Všemocný

USA, (2015–2016), 15 h 38 min (Minutáž: 40–45 min)

Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Hill Harper, Mary Elizabeth Mastrantonio, Bradley Cooper, Desmond Harrington, Marko Caka, Doris McCarthy, Ari Fliakos (více)

Epizody(22)

Brian toho v životě zrovna moc nedokázal, ale až když jeho otec vážně onemocněl, začal si vyčítat svoji neschopnost. V tu chvíli se objeví starý kamarád a dá mu pilulku, která mu změní život... (TV Prima)

KevSpa

Sice mě tahle seriálová podoba velice solidního snímku nechávala chladnou, ale překvapivě mě dokázala během pouhých dvou dílů do děje pořádně vtáhnout. Hlavní hrdina je dostatečně velký sympaťák, aby tuhle oddechovou podívanou utáhl. Hrozí jen, že to bude pořád dokola to samé, ale budu doufat v nějaký větší vývoj hlavní postavy, ono to jeho puberťácké chování totiž může velmi rychle omrzet. První dva díly - 80% ()

Vxxx

Po filmu je seriál trošku zklamáním. Mělo to tak nějak moc rychlý spád a je to prostě jiné, než film. Ale rozhodně budu koukat dál, jak se to vyvine. Výborná je ehm.. no ta.. prostě Debra. Doufám, že tvůrci počkají alespoň na konec série, než ty dva do sebe zamilujou... Zatím 3* a počkáme si, co bude dál :) ()

HermyJane

Pilot - 30% // Pilotní díl hodnotím pouze jednou hvězdou. V pouhých 43 minutách se vyřeší kriminální případ, jež by s klidem vyplnil tři epizody. Díky tomu už nezbývá prostor na to, abyste si ke kterékoli z postav utvořili vztah. S osobními liniemi hrdinů se nepracuje ani trochu citlivě. Vše je strohé, uspěchané, nepůsobivé. Velké množství akce je v tomto případě spíše na škodu. Nemluvě o tom, že hlavní protagonista je neuvěřitelně prkenný a nevěříte mu ani jednu z emocí. Špatné pokračování Všemocného s Bradley Cooperem. ()

marvan

Film Limitless měl nejen skvěle vystavěný scénář, ale byl přitažlivý především svým protisystémovým vyzněním. Droga NZT hrdinovi umožnila vzepřít se životní danosti a realizovat svobodně svou vůli. Droga NZT tak byla oproti mainstreamovému nazírání na jakékoli drogy jako absolutní zlo drze představena jako nástroj svobody. Zalekl se snad režisér Neil Burger vlastního nápadu? Jinak si neumím vysvětlit ten ideologický obrat o 180 stupňů. Seriál Limitless představuje původního hrdinu filmu tentokrát jako zápornou postavu a státní správu jako místo plné neuvěřitelných dobráků, kteří dnem i nocí myslí a pracují jen pro obecné blaho. Tak nechutnou a demagogickou indoktrinaci, která představuje praktiky "měkké" totality jako tu pravou demokracii dovede zplodit snad jen americká popkultura. Hodnocení pouze za řemeslo, ideově odpad. ()

Mitin

FIlmová předloha mě bavila a viděl jsem jí nejednou. Seriál.. je skvělej. Na začátku jsem měl pocit, že přestanu koukat, ale konec jsem slupnul jako malinu. Případy, které u většiny krimi seriálů časem začnou být stále dokola a nezajímavé, mě u Limitless překvapivě bavily s příštupem, který tomu dodával Brian a NZT a rozhodně tam nebylo málo pozadí (Morra, Sands, Piper). Mrzí mě, že Limitless zůstalo u první série, ale na druhou stranu jsem řád že to dopadlo, tak jak dopadlo a nikdo pokračování nedomrví. ()

• V 13. díle 1. série s názvem "Stop Me Before I Hug Again" můžeme vidět několik odkazů na režiséra Christophera Nolana. Jedna z postav se jmenuje Nolan Bale, což je odkaz na Nolanovu trilogii o Batmanovi, kde hlavní roli ztvárnil Christian Bale. Dalším odkazem je věta, ve které Brian Finch (Jake McDorman) říká o jedné technologii, že je jako: "Počátek v reálném světě". (Miro_CZ)