probíhá děj mezi jednotlivými příběhy povídek, zní dobová pop-rocková hudba a návštěvníci, monstra různých ras, paří jak se sluší a patří. Kvalita jednotlivých povídek je značně kolísavá, v jednu chvíli mne potěší báječná atmosféra dotvářená kvalitní a dobře sednoucí hudbou (například v druhém příběhu tvoří hudební doprovod cimbálová muzika, jasně odkazující do původní země upírů), abych se o pár vteřin později rozčílil nad nepovedeným humorem nebo odfláknutým koncem příběhu.(8.5.2009)

Jeden z poslednich zachvevu slavne ery Hammeru / Amicusu uz je bohuzel prilis ovlivnen nastupujicimi 80. lety a srazi to tak jeho kvalitu. Predevsim hudebni sceny z klubu jsou (az na striptyz) naprosto otresne a vubec nesedi k povidkam, ktere film vlastne tvori. I ty jsou bohuzel nevyvazene, prostredni silne parodicka sice pobavi, ale mezi uvodni a posledni se svym vyznenim vubec nehodi. Nejvyse bych tedy hodnotil zaverecnou povidku, ktera ma hlavne v prvni casti hodne dobrou, Lovecravtovskou atmosferu. Setkani legend jako Price, Pleasence a John Carradine pod taktovkou Roye Ward Bakera jiste potesi, ale neohromi. Lepsi prumer.(2.10.2005)