Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nukleární zkoušky prováděné v poušti severozápadní části Ameriky mají za následek zmutování mravenců, z nichž se stávají gigantické obludy. Hororový dav lezoucích a drápajících se mutantů z jejich obrovských katakomb může zastavit pouze specializovaný tým vědeckých profesionálů s pomocí zkušené a plně vyzbrojené vojenské armády... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Mile naivní anti-agitka amerického jaderného programu jíž však zoufale chybí ostřejší tah v hlavní položce, čili přerostlých mravencích, kterých je na průměrnou stopáž žalostně málo, přestože je práce výtvarníků působivá i po desítkách let. Ne snad, že by se při jejich kvičení zastavovala divácká srdce jako v 54, ale na vzájemné souboje samopalů, plamenometů a granátů s nimi připadá omnoho více balastu v podobě utahaných dialogů a odborných přednášek na téma „mravenec“. Strach z davové paniky, odbývání dotěrných novinářů či nějaké rozvinutí vztahu mezi rajcovní bioložkou a švarným federálem, protentokráte nedojde naplnění, tudíž bez dávky těchto (pro žánr) nezbytných klišé nemohlo vzniknout více než průměrné dílko z řady „monster movies“, které není ani napínavé ani zábavné. Tuhle áčkovou produkci (po technické stránce představuje snímek jeden z vrcholů doby) měl kočírovat někdo ulítlejší a byla by z toho kultovní „guilty pleasure“ pecka! Škoda. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Katastrofický sci-fi film z padesátých let o útoku obřích mravenců (zmutovaly je pokusy s jedernou bombou). Příběh a jeho postavy jsou úsměvně naivní (což pro tento typ filmu není mínus, nýbrž předpoklad), zpracování až překvapivě kvalitní, áčkové. Mravenců jako takových si divák příliš neužije - objeví se jen na pár minut, a k mému velikému překvapení, když už se objeví, nevypadají tak vtipně, jak jsem očekával. Palec nahoru, ale že už dnes neexistuje nikdo, kdo by si tento film mohl užít jako sci-fi horor (jako v padesátých letech), je asi nezpochybnitelné. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Prvý film o veľkom zmutovanom hmyze, natočený kvôli úspechu blockbusteru THE BEAST FROM 20 000 FATHOMS (1953). Slušne odvedené vysokorozpočtové remeslo o gigantických mravcoch, ktoré prezrádza veľa na Camerona a jeho VOTRELCOV (podzemné katakomby + vajcia + plameňomety). Ale pozor! Tento film nie je žiadny horor o mravcoch, požierajúcich ľudí, ale detektívka o ľuďoch, pátrajúcich po hniezde obrých mravcov. Trošku sklame menší počet scén s nimi, no na druhú stranu poteší živá, rozpohybovaná kamera, neustála zmena lokácií a rýchlo napredujúci dej. Snímka sa rozbieha v zapadlej texaskej púšti a končí vyhlásením stanného práva v L.A.! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Plakátové.info: HRŮZNÁ HORDA PLAZÍCÍCH SE A VŠE DRTÍCÍCH OBRŮ, ŠKRÁBAJÍCÍCH SE Z KILOMETRY HLUBOKÝCH KATAKOMB NITRA ZEMĚ!!!____Téměř dokonalý monster-movie. Jasně, dějově ničím nepřekvapí – žánrové figurky podle klasické šablony, kde nesmí chybět roztržitý vědec, sličná přechytralá bioložka a sympaťácký FBI vyšetřovatel, radioaktivitou zmutovaní obří mravenci, kecy o biblické zkáze apod. Ale ta forma, ta je dokonalá. Oku lahodící vysokorozpočťák, ničím neošizený, s působivými pouštními reáliemi, kde se nesetkáte s nablblými zadními projekcemi s živými mravenci, ale s krásnými animatrickými modely v nadživotní velikosti. Samozřejmě, že bráno dnešním okem, je nutno nahlížet na mravenčí modely s nadhledem, ale zkuste si přečíst pár ohlasů na IMDB, kde se lidé svěřují, jak je to tehdy vyděsilo a např. scéna, kdy mravenec vyplivne žebra zabitého policisty, byla pro pamětníky noční můrou. Jinak děj má příjemný spád, už brzo po začátku se s mravenci setkáme, obzvláště pěkné scény jsou ty s bazukou a plamenometem a při „grilování“ hnízda plného mravenčích zárodků si nelze nevybavit Sigourney Weaver v Cameronových ´Vetřelcích´. Škoda, že v poslední třetině se „ubere na plynu“ a film se překlopí až do jakési detektivky s mnoha výslechy, kdy se pátrá, kam mohly mravenčí matky z pouště zmizet. Závěrečná řežba ale vše vynahradí a ani proti-atomová agitka v závěru nesmí chybět.___PS: Na zahraničních e-shopech lze sehnat DVD s českou podporou. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad to príde ako dosť banálna vec použiť mravce ako hlavné monster ťažítko pre horror ale ono to skutočne funguje, zmutované mravce z radioaktivity proti ním armáda a vedci s rozvahou riešiaci prekernú situáciu, k tomu dávka napätia, slušných masiek a trikov, dosť podarené, hmm, tu sa musel Cameron jednoznačne inšpirovať pre Votrelcov, vo veľa bodoch je tam podobnosť ale veď prečo sa neinšpirovať, keď potom z dosť dobrého(Them!) sa dá spraviť ešte lepšie(Aliens). /80%/ ()

Galerie (20)

Zajímavosti (19)

  • Kvůli výškovému rozdílu byl herec James Whitmore přinucen nosit vycpané boty, aby se výškově vyrovnal svému kolegovi Jamesi Arnessovi. (ČSFD)
  • Film sa mal pôvodne natáčať vo farbe, avšak 2 dni pred začatím natáčania sa rozhodlo štúdio znížiť rozpočet a šetrilo sa na farbe, film sa natočil ako čierno-biely, s výnimkou úvodných titulkov, keď sa na bieločiernom pozadí objaví červený názov filmu. (beso74)
  • Presne v duchu podobných filmov z 50. rokov minulého storočia, aj tento tu obsahuje scénu, kde vedec púšťa dokument a vysvetľuje odborné vedecké pozadie práve aktuálnej hrozby. (beso74)

Reklama

Reklama