Unbreakable Kimmy Schmidt (TV seriál)

Tooken

(neoficiální název)

Komedie

USA, 2015 - 2018, 22 h 12 min (Minutáž: 22–37 min)

John Inwood

Jeff Richmond

Ellie Kemper, Tituss Burgess, Jane Krakowski, Carol Kane, Ki-hong Lee, Jon Hamm, Adam Campbell, Tim Blake Nelson, Tina Fey, Martin Short, Dean Norris, Christine Ebersole, Amy Sedaris, Gil Birmingham, John McMartin, Horatio Sanz, Matt Lauer, Danielle Polanco, Carly Brooke, John Cullum, Tyler Hollinger, Dylan Gelula, Nick Kroll, Kiernan Shipka, Richard Kind, Mark Harelik, Pernell Walker, James Monroe Iglehart, Sparrowhawk, Steve Buscemi, Joshua Jackson, Stephen Scott Scarpulla, McKinley Belcher III, Catherine Curtin, Todd Susman, Harris Yulin, Moujan Zolfaghari, Brandon W. Jones, Phil Nee, Olivia Edward, Lisa Masters, Marc Damon Johnson, Jasson Finney, Carlos Navarro, Kelly Aaron, Steven Hauck, Peter Patrikios, Lisa Kudrow, Tim Boardman, Anthony Marks, Joey Lauren Adams, Richard Belzer, Tasha Lawrence, Jason Kravits, Pablo Gonzalez, Frank Pando, Jefferson Mays, John Ellison Conlee, Georges Demas, Jeff Williams, Bill Hader, John Bolton, Fred Armisen, Darrell Hammond, Doris McCarthy, Anna Camp, Richard Poe, Kelsey Grammer, Patrick Stewart, Dean Winters, Brett Azar, Demosthenes Chrysan, Will Arnett, Evan Jonigkeit, Zosia Mamet, Kenan Thompson, Cadden Jones, Sam Page, Josh Evans, David Cross, D.K. Bowser, Joseph McKenna, Billy Eichner, Marko Caka, Mike Starr, Scott Adsit, Joey Mazzarino, Stephanie D'Abruzzo, Brian J. Carter, Jeff Goldblum, Ice-T, Willie C. Carpenter, Josh Charles, Mark Doherty, Daveed Diggs, Khalid Rivera, John Leonard Thompson, Doug Trapp, Laura Dern, Peter Riegert, Judah Friedlander, Adrienne C. Moore, Phyllis Somerville, Drew Beasley, Samrat Chakrabarti, Mahadeo Shivraj, Maya Rudolph, John Lutz, Neil Hellegers, Ray Liotta, Sam McMurray, Paula Pell, Connie Saltzman, Rachel Dratch, Andrea Martin, Billy Magnussen, Becky Ann Baker, David Garrison, Jim Gaffigan, Jerry Minor, Jake Ryan, Chris Parnell, Maho Honda, Noah Robbins, Preston Sadleir, Niles Fitch, James DiGiacomo, Greg Kinnear, Samantha Buck, Paul Walter Hauser, Aidy Bryant, Bobby Moynihan, Donald J. Trump (a.z.), Duane Boutte, Daniel Raymont, Erin Gerasimovich, Tina Benko, Busy Philipps, Natalie Carter, Sara Chase, Mike Carlsen, Mark Kenneth Smaltz, Lauren Adams, Sol Miranda, Ned Van Zandt, Zachery Byrd, Kana Hatakeyama, Allison Winn, Andy Schneeflock, Ian Roberts, John C. Vennema, Matt Oberg, Derek Klena, Quincy Dunn-Baker, Danielle Davenport, Rachael Meyers, Brock Yurich, Sissy Sheridan, Judy Gold, Zach Cherry, Alix Elias, Faith Logan

Výborná "feel good" komédia s mojim obľúbeným náhodným absurdným humorom. Okrem titulnej Kimmy, boli bez výnímky dokonalé všetky sekundujúce postavy (Titus, Jacqueline, Lillian) ako aj cameo Tiny Fey. Neviem sa dočkať ďalšej série. Pinoooooooot Noiiiiiiir! Tak druha seria snad este lepsia ako prva. Viac priestoru pre osobny rast postav, Neskutocne skvele a zabavne vedlajsie postavy Mimi (Amy Sedaris), Deidre (Anna Camp) a Andrea (Tina Fey). A uzasny humor, miestami celkom dark a miestami velmi dobre sa triafajuci, ale hlavne - kadencia vtipov aku v sucasnosti asi nenajdete nikde inde. A dalsi plusovi bod je, ze okrem toho, ze mozete ocakavat humor ala 30 Rock, coraz citelnejsi bol aj humor ala Arrested Developement a co moze byt lepsie ako skvela kombinacia dvoch TOP komedii?(9.3.2015)

Jsem moc rád, že se stanice NBC vzdala tohoto triumfu a poskytla ho Netflixu. Za prvé: Neflix nám dal hned celou první sérii naráz a člověk nemusí týden čekat na další díl. Těch dvacet super minut uteče strašně rychle, i když si jeden díl dá divák třikrát. Za druhé: Neumím si představit, že by tento seriál od NBC dostal druhou sérii, kdežto u Netlixu počítám s tím, že nezklame a seriál bude pokračovat. Tina Fey je na koni. Její dotek je na seriálu citelný. Tato bláznivá "feel-good" komedie je naprosto to, co jsem od seriálu očekával. Ellie Kemper naprosto diváka uchvátí stejně tak jako další postavy. Skvělá Jane Krakowski perlí nejen hláškami ale i svým hraním. Všichni herci se své role zmocnili skvěle a osobitě, nejde si je nezamilovat. A na závěr jen dodám, že mi v hlavě stále zní úvodní znělka... "Unbreakable, they alive, dammit! It's a miracle!"(9.3.2015)

1. série Kimmy Schmidt mi vlastně nabídla přesně to, co jsem čekal. Za seriálem stojí Tina Fey, takže jsem očekával humor podobný tomu, který jsem si oblíbil v 30 Rock. Ano, pokud 30 Rock není váš šálek, tak silně pochybuju, že se u Kimmy Schmidt budete bavit. Čekal jsem, že uvidím staré známé tváře v nových, šílených rolích. Čekal jsem, že se u toho nebudu smát od začátku do konce, ale že se pobavím a odreaguju. A všechno to jsem dostal. V hlavní roli Kimmy se představuje Ellie Kemper (The Office), která se na tu roli stoprocentně hodí. Další postavou je šílená Jacqueline v podání Jane Krakowski (30 Rock), které byla role také psána přímo na míru a nad nimi se tyčí "až přehnaně gay" Titus Adromedon, který je kapitolou sama pro sebe. Skvěle má UKS vychytané i camea pro své hosty ať už jsou to ve větších rolích Jon Hamm nebo samotná Tina Fey či v epizodních třeba Dean Norris, Kiernan Shipka nebo Nick Kroll. Plusové body přidávám za tu divnou a neskutečně chytlavou znělku a celé je to rozhodně takové svěží, barevné a přehnané. Takže závěrem, u první série jsem se pobavil a příjemně odpočinul. A i když to nebyla nejlepší komedie, co jsem kdy viděl, tak se těším až se podívám na další pokračování. Netflix totiž zatím chvályhodně pokračuje ve svých tradicích a svým seriálem mě ještě nikdy nezklamal. *** 2. série I letos pokračuje seriál v ujeté a výstřední jízdě, kterou před rokem započal. Jenže baví o něco míň. Větší prostor si tam pro sebe vypsala Tina Fey. Já vím, že ji tenhle typ postav baví hrát, ale mě je nebaví sledovat. mnohem zajímavější je jako Liz Lemon. Vůbec, ale vůbec si nedovedu představit, že by tohle běželo na NBC. Seriál je to prostě natolik jiný, že ve sledování pokračovat budu, ale doufám, že ho ještě trochu obrousí. Třeba tím, že se k sobě postavy budou chovat o něco málo líp. Opět dobrá hostování, třeba Josh Charles, Joshua Jackson, Anna Camp nebo Lisa Kudrow. *** 3. série Jak jsem si přál, tak třetí série se uklidnila. Tedy relativně, pořád je to ujetá zábava, která to vždy byla, jen o něco klidnější. Letos bylo i míň hvězdných hostů (nových), ale třeba Ray Liotta svou epizodkou pobavil. Kimmy mě pořád baví a doufám, že to ještě nějakou chvilku bude pokračovat.(5.3.2016)

Stylizací überpřepálená záměrná afektovanost, která se více úspěšně než neúspěšně snaží o sofistikovaný společensky kousavý absurdní situační humor s břitkými nahláškovanými dialogy (a ne, není to zase až takový protimluv, jak se zdá). Dle všech zákonitostí by to nemělo fungovat, ale díky Tině Fey, dialogům a obsazení (v čele s půvabnou Ellie "Chica Hamburgesa" Kemper) to navzdory všemu funguje nad veškerá očekávání. Místy snad i lépe než ve více než jen podobném Studiu 30 Rock. Největší rozdíl mezi nimi je, že tady chybí "chlapácká" postava (a tedy i styl humoru) à la Jack. Každopádně je naprosto nepopiratelné, že jde o ztělesněnou "love it or hate it" záležitost, tohle vskutku není pro každého. | S1: 4/5 | S2: 3/5 | (7.7.2017)

Po troch sériach som si na sto percent istý, že obávaný koniec sveta, ktorý im Reverend počas tých pätnástich rokoch zvestoval, naozaj nastal. Len v podobe rozpade spoločnosti. Kimmy nakoniec vyšla do sveta, ktorý podivne absurdným spôsobom a prostredníctvom absolútne šialených postáv nastavuje zrkadlo pokrivenej morálke, ktorej nikdy nečelila, modernému svetu, ktorý nikdy nemala šancu spoznať a rovno všetkým nekonečne nemožným situáciám, ktoré na ňu celých 15 rokov čakalo. Popravde netuším, či momentálne kdekoľvek beží šialenejší seriál. Nie vždy perfektne vtipný, nie vždy zaujímavý, no neuchopitelne šialený.(9.4.2016)

• - Seriál měla původně vysílat televizní stanice NBC. Poté, co NBC od projektu upustila, seriál přešel na Netflix se zárukou minimálně dvou sezón. (Patw)

• - Prvních sedm dílů bylo upraveno tak, aby se díly mohly vysílat na televizní stanici NBC. Každá epizoda měla dvaadvacet minut a obsahovala i prostor pro reklamu. Poté, co seriál přešel na Netflix, byl  z prvních sedmi dílů prostor pro reklamu odstraněn a místo něj přidány vtipy, které se do verze pro televizi nevešly. (Patw)

• - Jon Hamm, který hraje únosce reverenda Richarda Wayne Gary Wayna, byl učitelem herectví Ellie Kemper na střední škole, když jí bylo čtrnáct let. (Patw)