Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sidzej
  ****

  Heh. Armada, plamenomety, hniezdo, vajicka, kralovna. Ako spomenul POMO Cameron mal slusnu inspiraciu pri nakrucani Votrelcov. A to nielen vyssie spomenutymi spoznavacimi znakmi ale aj faktom ze samotne obrie mravce nastupuju az v tretine filmu zatial co v uvode sa buduje atmosfera a zbieraju sa dokazy potvrdzujuce spociatku absurdnu teoriu o vrazdiacich zmutovanych mravcoch. A taktiez tu mame vyplasene male dievca (akasi vzdialena parafraza na Newt). 80%(30.9.2009)

 • T2
  ****

  Na prvý pohľad to príde ako dosť banálna vec použiť mravce ako hlavné monster ťažítko pre horror ale ono to skutočne funguje, zmutované mravce z radioaktivity proti ním armáda a vedci s rozvahou riešiaci prekernú situáciu, k tomu dávka napätia, slušných masiek a trikov, dosť podarené, hmm, tu sa musel Cameron jednoznačne inšpirovať pre Votrelcov, vo veľa bodoch je tam podobnosť ale veď prečo sa neinšpirovať, keď potom z dosť dobrého(Them!) sa dá spraviť ešte lepšie(Aliens). /80%/(5.1.2012)

 • TheRaven
  ****

  V rámci žánru absolutní špička, která těží především z toho, že se vyvarovala různých neduhů svých sourozenců (groteskní hudba ve vážných scénách, zbytečná milostná linka či přehršel výplňkových keců). Them! naopak drží celých devadesát minut hutnou atmosféru a nabízí velmi dobrou akci i povedené masky. Některé chyby už je pak snadné tvůrcům odpustit, přece jen se nejedná o přídopisný dokument, ale čistokrevné sci-fi Závěrečný proslov už jen podtrhuje i tak docela jasné poselství. Skoro 5*.(18.5.2014)

 • Bloody13
  ****

  Slavný áčkový monster-movie, který překonalo jen málo co. Ve své době musely být Them! opravdu drahý film, protože ty vložené peníze tu jdou znát. At´ už je to celá armáda s jeepy, neustálá změna lokací, obří animatroničtí mravenci nebo zničení jejich kolonie v závěru snímku, na celé se to hezky kouká i dnes, a co teprve před 50 nebo skoro 60 lety? To musela být bomba! Trochu mě ale překvapilo, že film spíše než o lidožravých mravencích vypráví hlavně o skupině policistů a vědců, kteří pátrají po jejich hnízdě. Ale co, i díky sympatickému hereckému obsazení jsem se od začátku do konce nestačil nudit, takže tomu fláknu krásných 75%.(13.6.2010)

 • Tayen
  ****

  Předek všech dnešních prvoplánových hororů o zmutovaných žábách, krysách, klíšťatech a vší té havěti, co na nás útočí v hejnech, rojích, tlupách, co nás vztyčeným ukazovákem varuje před vzpourou přírody, pokud ji nepřestaneme zanášet různými fujtajbly. Tehdy to byl originální nápad a film funguje docela dobře. Prostě: je pořád lepší podívat se na Them! z roku raz dva, než na novodobé bláboly, které omílají pořád stejné téma a uráží už jen tím, že se prohání na VHS.(29.12.2008)

 • - Natáčení probíhalo v pouštích Nového Mexika a v Los Angeles. (Epistemolog)

 • - Film byl poprvé ve Švédsku uveden pod názvem Spindlarna, což v překladu znamená „pavouci“. Zápletka filmu se však točí okolo mravenců, nikoliv pavouků. (Vlk17)

 • - Kvůli výškovému rozdílu byl herec James Whitmore přinucen nosit vycpané boty, aby se výškově vyrovnal svému kolegovi Jamesi Arnessovi. (Vlk17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace