Všemocný (TV seriál)

Limitless

Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2016, 15 h 38 min (Minutáž: 22x45 min)

Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Hill Harper, Mary Elizabeth Mastrantonio, Bradley Cooper, Desmond Harrington, Marko Caka, Doris McCarthy, Ari Fliakos, Perry Yung, Mihran Slougian, Colin Salmon, Michael James Shaw, Ron Rifkin, Blair Brown, Patch Darragh, Georgina Haig, Christina Vidal, Gbenga Akinnagbe, Jacob Pitts, James McDaniel, Mark Noonan, Greg Germann, Analeigh Tipton, Malik Yoba, Tate Donovan, Tim Reid, Andrei Arlovski, Max Baker, McCaleb Burnett, Sam Robards, Isiah Whitlock Jr., Murray Bartlett, James Colby, Terry Serpico, Dashiell Eaves, Zabryna Guevara, Arjun Gupta, Charlie Semine, Joel de la Fuente, Jay Klaitz, Marc Blucas, Susan Kelechi Watson, Jessica Hecht, Wolé Parks, Michelle Veintimilla, Jeremy Shamos, Catherine Mary Stewart, Todd Litzinger, Mellini Kantayya, Sepideh Moafi, Simone Bailly, Julian Gamble, Jeremy Holm, Lolita Foster, Barbara Rosenblat, Michael Torpey, Stephen O'Reilly, Sipiwe Moyo, Craig Sweeny, Megan Guinan, Tom Degnan, Matt Walton, Norman Chu, Paton Ashbrook, Phil Nee, Gabrielle Senn, Philip Carr Neel, Lucy Taylor, Derek Goh, Timothy Britten Parker, Adrian Alvarado, Whitney Kimball Long, Lee Aaron Rosen, Jasson Finney, Cooper Andrews, Daniel Eric Gold, Lukas Hassel, Sarah Wilson, Richard Bekins, Roy Jackson, Jade Wu, Aimee Mullins, Frank Pando, Drew Gregory, Dan Grimaldi, Paul Castro Jr., Pascal Yen-Pfister

Scénografie:

Bob Shaw

Kostýmy:

Sarah Mae Burton

Z perfektního filmu vzešel seriál s obrovským potenciálem,který byl líně spláchnut do hajzlu lenochy kteří zjevně nechtěly zapojit ani těch 5% mozkové aktivity kterou bez NZT mají,aby vymyslely důstojné pokračování.Místo chlápka který má díky thallanylzirconio-methyl-tetrahydro-triazatriphenylu odemknutý celý potenciál mozku,slušně nakročeno k tomu stát se "ředitelem vesmíru"....,udělají kriminálku.Hlavnímu hrdinovy dají jeho excelentní dedukční schopnosti jen trošku originálnějším způsobem,aby jsme si to nespletly třeba z mentálistou nebo něčim jiným.Občas je to vtipné,občas je to originální a jsem rád,že vidím Debru zase živou(<--spoiler).Ale za promrhanou příležitost dávám ještě dobrý hodnocení.(17.11.2015)

• HermyJane

Pilot - 30% // Pilotní díl hodnotím pouze jednou hvězdou. V pouhých 43 minutách se vyřeší kriminální případ, jež by s klidem vyplnil tři epizody. Díky tomu už nezbývá prostor na to, abyste si ke kterékoli z postav utvořili vztah. S osobními liniemi hrdinů se nepracuje ani trochu citlivě. Vše je strohé, uspěchané, nepůsobivé. Velké množství akce je v tomto případě spíše na škodu. Nemluvě o tom, že hlavní protagonista je neuvěřitelně prkenný a nevěříte mu ani jednu z emocí. Špatné pokračování Všemocného s Bradley Cooperem.(23.9.2015)

Zhlédnutá první (a nejspíš bohužel poslední) řada. Pilot moc nenadchnul, prakticky jen silně kopíroval začátek filmové předlohy, kde se naprostý ztroskotanec společnosti dostane k unikátní "chytré droze" a stane se z něj geniální člověk, které zvládne téměř cokoliv. Nakonec se ze seriálu stala taková další kriminálka s celkem kvalitním vedlejším příběhem a příjemnými postavami.(23.9.2015)

Po pilotu zatím spokojenost, díky stejnému režisérovi zůstává pár pěkných libůstek ("průlety" kamery), příběh byl zatím celkem šikovně postaven a zůstal také Bradley Cooper. Problémem ale je, že hlavní postava Bradleymu nesahá ani po kotníky, ženská hlavní představitelka není taky zrovna výhra, ale hlavně se bojím co bude dál, aby to neskončilo někde ve vodách průměru. Tvůrci to mají vážně těžké a tak jsem zvědavý na další díl. 3,5*(23.9.2015)

• BoredSeal

Film mě bavil hodně, takže jsem se na přidané veselé historky s NZT v televizní podobě, potažmo rozvinuté mytologii těšil. Bohužel scénáristi NZT neberou, protože většina 22 dílů první série je přehnaně naředěná jednoduchá příběhová linka, nevedoucí k žádné satisfakci. Hlavní hrdina je otravný 30+ puberťák, který postrádá charizma Bradleyho Coopera (který se objeví v cca minutě pilotu, aby pak jeden záběr na jeho charisma neustále recyklovali ve flashbacích). Bez drog je neschopný, ale scénáristi mu napsali svědomí a smysl pro dobro, čímž zabili cokoliv zajímavého v tématu zneužitelnosti NZT. V každém díle se zpravidla řeší případ (často nesouvisející s hlavní linií), jehož řešení vypadá tak, že si hrdina párkrát vezme NZT, udělá si rešerš a pak ukáže nějak překvapivě prstem a padouch se zatkne. Logika místy úplně tragická (laik pracuje pro FBI a napadne ho jako jediného projet záznamy městských kamer). Absolutně promarněný čas mého života.(14.9.2016)

• - Bradley Cooper a Jake McDorman spolu hrali aj vo filme Americký ostreľovač (2015). (joker211)

• - Mezi filmem Všemocný (2011) a tímto seriálovým pokračováním můžeme najít několik rozdílů v působení pilulky NZT. Například, když se ve filmu na Eddiem Morrovi (Bradley Cooper) začaly projevovat vedlejší účinky NZT, stačilo mu vzít si další dávku a stav se mu zlepšil. V seriálu se takto vedlejších účinků drogy zbavit nedá. Dalším rozdílem je fakt, že ve filmu došlo při zvýšení dávky NZT k větší výkonnosti jedince, což se v seriálu nijak neprojevuje. (Bube1)

• - Pokaždé, když si Brian Finch (Jake McDorman) vezme pilulku NZT, změní se zabarvení obrazu z normálního do žlutého odstínu. (Miro_CZ)