Všemocný (TV seriál)

Limitless

Všemohúci

Krimi / Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2016, 15 h 38 min (Minutáž: 22x45 min)

Jake McDorman, Jennifer Carpenter, Hill Harper, Mary Elizabeth Mastrantonio, Bradley Cooper, Desmond Harrington, Marko Caka, Doris McCarthy, Ari Fliakos, Perry Yung, Mihran Slougian, Colin Salmon, Michael James Shaw, Ron Rifkin, Blair Brown, Patch Darragh, Georgina Haig, Christina Vidal, Gbenga Akinnagbe, Jacob Pitts, James McDaniel, Mark Noonan, Greg Germann, Analeigh Tipton, Malik Yoba, Tate Donovan, Tim Reid, Andrei Arlovski, Max Baker, McCaleb Burnett, Sam Robards, Isiah Whitlock Jr., Murray Bartlett, James Colby, Terry Serpico, Dashiell Eaves, Zabryna Guevara, Arjun Gupta, Charlie Semine, Joel de la Fuente, Jay Klaitz, Marc Blucas, Susan Kelechi Watson, Jessica Hecht, Wolé Parks, Michelle Veintimilla, Jeremy Shamos, Catherine Mary Stewart, Todd Litzinger, Mellini Kantayya, Sepideh Moafi, Simone Bailly, Julian Gamble, Jeremy Holm, Lolita Foster, Barbara Rosenblat, Michael Torpey, Stephen O'Reilly, Sipiwe Moyo, Craig Sweeny, Megan Guinan, Tom Degnan, Matt Walton, Norman Chu, Paton Ashbrook, Phil Nee, Gabrielle Senn, Philip Carr Neel, Lucy Taylor, Derek Goh, Timothy Britten Parker, Adrian Alvarado, Whitney Kimball Long, Lee Aaron Rosen, Jasson Finney, Cooper Andrews, Daniel Eric Gold, Lukas Hassel, Sarah Wilson, Richard Bekins, Roy Jackson, Jade Wu, Aimee Mullins, Frank Pando, Drew Gregory, Dan Grimaldi, Paul Castro Jr., Pascal Yen-Pfister, Gabriel Sloyer, Rebecca Naomi Jones, Frank Anello, Walker Hare, Marc Kudisch
  • honajz

Nelíbí se mi to. Přijde mi to laciné, omšelé, bez nápadu a drajvu. Ono těch super chytrých detektivů je dnes nějak moc v seriálech, a je mi jedno, jestli jsou to autisté, mentalisté, sherlockové, alphas nebo jiná sběř. Všechno vědí, všechno znají, vše spočítají rychleji než počítač. Ale když dojde na lámání chleba, zachovají se jako idioti, a místo, aby své schopnosti využili nějak rozumně, nebo je prostě jen využili, dělají, jako že nic, aby každý díl neskončil po pěti minutách. Do toho nějaká ta rodinná traumata, někdo nemocný, takže skutečně nic nového.(6.11.2015)

• KevSpa

Sice mě tahle seriálová podoba velice solidního snímku nechávala chladnou, ale překvapivě mě dokázala během pouhých dvou dílů do děje pořádně vtáhnout. Hlavní hrdina je dostatečně velký sympaťák, aby tuhle oddechovou podívanou utáhl. Hrozí jen, že to bude pořád dokola to samé, ale budu doufat v nějaký větší vývoj hlavní postavy, ono to jeho puberťácké chování totiž může velmi rychle omrzet. První dva díly - 80%(4.10.2015)

• BernyLM

Seriál si neumí udržet dlouhodobě pozornost. Neustále se opakující schéma začne po čase nudit. Film ukázal asi už moc výhod NZT, že seriál už to může jen omílat dokola, ale nikam moc už se nedostane. Hlavní postava je nudná a nezajímavá. Celý děj se pak točí kolem případů FBI a spíš to připomíná kriminálku, takže to rovnou můžeme srovnávat s mentalistou, který alespoň využíval důvtip a dedukce. Za mě 1 hvězda.(31.10.2015)

• BoredSeal

Film mě bavil hodně, takže jsem se na přidané veselé historky s NZT v televizní podobě, potažmo rozvinuté mytologii těšil. Bohužel scénáristi NZT neberou, protože většina 22 dílů první série je přehnaně naředěná jednoduchá příběhová linka, nevedoucí k žádné satisfakci. Hlavní hrdina je otravný 30+ puberťák, který postrádá charizma Bradleyho Coopera (který se objeví v cca minutě pilotu, aby pak jeden záběr na jeho charisma neustále recyklovali ve flashbacích). Bez drog je neschopný, ale scénáristi mu napsali svědomí a smysl pro dobro, čímž zabili cokoliv zajímavého v tématu zneužitelnosti NZT. V každém díle se zpravidla řeší případ (často nesouvisející s hlavní linií), jehož řešení vypadá tak, že si hrdina párkrát vezme NZT, udělá si rešerš a pak ukáže nějak překvapivě prstem a padouch se zatkne. Logika místy úplně tragická (laik pracuje pro FBI a napadne ho jako jediného projet záznamy městských kamer). Absolutně promarněný čas mého života.(14.9.2016)

Po filmu je seriál trošku zklamáním. Mělo to tak nějak moc rychlý spád a je to prostě jiné, než film. Ale rozhodně budu koukat dál, jak se to vyvine. Výborná je ehm.. no ta.. prostě Debra. Doufám, že tvůrci počkají alespoň na konec série, než ty dva do sebe zamilujou... Zatím 3* a počkáme si, co bude dál :)(28.9.2015)