Supergirl

USA, (2015–2021), 89 h (Minutáž: 38–47 min)

Melissa Benoist, Chyler Leigh, Calista Flockhart, Jeremy Jordan, Laura Benanti, David Harewood, Dean Cain, Helen Slater, Faran Tahir, Mehcad Brooks (více)

Série(6) / Epizody(126)

Aby Kara Danvers odvrátila katastrofu, odhalí své schopnosti a pravou identitu: je sestřenicí Supermana, známou jako Supergirl a ochránkyní National City. (Netflix)

Recenze uživatele Dave12345678 k tomuto seriálu (28)

Blood Memory (2019) (S04E11)

Opravdu velmi slabé a nudné. Linka s Niou byla opravdu špatná, nezajímavá. Linka s Alex byla o trochu lepší, přesto to také nebylo dobré. Připadalo mi ale fajn, že si Alex uvědomuje, že v její paměti se něco stalo. Ocenil bych také ruskou Supergirl a Brainyho, který je vtipný jako obvykle. 60% ()

Menagerie (2019) (S04E12)

Nebylo to vůbec zlé. Menagerie byla zajimavý záporák, linka s Agentem of Liberty byla taktéž dobrá a jsem rád, že se Lena konečně rozešla s Jamesem. Vytkl bych ale určitě valentýnský večírek, který mě teda absolutně nezajímal :) Jinak v pohodě, nebylo zde nic, co by mě nějak nadchlo, ale ani nic, co by mě naštvalo. 77%. ()

Season 5 (2019) (S05)

Pátá série měla potenciál překonat tu minulou, líbílo se mi, že tématem této série byly technologie. První polovina série je skvělá. Je zde několik pětihvězdičkových epizod a představila se nám organizace Leviathan. Navíc se Kara musela postavit Leně, která neunesla to, že jí Kara celou dobu lhala. Mi se linka s Lenou velmi líbila, i když by vše Leně mohlo dojít dřív než v předposlední epizodě této série. Kromě toho dostal prvních několik epizod prostor i Jonn, který se musel postavit svému bratrovi. Crossover byl úžasný, opravdu výborný děj a skvělý záporák. V druhé části této série ale nastává obrovský problém. Leviathanovi není totiž věnováno dostatek času, ke střetu dochází až v předposlední epizodě, což je pro mě naprosto nepřijatelné. Tato organizace byla představena jako jedna z nejnebezpečnějších organizací, ale přitom nic zas tak šíleného v této sérii neudělali. Na druhou stranu se vrátil Lex Luthor, který seriál rozhodně zachraňuje. Musím se ještě vyjádřit k týmu Supergirl. Ten je dle mého názoru až moc velký, Nia mi přijde úplně zbytečná postava, epizoda, která se jí věnovala, je vyloženě vycpávací. Alex už dlouhou dobu nic neudělala a její kostým mi až tak cool nepřipadá. Aspoň že Jonn dostal prostor na začátku série. Musím ještě zmínit úžasnou stou epizodu, ve které se objevuje Reign. Finále série je pořádně našláplá epizoda, která skóre této série trošku vylepšila. CGI a bojové scény jsou na úrovni Supergirl, takže nic moc. Nejlepší epizody: Crisis on Infinite Earths (1), It's a Super Life, Immortal Kombat. Nejhorší epizody: The Bodyguard; Back from the Future, part one; Reality Bytes. 80% ()

Event Horizon (2019) (S05E01)

Tak tohle nebylo vůbec špatné! Opravdu jsem si tuto epizodu užil, hlavně mě bavila linka Kary a Leny. I když mi není úplně jasné, proč stále Lena Supergirl neodpustila, když už jí to Supergirl řekla, stále si myslím, že Lena bude skvělý záporák. Dále se seznamujeme s bratrem Jonna, který vypadá opravdu zajímavě. Epizodní antagonistka Midnight nebyla ale nic moc. Opravdu se mi ale líbí Kařin nový oblek. 84% ()

Tremors (2019) (S05E07)

Naprosto parádní epizoda, nikdy bych nečekal, že Supergirl bude někdy takto dobrá. Herecké výkony byly úžasné, hlavně od herečky, která hraje Lenu. Rama Kahn byl zajímavý záporák, stejně jako celá organizace Leviathan. Tato série má šanci být nejlepší sérii Supergirl, jen tak dál! 90% ()

The Bodyguard (2020) (S05E14)

Tohle nebyla dobrá epizoda. A je to škoda, protože ta minulá patřila mezi nejlepší epizody Supergirl, ale tohle byl fakt otřes, nuda, zvláštní záporák a hlavně se řeší vztah Kary a Williama. A to jsem si myslel, že tato série Supergirl bude nejlepší. Pokud budou další epizody v tomto duchu, tak se obávám opaku. 62% ()

Reality Bytes (2020) (S05E15)

O poznání lepší epizoda než minule. Vůbec mi nevadilo, že se věnuje postavě Dreamera a tématu LGBT, ale byla to fakt nuda. Hlavně mě už začíná rozčilovat to, že jsme se stále skoro nic nedozvěděli o Leviathanovi. A to se blíží konec série. Mnohem raději bych byl za epizodu věnující se hlavní dějové linii než za vycpávací epizodu věnovanou Nie. I když uznávám, že to, jak Kara přesvědčovala Niu, aby nezabiíjela, byla dobrá scéna 🙂 71% ()

Deus Lex Machina (2020) (S05E17)

Série 5B byla zatím velmi slabá. Jediná epizoda, která stojí za zmínku, je ta třináctá. Ale v této epizodě jde konečně vidět snaha tvůrců, aby tato série byla velmi dobrá. Lex opět šikovně propojuje události této série. On je jeden z důvodů, proč tento seriál sleduji. Je to opravdu charismatický záporák, jeho plány jsou fakt skvěle promyšlené a bylo fajn vidět zase epizodu z jeho perspektivy. Konečně se také nejednalo o vycpávací epizodu, myslím, že už jich bylo dost, a už nastal čas věnovat hlavní lince s Leviathanem. Díky Lexovi je klidně možné, že tato série překoná tu minulou. Velmi vydařená epizoda! 92% ()

Cage málem znovu hrál Supermana

Cage málem znovu hrál Supermana

08.12.2019

Chystaný speciál Crisis on Infinite Earths nabídne crossover mezi doposud největším počtem televizních superhrdinů od DC. Kromě stálých herců, co mají na stanici CW vlastní seriál, se pak dočkáme i… (více)

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (více)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse