Klub příšer

Monster Club, The

Komedie / Horor / Povídkový

Velká Británie, 1981, 104 min

Velice roztančený povídkový film, který rozhodně není „nepříliš výraznou poctou horrorům společnosti Hammer“, jak píše betelgeuse. Pokud pocta, tak pouze Amicusu, (Milton Subotsky, který stál při zrodu tohoto studia, po jeho skončení založil vlastní produkci Sword and Sorcery Productions a ta tento film společně s Chips Productions vydala). Roztančený proto, že v klubu, ve kterém probíhá děj mezi jednotlivými příběhy povídek, zní dobová pop-rocková hudba a návštěvníci, monstra různých ras, paří jak se sluší a patří. Kvalita jednotlivých povídek je značně kolísavá, v jednu chvíli mne potěší báječná atmosféra dotvářená kvalitní a dobře sednoucí hudbou (například v druhém příběhu tvoří hudební doprovod cimbálová muzika, jasně odkazující do původní země upírů), abych se o pár vteřin později rozčílil nad nepovedeným humorem nebo odfláknutým koncem příběhu.(8.5.2009)

• wonka

Dost jsem od tohoto filmu očekával, protože mám rád Chetwynda-Hayese jako autora povídek, podle nichž byl natočen, i plejádu slavných anglických herců, ale po slibném začátku i nahlédnutí do bizarního "Monster Clubu" se všechno rozdrolí na nezvládnutou slátaninu špatně zvolených povídek (kolísání mezi hororem a topornou komedií už tolikrát nevyšlo, tak proč zase tady?), uřvaně rockovou hudbou, která se k lidem Priceova formátu vůbec nehodí, gumovými maskami příšer... prostě z tohoto šlo udělat něco mnohem zajímavějšího a esoteričtějšího, ale zvítězila ta nejhorší možná kombinace...(5.1.2008)

• peter12

V tomto filmovom projekte, sa zišlo viacero filmových osobností ako Price, Carradine či Pleasence. A pod taktovkou štúdia Hammer. Film je rozdelený do troch poviedok. Prvá ohromí strašidelným sídlom a hudobným doprovodom. Ale príbeh bol strašne debilný a aj celkové prvedenie tej poviedky bolo veľmi naivné. Druhý príbeh disponuje temným prostredím, ale nezaujímavým príbehom a totálne nepríjemnou hudbou, toto bola číro číra nuda. Tretí príbeh bol pekne prepracovaný, temný a vynikajúcimi ilustráciami,tento bol najsilnejší, najtemnejší a najlepší s celého filmu. Vždy po poviedke bola krátka pauza, ktorá sa presunula do Monsters Clubu a tie rockové sprievodky boli strašne nevhodne a pri takých hereckých veličinách, to bolo až trápne. Tie umelohmotné masky, akože monstier, boli príšerné nedokonalé. Ako celok veľmi, ale veľmi slabý poviedkový film.(26.5.2015)

„ ...zatímco upír s duchem zplodí dupíra.“ Klub příšer patří do kategorie filmů, které jsou spíše milé než vyloženě dobré (dost výstižně ho ostatně hodnotí kolegové obitus a betelgeuse). Bát se asi nebudete, ale zato se dozvíte, že byste neměli být u toho, když zmok začne pískat, a že pouzdra na housle nenosí jen muzikanti a mafiáni. Zjistíte, kdo jsou to blíni. A hlavně to, že příšery jsou taky jenom - ehm - lidi. Když to shrnu, byl jsem sice už v lepších podnicích, ale na druhou stranu se tu všichni docela baví a hostitelem je dnes večer Vincent Price.(6.2.2009)

• Martin741

Opat ten nestastny napad spajat komediu s hororom, tentokrat to napadlo rezisera Roy Ward Bakera {este nic schopne som od neho nevidel}. Upirska tematika je az samoucelna, bat sa nie je coho, obcasne komedialne vsuvky skor snimku skodia nez pomahaju a Vincent Price {Dum Voskovych Figurin 1953} nic dohromady nepredviedol. 30 %(31.3.2015)